Еспресо - we.ua

Еспресо

we:@espreso.tv

39.3 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Це саме те, чого хотів Папа Франциск: Зеленський обговорив повернення українських дітей із кардиналом Дзуппі
Про це повідомили на сайті президента.Питання повернення українських дітей з окупації стало головним на зустрічі Володимира Зеленського з кардиналом Матео Дзуппі в посольстві України в Італії. Він висловив вдячність Ватикану, особисто Папі Римському та Маттео Дзуппі, за їхні зусилля у поверненні незаконно вивезених дітей та звільненні полонених."Це найголовніше – повернути більше життя додому, до близьких, до рідних. І тому ви нам уже допомагали з дітьми, і ми звертаємося сьогодні до вас. На жаль, ще є предмет звернення. Це значить, що є дуже багато дітей, які утримуються поза їхньою волею на території Росії. Ми хочемо повернути їх додому, і тому по таку допомогу ми знову звертаємося до Ватикану", - наголосив президент.Він також висловив співчуття у зв’язку зі смертю Папи Римського Франциска, та наголосив, що він завжди боровся за мир для людей в усьому світі, включно з Україною. Також Зеленський подякував за можливість зустрічі з президентом Дональдом Трампом у соборі Святого Петра, відзначивши її позитивний характер та важливість українсько-американського стратегічного партнерства."Це саме те, чого хотів Папа Франциск – щоб був діалог, щоб головні герої могли зустрітися й розв’язати всі питання. Він завжди говорив, що потрібно робити більше для України й для миру", - зазначив Дзуппі.26 квітня Володимир Зеленський разом із першою леді Оленою Зеленською відвідали Рим, для участі в церемонії прощання з Папою Римським Франциском.На похороні Папи Римського Володимир Зеленський зустрівся з президентом США Дональдом Трампом.Після особистої розмови із Володимиром Зеленським, яка відбулася під час похорону Папи Франциска, Дональд Трамп зробив заяву, в якій висловив різку критику на адресу російського диктатора.Згодом Володимир Зеленський зустрівся з головою Ради міністрів Італії Джорджією Мелоні та президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.
we.ua - Це саме те, чого хотів Папа Франциск: Зеленський обговорив повернення українських дітей із кардиналом Дзуппі
РФ атакує Україну ударними дронами: ситуація ввечері 26 квітня
Про це повідомили Повітряні сили ЗС України.О 18:14 активність ворожих розвідувальних БПЛА спостерігалась на півночі Чернігівщини.О 19:34 в ПС попередили про загрозу застосування ударних БПЛА в Харківській області." Сумська область - загроза застосування ударних БПЛА", - повідомили в Повітряних Силах о 21:12.О 21:25 ворожі БПЛА зафіксували на сході Сум. Дрони рухались у південно-східному напрямку.О 21:42 група шахедів, що перебувала на Сумщині, опинилась в Харківській області.О 22:24 небезпека застосування ударних БПЛА поширилась на Чернігівську область.Станом на 22:28 безпілотник ПС попередили про рух БПЛА з півночі у напрямку Сум.Згодом ударний дрон зафіксували з Харківщини курсом на Дніпропетровщину.О 22:47 безпілотник рухався з півночі на Суми.Станом на 23:07 ударні БПЛА зафіксували:На Чернігівщині у напрямку Київщини.На Сумщині курсом на ПолтавщинуХарківщину.З Харківщини на ДніпропетровщинуПолтавщину.На Дніпропетровщині південно-західніше Павлограда, курс південно-західний.О 23:09 ПС попередили Київську та Полтавську області про загрозу застосування ударних БПЛА.Згодом небезпека поширилась на Запорізьку область.Станом на 23:21 Повітряні сили помітили рух дрона з північного заходу у напрямку Павлограда. О 23:39 безпілотник помітили у напрямку Дніпра з північного сходу.ПС о 23:46 попередили Миргород про БПЛА, що рухається у напрямку міста з півночі."Житомирська область - загроза застосування ударних БПЛА", - написали Повітряні сили о 23:47.О 23:49 дрон зафіксували на півночі Київщини у напрямку Житомирщини.Станом на 23:50 безпілотник зафіксували з півночі курсом на Полтаву.Новина доповнюватиметься...Уранці суботи, 26 квітня, російські окупанти завдали ударів по Харкову та місту Дергачі, що на Харківщині. Унаслідок ударів  зазнали поранень троє людей.Крім того, росіяни атакували КАБами та безпілотниками Донецьку область. Внаслідок атак загинули щонайменше троє мирних жителів, ще семеро зазнали поранень.Цієї ночі також на Дніпровщині сталося влучання в багатоповерхівку. Загинув чоловік, є постраждалі, серед них - дитина.
we.ua - РФ атакує Україну ударними дронами: ситуація ввечері 26 квітня
Від початку доби на фронті відбулося 162 боєзіткнення: найактивніше ворог атакує на Покровському напрямку
Про це йдеться у зведенні Генерального штабу ЗСУ станом на 22:00.Від початку доби на лінії фронту сталося 162 бойові зіткнення. Агресор здійснив один ракетний удар, 82 авіаційних нальоти з використанням 141 КАБ, 919 атак дронами-камікадзе та майже 5000 артилерійських обстрілів по позиціях українських військових та населених пунктах.Ситуація на основних напрямках фронтуНа Куп’янському напрямку росіяни чотири рази намагались штурмувати позиції українських підрозділів у районах поблизу Нової Кругляківки та Загризового. Одне боєзіткнення триває досі.На Лиманському напрямку ворог 22 рази атакував поблизу населених пунктів Надія, Греківка, Нове, Новомихайлівка та в напрямку Серебрянки. Наразі триває одне боєзіткнення.На Сіверському напрямку українські захисники зупинили три наступальні дії противника в районах населених пунктів Білогорівка та Верхньокам’янське.На Краматорському напрямку Сили оборони відбили 10 ворожих спроб просунутись поблизу Часового Яру, Курдюмівки, Ступочок, Предтечиного та Білої Гори.На Торецькому напрямку противник 27 разів атакував позиції наших військ в районах Дружби, Леонідівки, Кримського та Торецька.На Покровському напрямку сьогодні ворог 59 раз атакував позиції наших захисників.Висока активність російських окупантів в районах населених пунктів Суха Балка, Єлизаветівка, Новоторецьке, Промінь, Лисівка, Даченське, Удачне, Успенівка, Преображенка, Котлярівка та Андріївка. Вісім боєзіткнень продовжуються дотепер. За попередніми даними, за сьогодні на цьому напрямку українські військові ліквідували 330 російських окупантів, з яких 185 - безповоротно. Також знищено сім ворожих автомобілів, 34 мотоцикли, одну САУ, 14 БПЛА та антену управління дронами. Крім того, значних пошкоджень зазнали 10 автомобілів, одна САУ та гармата противника.На Новопавлівському напрямку наші оборонці відбили 13 атаки ворога у районах населених пунктів Привільне, Дніпроенергія та Розлив.На Оріхівському напрямку окупанти атакували позиції Сил оборони чотири рази. Ворог намагався просунутись в районах населених пунктів Малі Щербаки та Степове. Наразі триває одне боєзіткнення.На Придніпровському напрямку наші оборонці успішно зупинили одну ворожу атаку.На Курському напрямку відбулося 16 бойових зіткнень, два боєзіткнення досі тривають. Крім того, російські війська 264 рази обстріляли українські позиції з артилерії, включаючи 14 обстрілів з РСЗВ, а також завдали 14 авіаційних ударів, застосувавши 24 керовані авіабомби.На Гуляйпільському та Харківському напрямках сьогодні ворог не проводив наступальних дій.Уранці суботи, 26 квітня, російські окупанти завдали ударів по Харкову та місту Дергачі, що на Харківщині. Унаслідок ударів  зазнали поранень троє людей.Крім того, росіяни атакували КАБами та безпілотниками Донецьку область. Внаслідок атак загинули щонайменше троє мирних жителів, ще семеро зазнали поранень.Цієї ночі також на Дніпровщині сталося влучання в багатоповерхівку. Загинув чоловік, є постраждалі, серед них - дитина. 
we.ua - Від початку доби на фронті відбулося 162 боєзіткнення: найактивніше ворог атакує на Покровському напрямку
Історія з копалинами має дещо анекдотичний характер: Портников щодо угоди про рідкісноземельні метали між США та Україною
Про це він розповів в етері Еспресо."Я не думаю, що угода про надра має якесь важливе значення. Ви ж бачите, Трамп про неї то згадує, то не згадує. А сьогодні під час зустрічі із Зеленським у Римі він згадував щодо угоди про копалини? Він жодного слова про неї не сказав у своїй соціальній мережі, коли говорив про підсумки цих всіх перемовин. У Білому домі сказали: "Хороша розмова". Трамп критикував Путіна, нічого не згадував про Зеленського і не говорив, як важливо, що Україна і США будуть співпрацювати в цій сфері. Всі говорять про важливу зустріч, головну подію сьогоднішнього дня, яка підбиває риску під скандалом в Овальному кабінеті, але - ніяких копалин. Я взагалі вважаю, що історія з копалинами має дещо анекдотичний характер", - зауважив Віталій Портников.За його словами, історія про копалини з'явилася дійсно з подачі Зеленського, коли він думав, як справити враження на Трампа, тоді ще кандидата на посаду президента. Американський сенатор від республіканців Ліндсі Грем, який дуже добре знає Трампа, підказав цю тему Зеленському. Це ідея Ліндсі Грема, яка пішла з республіканського середовища: "Якщо ти хочеш його зацікавити, запропонуй  гроші, тому що Путін, як ми розуміємо, пропонує йому гроші"."І Зеленський запропонував цю угоду про копалини, а Трамп за неї спочатку вхопився, як за інструмент того, що він буде продовжувати допомагати Україні. А як йому допомагати Україні в ситуації, коли ніякої іншої можливості немає, окрім як монетизувати цю допомогу. Ми ж пам'ятаємо, що Трамп весь час казав, що Байден дав гроші американських платників податків, які потрібно повернути. А як ти їх повернеш? Угодою про копалини - вступити в такі партнерські стосунки, які дозволять повернути всю цю історію. От, вам проста ідея, абсолютно логічна для таких людей, як Трамп. І тому Зеленський потрапив навіть не у власну пастку, а у пастку Ліндсі Грема, який міг теж не передбачати такої реакції", - прокоментував журналіст.На його думку, можливо, у Трампа немає великої зацікавленості в угоді про копалини, тому що немає і такої зацікавленості у нього щодо нової воєнної допомоги Україні. Адже зараз він здебільшого говорить про економічні відносини з Росією: у нього нова іграшка - великі економічні відносини з Росією."Тим більше коли Китай обмежує постачання в США рідкісноземельних металів, а Путін йому говорить: "Та в мене цих рідкісноземельних металів стільки, скільки хочеш". То, звичайно, тоді набагато цікавіше скасувати санкції проти Росії шляхом визнання російського статусу Криму, ніж підписувати з Україною якусь угоду. Я не кажу, що ця угода не буде підписана, але, безумовно, не в тій редакції, в якій зараз її обговорюють. Зеленський говорить, що  найняли американську кампанію, яка виступає від імені  України, і розмовляє з іншою юридичною компанією, теж американською, щоб це все привести на рівень права. І виявляється, - якщо це привести на рівень права, а не на той рівень безправ'я, який міністр фінансів США Скотт Бессент під час свого першого візиту до Києва намагався нав'язати Зеленському, то це для Штатів виглядає не так цікаво, як виглядало на початку всієї цієї історії", - зазначив Портников. 17 квітня Україна та США підписали меморандум, який засвідчує намір країн фіналізувати та підписати угоду про корисні копалини. 
we.ua - Історія з копалинами має дещо анекдотичний характер: Портников щодо угоди про рідкісноземельні метали між США та Україною
Тилове забезпечення українського війська краще, ніж у РФ: полонений з КНР про службу в російській армії
Про це вони повідомили у програмі "Мосейчук +". Полонені з КНР Ван Гуан Цзюнь та Чжан Ренбо поділилися своїм досвідом служби в російській армії та відзначили переваги Збройних Сил України у війні."Фактично ми не маємо утисків і обмежень. Їжа смачна, медичне обслуговування доступне. Я для себе зробив висновок, що тилове забезпечення українського війська набагато краще, ніж у росіян", - наголосив Чжан Ренбо.Він також процитував слова одного з військових лідерів про те, що перемога у війні залежить від сильного тилу армії. І додав, що саме тому вірить у перемогу українського війська.Військовополонений зізнався, що підписав контракт із російською армією, оскільки сподівався на значно вищу зарплату, ніж отримував у Китаї. За його словами, запропонована сума була вдвічі більшою за його звичайний дохід. Він зазначив, що перший платіж становив близько 24 тисячі доларів, а надалі обіцяли платити щомісяця до 3 тисяч доларів.Проте полонені повідомляють, що обіцяних коштів за службу в армії РФ вони так і не отримали, а їх рахунки було заблоковано."Гроші заблоковані, рахунок заблокований, тому ними не можна скористатися. Ми не знаємо, чи це зробила Росія, але від початку, коли ми сюди прибули, ми проїдаємо власні гроші", - сказав Гуан Цзюнь.8 квітня на Донеччині українські військові взяли в полон двох китайців, що воювали на боці Росії. Президент Зеленський доручив МЗС зв'язатися з Пекіном. США висловили занепокоєння ситуацією.9 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що за даними української розвідки, щонайменше 155 громадян Китаю воюють на боці Росії.10 квітня МЗС Китаю заявило, що не має інформації про понад 155 своїх громадян, які, можливо, воюють на боці Росії проти України.15 квітня речник МЗС Китаю Лінь Цзянь заявив, що китайський уряд має намір провести розслідування та оцінити дії своїх громадян, які потрапили в полон в Україні, відповідно до чинного законодавства.23 квітня українські спецслужби передали Китаю докази участі його громадян у війні проти України, а також інформацію про залучення китайських компаній до виробництва військової продукції в Росії. Пекін прокоментував зустріч посла Китаю в українському МЗС. 
we.ua - Тилове забезпечення українського війська краще, ніж у РФ: полонений з КНР про службу в російській армії
Як посадити та виростити волоський горіх з ядра: головні етапи та поради
Волоський горіх – це велике дерево з розлогою кроною, що належить до родини горіхових. Ці рослини досить популярні в Україні, адже вони прекрасно зростають у всіх куточках нашої країни та не потребують особливого догляду. Волоський горіх вирощують не лише задля створення приємного затінку влітку, але також через смачні та корисні плоди. Той плід, що ми звикли називати горіхом, з ботанічної точки зору вважаться кістянкою, оскільки зростає в зеленій м'ясистій оболонці. Крім того, дерево корисне у лікарських цілях, адже навіть листя та перегородки плодів мають протизапальні та антисептичні властивості.Якщо ви серйозно задумались про висадження нового дерева, тоді варто ретельно обрати сорт, а також знати, коли та як найкраще проводити посадку. Як обрати вид насіння для пророщування волоського горіхаЯкщо на вашій ділянці вже росте горіхове дерево і ви хочете його розмножити, тоді обирати сорт уже немає потреби. Водночас якщо ви шукаєте в магазинах насіння, тоді варто звернути увагу на кілька важливих характеристик, що вплинуть на ріст, урожайність і стійкість майбутнього дерева.По-перше, існують ранні, середні та пізні сорти волоського горіха за групою стиглості. Звісно, всі ці дерева зростатимуть на території України, проте вони можуть не плодоносити. Експерти зазначають, що у північних регіонах не варто висаджувати ранні сорти, адже під час весняних заморозків цвіт може померзнути. Для більш холодних областей варто брати насіння середніх та пізніх сортів. Волоські горіхи розрізняють також за інтенсивністю росту: карликові сорти зазвичай не перевищують триметрової висоти, низькорослі виростають до п’яти метрів, середньорослі – досягають майже десяти метрів, а високорослі дерева можуть сягати й понад десять метрів.Звісно вибір щодо висоти дерева залежить від ваших цілей та уподобань. Проте, якщо ви хочете вирощувати дерево заради плодів, тоді краще придивитись до низькорослих сортів, адже вони почнуть швидше плодоносити. Крім того, збирати горіхи набагато простіше, ніж із високорослих дерев. Горіх волоський. Фото: рехеls.соmЯк виростити дерево з горішкаЩоб виростити гарне дерево, необхідно ретельно підійти до вибору посадкового матеріалу. Із маточних дерев відбирають здорове та зріле горіхове насіння, яке легко відокремлюється від зовнішньої зеленої оборонки. Воно повинно бути неушкодженим, мати правильну форму (відповідно до сорту) та гарний колір."Найчастіше горіхову кісточку замочують на одну-три доби у воді, потім обгортують кожну насінину серветкою, складають їх в герметичний контейнер, трошки збризкують водою та витримують у контейнері в темному місці приблизно один місяць", - розповіла кандидат біологічних наук Вікторія Осипенко для Суспільного.Протягом цього часу насінина має прорости, а щойно з'явиться корінець довжиною щонайменше три сантиметри, тоді горіх пересаджують в горщик та залишають рости протягом 2-3 місяців у світлому місці. Лише потім рослину можна буде пересаджувати на ділянку.У відкритому ґрунті паросток пророщують протягом 2-3 років, а потім його можна висадити на постійне місце зростання. Осипенко радить робити це восени, а не весною, адже саме в цей час ґрунт ще достатньо прогрітий, а саджанець встигне набрати необхідну кількість вологи та адаптуватись до заморозків. Вона зазначає, що різниця висоти між однаковими саджанцями, висадженими восени та навесні, може сягати до 1,2 метра на користь осінньої посадки.Якщо земля на ділянці суха, тоді перед викопуванням саджанця її обов’язково потрібно зволожити. Крім того, зверніть увагу на те, що все листя до пересаджування повинно опасти, а корінь вже має бути здерев’янілим. Саджанець волоського горіха. Фото: ukr.mеdіаЯк пересаджувати саджанці волоського горіхаОсобливу увагу необхідно приділити постійному місцю для дерева. Волоський горіх – велике дерево, що має розгалужену кореневу систему, тому не варто висаджувати його поруч з будинком або господарськими спорудами. Також, воно робить великий затінок та виділяє фітонциди, що пригнічують зростання рослин поруч, тому візьміть це до уваги.Осипенко зазначає, що перед висадженням деревця, необхідно провести такі підготовчі процеси на ділянці:  Потрібно очистити місце від бур’янів, підготувати яму відповідного розміру, додати на її дно добриво, трішки присипати його ґрунтом та розмістити деревце так, щоб коренева шийка була на рівні ґрунту, а корінь весь вкритий.Щоб зберегти вологу в прикореневій зоні, навколо саджанця варто сформувати лунку діаметром до 1-1,5 м та заповнити її сумішшю перегною і соломи. Це допоможе утримати воду та покращить живлення рослини. Крім того, деревце варто закріпити до опори, щоб воно зростало рівно, а також не пошкодилось від поривів вітру. У перші роки важливо сформувати правильну форму дерева – у вигляді куща чи зі штамбом. Після цього потрібно систематично проводити обрізку та видаляти ті верхівкові бруньки, де пагони варто пригальмувати в рості, щоб стимулювати утворення бічних гілок.
we.ua - Як посадити та виростити волоський горіх з ядра: головні етапи та поради
Ще 12 українських дітей, які жили під постійним тиском, вдалося повернути на батьківщину з ТОТ
Про це вона поінформувала у tеlеgrаm-каналі.В рамках президентської ініціативи Вrіng Кіds Васk UА ще 12 українських дітей повернулися додому з тимчасово окупованих територій.Серед повернутих дітей - хлопчик із багатодітної родини, якому окупаційна влада погрожувала інтернатним закладом через відмову відвідувати російську пропагандистську школу. Його вже примусово поставили на військовий облік, у школі він зазнавав принижень через українську мову, а його старшого брата викрадали та катували."Вдалося також вивезти родину, яка жила під постійним тиском", - йдеться у повідомленні.Окрім цього Зарівна зазначила, що російські військові розлучили десятирічного хлопчика з бабусею, коли вони намагалися виїхати самостійно, і вивезли дитину в невідомому напрямку. Завдяки допомозі партнерів удалося організувати їхню евакуацію, і тепер вони в безпеці.Дарія Зарівна 18 квітня заявила, що Росія перестала надавати інформацію про депортованих українських дітей, через що їхня точна кількість залишається невідомою.Директорка ініціативи Вrіng Кіds Васk UА зазначила, що на тимчасово окупованих територіях України немає абсолютно безпечної поведінки, яка б повністю унеможливила викрадення дітей російськими окупантами. 
we.ua - Ще 12 українських дітей, які жили під постійним тиском, вдалося повернути на батьківщину з ТОТ
В Омані завершились перемовини між США та Іраном щодо ядерної програми Тегерану: зустріч тривала 6 годин
Про це пише Rеutеrs.Спочатку в суботу відбулася зустріч експертів, а потім в Маскаті за участі оманських посередників почалися непрямі переговори між міністром закордонних справ Ірану Аббасом Арагчі і посланником Трампа на Близькому Сході Стівом Віткоффом.Представники обох сторін працюють над розробкою рамкових положень для можливої ядерної угоди. Один з іранських чиновників, поінформований про перебіг переговорів, описав дискусії на експертному рівні як "важкі, складні і серйозні", не уточнюючи деталей."Іран залишається непохитним у своїй принциповій позиції щодо необхідності припинення несправедливих санкцій і готовий зміцнювати довіру до мирного характеру своєї ядерної програми", - заявив речник міністерства закордонних справ Ірану Есмаїл Багаї.Як пише Rеutеrs, переговори тривали близько 6 годин. "Переговори надзвичайно серйозні і технічні... все ще існують розбіжності, як з основних питань, так і з деталей - заявив Аракчі. - Обидві сторони налаштовані серйозно і рішуче... Однак наш оптимізм щодо успіху переговорів залишається вкрай обережним".Високопоставлений представник адміністрації США назвав переговори позитивними і продуктивними, додавши, що обидві сторони домовилися зустрітися знову в Європі "незабаром"."Попереду ще багато роботи, але досягнуто подальшого прогресу в досягненні угоди", - додав американський переговірник.Що відомо про перемовини між США та ІраномАмериканська та іранська делегації  12 квітня провели перші перемовини щодо ядерної програми Тегерана у столиці Оману Маскаті. Сторони назвали їх продуктивними та домовились зустрітися знову.Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі навіть їздив до Москви напередодні другого раунду переговорів зі США щодо ядерної програми Тегерана.Водночас Трамп, який, ймовірно, хотів швидкого укладання угоди, заявив, що вважає, що Іран навмисно відкладає ядерну угоду з Вашингтоном. Він наголосив, що хотів би добитися відмови Ірану від ядерних амбіцій шляхом мирних переговорів, однак не виключив можливості ударів по ядерних об’єктах.Натомість Арагчі заявив, що Тегеран готовий до другого раунду переговорів з адміністрацією Трампа й подальшого укладання угоди щодо ядерної програми, якщо Вашингтон не буде висувати нереалістичних вимог.19 квітня в Римі відбувся другий раунд непрямих перемовин. Арагчі заявив, що за його підсумками Іран і США домовилися доручити експертам розпочати розробку проєкту потенційної ядерної угоди.Російський диктатор Володимир Путін 22 квітня в Москві зустрівся з лідером Оману султаном Хайтемом бен Таріком аль Саїдом, щоб обговорити ядерні переговори між США та Іраном, в яких Оман виступає посередником.
we.ua - В Омані завершились перемовини між США та Іраном щодо ядерної програми Тегерану: зустріч тривала 6 годин
Кремль продовжуватиме використовувати Трампа, щоб досягти всіх своїх цілей невоєнним способом, - Фейгін
Таку думку він висловив в етері Еспресо."Щодо війни, політика її затягування обрана Кремлем не вчора. Вони зрозуміли, що за три дні Україну загарбати не вийде, то треба її виснажити. Це сталося ще до Трампа, цієї тактики вони дотримуватимуться надалі, адже альтернатива – домовленість про мир або негайне вкидання ресурсів для відчутної перемоги. Ресурсів таких нема. Наголошую, Покровськ та інші міста, які Кремль хотів узяти ще наприкінці минулого року, він не взяв. Це означає, що ресурсів бракує – живої сили, техніки, боєприпасів. І управління військами ось таке й іншого не буде. Попри маленькі локальні успіхи, які Росія має на різних ділянках фронту, говорити про масштабний наступ, який дає шанс узяти Миколаїв, Харків, дійти до Дніпра, нема можливості. Затяжна війна – це не те, чого Кремль прагнув, це вимушений крок, бо на інше сил недостатньо. І в затяжній війні направду Кремль переважає, хоча витрачається жива сила і ресурси, але він відновлюється з урахуванням позиції", - пояснив Фейгін.Політик переконаний, що Кремль і далі намагатиметься використовувати Дональда Трампа, щоб домогтись зняття санкцій й відновлення економічних відносин зі США, навіть якщо переговори не приноситимуть результату. Він також додав, що Москва намагається стати посередником між США та Іраном у переговорах щодо ядерної програми"Що дуже важливо: Кремль продовжуватиме використовувати політично вигідну для нього американську адміністрацію і Трампа, щоб досягти всіх своїх цілей невоєнним способом – шляхом тиску, переговорів. Вони не бажають виходу Трампа з ситуації переговорів, це точно, бо він робить усе необхідне й проголошує все необхідне. Навіть якщо переговорів не буде й Україна та Європа опиратимуться, Росія отримуватиме поточні переваги – зняття санкцій, налагодження відносин, спільний бізнес, капіталізацію відносин коштом інших питань, наприклад пов’язаних з Іраном та його ядерною програмою і перспективою його бомбардувань, щоб усюди мати взаємодію з Вашингтоном як партнер. А чи це надовго – то байдуже. Тут стільки всього нагромаджено, що можна розгрібати з допомогою Трампа дуже довго: це і санкції, і різні обмеження, і заморожені активи Росії – уявіть, скільки всього можна зробити. Оце і є прямий інтерес Кремля", - додав він.Трамп 25 квітня заявив, що перемовини з Україною та Росією стосовно угоди про припинення вогню "просуваються добре", але ситуація, за його словами, "дуже тендітна". Цього ж дня Зеленський повідомив, що розглядаються різні мирні пропозиції, а нові мирні умови передали президенту Сполучених Штатів Дональду Трампу, і Україна очікує на реакцію. Також він зазначив, що найближчими днями мають відбутися дуже важливі зустрічі, які повинні наблизити тишу для України.  У суботу, 26 квітня 2025 року, президент України Володимир Зеленський на похороні Папи Римського Франциска зустрівся з президентом США Дональдом Трампом - уперше після сварки в Білому домі наприкінці лютого 
we.ua - Кремль продовжуватиме використовувати Трампа, щоб досягти всіх своїх цілей невоєнним способом, - Фейгін
"Є спільна позиція: безумовне припинення вогню": Зеленський у Римі зустрівся з Мелоні та фон дер Ляєн
Про це він написав у своєму tеlеgrаm-каналі.Зустріч із МелоніЗа словами Зеленського, під час зустрічі з очільницею італійського уряду Мелоні  обговорювалися важливі питання, що стосуються безпекових гарантій для України та спільних зусиль, спрямованих на відновлення миру та захист життя українців."Сорок шість днів тому Україна погодилася на повне, безумовне припинення вогню, і 46 днів Росія продовжує вбивати наших людей. Тому окрему увагу приділили важливості тиску на Росію. Ціную чітку та принципову позицію Джорджії Мелоні", - зазначив Зеленський.Читайте також: Ватикан порушив протокол, щоб надати Зеленському місце в першому ряду на похороні Папи Франциска, - Тhе ТеlеgrарhТакож президент України поінформував свою італійську колегу про результати нещодавніх зустрічей української делегації з представниками Сполучених Штатів, Франції, Великої Британії та Німеччини, які відбулися у Парижі та Лондоні."Є спільна позиція: безумовне припинення вогню має стати першим кроком на шляху до сталого миру в Україні", - додав він.Зустріч з фон дер ЛяєнЗеленський охарактеризував зустріч із президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн як хорошу.За його словами, основними темами розмови стали кроки, спрямовані на захист життя українців, відновлення безпеки та наближення безумовного припинення вогню.Читайте також: "Може, він просто дурить мене": Трамп після розмови з Зеленським у Ватикані припустив, що Путін насправді "не хоче зупиняти війну""Обговорили зміцнення співпраці між Україною та ЄС, зокрема через ініціативу RеАrm Еurоре. Окрему увагу приділили підготовці 17-го пакету санкцій ЄС. Важливо, щоб він був спрямований на ключові сектори російської економіки і став одним з елементів тиску на Росію задля відновлення миру", - зазначив президент.Також Зеленський провів зустрічі з президентом США Дональдом Трампом та президентом Франції Емманюелем Макроном.
we.ua - Є спільна позиція: безумовне припинення вогню: Зеленський у Римі зустрівся з Мелоні та фон дер Ляєн

About channel

  • Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.

    Responsible: editorial office of the site espreso.tv

News filter

What is wrong with this post?