Про це повідомляє партизанський рух "Атеш".Там зазначають, що причини дезертирства очевидні: примусово мобілізовані українці із Херсонської, Запорізької областей та Криму не хочуть воювати проти своєї країни. "Безправ'я, некомпетентність командування, відмова реєструвати рапорти, залякування та постійні втрати на фронті лише посилюють бажання втекти", - додають партизани.За їхніми даними, військовослужбовці також часто потрапляють до списків дезертирів навіть після поранення просто тому, що їх втрачають за документами після відправлення до шпиталю. Медики не уточнюють, де саме перебуває боєць, а офіцери списують на втечу."Це система, де помилка смертельна, а правда незручна. Але є вихід. "Атеш" закликає всіх військовослужбовців РФ: рятуйте себе, не ставайте паливом для чужої війни. Ухиляйтеся, подавайте рапорти, зникайте, переходьте на бік опору", - наголошують у партизанському русі.Раніше повідомлялося, що у Росії з початку повномасштабної війни до судів надійшло понад 20 тис. справ про відмову від служби. При цьому 17,7 тис. фігурантам уже оголосили вироки.
Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.
All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.
Responsible: editorial office of the site espreso.tv.