Про це повідомила організація Вrіng Кіds Васk UА."15-річна Марія сміливо відстоювала свою українську ідентичність — у вишиванці ходила до російської школи, сперечалася з учителями щодо України. За це однокласники обзивали її "укропкою", цькували й били, а вчителі писали доноси й погрожували мамі позбавленням батьківських прав", – написали в матеріалі.Також вдалося повернути 4-річну Мілану та 8-річного Сашка: сімʼї погрожували відібрати дітей, якщо вони не підуть до школи РФ. Їхню маму змусили оформити російські документи, а бабусю – пройти детектор брехні, коли для Мілани з інвалідністю було важко знайти ліки в окупації."17-річний Семен вирішив не чекати повноліття і тікати з окупації, щоб уникнути призову до російської армії після того, як його однокласників, попри юний вік, змусили вступити до лав збройних сил РФ. Та й до нього додому вже приходили представники військкомату, погрожували штрафом та фізичною розправою за неявку за повісткою", – пише організація.Водночас окупанти допитували 15-річну Ліну за проукраїнський коментар у соцмережах 6 годин поспіль та погрожували арештом."Після того дівчина боялася, що за нею стежать та що одного дня примусово відправлять до так званого російського табору перевиховання", – розповіли в матеріалі.25 липня в рамках ініціативи Вrіng Кіds Васk UА Україні вдалося повернути ще одну групу дітей з тимчасово окупованих територій, що жили під російським тиском.
Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.
All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.
Responsible: editorial office of the site espreso.tv.