Еспресо - we.ua

Еспресо

we:@espreso.tv
39.2 thous. of news
Еспресо on espreso.tv
Москва більше не має можливості залучати кошти на зовнішніх ринках, - аналітик Аслунд
Про це він розповів в етері Еспресо."Санкції, загалом, дали три основні результати. Перш за все, економічні санкції ефективно перекрили доступ Росії до міжнародного фінансування. Москва більше не має можливості залучати кошти на зовнішніх ринках. Другий результат — це технологічні санкції. Росія втратила доступ до значної частини сучасних технологій. Попри спроби завозити окремі компоненти контрабандою або через треті країни, дефіцит критичних технологій стає дедалі відчутнішим, і країна явно страждає", - розповів Аслунд.Аналітик наголосив, що нафтові санкції проти Росії суттєво впливають на можливості Кремля вести війну. Втім, спочатку вони були малоефективні через побоювання адміністрації Байдена зростання цін на нафту."Третій аспект — нафтові санкції. Спочатку вони були малоефективними, однак тепер набирають сили. Частково це пояснюється тим, що адміністрація Байдена спершу остерігалася зростання цін на нафту всередині США. Натомість нині ми бачимо протилежну тенденцію: світові ціни на нафту падають. Вартість нафти Urаls опустилася до $50 за барель, що на $20 менше, ніж закладено в російському бюджеті. Це суттєво скорочує доходи Кремля й посилює тиск на економіку Росії. Це коштуватиме російському бюджету близько 2,5% ВВП. Крім того, у Росії стрімко вичерпуються ліквідні резерви Фонду національного добробуту — там залишилося лише приблизно 2% ВВП. Це означає, що у другій половині року уряду доведеться скоротити державні видатки приблизно на 4% ВВП. Таке скорочення — серйозне навантаження на систему", - наголосив він.За словами Аслунда, Росія вже не виглядає сильною — але й не перебуває на межі розпаду."Сьогодні військові витрати Росії становлять близько 10% ВВП, тоді як в Україні — близько 50%. Росія теоретично ще має ресурс для збільшення витрат, адже її економіка не переведена в повністю воєнний режим. Як зазначила Ельвіра Набіулліна, цього року в Росії очікується стагфляція з приростом ВВП на рівні 1–2%. Це не колапс, але й аж ніяк не ознака стабільності. Уралвагонзавод нині випускає лише близько 300 танків на рік — надто мало для війни таких масштабів. Військово-повітряні сили також, судячи з усього, перебувають у стані глибокого виснаження. Отже, Росія вже не виглядає сильною — але й не перебуває на межі розпаду", - підсумував він. 24 квітня Роlіtісо написало, що в Білому домі, мовляв, обговорюють скасування санкцій з газопроводу "Північний потік-2". У Держдепі заперечили. 3 травня стало відомо, що американські чиновники завершили розробку нових економічних санкцій проти Росії, втім, невідомо, чи схвалить новий санкційний пакет президент США Дональд Трамп
we.ua - Москва більше не має можливості залучати кошти на зовнішніх ринках, - аналітик Аслунд
Go to all channel news
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site espreso.tv.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules