Саме так рівно 15 років тому український орган законодавчої влади ратифікував підписані Дмитром Медведєвим та Віктором Януковичем за шість днів до того Харківські угоди. Документ скасовував виселення Чорноморського флоту Росії з Криму в 2017 році та продовжував його перебування там аж до 2042-го, з автоматичним продовженням ще на 5 років. В обмін на таку "перереєстрацію" ЧФ РФ на суверенній українській території Україна отримувала 100 доларів знижки на кожну тисячу кубометрів російського (точніше - сибірського) газу. Але текст угод протягом тих шести днів ніхто не бачив.Та й у сесійній залі спершу зареєструвалося 211 народних депутатів.Пізніше ж з'ясується, що ратифікацію підтримали 236 обранців. Поіменний список є повністю тут.Димові шашки та депутати-бойовики від ПРЖбурлянням яєць невдоволення опозиції тоді не закінчилося. Хтось приніс димові шашки і зала для голосування наповнилася димом.Незгідних з порушенням суверенітету України нардепів, які намагалися завадити проштовхуванню волі Кремля нещадно били "регіонали". Олесь Доній того дня отримав струс мозку.Як видно на кадрах тепер вже історичної хроніки і як можна дізнатися зі спогадів учасників даної події, чи не найбільше фізичну силу застосував представник не існуючої нині пропрезидентської Партії регіонів Олег Царьов. Під час Революції Гідності ця особа скандуватиме зі сцени столичного Антимайдану "Пу-тін! Пу-тін!", потім підтримає сепаратистів ОРДЛО, осяде у Москві, а на початку повномаштабного вторгнення зі зброєю в руках зайде з Білорусі на Київщину.Хто підтримав флот Росії в КримуПартія регіонів - 160 карток для голосування,Компартія - 27,Блок Литвина (включно із Литвином) - 20,"тушки" з БЮТ та НУНС - 16,позафракційні - 13.Сумарно: 236.Що було даліРатифікація Харківських угода для Януковича стала лише початком планомірної співпрації з Кремлем в кріслі глави української держави, яке було зайнято ним лише за пару місяців до того. Умовним тестовим завданням, яке він безумовно виконав.В подальшому матимуть місце: впровадження цензури;обмеження вільного доступу до розсекречених радянських архівів;наступ на малий та середній бізнес і, як наслідок Податковий майдан;спрямований на русифікацію закон Ківалова-Колєсніченка та зумовнений ним Мовний майдан;переслідування проукраїнської, проєвропейської опрозиції включно із ув'язнення її лідерів;зупинка реформ і ще багато чого на шляху до "лукашенкізації" України шляхом перетворення її на жорстку диктатуру сімейного типу та повернення назад під повний контроль Росії.
Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.
All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.
Responsible: editorial office of the site espreso.tv.