Це відомо з теорії держави й права. Єдине, що може її стримувати, — це державні інститути. Саме інститути змушують владу діяти в межах закону.Ситуація з призначеннями директора БЕБ і Уповноваженого з питань державної мови — ще один приклад того, як українська влада бачить себе і як ставиться до власних законів та інституцій.Навіщо взагалі передбачати в законі вимоги до Уповноваженого, якщо Кабінету Міністрів байдуже, що в тому законі написано?Навіщо прописувати процедуру призначення директора БЕБ, якщо Кабмін може без пояснень скасувати завершений конкурс? Посилання на якусь "таємну інформацію СБУ" виглядає дивно. Виходить, що працювати в НАБУ людина може, а в БЕБ — ні? Якщо проблема в родичах із російськими паспортами — даруйте, у Головкома ЗСУ батьки й брат живуть у Росії.Читайте також: Попіл загиблих не бʼє у їхні серця…Звісно, мені не байдуже, хто буде директором БЕБ. Але не варто забувати: ця війна триває, зокрема, тому, що українці не хочуть бути росіянами. Російська модель, де інститути існують лише для обслуговування влади, а не для того, щоб обмежувати її в межах закону, неприйнятна. Україна не воює за те, щоб сама собі збудувати маленьку Росію.Відповідно до статті 1 Конституції, Україна — суверенна, незалежна, демократична, соціальна і правова держава. Саме такою вона й має залишатися.Про автора. Микола Княжицький, журналіст, народний депутат УкраїниРедакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів чи колонок.
Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.
All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.
Responsible: editorial office of the site espreso.tv.