Про це в ефірі Еспресо заявила релігієзнавиця Людмила Филипович."Будь-який Папа приходить на посаду як реформатор в хорошому сенсі слова. Щоб покращити імідж церкви, щоб її покращити стан в суспільстві, щоб розібратися з фінансами, щоб припинити педофілію, покарати інших і вирішити багато питань, які перед церквою постають. Стикаючись з системою управління ватиканською, розуміючи, що це колосальна структура з величезною кількістю людей і кожен там має свій інтерес. Також дуже сильно впливає традиція", - сказала вона.На її думку, треба бути настільки вправним менеджером, сильним і дивовижним дипломатом, щоб пройти всі випробування і виклики, які перед тобою стоять. "Папа - це теж елемент цієї структури і він не є таким незалежним і самостійним, як би нам здавалося б і хотілося б. Так, є Папи, які абсолютно слухаються своїх кардиналів, а є Папи, які навпаки - хуліганять, можливо, і з'являються не в тих місцях, де їх чекали і говорять не те що він них очікувалося і роблять не те що їм потрібно, але це все одно це відбувається в межах структури, яка називається Римо-Католицька церква. Церква задає кордони і вона встановлює правила", - зазначає Филипович.Таємний конклав для обрання нового Папи Римського почався у Ватикані 7 травня. Для обрання Папи Римського потрібна підтримка двох третин присутніх кардиналів. Після підрахунку усіх голосів бюлетені спалюють: у випадку, якщо голосування було безрезультативним, над Сикстинською капелою виходить чорний дим, якщо ж нового понтифіка обрали - білий.
Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.
All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.
Responsible: editorial office of the site espreso.tv.