Еспресо - we.ua

Еспресо

we:@espreso.tv
37.6 thous. of news
Еспресо on espreso.tv
"Не вважаю, що це є гідною відповіддю": нардеп Костенко про балістичну ракету "Сапсан"
Таку думку висловив народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, полковник СБУ Роман Костенко в етері Еспресо. "Це ще обмеження можливості. Те, що ми випробували (власні балістичні ракети, - ред.) і воно чогось досягнуло, це перші зразки, які нам ще доведеться поставити в серію, це дуже складна історія і наростити. Це перший момент, що потрібно багато працювати. Я знаю про ракетні програми, ми часто говоримо на комітеті, розповісти не можу, там були дійсно проблеми з цією ракетою, з деякими її частинами. Останньої інформації в мене нема, но я не думаю, що президент скаже недостовірну інформацію, хіба що йому там може дали недостовірну інформацію. Ми часто по ракетній програмі заслуховуємо, ми заслухаємо, наскільки дійсно ракета долетіла, вона летіла, але питання: наскільки вона може точно попадати. Тому що якщо це ядерна боєголовка, плюс-мінус 500-600-1000 метрів ролі не відіграє. Якщо це бойова частина зі звичайної вибухової речовини, типу гексоген або тротил, то тут звичайне відхилення не може бути більше 5 - 10 метрів, тоді це ефективно", - сказав він.Читайте також: Протягом року можемо очікувати на серійне виробництво балістичних ракет в Україні, питання лише у фінансах, - авіаційний експерт КриволапРоман Костенко наголосив, що ракета має летіти чітко і далеко. Для того, щоб гідно протистояти Росії, ракета має вражати на дальність не менше 1000 км. "Все інше, хто б там що не говорив, приблизно, це так не працює. Має летіти чітко, так само, як летить "Іскандер", так само, як летить російський "Калібр", і ми не можемо собі дозволити бити гірше. Ну іще той недолік, коли ми говоримо про гідну відповідь, я не вважаю, що це є гідною відповіддю. Бо ми маємо дальність перекривати балістикою хоча б до 1000 кілометрів. Те, що є, це ракета "Сапсан", це та ракета, яка була "Громом". Вона робилася на експорт, там є обмеження по експорту, тому нам треба розвивати ту дальність. Ми можемо бити на 300 кілометрів, навіть якщо ми б'ємо на 500 кілометрів, цього недостатньо, щоб протистояти Російській Федерації, абсолютно недостатньо. Тому нам потрібно розвивати мінімум 1000, а краще півтори, тоді це буде фактор стримування. Зараз це тільки початок, я вважаю, розвитку, якщо вона полетить і досягне тих висот, які потрібні, і потім правильно впаде точно. Нам потрібно братися і розвивати дальність, збільшувати двигуни і все інше. Тому будемо сподіватися, що це початок і робити такі ракети дуже непросто і рано говорити про ракетної програми, потрібно її розвивати", - вважає народний депутат. 13 черня Валентин Бадрак, директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння, повідомив, що українська балістична ракета "Сапсан" успішно пройшла бойове випробування у травні 2025 року й переходить до серійного виробництва.14 червня президент Володимир Зеленський заявив про активну підготовку до масового виробництва балістичних ракет "Сапсан" в Україні.
we.ua - Не вважаю, що це є гідною відповіддю: нардеп Костенко про балістичну ракету Сапсан
Go to all channel news
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site espreso.tv.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules