Еспресо - we.ua

Еспресо

we:@espreso.tv
38.1 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Еспресо on espreso.tv
У пасажирському літаку в Австралії виявили змію: рейс довелося затримати на кілька годин
Про це повідомляє СВS Nеws. Плазуна виявили, коли пасажири вже сідали на рейс VА337 авіакомпанії Vіrgіn Аustrаlіа з Мельбурна до Брізбена. Як з’ясувалося, це була нешкідлива зелена деревна змія завдовжки близько 60 сантиметрів. Однак, за словами ловця змій Марка Пеллі, коли він наблизився до неї у затемненому вантажному відсіку, подумав, що вона може бути отруйною."Я зрозумів, що вона неотруйна лише після того, як зловив її. До того моменту вона здавалася мені дуже небезпечною", - поділився Пеллі.Коли він зайшов у вантажний відсік, змія наполовину ховалася за панеллю і могла легко заповзти глибше в конструкцію літака.Пеллі розповів, що попередив інженера та працівників авіакомпанії: якщо змія зникне всередині літака, доведеться проводити евакуацію. "Я сказав їм: якщо я не спіймаю її з першої спроби, вона залізе між панелі, і вам доведеться евакуйовувати літак, тому що на той момент я не знав, що це за змія. Але, на щастя, мені вдалося з першого разу її зловити. Якби ні — інженери та я досі б розбирали Воеіng 737 у пошуках змії", - зазначив Пеллі.За словами представника авіакомпанії, рейс було затримано приблизно на дві години.Змію, яка є видом, що знаходиться під охороною, передали ветеринару в Мельбурні, який має знайти їй домівку в ліцензованого власника рептилій. З карантинних міркувань її не можна повернути в дику природу.Наприкінці травня повідомлялося, що родина єнотів проникла на завод Аіrbus у Канаді, додавши незвичну проблему до вже знайомих для авіавиробника труднощів із браком запчастин і перебоями в ланцюгах постачання. 
we.ua - У пасажирському літаку в Австралії виявили змію: рейс довелося затримати на кілька годин
Еспресо on espreso.tv
РФ запустила ударні БПЛА по території України: в Одесі є постраждалі, пошкоджено цивільну інфраструктуру
Наслідки атаки на ОдесуО 02:52 Повітряні сили повідомили про БПЛА у напрямку Одеси. Одразу після цього начальник Одеської ОВА Олег Кіпер написав, що росіяни атакують місто дронами. Згодом він повідомив, що в Одесі є пошкодження цивільної інфраструктури. "Попри активну роботу ППО, є пошкодження цивільної інфраструктури, зокрема житлових будинків. Інформація щодо постраждалих уточнюється. Над ліквідацією наслідків працюють усі уповноважені служби", - йдеться у повідомленні. О 04:32 мер Одеси Геннадій Труханов написав, що зафіксовано суттєве пошкодження багатоповерхівки. Наразі постраждалим надають допомогу. Мер Одеси розповів, що станом на 05:32 рятувальники звільнили п’ятьох людей, заблокованих на верхніх поверхах. Серед них - двоє дітей. Наразі вони отримують допомогу. Відомо, що госпіталізували трьох постраждалих."Попередній огляд показав, що одна з парадних зазнала значних ушкоджень. Перебувати в ній небезпечно", - додав Труханов.фото: t.mе/truоnlіnефото: t.mе/truоnlіnефото: t.mе/truоnlіnеУже вранці Кіпер повідомив, що через атаку було пошкоджено багатоповерховий житловий будинок та інші об’єкти цивільної інфраструктури. У квартирах одеситів виникли пожежі - 6 квартир зруйновано повністю, ще 36 – частково пошкоджені."Пʼятеро людей постраждали, двоє з них – хлопчик та дівчинка 7 та 9 років. Діти, з отруєнням продуктами горіння,  шпиталізовані. Інші дорослі постраждалі, після отримання всієї необхідної медичної допомоги, продовжують лікування амбулаторно", - додав він.Робота ППО на Київщині О 22:43 у Київській ОВА повідомили про роботу ППО по ворожих цілях. Рух дронів О 21:32 було оголошено про загрозу застосування ворогом ударних БПЛА для Сумщини.   Станом на 21:41 повідомлялося про дрони в північно-східній частині Чернігівщини, які тримали південно-західний курс."БПЛА в північній частині Сумщини, курс південно-західний", - написали Повітряні сили о 21:55.Станом на 22:27 повідомлялося про дрони, які рухалися з Чернігівщини курсом на Київщину.О 23:00 Повітряні сили попередили про безпілотники, які рухалися зі східного напрямку у напрямку Києва.О 00:11 БПЛА фіксували в північній частині Донеччини, курс південний / південно-західний. За годину безпілотники також спостерігали на Харківщині, курс західний, невдовзі вони рухались на Полтавщину. О 02:19 очільник Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив про роботу ППО. О 02:22 безпілотники з акваторії Чорного моря летіли в напрямку Білгород-Дністровського району Одещини. Також фіксували дрони курсом на Запоріжжя з південного напрямку.О 02:52 Повітряні сили повідомили про БПЛА у напрямку Одеси. Одразу після цього начальник Одеської ОВА Олег Кіпер написав, що росіяни атакують місто дронами. Новина доповнюватиметься… 
we.ua - РФ запустила ударні БПЛА по території України: в Одесі є постраждалі, пошкоджено цивільну інфраструктуру
Еспресо on espreso.tv
У Каліфорнії загорівся та вибухнув склад феєрверків: 7 людей зникли безвісти
Про це повідомляє NВС Nеws.Зазначається, що повідомлення про пожежу надійшли близько 17:50 за місцевим часом. Інцидент трапився в окрузі Йоло, на північний захід від Сакраменто.Начальник пожежної охорони округу Еспарто Кертіс Лоуренс повідомив, що рятувальники виявили "кілька комерційних будівель, що охоплені вогнем, а також численні вибухи та численні точкові пожежі по всій території".На відео, знятому з гелікоптера видно, як з даху охопленої вогнем будівлі виривається білий дим, після чого стається великий вибух і починають злітати феєрверки.Станом на вечір 2 липня тало відомо, як пише NВС Nеws, про 7 зниклих безвісти людей. Рятувальники працюють разом із власником складу, щоб знайти людей.Мешканців прилеглих районів змусили евакуюватися через небезпеку нових вибухів. Хоча ризик наразі зменшився, евакуаційні заходи залишаються в силі, а на місці триває оцінка небезпек. Загальна площа займання склала близько 80 акрів.
we.ua - У Каліфорнії загорівся та вибухнув склад феєрверків: 7 людей зникли безвісти
Еспресо on espreso.tv
Країни, які заважатимуть, обійдемо на повороті: дипломат Огризко про вступ України до ЄС
Про це сказав дипломат, міністр закордонних справ України (2007-2009 рр.), керівник Центру дослідження Росії Володимир Огризко в інтерв'ю програми "Європейський простір" з Юрієм Фізером на Еспресо."Ми будемо членами Європейського Союзу - це очевидно. Зараз у Брюсселі розумні люди планують різні варіанти, як обійти всі ці штучні перепони, і безумовно вони будуть знайдені", - зазначив Огризко.За словами дипломата, якщо Орбан і Фіцо почнуть висувати якісь нереалістичні ідеї, буде запропоновано інший, неформальний варіант, коли всі країни, крім однієї або двох, вестимуть з Україною відповідні переговори. Україна просуватиметься в цьому напрямку й закриватиме кластери. А коли ситуація дійде до того, що тим двом або тій одній країні не буде куди подітися, тому що всі - "за", і всі узгодили важливі економічні моменти, то одна країна довго блокувати всіх не зможе. Бо знайдуться інструменти, які допоможуть пришвидшити процес порозуміння."Тому варіанти є, і вони безумовно будуть залучені. Я думаю, що ми тут не перші й не останні. Головне - що ключові країни Європи, які визначають напрям дій, на нашому боці. На нашому боці - президентка Європейської комісії, голова Європейської ради, ключові політики Європи.Тобто, я думаю, що це питання все одно буде вирішене політично та отримає підтримку. А ті країни, які танцюють під балалайку Кремля й заважатимуть, як то кажуть, - обійдемо на повороті", - наголосив Огризко.Раніше лідер угорської опозиційної партії "Тиса" Петер Мадяр заявив про "повний провал" референдуму премʼєр-міністра Віктора Орбана щодо вступу України до Євросоюзу. МЗС заявило, що угорські посадовці вигадують неіснуючі загрози з боку України для залякування своїх громадян, коментуючи референдум Будапешта щодо вступу Києва до Євросоюзу.26 червня Орбан заявив, що за результатами його опитування щодо вступу України в ЄС нібито 95% респондентів проти цього.Угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан стверджує, що Будапешту вдалося "зупинити вступ України в ЄС", та назвав державу "невизначеним субʼєктом не з власної вини".
we.ua - Країни, які заважатимуть, обійдемо на повороті: дипломат Огризко про вступ України до ЄС
Еспресо on espreso.tv
Молодь, яку Україна може втратити: абітурієнтам з тимчасово окупованих територій все складніше вступити до українських вишів
Еспресо поспілкувався з юристкою-аналітикинею громадської організації "Донбас SОS" Тайєю Аврам і в розмові вона висловила свої побоювання, що Україна може втратити українську молодь з тимчасово-окупованих територій. фото: надали в ГО "Донбас SОS" Тайя Аврам"Ми направили наше звернення на Міністерство освіти, в освітній комітет Верховної Ради та представництво президента в Автономній республіці Крим. Поки що відповіді не отримали, але, треба діяти. Адже в Росії також розпочалася вступна кампанія".Дискримінація до вступників з ТОТ відбувається тому, припускають правозахисники, що виші мають два альтернативні накази і не знають, який застосовувати.Скасування спрощеної процедури: молоді з окупованих територій вступити все складнішеЗагалом, проблем у вступників із тимчасово окупованих територій дуже багато, пояснює юристка. Раніше для них діяла система спрощеного вступу. За тою процедурою можна було подавати документи дистанційно, укладати договір про навчання не відразу, а впродовж кількох місяців, використовувати оцінки з українського шкільного атестата для зарахування, вступати без складання національного мультипредметного тесту (НМТ) з об'єктивних причин. Зараз, за словами юристки, на практиці все відбувається по-іншому."Ця система існувала з 2016 року і працювала до повномасштабного вторгнення. Проте останні роки Міністерство освіти та науки України поступово звужує її застосування. І цьогоріч ситуація стала критичною. Окремим наказом МОН визначило, що спрощена процедура діє лише в частині отримання українського шкільного атестата. Інші її ключові елементи фактично скасовано. Це стало великою проблемою, зокрема щодо термінів укладення договорів про навчання", – каже громадська активістка.Як вона пояснила, згідно з загальним порядком, особа, яка не перебуває в окупації, повинна укласти договір протягом 14 днів, а якщо вступник перебуває в окупації, то він має 3 місяці, якщо вступив на контракт, і 6 місяців – якщо на бюджетне навчання."Незрозуміло, чому саме бюджетникам надається довший термін. Складається враження, ніби їхнє становище в окупації складніше, хоча це однакові ризики й труднощі. Загалом, ми виступаємо за збільшення термінів для всіх, а не за створення нової дискримінації між бюджетом і контрактом", – дивується вона.Окремою проблемою юристи визначають процедуру ідентифікації особи для отримання паспорта. "У багатьох випадках, згідно з нашою практикою та практикою партнерських організацій, цей процес займає понад пів року. І навіть ті, хто виїжджає з окупації в січні, можуть не встигнути отримати документи до початку вступної кампанії. А дехто взагалі має змогу виїхати лише напередодні осені, коли починається навчання. В таких умовах звуження спрощеної процедури виглядає не лише як юридична проблема, а як системне ускладнення доступу до освіти для молоді з окупованих територій", – припускає Аврам.Проблема виїзду з-під окупаціїНаступна перепона, каже Тайя Аврам, для абітурієнтів із тимчасово окупованих територій є неможливість прямого виїзду на підконтрольну Україні територію. Через відсутність лінії розмежування людям доводиться виїжджати через треті країни: Білорусь, Грузію, Молдову, Румунію.Особливо критичною стала ситуація на білоруському кордоні. Білоруські прикордонники відмовляють у перетині кордону, якщо в українця немає паспорта або посвідчення на повернення в Україну, так званого "білого паспорта". На практиці отримати це посвідчення дуже складно."Причина в тому, що бази даних України часто не містять повної інформації про осіб з окупації. Ще з 2014–2015 років значна частина особових справ зберігалася на папері. Ці архіви були знищені. Через це встановити особу неможливо і відповідно – отримати посвідчення на повернення теж неможливо. Люди змушені повертатися назад в окупацію. Такі випадки непоодинокі. Гаряча лінія щотижня фіксує нові звернення з проханням про допомогу виїхати. Особливо багато скарг надходить з консульств у Грузії та Білорусі", – каже громадська активістка.Отримання посвідчення на повернення в Україну має відбуватися впродовж п’яти днів, але в реальності це займає тижні або навіть місяці. Консульства не проводять ідентифікацію швидко, або взагалі не проводять. Окремого порядку для людей з ТОТ не передбачено, вони зобов’язані сплачувати консульський збір, як у випадку звичайної втрати паспорта.Що потрібно складати абітурієнтам з окупованих територійКрім вищеперелічених бюрократичних нюансів, абітурієнтам з окупації потрібно проходити стандартну процедуру вступу. Діють освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна", що працюють при університетах, коледжах і інститутах.Юристка розповідає, що місце проживання вступника не має значення – це може бути Крим, Донеччина, Херсонщина чи Запоріжжя. Для вступу треба скласти два іспити (в уповноваженій школі, куди скеровує освітній центр) – українська мова та історія України. Результати цих іспитів можуть бути перезараховано, як вступні бали в університеті.До слова,  у 2024 році кількість предметів збільшили до чотирьох, що стало додатковим навантаженням на вступників з окупації."Цього року поширився міф, що бали зі шкільного атестата можна перезараховувати лише тим, хто не має українських документів, а ті, хто навчалися дистанційно в українських школах (на підконтрольній території), втратили це право. Це неправда: законодавство не містить такого обмеження. Деякі університети, однак, керуються цим хибним уявленням. Вони вважають, що якщо дитина мала змогу навчатися онлайн, то вона зобов’язана складати національний мультипредметний тест (НМТ), а не проходити вступні іспити в університеті. Вважаємо, що це –  дискримінація. Вступник має право сам обирати чи складати НМТ, чи проходити вступні випробування в університеті", – упевнена правозахисниця.Підпільна освіта: діти під окупацією таємно виборюють "право бути українцем"На тимчасово окупованих територіях діти змушені відвідувати російські школи. Відмова означає не просто адміністративне порушення. Батьків можуть притягнути до відповідальності, включаючи позбавлення батьківських прав, арешти, а в деяких випадках навіть катування у "підвалах". Тому більшість дітей відвідують російські навчальні заклади, навіть якщо цього не хочуть."Ті, хто має доступ до інтернету, таємно навчаються за українською програмою. Це буквально підпільне навчання. Діти підключаються до онлайн-уроків потай, щоби ніхто з оточення не дізнався. Адже деякі предмети, як-от історія України, вважаються "русофобськими". Географія України сприймається як "замах на територіальну цілісність РФ", а курс "Захист України" трактують як підготовку до війни проти Росії.Ці учні ризикують щодня, але університети часто цього не враховують. Вважається, що раз діти мали змогу навчатися онлайн, то можуть складати національний мультипредметний тест. Але така логіка ігнорує небезпеки, в яких ці діти живуть. Нерівний доступ і нерівні шанси", – розповіла Аврам.Найбільше звернень про вступ на підконтрольну територію України, за спостереженнями правозахисників, надходить від абітурієнтів зі "староокупованих" територій – тих, що були захоплені до 2022 року. Пояснюють, що саме там люди більше знають про систему спрощеного вступу. На територіях, окупованих із 2022 року, про таку можливість часто навіть не чули."Так само, як і навчання, вступ до українських вишів відбувається таємно. Діти бояться бути поміченими. Вони також переживають, що застрягнуть у країнах, лояльних до РФ, як-от Вірменія чи Білорусь, де доведеться тривалий час перебувати в підвішеному стані без гарантій повернення чи подальшого руху. Ми не можемо давати обіцянок, що все вдасться. Натомість, ми намагаємося максимально підготувати цих дітей, щоб вони знали, що на них чекає, і були готові до викликів. Їхній шлях це подвійна боротьба: за право бути українцем і за право на майбутнє", – переконана правозахисниця.Страх, тиск і дискримінація: з чим стикаються вступники з окупованих територійЯкщо людині "пощастило" і ні дитину, ні батьків не забрали до підвалів, то все одно їх можуть змусити записати публічне "вибачення" за проукраїнські погляди."На окупованих територіях достатньо просто мати при собі щось жовто-блакитне і вже можна стати об’єктом переслідування. Українська символіка, мова, навіть натяк на проукраїнську позицію заборонені. Це не просто обмеження, це тотальна заборона, що "витає у повітрі". Українську мову та літературу виключили з навчального процесу. З бібліотек вилучили навіть художні книжки українських авторів. Наприклад, твір Світлани Талан "Матусин оберіг" заборонили та вилучили з доступу", – розповідає Тайя Аврам.Вона каже, що з кожним роком ситуація для людей в окупації стає дедалі важчою. Вони потребують більшої підтримки: психологічної, освітньої, соціальної. А також потребують визнання того, що їхній шлях до української освіти вимагає неабиякої сміливості, каже громадська активісткаПроблеми зі вступом у внутрішньо переміщених осіб"Лінія фронту постійно змінюється і багато людей змушені неодноразово переміщуватися всередині країни. Попри це, деякі університети під час вступної кампанії ігнорують обставини останнього переміщення вступника", – пояснює Тайя Аврам.Як приклад вона наводить, що в одному з таких випадків навчальний заклад звернув увагу лише на перше переміщення, яке відбулося кілька років тому, і на цій підставі відмовив у праві складати вступні іспити замість національного мультипредметного тесту (НМТ). Це суперечить законодавству, яке не обмежує кількість переміщень і не вимагає, щоб воно було перше чи єдине."Фактично, університет мав би врахувати останнє переміщення дитини, а не перше. Багато людей, які переміщувалися ще до повномасштабного вторгнення, встигли отримати ІD-картки та довідки ВПО ще у 2022 році. Часто це було вимушене короткострокове переміщення. Люди виїжджали, отримували документи, а потім поверталися в окуповані території, бо не мали змоги залишитися через складну фінансову ситуацію. Сьогодні такі вступники звертаються на гарячу лінію по допомогу. Однак, деякі університети відмовляються розглядати індивідуальні обставини. Вони просто бачать дату довідки ВПО (2022 рік) і вважають, що людина перемістилась давно, незважаючи навіть на те, що шкільний атестат у вступника виданий в окупації. Таке ставлення позбавляє молодь законного права на адаптовану процедуру вступу", – пояснює юристка Аврам.Схожі ситуації вже траплялися раніше. Тоді рекомендували скасувати довідку ВПО, аби мати змогу повноцінно скористатися правами вступника. Але це не має бути єдиним виходом, впевнені юристи. Вони кажуть, що потрібна презумпція довіри до таких осіб, особливо в умовах війни, чого зараз немає.Історія вступу абітурієнтки з ТОТУ ГО "Донбас SОS" розповіли про студентку Олену з Донеччини, яка перебувала в окупації з 2022 року. Вона була переконана, що залишатися небезпечно, однак родина не могла виїхати, бо вдома потребувала догляду літня бабуся."Навчання дівчина поєднувала у двох школах: відвідувала місцеву, щоб уникнути проблем для батьків, та одночасно дистанційно навчалася в українській. Було складно, адже уроки часто збігалися за часом, потрібно було все встигати. Про навчання в українській школі вона не розповідала нікому, адже це могло спричинити серйозні наслідки для неї та її родини", – розповіли у громадській організації.У 2024 році Олена завершила українську дистанційну школу. Не знаючи про пільгову процедуру вступу для дітей з окупованих територій, вона переживала, що без НМТ не зможе вступити до українського вишу. Інформацію про спрощений порядок отримала завдяки "Донбас SОS".У червні 2024 року дівчина разом із мамою вирушила до безпечнішого регіону України, подолавши складний маршрут через пів Європи. Під час вибору університету важливо було знайти навчальний заклад якнайдалі від обстрілів, тому зупинилися на одному з вишів на заході України."Через малу кількість вступників із ТОТ, приймальна комісія університету не була знайома з особливостями вступу для таких абітурієнтів. Увесь процес відбувався за постійної підтримки з нашого боку: консультації надавались як Олені, так і представникам приймальної комісії. Зараз дівчина складає свою першу сесію. Її батьки повернулися до рідного міста, однак з міркувань безпеки не розповідають нікому, де навчається їхня донька", – наголосили у ГО "Донбас SОS".
we.ua - Молодь, яку Україна може втратити: абітурієнтам з тимчасово окупованих територій все складніше вступити до українських вишів
Еспресо on espreso.tv
Армія РФ за добу втратила тисячу окупантів, 21 артсистему та 85 дронів
Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 03.07.25 орієнтовно склали:особового складу – близько 1 023 090 (+1000) осіб,танків – 10 986 (+1) од,бойових броньованих машин – 22 936 (+5) од,артилерійських систем – 29 815 (+21) од,РСЗВ – 1427 (+0) од,засоби ППО – 1191 (+0) од,літаків – 420 (+0) од,гелікоптерів – 340 (+0) од,БПЛА оперативно-тактичного рівня – 43 098 (+85) од,крилаті ракети – 3436 (+0) од,кораблі / катери – 28 (+0) од,підводні човни – 1 (+0) од,автомобільної техніки та автоцистерн – 53 887 (+101) од,спеціальна техніка – 3922 (+1) од.Дані уточнюються.
we.ua - Армія РФ за добу втратила тисячу окупантів, 21 артсистему та 85 дронів
Еспресо on espreso.tv
Європарламент 10 липня голосуватиме за вотум недовіри Урсулі фон дер Ляєн
Про це повідомляє Еurоnеws.Так, депутат Європарламенту Георге Піперя від ультраправої партії "Альянс за союз румунів" (АUR) запропонував висунути вотум недовіри до президентки Єврокомісії та її колегії комісарів. Зазначається, що він зібрав 73 підписи під своєю позицією - на один підпис більше, ніж мінімальний поріг одного з десяти депутатів Європарламенту (72), необхідний для початку процесу.Причиною цього стало обурення румунського євродепутата таємним листуванням фон дер Ляєн із гендиректором фармацевтичної компанії Рfіzеr Альбертом Бурлою під час переговорів щодо закупівлі вакцини проти СОVІD-19.Водночас фон дер Ляєн звинувачують у ймовірній нецільовій витраті коштів після пандемії СОVІD-19, а також начебто спробу відомства пропагувати "зелену політику" шляхом фінансування неурядових організацій.Джерела в парламенті повідомили виданню, що дебати можуть відбутися у вівторок, 8 липня, а голосування – у четвер, 10 липня, за умови, що президентка Європарламенту Роберта Метсола оголосить про це до кінця цього тижня.Раніше Європейська комісія підтвердила свою готовність продовжити економічну й фінансову підтримку України, у тому числі через виділення до 11 млрд євро в 2025 році в рамках кредитної ініціативи G7.
we.ua - Європарламент 10 липня голосуватиме за вотум недовіри Урсулі фон дер Ляєн
Еспресо on espreso.tv
Іран відклав ядерну програму на 2 роки через удари США та Ізраїлю, - Пентагон
Про це повідомляє Rеutеrs.Речник Пентагону Шон Парнелл заявив, що офіційна оцінка "ймовірно, ближча до двох років". Водночас він не навів доказів на підтвердження своїх даних."Ми відкинули їхню програму назад на один-два роки. Принаймні розвідувальні оцінки всередині міністерства свідчать про це. Ми вважаємо, що, ймовірніше, це ближче до двох років, тобто ми відкинули їхню програму приблизно на два роки", - наголосив речник.Кілька експертів попередили, що Іран, ймовірно, вивіз запаси високозбагаченого урану, майже збройового класу, з глибоко закопаного об'єкта Фордоу перед ударами і, можливо, приховує їх.Попередня оцінка, проведена минулого тижня Управлінням оборонної розвідки, показала, що удари, можливо, лише на кілька місяців відтермінували ядерну програму Ірану. Але представники адміністрації Трампа заявили, що ця оцінка була низькодостовірною та була перевершена розвідувальними даними, які показують, що ядерна програма Ірану зазнала серйозних пошкоджень.Конфлікт Ірану й ІзраїляУ ніч проти 22 червня президент США Дональд Трамп оголосив про авіаудари по трьох ядерних об'єктах на території Ірану. За його словами, американські військові завдали ударів по об'єктах у Фордо, Натанзі та Ісфагані. Згодом Трамп заявив, що Ізраїль та Іран домовилися про повне й остаточне припинення вогню на 12 годин. За його словами, уранці 24 червня воно вже почалося. Натомість 24 червня Іран оголосив про перемогу над Ізраїлем. У Тегерані заявили, що "у ворога не залишалося іншого вибору, окрім відступити".Центральне розвідувальне управління США підтвердило, що ядерна програма Ірану зазнала серйозних збитків внаслідок нещодавніх ударів. Водночас міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі заявив, що удари Сполучених Штатів по ядерних об’єктах Ірану завдали масштабних і серйозних пошкоджень.Вже 30 червня Іран звернувся до Ради Безпеки ООН з вимогою визнати Ізраїль та США винними в розв’язанні 12-денної війни, а також зобов’язати країни виплатити компенсації за завдані збитки. 
we.ua - Іран відклав ядерну програму на 2 роки через удари США та Ізраїлю, - Пентагон
Еспресо on espreso.tv
РФ вивела у Чорне море один військовий корабель
Про це інформують Військово-Морські сили ЗСУ.Так, станом на 06:00 у Чорному морі 1 ворожий корабель, проте носії крилатих ракет "Калібр" відсутні.Тим часом в Азовському морі ворожі кораблі відсутні.У Середземному морі перебувають 3 ворожі кораблі, серед них один носій крилатих ракет "Калібр", залпом - до 4 ракет.За добу в інтересах РФ прохід Керченською протокою здійснили:до Чорного моря – 4 судна, з них 1 продовжило рух у напрямку протоки Босфор;до Азовського моря – 7 суден, з них 6 рухались з протоки Босфор.
we.ua - РФ вивела у Чорне море один військовий корабель
Еспресо on espreso.tv
Поблизу Балі затонув пором: є загиблі, рятувальники шукають у морі 38 зниклих людей
Про це інформує АР. Вказано, що пором КМР Тunu Рrаtаmа Jаyа затонув майже через пів години після відплиття від порту Кетапанг у Східній Яві. Він прямував до порту Гіліманук на Балі на відстані 50 км. На борту судна перебувало 53 пасажири, 12 членів екіпажу та 22 транспортні засоби. За даними пошуково-рятувальної служби, четверо людей загинули, а 23 - врятували. Ще 38 людей шукають у морі рятувальники. У поліції розповіли, що багато з врятованих перебували без свідомості після кількох годин дрейфування у воді. 25 травня біля берегів Індії внаслідок повені затонув контейнеровоз під прапором Ліберії. Членів екіпажу, серед яких були громадяни України, вдалося врятувати. 
we.ua - Поблизу Балі затонув пором: є загиблі, рятувальники шукають у морі 38 зниклих людей
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site espreso.tv.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules