Про це вона сказала в етері телеканалу "Еспресо"."Питання Угорщини не нове. Ми добре знаємо позицію цієї країни, яка, на жаль, часто діє в координації з Росією. Я б не перекладала всю відповідальність на українську сторону. Адже, коли Орбан порушував принципи, закладені в статуті Європейського Союзу, сам ЄС намагався діяти через дипломатію, діалоги, але не застосовував усіх механізмів, які мав у своєму розпорядженні. Питання постачання дешевої нафти вже вийшло за межі економіки й перейшло у політичну площину", - зауважила Іонова.За словами народної депутатки, після Революції Гідності Україна захищала свої національні інтереси, зокрема в контексті ситуації в Закарпатській області. І це відбувалося розумно, системно й комплексно. Але вже після початку повномасштабного вторгнення Угорщина почала відверто зловживати ситуацією. І зрозуміло, ким вона тоді керувалася і ким керується зараз."На жаль, у контексті нафти й нафтопроводу "Дружба" українська влада зробила надто багато поступок. Проте наразі, як на мене, ми починаємо грамотно вибудовувати свою позицію у цій "шаховій партії", - наголосила Іонова.Народна депутатка також додала, що наразі бракує більшої рішучості з боку Європейського Союзу у захисті власних принципів і документів, які сам ЄС затвердив і які Угорщина зобов'язалася виконувати. Це вже не лише питання двосторонніх відносин між Україною та Угорщиною, а й питання відповідальності Угорщини перед самим ЄС та дотримання європейських правил і принципів."Я вважаю, що Європейський Союз мав би продемонструвати політичну волю. Здається, що переговори з Орбаном уже розпочалися. До того ж угорське суспільство поступово змінюється. Це видно з підтримки опозиційної партії, яка має 7 представників у Європейському парламенті. Ця політична сила проєвропейська, пронатовська, продемократична й послідовно підтримує Україну.Тож фактор Угорщини дійсно є ризикованим, адже ми розуміємо, з ким вона координує свої дії. Питання нафти й газу потрібно вирішувати негайно. Чому це важливо? Бо поруч Словаччина, де ситуація теж непроста, і Болгарія. Тобто перед нами значно ширша геополітична картина", - резюмувала Іонова.Віцепрем'єрка Стефанішина повідомила, що Україна та Угорщина з 12 травня почнуть регулярні консультації для зняття всіх застережень Будапешта для початку переговорів про вступ України до ЄС.2 травня Орбан заявив, що через можливий вступ України до ЄС Угорщина збанкрутує.Угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан заявив, що Володимир Зеленський хоче бачити в Угорщині "дружній до України" уряд, але цього не станеться.Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що виділення коштів для України є "великою помилкою" ЄС. За його словами, їх слід спрямовувати в європейську економіку.
Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.
All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.
Responsible: editorial office of the site espreso.tv.