Еспресо - we.ua

Еспресо

we:@espreso.tv
38 thous. of news
Еспресо on espreso.tv
Чи має право Нацполіція перевіряти у громадян військово-облікові документи: що каже законодавство
Про це він розповів в інтерв'ю харківському порталу "Ґвара"."Закон зобов’язує кожного громадянина під час воєнного стану носити при собі військово-облікові документи. Проте наші громадяни свідомо їх не носять, щоб їх не могли ідентифікувати", - зазначив Токар."Першим ділом громадянин питає у поліцейського: "Які у вас законні підстави мене перевіряти?". Ми роз’ясняємо: є стаття 32 закону України про Національну поліцію, де повністю викладено, що поліцейський має право під час спеціального правового режиму воєнного стану в особи віком від 18 до 60 років перевірити наявність військово-облікового документа. Це пряма норма закону — наше право перевірити наявність документів", - продовжив очільник поліції Харківщини.Читайте також: Театр бойових дій розширюватиметься на нові території України, - СнєгирьовЗа його словами, конфліктних ситуацій можна уникнути, якщо дотримуватися законодавства."Насправді половини конфліктних ситуацій могло б не бути. Закон зобов’язав носити документи? Носіть. Надав право поліцейському перевірити? Поліцейський має право перевірити. Покажи, що ти заброньований, маєш відповідні облікові дані – і ніхто тебе затримувати не буде. Коли ж особа відмовляється виконати вимогу поліцейського надати документи на перевірку, це автоматично є адміністративним правопорушенням, передбаченим статтею 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення – злісна непокора законним вимогам поліцейського", — сказав Токар.Читайте також: Щоб зірвати мобілізацію: у ЗСУ пояснили, навіщо Росія б'є по ТЦКЙ тут починається увесь процес: затримання, доставка, виклик адвоката безоплатної правової допомоги або повідомлення власного адвоката. "Маленький конфлікт, який міг би бути вичерпаний за 5 хвилин, перетворюється на три-чотири години роботи", - наголосив він."Поліцейський починає оформляти адміністративні матеріали, приїжджає адвокат, йдуть процедури, а потім у кінці все одно показується документ і виявляється, що особа заброньована. Навіщо було витрачати час правоохоронця і навіщо було собі псувати нерви таким чином? Абсолютно незрозуміло", — підсумував начальник Харківської обласної поліції.Нагадаємо, за словами адвоката, кандидата юридичних наук Євгена Филипця, є п’ять підстав, коли особу можуть затримати і доставити до ТЦК.
we.ua - Чи має право Нацполіція перевіряти у громадян військово-облікові документи: що каже законодавство
Go to all channel news
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site espreso.tv.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules