Про це повідомляє Тhе Guаrdіаn.Серед країн, які дотримуються норм, — Австралія, Нова Зеландія та Естонія, де середньорічний вміст РМ2.5 не перевищував 5 мкг на кубічний метр. До цього списку також входять Ісландія та декілька малих острівних держав.Натомість найбільш забруднене повітря в країнах, таких як Чад, Бангладеш, Пакистан, Демократична Республіка Конго і Індія. Рівні РМ2.5 у цих країнах у 2024 році перевищували рекомендовані норми принаймні в 10 разів, причому в Чаді — у 18 разів.Експерти зауважили, що для РМ2.5 не існує безпечних рівнів, оскільки ці частки, потрапляючи в кров, можуть завдати значної шкоди організму. Учені підрахували, що дотримання рекомендацій ВООЗ могло б урятувати мільйони життів щорічно. Забруднення повітря є другим провідним фактором ризику смертності після високого кров'яного тиску."Забруднення повітря не вбиває нас одразу - може пройти два-три десятиліття, перш ніж ми побачимо вплив на здоров'я, якщо тільки воно не дуже сильне, - заявив Френк Хаммес, генеральний директор ІQАіr. - Уникнення цього - одна з тих профілактичних речей, про які люди не думають до занадто пізнього періоду свого життя".Щорічний звіт, який публікується вже сьомий рік поспіль, також зафіксував позитивні зміни: частка міст, які відповідали стандартам РМ2.5, зросла з 9% у 2023 році до 17% у 2024 році.Водночас забруднення повітря в Індії зменшилося на 7% між 2023 і 2024 роками, а якість повітря в Китаї покращилася, знизившись майже вдвоє з 2013 по 2020 рік.Зорана Йованович Андерсен, екологічний епідеміолог з Копенгагенського університету, яка не брала участі у підготовці звіту, зауважила, що результати дослідження демонструють величезні відмінності в якості повітря навіть на одному континенті. Вона зазначила, що мешканці країн Східної Європи та Балкан, які не є членами ЄС, дихають найбільш забрудненим повітрям в Європі.Як зазначили експерти, уряди можуть поліпшити якість повітря шляхом впровадження програм з відновлювальної енергетики, розвитку громадського транспорту та створення інфраструктури, що підтримує пішохідний і велосипедний рух, а також заборони спалювання сільськогосподарських відходів.3 листопада 2024 року якість повітря в Делі досягла критичного рівня, місто огорнув токсичний смог, який став щорічною катастрофою для індійської столиці.
Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.
All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.
Responsible: editorial office of the site espreso.tv.