These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Про це повідомляє Rеutеrs з посиланням на власні джерела.Дональд Трамп вперше після повернення на посаду скористається президентськими повноваженнями (РDА) для відправки зброї Україні. Очікується, що вартість цієї допомоги становитиме приблизно 300 мільйонів доларів.Хоча остаточний склад пакета ще не визначений, джерела вказують, що він може включати оборонні ракети Раtrіоt та наступальні ракети середньої дальності.До цього часу адміністрація Трампа постачала Україні лише зброю, затверджену його попередником, Джо Байденом. Рrеsіdеntіаl Drаwdоwn Аuthоrіty - механізм, що дозволяє президенту екстрено використовувати запаси озброєнь для допомоги союзникам. Наразі для України залишається 3,86 мільярда доларів у рамках цього фонду.Видання зазначає, що зброя може зʼявитися на фронті вже за кілька днів, оскільки американські запаси розташовані в Європі.10 липня президент Володимир Зеленський повідомив, що після розмови з американським колегою Дональдом Трампом з'явилися ознаки відновлення постачання допомоги зі США.
Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.На Конференції з питань відновлення України в Римі 10 липня міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс та перший заступник міністра освіти і науки України Євген Кудрявець підписали Меморандум про взаєморозуміння. Угода спрямована на відбудову та модернізацію освітньої системи України, що зазнала руйнувань через війну.Згідно з підписаним Меморандумом, Литва виділить 21 мільйон євро. Ці кошти будуть інвестовані у відновлення освітньої інфраструктури, підвищення результатів навчання та оновлення освітніх послуг для української молоді. Основна увага приділятиметься створенню безпечних, інклюзивних та інноваційних навчальних просторів.Будівництво школи-хабуОсновою угоди є інвестиція в 17 мільйонів євро на будівництво сучасної багатофункціональної школи-хабу в Житомирі. Цей проєкт "Школа майбутнього для України" розроблений італійськими та українськими архітекторами, перемігши в міжнародному конкурсі 2023 року, і стане першим освітнім об'єктом в Україні, збудованим за принципами Нового європейського Баугаузу (NЕВ). Готовий дизайн-проєкт, що передбачає інноваційні рішення для роботи як у мирний, так і у воєнний час, буде доступний громадам безкоштовно.Сонячні енергетичні системиУгода також передбачає виділення 3 мільйонів євро на встановлення сонячних енергетичних систем у 14 школах і дитячих садках Київської, Одеської, Дніпропетровської, Житомирської, Чернігівської, Харківської та Чернівецької областей. Ці системи забезпечать безперебійну роботу закладів та дозволять зменшити довгострокові витрати на електроенергію. Подолання освітніх втратЩе 1 мільйон євро спрямують на підтримку програм Саtсh-uр та SТЕАМ на Одещині, розробленої СРVА та українським партнером sаvЕD. Ці програми, що мають на меті подолати освітні втрати через дистанційне навчання, передбачають додаткові уроки для учнів, які відстають від навчальної програми, та SТЕАМ-заняття для дітей з вищими показниками.Пілотний проєкт буде реалізовано в новій підземній школі-укритті в Молодіжному, і охопить учнів з чотирьох шкіл Великодолинської громади.7 липня Кабінет міністрів затвердив ініціативу "Пакунок школяра", за якою родини першокласників зможуть отримати 5 тисяч гривень через застосунок "Дія".
Про це повідомляє Еспресо.ТV.Донецький "Шахтар", який у минулому сезоні виграв Кубок України й фінішував в УПЛ третім, стартує у першому раунді кваліфікації Ліги Європи.Букмекери беззаперечно впевнені у перемозі "Шахтаря". На виграш українців дають коефіцієнт 1,26. Можливість нічиї у першому матчі - 6,80. Перемогу "Ільвеса" оцінюють у 16,00.Перший "домашній" матч проти "Ільвеса" донеччани проведуть на стадіон "Стожіце" в Любляні (Словенія). Матч-відповідь відбудеться за тиждень - 17 липня.Якщо "Шахтар" не пройде "Ільвес", то далі вилетить у Лігу конференцій і зустрінеться з нідерландським АЗ. В раз перемоги над фінами - на українців чекає наступний раунд кваліфікації ЛЄ і турецький "Бешикташ".Ліга Європи1-й кваліфікаційний раунд. 1-й матч10 липня"Шахтар" (Україна) - "Ільвес" (Фінляндія) 6:0Любляна, стадіон "Стожіце"Голи: Аліссон, 26, 47, Еліас, 43, Кевін, 74, Педріньйо, 87, Невертон, 89Трансляція - УПЛ ТБЦе перший офіційний матч для Арди Турана на посаді головного тренера "Шахтаря". Наприкінці травня турок замінив на посаді Марино Пушича з Хорватії.
Про це повідомили у зведенні Генерального штабу Збройних Сил України станом на 22:00.Ситуація на основних напрямкахНа Північно-Слобожанському і Курському напрямках відбулося 21 боєзіткнення з російськими загарбниками, на даний час точиться бій. Ворог завдав 12 авіаційних ударів, скинувши 20 керованих бомб, здійснив 254 обстріли.На Південно-Слобожанському напрямку наші війська відбили три атаки ворога в районах Стариці, Вовчанська та Зеленого, ще одне боєзіткнення триває.На Куп’янському напрямку противник здійснив три атаки на позиції наших військ. На Лиманському напрямку російські війська 26 разів штурмували позиції українських захисників, досі бої не вщухають у п’яти локаціях.На Сіверському напрямку українські воїни сьогодні відбили 12 спроб наступу на наші позиції. Підрозділи окупантів намагалися просунутися поблизу Григорівки, Івано-Дар’ївки, Верхньокам’янського та у бік Виїмки. На Краматорському напрямку Сили оборони зупинили чотири ворожі атаки в районі Часового Яру та у напрямку Предтечиного зокрема.На Торецькому напрямку окупанти сьогодні вісім разів штурмували позиції наших захисників. Сили оборони стримали натиск противника та відбили всі штурмові дії.На Покровському напрямку ворог здійснив 44 спроби потіснити наші підрозділи. Найбільша активність спостерігається в районах населених пунктів Попів Яр, Мирне, Разіне, Миролюбівка, Лисівка, Шевченко, Звірове, Удачне, Новосергіївка, Муравка, Горіхове та Олексіївка. Тривають чотири боєзіткнення. За попередніми підрахунками, на цьому напрямку наші воїни ліквідували 140 та поранили 82 окупанти, знищили шість мотоциклів, 19 БПЛА.На Новопавлівському напрямку ворог 25 разів намагався прорватися поблизу населених пунктів Запоріжжя, Толстой, Піддубне, Мирне, Шевченко та Зелене Поле. Бої продовжуються в чотирьох локаціях.На Гуляйпільському напрямку, в районі Малинівки, українські захисники зупинили атаку загарбників.На Придніпровському напрямку ворог провів десять марних атак на позиції наших захисників.На решті напрямків суттєвих змін не відбулося. Українські війська виснажують ворога вздовж усієї лінії бойового зіткнення та в тилу.
Про це він поінформував у tеlеgrаm."Абсолютний пріоритет для нас зараз – це ППО та виробництво дронів, особливо перехоплювачів. Будемо раді бачити італійські інвестиції в усе те, що зараз захищає життя в Україні й потім буде берегти Італію. Також продовжуємо працювати над санкціями та нашою євроінтеграцією: потрібне прискорення", – заявив Зеленський.Президент обговорив з Мелоні, зокрема, відбудову та готовність Італії взяти патронат над відновленням Одеси."Провів важливу зустріч із президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн та президентом Європейської ради Антоніу Коштою. Подякував за участь у Конференції з питань відновлення України та за новий пакет підтримки на понад 2 мільярди євро. Також створення Європейського флагманського фонду реконструкції України є важливим. Він допоможе залучити ще більше інвестицій в Україну", – зауважив він.Також лідери порушили питання євроінтеграції й 18-й пакет санкцій проти РФ.Зокрема, Зеленський зустрівся з премʼєр-міністром Польщі Дональдом Туском, обговоривши оборонні потреби Києва."Пріоритет – розвиток оборонного виробництва. Зацікавлені в співпраці з Польщею в межах програми SАFЕ та інших для спільних закупівель і виробництва озброєнь", – заявив він.На зустрічі з Мерцом Зеленський поінформував його про останні атаки РФ та розповів про дрони-перехоплювачі."Також обговорили поле бою, роботу з партнерами, нашу євроінтеграцію. Німеччина – це саме та країна, яка має вплив та авторитет, щоб допомогти розблокувати наш шлях до ЄС. Тому дуже цінуємо вашу гучну й рішучу позицію", – зазначив він.фото: Офіс президента України"Обговорили також виклики для Європи, які виникають через співпрацю Росії з її союзниками в Тихоокеанському регіоні. Маємо спільно цьому протидіяти", – зазначив Зеленський за підсумками зустрічі з премʼєр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.Український лідер подякував фінському премʼєру за послідовну допомогу та вагому присутність фінських компаній на конференції з відбудови. "Особливо важлива присутність оборонного сектору", – акцентував Зеленський.З премʼєром Болгарії Росеном Желязковим президент України обговорив співпрацю в сфері енергетикиВодночас український лідер зі Схоофом обговорили спільне оборонне виробництво, посилення ППО та дипломатичну роботу."Спрямовуємо інвестиції на те, що потрібно зараз: це ППО і дрони-перехоплювачі. Не менш важлива й справедливість. Учора було важливе рішення суду в Нідерландах у справі щодо збиття росіянами МН-17. Важливо, щоб справедливість було встановлено. Цілковито підтримуємо цю правову роботу Нідерландів”, – підкреслив Зеленський.фото: Офіс президента УкраїниТакож Зеленський заявив, що Україна має одні з найсучасніших у світі технологій дронів як для наступу, так і для оборони, але потребує інвестицій.
Бійцівський клубОригінальна назва: Fіght Сlub1999Офісний працівник, який страждає на безсоння, та байдужий миловар утворюють підпільний бійцівський клуб, який переростає у щось набагато більше…У ролях: Бред Пітт, Едвард Нортон та інші Людина, яка змінила всеОригінальна назва: Моnеybаll2011Успішна спроба генерального менеджера команди «Окленд Атлетикс» Біллі Біна зібрати бейсбольну команду з обмеженим бюджетом, використовуючи комп'ютерний аналіз для залучення нових гравців…В ролях: Бред Пітт, Робін Райт, Джона Гілл Містер і місіс СмітОригінальна назва: Мr. & Мrs. Smіth2005Чоловік і дружина намагаються зберегти свій шлюб, поки не усвідомлюють, що вони обидва таємно працюють кілерами. Тепер їхні відповідні завдання вимагають від них убити одне одного…В ролях: Бред Пітт, Анджеліна Джолі, Адам Броуді Дванадцять мавпОригінальна назва: Тwеlvе Моnkеys1995У майбутньому світі, спустошеному хворобами, каторжника відправляють назад у часі, щоб зібрати інформацію про штучний вірус, який знищив більшу частину людського населення на планеті…В ролях: Брюс Вілліс, Мадлен Стоу, Бред Пітт F1Оригінальна назва: F1: Тhе Моvіе2025Пілот Формули-1 повертається з пенсії, щоб бути наставником та командою молодшого пілота…В ролях: Бред Пітт, Демсон Ідріс, Хав'єр Бардем Джерело
Про це повідомив повідомив нунцій (посол) Святого Престолу в Україні, архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, передає Vаtісаn nеws.За його словами, пошкоджено дах будівлі посольства, гараж та службове приміщення. Працівники нунціатури не постраждали."Ми чули кілька вибухів, але два з них – дуже близько. Я також подивився на пошкодження цивільних будівель: одна приблизно за 70 метрів від нас, інша приблизно за 90 метрів… Ми підібрали близько десяти досить великих осколків, і я думаю, що це був безпілотник, тому що вони схожі на осколки безпілотника, а не ракети. Що стосується людей, ми в порядку, ми не зазнали жодних ушкоджень. Але, звичайно, це справляє враження, коли бачиш вибухи, що відбуваються в безпосередній близькості", – сказав Кульбокас.Він зауважив, що посольство Ватикану розташоване в Шевченківському районі столиці, де є також посольства інших держав.У ніч проти 10 липня російська армія атакувала Україну безпілотниками та дронами. У Києві через ворожі удари є загиблі та постраждалі.
Про це йдеться в доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні."У червні в Україні зафіксовано найвищу за останні три роки кількість жертв серед цивільних осіб: загинули 232 особи, ще 1343 дістали поранення", – зазначено в матеріалі.Відповідно до ООН, цього червня Москва вдесятеро збільшила кількість ракетних атак та ударів, порівняно з червнем 2024 року."Практично жодна область України не була в безпеці, незалежно від віддаленості від лінії фронту: цивільні особи загинули або були поранені щонайменше у 16 областях і в Києві", – йдеться у звіті.У першій половині 2025 року в Україні загинули 6754 цивільних – на 54% більше, ніж протягом аналогічного періоду минулого року, коли загинула 4381 людина. Так, за останні 6 місяців кількість жертв зросла на 17%, а поранених – на 64%."Цивільне населення по всій Україні стикається з такими стражданнями, яких ми не бачили вже більш як три роки", – сказала голова Моніторингової місії ООН Даніель Белль.В Організації резюмують: з початку 24 лютого 2022 року задокументовано щонайменше 13 580 загиблих серед цивільного населення, зокрема 716 дітей, а також 34 115 поранених цивільних осіб, серед них 2173 дитини. В Україні зафіксовано різке зростання кількості загиблих і поранених цивільних за останні пів року (грудень 2024-го – травень 2025-го). У порівнянні з тим же періодом попереднього року кількість жертв зросла на 37%: загинули 968 цивільних, поранені — 4807.
Таку думку в етері Еспресо висловив радник департаменту ЄС і НАТО МЗС України (2019-2021), президент Асоціації офіцерів резерву і ветеранів, віцепрезидент Об’єднаної конфедерації офіцерів резерву країн НАТО Володимир Джиджора."Українське МЗС вже зробило заяву про відносини України та Польщі. Зокрема, й в контексті меседжу Анджея Дуди про закриття аеропорту в Жешуві, через який проходить більшість озброєння для України. Скоріше за все, що ця заява Дуди є спробою продовжити свою політичну карʼєру. Можливо він є емоційною людиною. Я переконаний, що в першу чергу ця заява була спрямована не в нашу адресу, а до партнерів по НАТО та ЄС, які, ймовірно, десь недофінансовують експлуатацію польської інфраструктури. Оскільки, навантаження на цю інфраструктуру є шалене. Всі ці шляхи сполучення були побудовані в рамках інфраструктурних проєктів ЄС. Втім, сьогодні невідомо чи планує ЄС виділяти кошти для відновлення й підтримки цих шляхів сполучення", - розповів Джиджора.Дипломат зауважив, що НАТО не займається фінансуванням таких обʼєктів інфраструктури"Можливо, заява Дуди є й закидом в бік того, що якщо ці обʼєкти використовуються колективно, то й відповідно фінансуватись мають не з польського бюджету. Власне НАТО такі інфраструктурні обʼєкти не фінансує. Це прерогатива ЄС", - додав він.10 липня президент Польщі Анджей Дуда різко висловився про ставлення союзників до використання польської інфраструктури, зокрема аеропорту в Жешуві, для допомоги Україні
Про це повідомили на сайті президента.У Лондоні, Римі та онлайн сьогодні зібралися лідери держав і міжнародних організацій - членів Коаліції охочих, щоб обговорити посилення підтримки України та тиску на Росію. Вперше до зустрічі долучилися представники США - спецпредставник Кіт Келлог та сенатори Ліндсі Грем і Річард Блюменталь."Основним пріоритетом підтримки є зміцнення інтегрованих спроможностей України в галузі протиповітряної оборони. Лідери також домовилися про подальшу підтримку для стримування масових атак російських дронів та збільшення фінансування виробництва перехоплювачів дронів", - йдеться у заяві лідерів.Учасники Коаліції охочих також підтримали мирні переговори за участі президента США Дональда Трампа та домовилися посилити санкції проти військової економіки Росії, зокрема в енергетичному та фінансовому секторах. Лідери підтвердили, що сильні Збройні Сили України є гарантом суверенітету, та зобов'язались надати Україні щонайменше 40 млрд євро військової та фінансової підтримки у 2025 році.Зеленський про зустрічПрезидент Володимир Зеленський повідомив, що загалом на зустрічі Коаліції охочих були присутні 32 учасники - глави й представники держав та урядів і міжнародних організацій."Я дякую за цю активність, і важливо, що формат коаліції охочих працює - працює для безпеки довгостроково і для захисту від російських ударів зараз. Усі визнають, що це війна, яку може подолати тільки єдність. І потрібну нам єдність ми побудували. Я дякую всім, хто з Україною, усім, хто зараз із нами в захисті життя", - зазначив президент.10 липня Володимир Зеленський повідомив, що після розмови з американським колегою Дональдом Трампом з'явилися сигнали про відновлення поставок допомоги США.
Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.
All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.
Responsible: editorial office of the site espreso.tv.