Про це голова Держагентства відновлення Сергій Сухомлин сказав в інтерв'ю "Телеграфу"."Тут є багато факторів, які впливають. Ми бачимо зміну клімати, бачимо певну поведінку наших сусідів, яка призведе до зменшення доступних об’ємів води. Зокрема, на півдні. Відповідно, для нас важливо вже зараз подумати про забезпечення потреб Одеси, Херсона. Якщо нічого не робити, років за 15 матимемо серйозні проблеми з водою в Херсоні, тому включатись треба вже зараз", - сказав він.За словами чиновника, якщо зберігати поточний підхід до управління водною інфраструктурою — з високими втратами на водоканалах і критично низьким рівнем очищення стічних вод (лише 32% в Україні проти понад 80% у Європі), — через 10 років великі міста України можуть опинитися на межі водної кризи. Частина з них буде отримувати воду лише погодинно, а деякі, як-от Одеса, ризикують залишитися з обмеженим водопостачанням узагалі.На думку Сухомлина, одним із ключових рішень є створення прямого транспортного коридору між Одесою та дунайськими портами — без заїзду на територію Молдови. Водночас у межах цього проєкту потрібно передбачити будівництво нового водогону для Одеси."Це вже не про відбудову, а про побудову ще кращого, ніж було раніше. Дуже масштабний проєкт, наразі Світовий банк за допомогою спеціалістів проводить розрахунки. Як тільки отримаємо цифри — будемо предметно говорити про шляхи фінансування", - сказав голова Держагентства відновлення.У листопаді 2024 року Центр журналістських розслідувань інформував, що окуповані райони півдня України стикаються з гострим дефіцитом прісної води: на території Запорізької, Херсонської областей та в Криму стрімко міліють водосховища, річки та ставки.
Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.
All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.
Responsible: editorial office of the site espreso.tv.