Еспресо - we.ua

Еспресо

we:@espreso.tv
38 thous. of news
Еспресо on espreso.tv
Алієв переможно попросив миру в Путіна
Ердоган заявив, що Алієв готовий до врегулювання стосунків з РФ. Ми ще не розуміємо, якою буде відповідь Путіна, але чомусь здається, що він піде на примирення, якщо остаточно не здурів. Але це буде дуже  гірке для нього примирення.1. За останні два тижні, з моменту загострення стосунків РФ — Азербайджан відбувся, без перебільшення,  глобальний зсув на Південному Кавказі. Якщо коротко — Баку не просто не пішов на поводу у росіян, а показав Росії на її місце. А Москва навіть побоялася (як мінімум поки) ввести торгові санкції. 2. Алієва підтримав не лише Ердоган. До нього в гості приїхав керівник Пакистану. А в перекладі на людську мову це означає, що "привіт" Путіну тут передав Пекін (Пакистан один з головних партнерів Китаю у світі). Окрім того, Азербайджан, 4 липня, був запрошений на саміт ШОС (Шанхайська організація співробітництва, - ред.), де повний контроль має Китай.3. Казахстан, Узбекистан та Азербайджан утворили компанію про створення зеленого енергетичного коридору в Європу.  Азербайджан має намір прокласти кабель дном Чорного моря для з'єднання Центральної Азії, Кавказу, Європи, Каспійського та Чорного морів єдиним енергокоридором. Просто для розуміння процесів, які відбуваються навколо нас: Узбекистан планує експортувати 10-15 млрд кВт годин зеленої енергії  до 2030 року. Читайте також: Ескалація стосунків Росія — Азербайджан. Розвалюється імперія, але не Росія4. Усе, що ми бачили протягом останніх днів — це війна через проксі, але без воєнних дій. Туреччина руками Азербайджану показала Росії, що вона стає головним гравцем в пострадянському Закавказзі. І тут, як би це зараз дивно не звучало, але питання переходу Грузії в, як мінімум, подвійне підпорядкування Росії та Туреччини — це питання часу. Вірменію Росія просто кидає в обійми Туреччини. 5. Туреччина різко розширила свої впливи на Центральну Азію і якщо раніше країни ЦА балансували між Китаєм і Росією, то тепер, вони  будуть пробувати балансувати свої можливості в трикутнику Китай — Росія — Туреччина. 6. Туреччина не ставить перед собою мету знищення Росії, бо в Анкарі прекрасно розуміють: ні Китай, ні США, ні взагалі ніхто крім нас і балтійських країн, цього не хоче. І тому Туреччина грає в ослаблення Москви без доведення ситуації до загострення. І головне, вони грають руками Азербайджану.7. Китай руками Пакистану показує Москві: відчепіться від Баку і йдіть на замирення. А паралельно Путін оголосив 4-денний (!) візит в Пекін на 80-ту річницю перемоги КНР над Японією.  Це не просто зализування Сі. Це суперзализування. Бо Путін розуміє: його існування залежить від Трампа та СІ. І він буде лизати. 8. Що далі? Південний Кавказ і Центральна Азія рухатимуться повільно, але впевнено від РФ. Європа програла цей регіон, а США поки навіть не бачить його. Ми ж маємо просто винести правильні висновки з того, що можна грати в складніші ігри, ніж або-або. Світ тектонічно змінюється.ДжерелоПро автора: Вадим Денисенко, політолог.Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
we.ua - Алієв переможно попросив миру в Путіна
Go to all channel news
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site espreso.tv.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules