Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.Найчастіше купують моделі Маvіс, FРV та Рhаntоm, які активно використовуються на фронті для повітряної розвідки, коригування вогню, а також виконання ударних і спеціальних бойових завдань.Однією з ключових переваг Рrоzоrrо Маrkеt є те, що платформа дає змогу здійснювати швидкі, прозорі та стандартизовані закупівлі. Завдяки великому вибору товарів і високій конкуренції серед постачальників держава змогла зекономити понад 300 млн грн, які тепер можна спрямувати на інші потреби, наприклад, закупівлю додаткової техніки, дронів або обладнання для підрозділів на передовій."Рrоzоrrо Маrkеt довів свою ефективність як інструмент для швидких та прозорих закупівель — не лише для цивільних потреб, а й для оборонного сектору. За два роки держава закупила через е-каталог 50 тис. дронів для наших захисників, зекономивши понад 300 млн грн. Це реальний приклад того, як публічні закупівлі працюють на обороноздатність", - прокоментувала очільниця Мінекономіки Юлія Свириденко.Процедура закупівлі в Рrоzоrrо Маrkеt максимально спрощена: державним установам не потрібно самостійно розробляти технічні вимоги чи перевіряти добросовісність постачальників — ці завдання бере на себе державна установа "Професійні закупівлі". В результаті, термін закупівлі в середньому становить 9 днів, що вдвічі швидше, ніж під час використання традиційних процедур відкритих торгів.Найбільшими замовниками дронів є військові частини, які мають власні бюджети, сформовані з податків (зокрема ПДФО), і можуть оперативно закуповувати потрібне обладнання. З 2024 року до процесу долучилися і місцеві громади, яким законодавчо дозволили здійснювати закупівлі дронів та спорядження на запити армії.Директор державної установи "Професійні закупівлі" Євген Якубовський підкреслив, що додати дрони до Рrоzоrrо Маrkеt було свідомим рішенням, продиктованим нагальною потребою фронту. Дрони — це тип обладнання, який легко стандартизувати, що робить закупівлі не лише швидкими, а й зручними для замовників. На сьогодні у каталозі представлені близько 200 постачальників безпілотників, що створює високу конкуренцію та дає змогу військовим частинам обирати якісну техніку за конкурентними цінами.Крім безпілотників, у Рrоzоrrо Маrkеt доступні також тактичні окуляри, навушники, портативні радіостанції, ретранслятори, оптичні приціли, прилади нічного бачення та супутнє обладнання для БПЛА. Перелік доступної продукції постійно оновлюється відповідно до потреб фронту та динаміки ринку.У лютому міністр оборони Рустем Умєров заявляв, що Україна стала найбільшим виробником дронів у світі. Наразі 96% усіх безпілотників купують або виробляють на території України.
Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.
All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.
Responsible: editorial office of the site espreso.tv.