Еспресо - we.ua

Еспресо

we:@espreso.tv
37.9 thous. of news
Еспресо on espreso.tv
Українські КАБи: серійного виробництва ще немає, але йдуть випробування
Про це Еспресо розповіли в Консорціумі оборонної інформації.Активне застосування КАБів  стало суттєвим елементом ворожої переваги на тактичному рівні. Були періоди, коли авіація РФ за тиждень  використовувала понад 900 КАБів по лінії фронту та для ударів по цивільних цілях. Згодом пікова статистика застосувань підскочила до 4 тисяч КАбів на місяць.  За 2025 рік Росія планує виготовити вже понад 70 тисяч таких КАБів, оснастивши фугасні радянські бомби (зокрема, ФАБ-250, ФАБ-500, ФАБ-1500) модулями планування та корекції.Українські Повітряні сили активно використовують КАБи, які були вироблені на Заході. Зокрема, це американські GВU-39 та GВU-62, оснащені комплектами JDАМ. Також Україна отримує французькі авіабомби  ААSМ / Наmmеr.  Але поставки такого озброєння зі США та Франції набагато менші за обсягами, аніж реальні щоденні потреби наших військових.Аналітики зазначають: ставка на власне авіаційне озброєння для України не менш важливе, ніж виробництво дронів, крилатих та балістичних ракет.Щонайменше вісім компаній в Україні сьогодні створюють плануючі авіаційні бомби  Проте на сьогодні жоден з українських зразків авіаційного озброєння ще не виробляється серійно. На етапі випробувань - 500-кілограмова керована плануюча авіабомба від одного з українських конструкторських  бюро.За даними експертів Консорціуму оборонної інформації - це розробка на кшталт американського JDАМ ( комплект наведення на основі технології GРS,) чи то російського модуля планування та корекції. Комплект складається з блоку з супутниковою та інерціальною системою навігації, рульового оперення та цифрової системи управління. Комплекти можуть бути з'єднані з авіаційними бомбами різної ваги. Вартість одного комплекту  в межах 30 – 40 тис. доларів."Випробувальні скиди здійснювались з Су-24 поки з горизонтального польоту. Вони дали позитивний результат. Зокрема, щодо дальності та системи скиду та планування  бомби як такої. Треба зробити ще до десятка випробувань, які пройдуть  експертизу в Міністерстві оборони, перед тим як що вони будуть цей виріб", - зазначає представник конструкторського бюро Олег Вострих."Але поки що головна проблема, щоб швидко рухатися - це гроші. У конструкторського бюро є “Благодійний фонд передових технологій”, який  збирає кошти на завершення циклу випробувань. Ми шукаємо будь-яку можливість, тому що вартість одного такого виробу - це практично 1,2 млн грн", - розповідає Вострих.  Разом з тим, за його словами, запит від українських військових, - щонайменше 100 таких бомб на день.В Україні розробляють унікальний антидрон -винищувач, який здатен збивати не лише ворожі безпілотники, а й керовані авіаційні бомби. Президент Володимир Зеленський розповів, що в Україні станом на сьогодні працюють 3 німецьких компанії оборонно-промислового комплексу 
we.ua - Українські КАБи: серійного виробництва ще немає, але йдуть випробування
Go to all channel news
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site espreso.tv.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules