Еспресо - we.ua

Еспресо

we:@espreso.tv
37.8 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Еспресо on espreso.tv
За пів року в Україні зареєстрували понад 137 тис. нових ФОПів, закрилися понад 157 тис., – Опендатабот
Про це повідомляє Опендатабот.На початку року було масове закриття — майже 120 тис. ФОПів у першому кварталі. Це сталося через технічні проблеми з реєстрами та нові податки. У другому кварталі ситуація стабілізувалася: відкрилось майже стільки ж бізнесів, як торік, а кількість закриттів зменшилася."Так, 73 799 ФОПів відкрилося з квітня по червень — лише на 3% менше, ніж за такий самий період торік. Ще 51 830 підприємців припинили свою роботу — це на 27% менше, ніж за той самий період торік", - інформує Опендатабот."Загалом 137 557 нових ФОПів зареєстрували за перше півріччя 2025 року в Україні. За цей самий час 157 605 підприємців закрилися — фопономіка пішла в мінус на 20 тис. справ", - додали аналітики.61% від усіх відкритих ФОПів цьогоріч створили жінки — 83.7 тис. На чоловіків припадає 39%, або 53.8 тис. нових справ.Найпопулярнішими залишаються торгівля, ІТ, інформаційні та індивідуальні послуги, але саме в цих галузях найбільше й закриттів. Зростання показують сфери освіти, медицини та юриспруденції.Найбільше бізнесів відкривають і закривають у Києві, Дніпропетровській і Харківській областях. Водночас у деяких регіонах, як-от Рівненщина, Львівщина та Київщина, відкриттів більше, ніж припинень.4 грудня 2024 року Верховна Рада схвалила в цілому законопроєкт, що передбачає підвищення податків для ФОПів з 1 січня 2025 року.
we.ua - За пів року в Україні зареєстрували понад 137 тис. нових ФОПів, закрилися понад 157 тис., – Опендатабот
Еспресо on espreso.tv
Створюють умови тиску на журналістів: нардеп Юрчишин щодо законопроєкту про заборону ототожнення адвоката з клієнтом
Про це в етері Еспресо розповів народний депутат України Ярослав Юрчишин, голова Комітету ВР з питань свободи слова."Щодо законопроєкту №12320, то тут максимально цинічна історія. Тому що береться загальноєвропейський демократичний принцип про неможливість ототожнення адвоката з клієнтом, тобто, умовно кажучи, покладання на адвоката відповідальності за дії клієнта. Загалом в Європі не заведено вважати адвоката співучасником злочину, який вчиняє його клієнт, до того моменту, звісно, поки відсутні конкретні докази, що адвокат сприяв чи брав участь у злочинній діяльності. А у законопроєкті наших нормотворців, колег з правоохоронного комітету ВР, міститься дуже широке формулювання, коли ототожненням вважається будь-яка інформація, що поєднує адвоката та клієнта", - прокоментував нардеп.За його словами, логіка цього проєкту закону переключити увагу журналістів з інформування на постійне самоцензурування: "А чи я можу так згадати? А чи не почнеться судовий процес?"."Цей законопроєкт, при всьому позитивному його позиціюванні на європейську практику неототожнення, де-факто створює умови тиску на журналістів. Це не прийнятно. Даний проєкт закону проходив у комітеті з питань правової політики. На жаль, ми маємо наступ на свободу слова з ініціативи цього комітету. Ми з колегами вже подали блокуючу постанову, яка вже зареєстрована", - зауважив Юрчишин.4 червня Громадська рада при Комітеті Верховної Ради України з питань свободи слова висловила стурбованість інформацією про можливе розформування парламентського Комітету з питань свободи слова.
we.ua - Створюють умови тиску на журналістів: нардеп Юрчишин щодо законопроєкту про заборону ототожнення адвоката з клієнтом
Еспресо on espreso.tv
Зірці фільмів про Гаррі Поттера Еммі Вотсон заборонили керувати авто на пів року
Про це пише ВВС.Емма Вотсон, найбільш відома за роллю Герміони Грейнджер у фільмах франшизи про Гаррі Поттера, керувала синім Аudі зі швидкістю 38 миль/год (61 км/год) у зоні, де дозволяється їхати 30 миль/год (48 км/год) в Оксфорді ввечері 31 липня минулого року.За словами суді, у водійських правах Вотсон вже було дев'ять штрафних відміток, коли стався вищезгаданий інцидент із перевищенням швидкості.35-річну акторку, яка зараз є студенткою, зобов'язали сплатити 1044 фунти стерлінгів ($1400) в магістратському суді Хай-Вікомба. Вона не була присутня на п'ятихвилинному слуханні.Акторка навчається на магістратурі з творчого письма в Оксфордському університеті з 2023 року.Вотсон здобула популярність у 2001 році з виходом фільму "Гаррі Поттер і філософський камінь" разом з іншими зірками-дітьми Деніелом Редкліффом та Рупертом Грінтом.Вона знялася у восьми фільмах про Поттера, останній з яких вийшов у 2011 році, а потім з'явилася у таких фільмах, як "Красуня і Чудовисько", "Переваги скромників", "Маленькі жінки". 
we.ua - Зірці фільмів про Гаррі Поттера Еммі Вотсон заборонили керувати авто на пів року
Еспресо on espreso.tv
Стефанішина буде Уповноваженою з питань розвитку співробітництва зі США, поки погоджуватимуть її кандидатуру на посаду посла України у США
Про це він повідомив у Теlеgrаm.На цій посаді Стефанішина працюватиме, поки тривають процедури погодження з Вашингтоном її кандидатури на посаду посла України в США."Підписав указ про призначення Ольги Стефанішиної Спеціальною уповноваженою президента України з питань розвитку співробітництва зі Сполученими Штатами Америки. У цьому статусі Ольга працюватиме, щоб не втрачати темпу у відносинах з Америкою, поки тривають всі належні процедури погодження з Вашингтоном її кандидатури на посаду посла України у Сполучених Штатах", - написав Зеленський.Він подякував Стефанішиній, яка донедавна працювала на посаді віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, за роботу на цьому напрямі й наголосив, що вона була успішною."Багато досягнуто. За кілька років ми пройшли з Євросоюзом шлях зближення більший, ніж за кілька попередніх десятиліть. Також Ольга брала участь у перемовинах із США про новий формат нашого економічного співробітництва та створення Українсько-американського інвестиційного фонду відбудови", - написав Зеленський."Будемо працювати з Америкою саме на такій основі й надалі, додаючи взаємовигідного економічного змісту нашій політичній та дипломатичній взаємодії", - додав він.10 липня президент Зеленський казав, що Рустем Умєров може стати новим послом України у США.
we.ua - Стефанішина буде Уповноваженою з питань розвитку співробітництва зі США, поки погоджуватимуть її кандидатуру на посаду посла України у США
Еспресо on espreso.tv
Disney подала до суду на гонконзьку ювелірну компанію через продаж виробів із зображенням Мікі Мауса
Про це повідомляє АР.За даними Dіsnеy, маркетинг і брендування кілець, намист і сережок із колекції "Місkеy 1928 Соllесtіоn" порушують її права на торговельну марку. Компанія стверджує, що гонконзький виробник навмисно вводить споживачів в оману, змушуючи вважати ці вироби офіційною продукцією Dіsnеy.У позові зазначено, що Sаtéur "намагається представити Мікі Мауса як власний бренд-ідентифікатор для ювелірної продукції та прагне нажитися на впізнаваності торговельних марок Місkеy Моusе і прихильності споживачів до Dіsnеy та його культового персонажа".Як зазначають автори, цей позов свідчить про наполегливі зусилля Dіsnеy щодо захисту своєї інтелектуальної власності від несанкціонованого привласнення. Хоча найперша версія Мікі Мауса стала суспільним надбанням минулого року після того, як закінчився термін дії авторських прав Dіsnеy, компанія все ще володіє правами на торгову марку цього персонажа.Адвокати Dіsnеy заявляють, що онлайн-маркетинг Rеd Еаrth "широко експлуатує торговельні марки Місkеy Моusе і бренд Dіsnеy", зокрема через опис прикрас як ідеальних для "шанувальників Dіsnеy".На думку компанії, такі дії свідчать про свідоме введення споживачів в оману й створюють враження принаймні про партнерство або співпрацю з Dіsnеy.Центральним елементом колекції є перстень "Sаtéur Місkеy 1928 Сlаssіquе Rіng" із фігуркою Мікі Мауса, що тримає синтетичний камінь."Dіsnеy залишається відданою боротьбі з незаконним використанням своїх торговельних марок і захисту споживачів від введення в оману через несанкціоноване використання Міккі Мауса та інших знакових персонажів", - йдеться в офіційній заяві компанії.У позові Dіsnеy вимагає судової заборони на продаж прикрас Rеd Еаrth і будь-яке інше використання її торговельних марок, а також грошової компенсації, розмір якої буде визначено пізніше.У 2024 році Dіsnеy втратив авторські права на зображення ранніх версій Міккі та Мінні Маусів з короткометражного німого мультику 1928 року "Пароплав Віллі". Повідомлялося, що мультиплікаційних персонажів можна використовувати на законних підставах. 
we.ua - Dіsnеy подала до суду на гонконзьку ювелірну компанію через продаж виробів із зображенням Мікі Мауса
Еспресо on espreso.tv
Найкращі фільми режисера Педро Альмодовара. Топ-5
Поговори з неюОригінальна назва: Наblе соn еllа2002Двох чоловіків, які піклуються про двох жінок, що перебувають у глибокій комі, пов'язує дивна дружба, …У ролях: Росаріо Флорес, Хав'єр Камара, Даріо ГрандінеттіШкіра, в якій я живуОригінальна назва: Lа ріеl quе hаbіtо2011Блискучий пластичний хірург, переслідуваний минулими трагедіями, створює тип синтетичної шкіри, яка витримує будь-які пошкодження. Його піддослідний кролик - таємнича та нестабільна жінка, яка тримає ключ до його одержимості…В ролях: Антоніо Бандерас, Елена Анайя, Ян КорнетЖінки на межі нервового зривуОригінальна назва: Мujеrеs аl bоrdе dе un аtаquе dе "nеrvіоs"1988Телевізійна акторка, вирушивши у подорож, щоб дізнатися, чому її коханий раптово покинув її, зустрічає різноманітних ексцентричних персонажів…В ролях: Кармен Маура, Антоніо Бандерас, Джульєта СерраноДивний спосіб життяОригінальна назва: Ехtrаñа fоrmа dе vіdа2023Через двадцять п'ять років Сілва їде верхи на коні через пустелю, щоб відвідати свого друга шерифа Джейка. Вони святкують зустріч, але наступного ранку…В ролях: Ітан Гоук, Педро Паскаль, Педро КасабланкПаралельні матеріїОригінальна назва: Маdrеs раrаlеlаs2021 рікІсторія двох матерів, які несподівано поєдналися після пологів одного дня…В ролях: Пенелопа Круз, Мілена Сміт, Ізраель Елехальде Джерело 
we.ua - Найкращі фільми режисера Педро Альмодовара. Топ-5
Еспресо on espreso.tv
Рада зобов'язала студентів-медиків і фармацевтів проходити офіцерську підготовку
Про це повідомила пресслужба МОЗ."Відповідно до нового закону всі громадяни України, які навчаються у вишах за спеціальностями медичного та фармацевтичного профілю, придатні до військової служби за станом здоров’я та пройшли професійно-психологічний відбір, зобов’язані проходити військовий вишкіл за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби. Ця вимога є обов’язковою та стосується як державних, так і приватних закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку магістрів за медичними та фармацевтичними спеціальностями", - йдеться у повідомленні.Раніше така підготовка була добровільною, але тепер стане обов’язковою через дефіцит військово-медичних кадрів у ЗСУ."Повернення до обов’язкової підготовки зумовлене браком офіцерів запасу медичної служби, які можуть бути залучені до виконання завдань у період воєнного стану. Забезпечення достатньої кількості спеціально підготовлених військово-медичних кадрів є ключовим фактором у зменшенні втрат особового складу, зниженні рівня летальності та інвалідизації, а також скороченні строків відновлення боєздатності поранених військовослужбовців", - пояснили в МОЗ.Закон набуде чинності з 1 січня 2026 року.Протягом пів року уряд має оновити відповідні нормативні документи.Порядок підготовки затверджуватиме Кабмін, а координація відбуватиметься між МОЗ, Міноборони та МОН.У лютому 2025 року Кабмін дозволив забронювати 100% медпрацівників.Пізніше у МОЗ пояснили, за яких умов мобілізуватимуть заброньованих медпрацівників.30 квітня Міноборони повідомило, що в Україні розбронюють фахівців, які мають військово-медичну підготовку та потрібні для доукомплектування медичних підрозділів ЗСУ, зокрема Сухопутних військ.12 червня медиків, яких призвали до війська, заборонили призначати на військові посади, які не пов’язані з наданням медичної, фармацевтичної чи реабілітаційної допомоги.
we.ua - Рада зобов'язала студентів-медиків і фармацевтів проходити офіцерську підготовку
Еспресо on espreso.tv
Урядова прем’єра. Що відомо про Юлію Свириденко, яка очолила уряд
Минув рік відтоді, коли з'явились чутки про те, що перша віцепрем'єрка Юлія Свириденко замінить Дениса Шмигаля на посаді прем'єра, до її офіційного призначення.  Утім впродовж цього року вона фактично була першою скрипкою в уряді. Саме вона брала участь практично в усіх важливих міжнародних зустрічах та переговорах. І саме їй доручили вести переговори зі США щодо так званої ресурсної угоди зі США після знаменитої перепалки в овальному кабінеті. Тож саме Свириденко врешті підписувала цю угоду. Україна і США підписали угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови, фото: Юлія Свириденко14 липня президент Володимир Зеленський повідомив, що запропонував віцепрем'єрці Юлії Свириденко очолити уряд. "Вдячна Президенту Володимиру Зеленському за довіру — і за можливість служити Україні в цей вирішальний час", - написала вона після зустрічі з Зеленським, охарактеризувавши завдання, які поставив перед нею президент."Рішення про призначення прем'єр-міністра України ухвалює Верховна Рада. Готуємось до взаємодії з парламентом та до представлення відповідних урядових кроків. Пропозиції щодо кандидатур членів уряду оголошу незабаром", - додала вона, давши зрозуміти, що Офіс президента уже ухвалив і голосування у Раді - лише формальність. 17 липня Верховна Рада підтримала її призначення. фото: t.mе/V_Zеlеnskіy_оffісіаlНагадаємо, у крісло віцепрем'єрка вона потрапила саме з Офісу президента. Юлія Свириденко потрапила у Кабмін у  2019 році. Спочатку її призначили на посаду заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Міністерство тоді очолював Тимофій Милованов. У липні 2020 вона стала першим заступником міністра, а уже в грудні того ж року – заступником керівника Офісу президента України. Заступницею Андрія Єрмака вона пропрацювала майже рік і 4 листопада 2021 року її призначили першою віцепрем’єр-міністеркою та міністеркою економіки. Фото: Fасеbооk Юлії СвириденкоЩо відомо про сім’ю Юлії СвириденкоУ свої 39 років Юлія Свириденко встигла попрацювати у бізнесі, однак ставку зробила на державну службу. Це й не дивно, адже покійний батько міністерки Анатолій Свириденко багато років був головою Чернігівського територіального відділення Антимонопольного комітету. У Київському національному торговельно-економічному університеті вона здобула кваліфікацію магістра з менеджменту антимонопольної діяльності.Рідний дядько Юлії Свириденко Валерій Свириденко працює в Апараті Ради національної безпеки й оборони України на посаді експерта. Рідний брат міністерки Віталій Свириденко займається бізнесом. У 2020 році він був обраний депутатом Чернігівської обласної ради від "Слуги Народу", однак у 2023 році склав повноваження.Юлія Свириденко була заміжня за чернігівським підприємцем Сергієм Дерлеменком, однак у 2022 році пара розлучилась. Вже у декларації за 2023 рік як члена сім’ї Юлія Свириденко вказала лише доньку Софію.Три роки працювала у КитаїЗа даними чернігівського видання "Високий Вал", після закінчення університету у 2008 році й до 2011 вона встигла попрацювати в українсько-андорському спільному підприємстві "АМП",  Чернігівському бюро технічної інвентаризації, Чернігівській обласній дистрибуторській компанії Сhеrnіhіv Lаw Dіvіsіоn, банку "Демарк" та  (Чернігів), ТОВ "Чернігівторг". А у 2011 році поїхала в Китай, де впродовж трьох років була головою Постійного представництва Чернігова у Китайській Народній Республіці. На цій посаді займалася поширенням інформації щодо природного, економічного та інвестиційного потенціалу м. Чернігова та Чернігівської області з метою залучення інвестицій в регіон. Після повернення з Китаю Юлія Свириденко стала заступником директора ТОВ "Ековтор", що виробляло поліефірне волокно з пластику. Саме з цієї посади майбутня міністерка потрапила на державну службу. У 2015 році вона стала радником голови Чернігівської державної адміністрації, яку на той момент очолював Валерій Куліч. Згодом Куліч призначив її директоркою департаменту економічного розвитку ОДА, а потім своєю першою заступницею.Фото: "Високий вал"Юлія Свириденко у Чернігівській ОДА у 2015 Що кажуть про Свириденко її колишні підлеглі у Чернігівській ОДАДепартамент економічного розвитку Юлія Свириденко очолила, коли їй було 29. І буквально розворушила установу. "Вона була такою правильною дівчинкою з правильної сім’ї. Батько при посаді, мама теж в облраді. Звичайно, їхні знайомства допомогли їй з роботою, але вона постійно намагалась довести, що гідна. Чула закиди, що вона ідеальний виконавець, але не має власної ініціативи. Нам вона свого часу здавалась аж занадто ініціативною", – розповіла Еспресо одна з її колишніх колег з Чернігівської ОДА."Я була її заступником і можу схарактеризувати її здібності як керівника лише з позитивного боку, – розповіла у коментарі Еспресо  заступниця директора департаменту економрозвитку Чернігівської ОДА Світлана Полторацька. – Наш колектив під її керівництвом виріс на кілька голів. Вона постійно самовдосконалюється, розвивається і стимулює до цього підлеглих. За її керівництва отримала можливість навчатись, брати участь у нових проєктах. Вона справді новатор і дуже цікава особистість. Я це кажу не для тощо, аби підлеститись. У неї немає обмежень, вона не боїться викликів. Якщо у неї буде гарна команда вона справиться з будь-яким завданням".Світлана Полторацька характеризує міністерку саме як хорошого керівника команди."Вона абсолютно неконфліктна, толерантна, вміла знайти золоту середину. Попри те, що вона давала непрості завдання, з нею комфортно було працювати. Вона слухала і чула, – а це для керівника дуже важливо", – каже Світлана Полторацька.Після відставки голови ОДА Валерія Куліча, Юлія Свириденко кілька місяців була в.о голови. Саме у цей час сталась одна з найбільших надзвичайних ситуацій на Чернігівщині – вибухи на військових складах в Ічні. Сам Куліч казав, що Свириденко, яку він привів в ОДА, добре справилась з цим викликом. Пізніше уміння справлятись з надзвичайними ситуація пригодиться їй в уряді. Однак тоді головою адміністрації її так і не призначили, хоча вона дуже цього прагнула. Відтак у 2018 році звільнилась з ОДА і пішла працювати у "Сідко Україна", яке спеціалізується на торгівлі зерном і виробництві кормів для тварин. Співвласниками цієї компанії є ексголова ОДА Куліч та Ірина Атрощенко – дружина екснардепа та на той час мера Чернігова Віталія Атрощенка. Таким чином Юлія Свириденко була у добрих стосунках з першими особами області. "У бізнесу були великі сподівання саме на Свириденко"Віцепрезидентка Українського союзу промисловців та підприємців, голова комісії УСПП з питань економічної політики Юлія Дроговоз заявляла Еспресо, що у бізнесу уже були великі сподівання на Свириденко, коли вона стала першою віцепрем’єркою."Свого часу у бізнесу було багато сподівань саме на Юлію Свириденко. Її класно послухати, вона говорить правильні речі, але що далі? Вона до цього була першим віцепрем’єром – другою людиною у Кабміні. Від того, що Свириденко стане першою людиною в уряді, коли ним і так керує Офіс президента, нічого не зміниться", – каже Юлія Дроговоз.За її словами, важко вимагати зміни в економіці від одного міністра, коли фактично, економікою керує міністерство фінансів, НБУ та Офіс Президента."Ми розуміємо, що зараз війна і на економіку дуже велике навантаження і не ті умови, які потрібні для розвитку бізнесу та пожвавлення економічної активності. І тут питання навіть не у персоналії міністра, а взагалі у політиці уряду. Економікою у нас, по-суті, керує міністерство фінансів і НБУ. Мінфін каже: у нас тут грошей не вистачає, і всі вмить забувають про економіку,  і думають, які зібрати гроші, як це відбувається зараз, – каже Юлія Дроговоз. – У нас проблема у тому, що у нас нема самостійних урядовців, які б виконували свої функції виходячи зі своїх повноважень та завдань. Важливо, аби міністр чи прем’єр-міністр була не номінальна посада, а самостійна людина, яка має свої принципи й погляди, у якої на першому місці будуть саме інтереси держави. І при цьому їй ніхто не заважатиме. Особливо Офіс президента, який не просто впливає на уряд, а втручається у його роботу". Натомість заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло вважає, що Міністерство економіки під керівництвом Юлії Свириденко працює доволі ефективно."Я не коментую персоналії. Але можу сказати, що в умовах війни зі своїми основними завданнями Міністерство економіки справляється. Зважаючи на ті гострі пожежні завдання, які постають постійно перед мінекономіки, я вважаю, що вони працюють ефективно, – каже Еспресо Ярослав Жаліло. – Вимагати від Міністерства економіки під час війни якихось стратегічних рішень складно. Я просто знаю, наскільки воно зав’язане на оперативно-пожежну діяльність. Для стратегування потрібна більша взаємодія між відомствами. Тому зараз важлива консолідація різних відомств: Мінекономіки, Міненерго, Мінінфраструктури, Мінсоцполітики".
we.ua - Урядова прем’єра. Що відомо про Юлію Свириденко, яка очолила уряд
Еспресо on espreso.tv
РФ повернула в Україну 1000 тіл загиблих
Про це повідомив Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими.Росіяни стверджують, що передані тіла належать українським громадянам, зокрема військовим.Репатріація відбулася завдяки злагодженій роботі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, СБУ, ЗСУ, МВС, омбудсменів, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.Надалі тіла будуть ідентифіковані за допомогою експертиз, які проведуть правоохоронні органи та експертні установи МВС.Координаційний штаб подякував Міжнародному Комітету Червоного Хреста за сприяння, а також військовим, які здійснюють перевезення та передачу тіл до відповідних установ.Перший раунд переговорів між Україною та Росією у Стамбулі відбувся 16 травня 2025 року, другий – 2 червня. За словами глави МЗС Андрія Сибіги, під час другої зустрічі в Стамбулі 2 червня РФ висунула набір старих ультиматумів у відповідь на конструктивні пропозиції України, які могли б наблизити справедливий мир. Під час перемовин вдалося домовитися лише про обмін тілами полеглих захисників і полоненими, але не про припинення вогню.16 червня під час чергового обміну РФ повернула Україні 1245 тіл загиблих. Тоді ж стало відомо, що Росія разом із полеглими українськими захисниками передала Україні тіла окупантів.18 червня глава МВС Ігор Клименко підтвердив, що Україна отримала понад 6 тис. тіл, однак серед них є й тіла окупантів. Для ідентифікації тіл, отриманих під час репатріацій, знадобиться до 14 місяців. Після цього Україна віддасть Росії тіла окупантів для поховання.
we.ua - РФ повернула в Україну 1000 тіл загиблих
Еспресо on espreso.tv
Є ризики в бік централізації влади: адвокат щодо законопроєкту про нагляд за законністю рішень органів місцевого самоврядування
Про це в етері Еспресо розповів адвокат Радослав Ткаченко."Законопроєкт, який передбачає нагляд за законністю рішень місцевої влади, вже перебуває на етапі другого читання. Про цей проєкт закону зараз варто говорити, оскільки існує ризик того, що децентралізації стане менше. Слід розуміти, що місцеве самоврядування - право територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення. Держава не повинна втручатися у можливості людей самостійно приймати рішення щодо свого укладу на місцевому рівні. Коли йдеться про такий контроль з боку держави за місцевим самоврядуванням, то, на мою думку, потрібно до цього ставитися з певною осторогою та скептицизмом", - прокоментував адвокат.За його словами, цей законопроєкт передбачає перевірку з боку держави актів місцевого самоврядування на їх законність. За обласними радами буде наглядати Кабмін, за регіональними радами (сільськими, селищними та міськими) - обласна державна адміністрація."Це буде відбуватися за певним переліком нормативно-правових актів, за яким може проводитися нагляд, це як нормативні акти, так і акти індивідуальної дії щодо конкретної особи. А якщо такий акт, на думку держави, не відповідає закону, то держава має право звернутися до суду з вимогою скасувати цей акт. Крім того, держава отримує повноваження щодо запобігання порушень законів на місцевому рівні. Є й позитивні речі – запровадження реєстру нормативних актів на місцевому рівні, щоб була більша прозорість і громадяни могли бачити, які нормативні акти прийняті. А також органи місцевого самоврядування можуть отримувати консультації в органів держвлади, як правильно застосовувати той чи інший закон. Однак існує ризик того, що буде перегинатися ця палиця в бік централізації", - резюмував Ткаченко.Раніше Оксана Продан, радниця Голови Асоціації міст України розповідала про заяву-звернення до президента України про тиск на місцеве самоврядування з використанням військових адміністрацій, ТЦК та судів.
we.ua - Є ризики в бік централізації влади: адвокат щодо законопроєкту про нагляд за законністю рішень органів місцевого самоврядування
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Читайте онлайн останні новини України і світу на сайті телеканалу Еспресо. ᐈ Найважливіші новини дня, свіжа інформація про війну з Росією, події на фронті. Новини політики та економіки. Відео, аналітика, коментарі експертів.

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site espreso.tv.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules