These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
У п'ятницю, 8 серпня 2025 року, в Києві відбудеться прощання з українською журналісткою Вікторією Рощиною, яка загинула в російському полоні торік. Про це повідомила "Українська правда". Церемонія розпочнеться об 12:00 із заупокійної служби в Михайлівському Золотоверхому соборі. О 13:00 на Майдані Незалежності відбудеться коротка цивільна частина, а о 14:00 - поховання на Байковому кладовищі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Різали ножем і били струмом. Журналістку Рощину катували в російському полоні - "Слідство.Інфо" Організацією прощання займаються журналісти з редакцій, з якими співпрацювала Вікторія. Її родина закликає не звертатись до них із проханням про коментарі під час церемоній. Народні депутати підтримали ініціативу щодо присвоєння звання Героя України журналістці Вікторії Рощиній. Відповідне подання було направлено на розгляд президента Володимира Зеленського. Депутати звернулися до президента з проханням розглянути можливість надання звання загиблій в російському полоні журналістці. Пропозицію підтримали 246 народних обранців.
У ніч на 24 липня в Київській області вперше запрацювала нова система оповіщення про повітряну тривогу - сигнал тепер надходить лише в ті райони, де справді зафіксована загроза. Відсьогодні сигнал повітряної тривоги в Київській області диференційований. Про це повідомив голова Київської ОВА Микола Калашник. "Це означає, що повітряна тривога оголошуватиметься лише в тих районах, де є реальна загроза. Наприклад, у разі фіксації ворожих цілей сигнал надходитиме лише в частину області, що перебуває під безпосередньою загрозою, а не по всій Київщині", - написав він. За його словами, таку систему протестували сьогодні вночі спільно з Повітряними силами та ДСНС. Він додав, що система відпрацювала надійно й без збоїв. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Атака на Київ паралізувала транспорт: метро на лівий берег зупинено, дороги під обмеженням Калашник розповів, що це не просто технічне оновлення, а впровадження принципу адресного оповіщення, що відповідає вимогам часу для підтримки роботи бізнесу, навчального процесу в освітніх установах та решти сфер, що стосується війна - всіх. "Ми продовжуємо модернізацію всієї регіональної системи оповіщення", - наголосив він. Голова ОВА зазначив, що нова архітектура включає: сучасне обладнання; цифрові канали зв'язку; резервне живлення, що забезпечує автономну роботу навіть під час відключень. "Наша мета - щоб кожна громада Київщини була вчасно попереджена й захищена", - підсумував він. З 7 липня на Хмельниччині змінюється порядок оповіщення про повітряну тривогу у разі загрози від ударних та розвідувальних дронів. Відтепер сигнал лунатиме не по всій області, а лише в тих районах, де безпосередньо фіксується небезпека.
У Києві та низці інших міст другий день поспіль тривають акції протесту проти закону № 12414, який стосується змін у роботі Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). 23 липня учасники акції знову зібрались біля Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка у Києві, передають кореспонденти Gаzеtа.uа. Схожі протести відбуваються у Львові, Дніпрі, Одесі та інших містах України. Учасники виступають із вимогами скасувати закон, який, за заявами НАБУ, САП і правозахисних організацій, обмежує незалежність антикорупційних інституцій. У столиці протест розпочався о 20:00. Проте мітингувальники почали приходити до театру значно раніше. Наразі на площі вже зібралися сотні людей. Із собою беруть плакати з гаслами та національні стяги. До протесту доєднуються волонтери, блогери та зірки. Закон № 12414 був ухвалений Верховною Радою 22 липня. За нього проголосували 263 народні депутати. Президент Володимир Зеленський підписав закон увечері 22 липня. Ще до його ухвалення занепокоєння щодо ситуації з НАБУ і САП висловила й Єврокомісія, наголосивши на вирішальній ролі цих органів у реалізації реформ і підтримці довіри громадськості. Схвалення документа викликало критику з боку комісарки ЄС з питань розширення Марти Кос, яка також наголосила на необхідності дотримання стандартів незалежності антикорупційних структур. Документ передбачає низку поправок, які фактично підпорядковують антикорупційні органи впливу генерального прокурора. Зокрема: - Генпрокурор отримує доступ до всіх кримінальних проваджень, розслідуваних НАБУ; - Відтепер він має право давати обов'язкові вказівки детективам НАБУ та змінювати підслідність справ; - Також генпрокурору надається повноваження закривати провадження за клопотанням сторони захисту; - Повідомлення про підозру високопосадовцям відтепер може підписувати особисто генеральний прокурор; - Керівник САП втрачає право входити до складу групи прокурорів - це рішення тепер прийматиме лише генпрокурор. Парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт, який фактично змінив статус Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Внаслідок комбінованого російського удару по столиці сталися пожежі в чотирьох районах. Принаймні одна людина загинула. У Дарницькому районі було госпіталізовано чоловіка з множинними пораненнями, повідомив мер Віталій Кличко. Також медики отримали виклики у Святошинський та Дніпровський райони. У Шевченківському районі сталася пожежа в житловому будинку. У Соломʼянському - палає нежитлова будівля. У Дніпровському районі горять кіоски та займання на даху житлового будинку. А також - на території дитсадка. У Дарницькому районі за попередніми даними, сталося кілька займань. Було пошкоджено вхід на станцію метро Лукʼянівська. Пожежі на станції немає. Наразі там посилили режим провітрювання. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США передадуть Україні зброю на $10 млрд Також горить ЖК "Львівський квартал" ."У Дніпровському районі, де сталося займання на даху житлового будинку, постраждалих немає. В Дарницькому, де пожежа в приміщенні дитсадка, теж постраждалих не виявили", - повідомив Кличко. У соцмережах повідомляють, що Київ затягує їдким чорним димом від пожеж. Київ і надалі залишається однією з головних цілей для російських військ- тут розташовані цілі, які становлять для них значний інтерес. Київ вже зазнав величезної кількості ударів і, можливо, є одним із найбільш атакованих міст України, наголосив начальник управління комунікацій Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Він також нагадав, що хоча українська протиповітряна оборона ефективно працює, поточних засобів недостатньо для повноцінного захисту від балістичних ракет. Зокрема, система Раtrіоt має обмежений радіус дії - близько 25 км, що недостатньо для покриття такого великого міста, як Київ.
На Великій Васильківській у Києві 20 липня водій у стані алкогольного сп'яніння на тротуарі збив жінку, намагався втекти з місця події. Це Андрій Молочний, який не є прокурором, але працівник прокуратури, державний службовець. Про це повідомив у Теlеgrаm-каналі генеральний прокурор України Руслан Кравченко. Постраждала померла в лікарні. Андрію Молочному вже повідомили про підозру за ч. 3 ст. 286-1 КК України - порушення правил дорожнього руху у стані сп'яніння, що призвело до смерті людини. Результат обстеження - 1,77 проміле. "Ми будемо наполягати на застосуванні запобіжного заходу, терміном на 60 діб, у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави", - заявив посадовець. Генпрокурор особисто контролює хід цієї справи, як старший групи прокурорів, починаючи з обрання запобіжного заходу, і підтримуватиме обвинувачення в суді. Увечері у суботу, 19 липня, в Голосіївському районі Києва сталася резонансна ДТП. Працівник прокуратури на автомобілі збив жінку просто на пішохідній зоні та втік з місця події.
На Великій Васильківській у Києві 20 липня водій у стані алкогольного сп'яніння на тротуарі збив жінку, намагався втекти з місця події. Це Андрій Молочний, який не є прокурором, але працівник прокуратури, державний службовець. Про це повідомив у Теlеgrаm-каналі генеральний прокурор України Руслан Кравченко. Постраждала померла в лікарні. Андрію Молочному вже повідомили про підозру за ч. 3 ст. 286-1 КК України - порушення правил дорожнього руху у стані сп'яніння, що призвело до смерті людини. Результат обстеження - 1,77 проміле. "Ми будемо наполягати на застосуванні запобіжного заходу, терміном на 60 діб, у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави", - заявив посадовець. Генпрокурор особисто контролює хід цієї справи, як старший групи прокурорів, починаючи з обрання запобіжного заходу, і підтримуватиму обвинувачення в суді. У суботу ввечері, 20 липня, в Голосіївському районі Києва сталася резонансна ДТП. Працівник прокуратури на автомобілі збив жінку просто на пішохідній зоні та втік з місця події.
Уже 18-19 липня в Києві очікується суттєве погіршення погоди. Очікуються сильні зливи та зниження температури до +18... 22&dеg;С. Про це повідомила синоптикиня Наталія Діденко. "Кияни! 18-19 липня ймовірні сильні зливи та зниження температури повітря до +18... 22 градусів", - попереджає метеоролог. Перед цим, 16 липня, у столиці ще збережеться спека: вдень температура сягатиме +27... 30&dеg;С. Переважно буде сухо, однак у вечірній час середи можливий локальний грозовий дощ. У вівторок дощі з грозами охоплять захід України, а також Житомирщину, Черкащину, Київщину та Одещину. "Локально можливі сильні зливи, шквали, град!" - зазначає Діденко. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Синоптикиня спростувала прогнози колег про аномальну спеку в Україні На решті території України 16 липня буде спекотно й без опадів. У південних, східних областях та на Дніпропетровщині очікується +30... 36&dеg;С. У північних +28... 30&dеg;С. У більшості центральних областей температура сягатиме +27... 31&dеg;С. Найсвіжіше буде на заході - вдень +22... 27&dеg;С. Синоптикиня також застерігає, що очікувана різка зміна погоди 18-19 липня може негативно вплинути на самопочуття людей із серцево-судинними захворюваннями. "Очікувана зміна погоди 18-19 липня може провокувати загострення серцево-судинних недуг, уважно!" - наголосила вона. Раніше синоптик Ігор Кібальчич повідомив, що вже невдовзі температура в деяких регіонах досягне позначки +38&dеg;С. Різке підвищення температури буде відчутне практично скрізь. За словами Кібальчича, це пов'язано з приходом тропічного потоку з південного заходу Європи. Балканський регіон традиційно є джерелом спекотного повітря, яке зумовлює підвищення температур на значній частині континенту, додав синоптик.
У Києві на проспекті Леоніда Каденюка маршрутка в'їхала у припарковану вантажівку. Внаслідок аварії є постраждалі, зокрема неповнолітня дівчина, повідомляє поліція Києва. За попередніми даними, водій громадського транспорту не дотримався безпечної дистанції та врізався у припарковану вантажівку. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ДТП на Тернопільщині загинули четверо людей Спочатку поліція повідомляла про меншу кількість постраждалих, однак потім, за оновленими даними, унаслідок зіткнення тілесні ушкодження отримали 12 пасажирів. "Постраждалих госпіталізували до лікарні з переломами, забоями та саднами", - йдеться в повідомленні. Унаслідок зіткнення рейсового автобуса та легковика на Львівщині постраждали 32 особи. Автобус з'їхав у кювет і перекинувся. Внаслідок ДТП за медичною допомогою звернулася 51 особа: 49 пасажирів і другий водій автобуса та водій легковика. З них 30 пасажирів автобуса, жителі України віком від восьми до 69 років, а також водій легковика та другий водій автобуса отримали тілесні ушкодження та були доставлені до медичних закладів. Серед потерпілих - восьмирічний хлопчик та 17-річна дівчина, жителі Київської області. У 19 осіб медики травм не виявили.
У четвер, 10 липня, на Київщині пройшла потужна негода з великим градом, який завдав шкоди майну мешканців. Про це повідомили місцеві Теlеgrаm-канали. Стихія охопила Бориспільський і Переяславський райони. Внаслідок удару стихії були пошкоджені покрівлі будинків та автомобілі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зірвані дахи, повалені дерева і розбиті дороги: шквальний вітер паралізував Тернопільщину На світлинах, що з'явилися в мережі, видно, що градини сягали розміру курячого яйця. Крім того, негоду супроводжував сильний вітер, який ще більше посилив наслідки бурі. Увечері 7 липня потужний буревій із грозою пройшовся територією Львівської та Рівненської областей, спричинивши пошкодження інфраструктури та знеструмлення. На Рівненщині негода найбільше вдарила по Дубенському та Вараському районах.
У ніч проти 10 липня Київ зазнав масованої комбінованої атаки дронами і балістикою. У столиці лунали гучні вибухи, виникли пожежі, є загиблі та постраждалі, повідомив керівник КМВА Тимур Ткаченко. "Київ. На жаль, маємо двох загиблих. Цих людей вбили росіяни", - написав він. Горіли житлові будинки, авто, складські приміщення, офісні і нежитлові споруди. "Пожежі внаслідок падіння ворожих дронів у Шевченківському, Дарницькому, Солом'янському, Голосіївському, Подільському районах. Наразі 12 постраждалих у столиці внаслідок масованої ворожої атаки. Дев'ять людей медики госпіталізувати, трьом надали допомогу на місці", - заявив вранці мер Києва Віталій Кличко. За даними райадміністрації, в Шевченківському районі розгорнули гуманітарні штаби. Пізніше Ткаченко зазначив, що кількість потерпілих зросла до 13. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна відбила рекордну повітряну атаку: знищено 718 цілей "Столиця знову зазнала масштабного повітряного удару, під час атаки російських дронів та ракет працювали сили ППО, у кількох районах було зафіксовано падіння уламків, є постраждалі. 13 людей зазнали травм унаслідок атаки", - сказано в повідомленні. Столична влада доповнювала інформацію про наслідки ворожого обстрілу протягом ночі. Станом на 05:22 відомо, що пожежі, падіння уламків, руйнування зафіксовані у декількох районах. У Шевченківському районі внаслідок влучання ворожого безпілотника загорівся дах у багатоповерхівці. Також є влучання у нежитлову будівлю, а частини БпЛА впали поблизу АЗС. За кількома адресами зафіксоване падіння уламків, за однією з них виникла пожежа. Пошкоджено житлові будинки, зафіксовані численні влучання уламків у нежитлові приміщення. У Дарницькому районі уламки впали у дворі житлового будинку. Також відома інформація про пожежу на території гаражного кооперативу та поблизу АЗС. У Солом'янському районі зафіксоване влучання у нежитлову будівлю, за іншою адресою горить дах ще однієї нежитлової будівлі. У Подільському районі зафіксоване падіння уламків, унаслідок чого вибито вікна у житловому будинку. У Голосіївському районі внаслідок падіння уламків загорівся вантажний автомобіль. В Оболонському районі зафіксоване падіння уламків БпЛА, попередньо, без масштабних пожеж. ОНОВЛЕНО: "Кількість постраждалих у столиці збільшилася до 14 людей. Девʼять із них медики госпіталізували, іншим надали допомогу на місці або амбулаторно", - додав Кличко згодом. У Подільському районі внаслідок ворожої атаки практично повністю знищена амбулаторія Центру первинної медико-санітарної допомоги №1. Наразі вже 16 постраждалих у столиці внаслідок масованої атаки ворога. 10 із них медики госпіталізували, іншим надали допомогу на місці або амбулаторно. Наші воїни завдають окупаційним військам відчутних втрат у живій силі та техніці, активно підриваючи наступальний потенціал агресора в тилу. Загалом, минулої доби втрати російських загарбників склали 1050 осіб. Також українські воїни знешкодили п'ять танків, дві бойові броньовані машини, 68 артилерійських систем, один засіб ППО, 227 безпілотних літальних апаратів оперативно-тактичного рівня, 119 одиниць автомобільної техніки, дві одиниці спеціальної техніки окупантів.