Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua

6.2 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.

Жителі Київщини чули вибухи

У Київський обласі чути вибухи. Росія атакує регіон дронами. Про це у Теlеgrаm повідомляє Київська обласна військова адміністрація. Звуки вибухів в регіоні було чути о 02:10. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи готують росіяни наступ на Херсон: у РНБО сказали "Київщина! Зафіксовано рух ворожих БпЛА! У регіоні працють сили ППО", йшлося у повідомленні КОВА. Перед моментом вибухів, у Повітряних силах ЗСУ попереджали, що два БпЛА летять із Полтавської області до Київської. Пізно ввечері 26 грудня російські війська завдали удару по Запоріжжю. Мішенню стала промислова інфраструктура області.
we.ua - Жителі Київщини чули вибухи

Отримати ділянку в парку "Наталка" неможливо, це шахрайство, за яке має бути відповідальність - секретар Київради

Обіцянки про сприяння у виділення землі в парку "Наталка" - це шахрайство. Цю землю неможливо продати чи передати в оренду. Про це заявив у Fасеbооk секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко. "Від учора телеграм-каналами гуляє інформація про затримання із рекордною сумою за нібито сприяння у відведенні землі в парку "Наталка". Але подібні "обіцянки" - це абсолютне шахрайство. Земельна ділянка площею 16,4 га, яка є предметом шахрайства затриманого, була передана рішенням депутатів Київська міська рада під паркову зону. Тому її неможливо використовувати за будь-яким іншим цільовим призначенням, передати в оренду, продати або зробити щось інше", - заявив Бондаренко. Він також зазначив, що людина, підозрювана у шахрайстві, вже виключена з партії та має понести відповідальність. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві відкрили новий міст з оригінальною конструкцією: фото та відео "Як заступник голови партії "УДАР Віталія Кличка" та член Політради скажу наступне. Історія неприємна. І партія вже виключила цю людину зі своїх лав. Переконаний, що цей персонаж має понести відповідальність за законом", - наголосив Бондаренко. У Києві затримали одного з керівників відомої партії, який вимагав $1 млн за вирішення "земельних питань" у КМДА. Він пообіцяв бізнесмену домогтися, щоб Київрада дала дозвіл на оренду ділянки в парку "Наталка", де підприємець уже мав човнову станцію.
we.ua - Отримати ділянку в парку Наталка неможливо, це шахрайство, за яке має бути відповідальність - секретар Київради

У Києві погіршився стан повітря

Ввечері 24 грудня у Києві спостерігається тимчасове погіршення стану повітря. Рівень забрудненості середній, передає КМДА. Ймовірною причиною підвищення рівня забрудненості є метеорологічні умови. Зокрема, низьку швидкість вітру. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фахівці розповіли, яким стало повітря у Києві "Рівень забрудненості - середній, що не становить загрози самопочуттю і здоров'ю людей. У разі подальшого погіршення стану повітря рекомендується зачинити вікна, обмежити перебування на вулиці та пити багато води. Якщо є очищувач повітря, то вмикати його на максимум", - йдеться у повідомленні. У разі погіршення стану повітря рекомендують закрити вікна, обмежити перебування на вулиці та пити багато води. Якщо у вас є очищувач повітря, його слід увімкнути на максимум.
we.ua - У Києві погіршився стан повітря

Стало відомо, на скільки зросла кількість падінь у метро Києва

У період із січня по грудень 2024 року на колії в київському метро впали десятеро пасажирів. Торік за аналогічний період були лише два такі інциденти. Про це повідомляє видання КyіvТіmе, яке отримало інформацію від КП "Київський метрополітен". За даними комунального підприємства, з початку поточного року загальна кількість травмувань у метро перевищила 80 випадків. Найчастіше такі інциденти стаються через ігнорування норм безпеки. Зокрема, пасажири порушують правила поведінки на ескалаторах і платформах, що призводить до травматичних ситуацій. Нагадаємо, що наприкінці червня в метро Києва протягом двох днів поспіль сталися два падіння людей на колії. Один із цих інцидентів був летальним. У серпні на станції "Університет" на колії опинився 20-річний хлопець. Його вдалося врятувати, але він зазнав серйозних травм, зокрема втратив частину ноги. Серія подібних ситуацій продовжилася у вересні: тоді на станції "Вокзальна" впала жінка. На щастя, її дістали живою. Задля зменшення кількості таких інцидентів, за кордоном на платформах метро використовуються різноманітні огороджувальні системи. Наприклад, у Данії, Великій Британії, Австрії, Швейцарії та інших європейських країнах станції обладнані прозорими захисними екранами з дверима, які відкриваються після зупинки потяга. Крім того, існують сітчасті конструкції, які вертикально підіймаються після того, як поїзд прибув на станцію, і опускаються після його відправлення. Така система є в Софії, столиці Болгарії. Влітку 2024 року на сайті Київської міської ради з'явилася петиція, в якій містяни закликали облаштувати захисні екрани й на станціях метро в українській столиці. Приводом для такого звернення стали випадки падіння пасажирів на колії. Хоча петиція набрала необхідну кількість підписів, у КМДА заявили, що встановлювати такі екрани не планують. Директор Департаменту транспортної інфраструктури Руслан Кандибор пояснив, що реалізація цього проєкту вимагатиме внесення змін до Державних будівельних норм України та впровадження "системи автокерування поїздів". Його заступник Валентин Кульбако раніше зазначав, що у метрополітені для запобігання падінням планують активніше інформувати пасажирів про правила поведінки, додати наліпки на підлозі платформ і посилити контроль за станом пасажирів.
we.ua - Стало відомо, на скільки зросла кількість падінь у метро Києва

Через російський обстріл Києва постраждали посольства: у МЗС відреагували

Посольство Португалії у Києві було пошкоджене внаслідок російської ракетної атаки. МЗС Португалії викликало повіреного у справах Росії в Лісабоні, передає RТР. Міністр закордонних справ Португалії Паулу Ранжел наголосив, що пошкодження посольства заслуговує суворої дипломатичної реакції. "Це заслуговує на найсуворіший осуд, будь-який напад Російської Федерації на Україну і місто Київ заслуговує на наш осуд. Але абсолютно неприйнятним є те, що можуть бути напади, які впливають на дипломатичні об'єкти", - сказав він. У приміщенні вибиті вікна та деформовані двері. Повідомлень про постраждалих не надходило. Постраждали також дипломатичні представництва Аргентини, Албанії та Чорногорії. Вони розташовані в одній будівлі. Речник МЗС України Георгій Тихий уточнив, що пошкоджено посольства Албанії, Аргентини, Палестини, Північної Македонії, Португалії та Чорногорії. "У приміщеннях вибито вікна, двері, фрагменти стелі. Це варварські напади на дипломатичні установи, ви знаєте, що це всюди у світі перетин усіх можливих червоних ліній і міжнародних правил", - сказав він на брифінгу. Ранжел запевнив, що безпека посольства була "завжди гарантована" і з "систематичним підкріпленням". Міністр нагадав, що за останні три роки співробітники "кілька разів не виходили на роботу на території посольства", і "це траплялося кілька разів". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обстріл Києва: кількість постраждалих збільшилась "Це частина сценарію, в якому, очевидно, є ризики. Особливо особисті ризики. У будь-якому випадку, зрозуміло, що за жодних обставин не можна допустити, щоб був вплив, не кажучи вже про те, щоб атака була цілеспрямована, на будь-яку дипломатичну установу, на будь-яку країну", - заявив він. Наразі це "позиція Португальської Республіки щодо Російської Федерації, інші кроки будуть зроблені на іншому рівні, трохи пізніше", - пояснив він після запитання про те, якою буде позиція Європейського союзу. Вранці 20 грудня у Києві чули серію вибухи. Перед тим військові попередили про ракети у напрямку столиці. Повітряну тривогу оголосили по всій Україні через зліт в РФ винищувача МіГ-31К. Повідомляли про виклик медиків у Голосіївській район.
we.ua - Через російський обстріл Києва постраждали посольства: у МЗС відреагували

Обстріл Києва: кількість постраждалих збільшилась

Побільшало постраждалих через ракетний удар по Києву. Чоловік отримав різану рану та забій кінцівок, передає КМВА. Допомога йому надали на місці. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через атаку дронами біля столиці горів склад Загальна кількість постраждалих внаслідок ракетного удару - 13 людей. "Нагадаємо, ще одна людина, на жаль, загинула. Росія має відповісти за всі злочини проти мирного населення!" - йдеться у повідомленні. Вранці 20 грудня у Києві чули серію вибухи. Перед тим військові попередили про ракети у напрямку столиці. Повітряну тривогу оголосили по всій Україні через зліт в РФ винищувача МіГ-31К. Повідомляли про виклик медиків у Голосіївській район.
we.ua - Обстріл Києва: кількість постраждалих збільшилась

У Києві відновлюють теплопостачання після ракетного удару РФ

У столиці комунальники Київтеплоенерго вже відновили теплопостачання понад 600 будівель, де не було тепла після ранкової ракетної атаки ворога. Фахівці здійснили необхідні технічні роботи та локалізували пошкодження трубопроводів у Голосіївському районі на вулицях Антоновича та Великій Васильківській. Про це повідомив міський голова Віталій Кличко. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Удар РФ по Києву: показали наслідки За його словами, роботи ще тривають. "Без опалення та гарячого водопостачання залишаються 18 житлових будинків, лікарня та 13 відомчих будівель. Для решти будинків подачу теплоносія відновили", - зазначив Кличко. У результаті пошкодження тепломагістралі внаслідок російського ракетного удару 20 грудня у Києві без опалення залишились 630 житлових будинків. А також 16 лікарень та 30 навчальних закладів.
we.ua - У Києві відновлюють теплопостачання після ракетного удару РФ

У Києві працює ППО: повідомляють про ракетну загрозу

Вранці 20 грудня у Києві чули вибух. Перед тим військові попередили про ракету у напрямку столиці. Повітряну тривогу оголосили по всій Україні через зліт в РФ винищувача МіГ-31К, повідомляють Повітряні сили ЗСУ. На 7:07 повідомили про вже третю швидкісну повітряну ціль через Чернігівщину у напрямку Києва. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві зафіксовано падіння уламків знищених ворожих дронів - МВА "У столиці працює ППО. Перебувайте в укриттях до відбою повітряної тривоги!" - наголосив начальник Київської МВА Сергій Попко. Оновлено на 7:10 У столиці знову пролунали вибухи. "Фіксується ще одна ціль через Чернігівську область. Курс - Київ!" - повідомили у Повітряних силах. Оновлено на 7:20 У Києві пролунали нові вибухи. Повітряні сили попередили про балістичну ракету з півночі у напрямку столиці. У Голосіївському районі внаслідок падіння уламків ракети палають авто. Екстрені служби прямують на місце, повідомив міський голова Віталій Кличко. Оновлено на 7:28 Виклик медиків зафіксовано у Голосіївській район. Бригада прямує на місце, повідомив Кличко. Оновлено на 7:35 За словами Віталія Кличка, один потерпілий у Голосіївському районі. Медики надають допомогу на місці. У КМВА повідомили про ще одне падіння уламків у Голосіївському районі за іншою адресою. Також у Дніпровському районі зафіксовано падіння уламків в недобудову. "У Солом&рrіmе;янському районі внаслідок падіння уламків попередньо є загоряння в будівлі. Деталі зʼясовуються", - йдеться у повідомленні. Унаслідок атаки російських БпЛА по Києву 17 грудня було зафіксовано падіння уламків в чотирьох районах столиці. Зокрема, у Солом'янському районі пошкоджено легковий автомобіль. В Печерському - уламок пошкодив вікно в житловому будинку. В Дніпровському - уламки пошкодили скління вікон в житловому будинку.
we.ua - У Києві працює ППО: повідомляють про ракетну загрозу

У Вишгороді люди у військовій формі і співробітники поліції намагались підпалити автівку з пасажиром: розпочато розслідування

У мережі з'явилося відео, де у Вишгороді Київської області ймовірно працівники ТЦК та правоохоронці намагалися "викурити" газом чоловіка з автомобіля. Також намагалися підпалили машину. Поліція розпочала службове розслідування. На час проведення розслідування причетні службові особи відсторонені від виконання обовʼязків. У Міністерстві оборони пообіцяли притягнути винних до відповідальності. На відео видно, як представники поліції та ТЦК конфліктують з водієм, який відмовлявся виходити з автомобіля. Щоб змусити чоловіка залишити транспортний засіб, вони використовують перцевий балончик, розпилюючи його через щілини у вікнах авто, а згодом намагаються підпалити. "Міністерство оборони України категорично засуджує будь-які дії, що суперечать закону та принципам служби у Збройних силах України", - заявили у відомстві. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бусифікації поменшало - уповноважений назвав кількість звернень громадян і розповів, як їх вирішують В Міноборони пообіцяли притягнути всіх причетних до відповідальності згідно з законодавством України. "Подібні дії є неприпустимими та підривають довіру до Збройних Сил і сектору безпеки", - наголосили у відомстві. Інколи у ТЦК з'являються претензії навіть до тих, хто має підтверджене бронювання. Зокрема, на Закарпатті, Харківщині та в Одесі були випадки, коли військовозобов'язаних, які мають бронювання та його підтвердження у паперовому вигляді, затримали та доправили у ТЦК.
we.ua - У Вишгороді люди у військовій формі і співробітники поліції намагались підпалити автівку з пасажиром: розпочато розслідування

Маловідомий Довженко: зняли фільм про знаменитого кінорежисера

Українські митці зняли документальний фільм, присвячений Олександру Довженку. Стрічка "Довженко. Великий компроміс" відкрила маловідомі історії життя митця, його боротьбу за творчі ідеали та спроби знайти баланс між мистецтвом і вимогами радянської пропаганди. Картину презентували на допремʼєрному показі в Києві. У фільмі представлені не лише унікальні архівні кадри, але й сучасні кінематографічні реконструкції, які зробили розповідь про Довженка живою та емоційною. Автори фільму намагалися передати тернистий шлях, який режисер пройшов, створюючи культові стрічки українського кінематографа. У центрі оповіді постало головне питання: чи можна залишатися вірним собі, коли система вимагає іншого? Відповіді на це глядачі шукатимуть разом із героями фільму. Його спродюсували Олександра Братищенко, Альона Голякова, Лук'ян Галкін. Зрежисував стрічку Ігор Іванько. Також він написав сценарій до фільму у співавторстві з Сергієм Тримбачем. "Зараз важливо говорити про таких видатних митців як Олександр Довженко. Позначати, маркувати їх як українських. Олександр Петрович був у своїй творчості дуже проукраїнським, попри часи й режим, у якому йому довелося жити. Це документальний фільм, у якому є норатор - Віталій Гордієнко. Він стає своєрідним провідником. Із ним ми подорожуємо історією життя Олександра Довженка", - розповіла за лаштунками показу продюсерка Олександра Братищенко. Фільм створила громадська організація Вавилон'13 на замовлення "Суспільного". У картині покажуть кадри з творчого доробку видатного режисера. "Великий компроміс" зацікавить і менш обізнаного з творчістю Довженка глядача, і тих, хто знайомий із його життєписом. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Він змінював світ: історія загиблого офіцера Володимира Мукана у фільмі Gаzеtа.uа "Труднощі були, як у всіх, бо ми живемо в період війни. Постійні обстріли, відключення світла, мобілізація учасників знімального процесу. Але завдяки ЗСУ ми можемо перебувати в Києві і живі. Підготовка тривала близько чотирьох місяців, а потім розпочався знімальний процес. Загалом фільм створювався рік. До цього ми вже працювали з архівним кіно. Майже всією командою долучилися до створення цієї документальної картини", - додала Братищенко. Співавтор сценарію Сергій Тримбач підкреслив важливість розуміння Довженка як митця, що намагався зберегти творчий дух у часи, коли свобода слова була обмежена. "Олександр Довженко із того покоління митців, літераторів, про яких зараз часто люди кажуть: "Вижили , бо пристосувалося і йшли на компроміси". Ціна компромісу була - Україна. Якби цих людей не було, то не було б і нашої держави. Тому їх треба шанувати. Так, компроміси були, а й Україна є і буде!" - наголосив перед показом Тримбач. Творці поки не оголосили дату офіційної премʼєри. Однак уже працюють над тим, щоб якомога швидше показати документальний фільм глядачам. Олександр Довженко - український кінорежисер, письменник і художник, один із засновників світового поетичного кіно. Його творчість припала на радянську добу, де він створив культові стрічки, такі як "Звенигора", "Арсенал" і "Земля". Довженко майстерно поєднував народну символіку, емоційну глибину та новаторські кінематографічні рішення, закладаючи основи українського кіномистецтва. Попри ідеологічний тиск, його фільми стали важливим культурним спадком, що досі надихає кінематографістів у всьому світі.
we.ua - Маловідомий Довженко: зняли фільм про знаменитого кінорежисера

What is wrong with this post?