Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
29.2 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Пішов із життя командир, за яким ішли сотні - загинув Максим Кабзан
У Донецькій області внаслідок дорожньо-транспортної пригоди загинув командир Об'єднаної штурмової бригади Національної поліції України "Лють" Максим Кабзан. Про це повідомив голова Національної поліції Іван Вигівський на своїй сторінці у Fасеbооk. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помер військовий Валерій Зеленський, якого звільнили з полону За словами Вигівського, Кабзан був одним із тих, хто користувався беззаперечним авторитетом серед колег. Він назвав загиблого людиною честі, мужності та сили духу, за яким йшли сотні у найтяжчі часи. "Невимовний біль та смуток&hеllір; Справжній воїн і патріот своєї країни", - написав глава Нацполіції, висловивши співчуття рідним, друзям та всім поліцейським, які знали Максима Кабзана. Вигівський завершив повідомлення словами: "Спочивай з миром, Максиме. Честь. Назавжди в строю". На Покровському напрямку загинув 30-річний поет та військовий Максим Ємець з позивним "Єнот". Максим Ємець народився у Косові Івано-Франківської області. До Збройних сил України він долучився 2014-го у віці 19 років.
we.ua - Пішов із життя командир, за яким ішли сотні - загинув Максим Кабзан
Gazeta.ua on gazeta.ua
У Києві прощаються з видатним композитором Ігорем Покладом
У Києві прощаються з Ігорем Покладом. Це видатний український композитор, пісні якого люблять мільйони. Прощання організували у Національній філармонії, пише NV. Там зібралися ті, хто знав і любив його творчість: рідні, друзі, колеги та вдячні слухачі, аби вшанувати пам'ять митця. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Був вірний справі до кінця. Мав би стати маршалом авіації" - розповіли про загиблого пілота F-16 Максима Устименка На прощання прийшли Павло Зібров, Олексій Мочанов, Руслан Стефанчук, Ольга Сумська та Олексій Суханов. "Ігор Поклад залишив по собі спадок, який звучатиме в серцях українців довгі роки. Творчість композитора стала частиною душі нашого народу. Вдячні за кожну мелодію, глибину й любов до України, вкладену в музику. Світла пам'ять легенді", - написав президент Володимир Зеленський. На 84-му році життя помер видатний український композитор, Герой України Ігор Поклад. Він був одним із найвпливовіших митців сучасної української музики. Він - заслужений діяч мистецтв УРСР, народний артист України, лауреат Шевченківської премії та член Національної спілки композиторів. У творчому доробку композитора понад 150 пісень, серед яких добре знані "Кохана", "Дикі гуси", "Чарівна скрипка", "Пісня про матір", "Ой, летіли дикі гуси", "Тиха вода", "Зелен-клен". Його твори виконували Ніна Матвієнко, Назарій Яремчук, Василь Зінкевич та інші відомі українські артисти.
we.ua - У Києві прощаються з видатним композитором Ігорем Покладом
Gazeta.ua on gazeta.ua
Помер військовий Валерій Зеленський, якого звільнили з полону
Менше ніж за місяць після звільнення з російського полону помер Валерій Зеленський. Йому було 57 років. Захисник провів у полоні понад три роки. Додому він повернувся у травні, але 16 червня його не стало. Про це пише "Суспільне. Донбас". Валерій мешкав у Сіверськодонецьку. Він служив у 53-й окремій механізованій бригаді. Мав звання старшини. Його підрозділ після початку повномасштабного вторгнення підвозив боєприпаси військовим, які боронили Маріуполь. Донька загиблого розповіла, що батько зголосився на штурм разом з кількома побратимами. Його завданням було мінування мосту. "Коли він приїхав, їх дійсно чекали. Все здавалося в порядку. Люди спілкувалися російською, тож не викликали підозр. Але пізніше з'ясувалося, що вони вже були в руках ворога", - згадує дочка військового. Про полон родина дізналася через кілька днів. Усі ці роки зв'язок був мінімальним. За 39 місяців неволі сім'я отримала лише один лист. У ньому Валерій писав, що тримається. Донька згадує, що його багато разів вносили у списки на обмін, але щоразу безрезультатно. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помер Дмитро Шаповалов, якого звільнили з полону Він зазнав тяжких тортур. Про це свідчив і медичний висновок після повернення. Катування були наджорстокими. За словами доньки, батько вижив завдяки дисципліні та силі волі, яку виховав через заняття кіокушинкай. Він казав, що "м'язи захистили". Розповідав, як у неволі померли троє полонених, а сам він молив Бога дати шанс ще раз побачити очі коханої. Обмін відбувся 25 травня. Родина дізналася про це телефоном. "Ми всі плакали. Нарешті кошмар завершився", - згадує донька. Валерій щиро радів зустрічі з родиною. Особливо тішився, що в нього з'явився новий онук. Він запевняв лікарів, що має заради кого жити. Попри лікування, стан ветерана стрімко погіршувався. У нього були серйозні проблеми зі здоров'ям. Спочатку підозрювали ураження підшлункової. Але під час операції лікарі побачили, що органи майже повністю зруйновані. Медики не змогли врятувати його. Після трьох років полону і тортур організм Валерія Зеленського не витримав. Його серце зупинилося 16 червня. На Покровському напрямку загинув 30-річний поет та військовий Максим Ємець з позивним "Єнот". Максим Ємець народився у Косові Івано-Франківської області. До Збройних сил України він долучився 2014-го у віці 19 років.
we.ua - Помер військовий Валерій Зеленський, якого звільнили з полону
Gazeta.ua on gazeta.ua
Ернест Гемінґвей скоїв самогубство з другої спроби
Американський письменник і журналіст Ернест Гемінґвей 2 липня 1961 року одягнувся в червоний "імператорський" халат, зарядив двома патронами двоствольну рушницю, яку подарував дід. Тоді сів за робочий стіл, приклав дуло до голови й натиснув на курок. Останні роки життя Гемінґвей страждав на тяжку депресію й розлади психіки на тлі цирозу печінки. За три місяці до самогубства була ще одна спроба вкоротити собі віку. Тоді його застала дружина з карабіном у руках і передсмертною запискою на столі. Ернест Гемінґвей став популярним завдяки своїм романам і оповіданням. Вів активний спосіб життя та любив пригоди. Писав лаконічно й насичено. 1993 року на його честь назвали малу планету 3656 Гемінґвей. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У грандіозній битві загинули сотні тисяч солдатів За 62 роки свого життя написав і опублікував сім романів, шість збірок оповідань і дві документальні роботи. Деякі роботи також опубліковували вже посмертно. Лауреат Нобелівської премії з літератури 1954 року, лауреат Пулітцерівської премії 1953-го. Один із найпопулярніших романів - "Старий і море" 1952 року. В основі роману - розповідь про кубинського рибалку Сантьяго, його боротьбу з гігантською рибиною, що стала найбільшою здобиччю в його житті. Гемінґвей присвятив книжку своєму видавцеві Чарльзу Скрібнеру й літературному редакторові Максвеллу Перкінсу. Окрім письма Гемінґвей воював у Першій світовій війні добровольцем. Потрапив на Італійський фронт. Через кілька років описав враження від першого зіткнення з війною в книжці "Прощавай, зброє!". У ніч на 9 липня 1918 року Хемінгуей, рятуючи пораненого італійського снайпера, потрапив під вогонь австрійських кулеметів і мінометів, його важко поранили. Попри ушкодження він залишився допомагати пораненим солдатам. У госпіталі з нього витягли 28 уламків, а на тілі нарахували понад 200 ран. "Коли йдеш на війну хлопчаком, маєш величезну ілюзію безсмертя. Убивають інших, не тебе. Але потім, коли тебе серйозно ранять уперше, втрачаєш цю ілюзію та знаєш, що це може статися й із тобою", - казав він про війну. Американський письменник Ернест Гемінґвей 4 травня 1953 року здобув Пулітцерівську премію за книжку "Старий і море", яку видав роком раніше. Усе почалося 1936 року, коли Гемінґвей опублікував у часописі "Есквайр" нарис про реальний випадок у Гольфстримі. Тоді рибалка спіймав величезну рибину, яка довго тягла за собою човен. Коли потерпілого знайшли, від риби майже нічого не залишилося, а старий ридав із відчаю.
we.ua - Ернест Гемінґвей скоїв самогубство з другої спроби
Gazeta.ua on gazeta.ua
Помер поет, дисидент і політв'язень радянських таборів Ігор Калинець
На 86-му році життя відійшов у вічність Ігор Калинець - видатний український поет, дисидент, колишній політв'язень радянських таборів, почесний громадянин Львова. Про смерть Ігоря Калинця повідомив міський голова Львова Андрій Садовий у Fасеbооk. "На 86-му році життя відійшов у вічність Ігор Калинець - почесний громадянин міста Львова, поет, письменник, дисидент, багаторічний політв'язень радянських таборів. Разом із Іриною Калинець вони стали голосом української гідності у найтемніші часи", - написав Садовий. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помер учасник "Океану Ельзи" Гриша Чайка Ігор Калинець народився 9 липня 1939 року в місті Ходорів на Львівщині. Він був одним із провідних представників пізнього шістдесятництва та активним учасником дисидентського руху. За свої переконання і творчість зазнав переслідувань та провів кілька років у радянських таборах як політв'язень. Калинець автор 17 поетичних збірок, створених у період з середини 1960-х до початку 1980-х років. Його твори були яскравим прикладом культурного спротиву тоталітарній системі. Жив і працював у Львові, був почесним доктором Львівського національного університету ім.Івана Франка, лауреатом Національної премії України ім.Тараса Шевченка. Його постать - символ незламності, гідності та сили українського духу. 12 червня помер український гітарист і учасник концертної команди "Океану Ельзи" Гриша Чайка. Тривалий час чоловік боровся з раком крові. Про втрату повідомили на офіційній сторінці гурту. Григорій Чайка заснував гурт 4АЙКА у 2000 році. З 2015 року він працював сесійним гітаристом та гітарним техніком у гурті "Океан Ельзи". Також був учасником колективів Sunsаy і Кіslоrоd.
we.ua - Помер поет, дисидент і політв'язень радянських таборів Ігор Калинець
Gazeta.ua on gazeta.ua
Помер Дмитро Шаповалов, якого звільнили з полону
У Вінницькій області помер військовий Дмитро Шаповалов. Він був звільнений з російського полону під час обміну 26 квітня 2023 року. Про це повідомила Юлія Павлюк, яка очолює Центральний регіональний центр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На війні загинув журналіст Андрій Бєндіков "Невимовний біль. Зупинилося серце молодого Героя, звільненого з полону Дмитра Шаповалова" написала вона. Прощання із загиблим відбудеться 13 червня. Церемонію проведуть у селі Йосипівка Козятинського району. Переглянути цей допис в Іnstаgrаm Допис, поширений Юлія Павлюк (@раvlіuk.yulііа) На Покровському напрямку загинув 30-річний поет та військовий Максим Ємець з позивним "Єнот". Максим Ємець народився у Косові Івано-Франківської області. До Збройних сил України він долучився 2014-го у віці 19 років.
we.ua - Помер Дмитро Шаповалов, якого звільнили з полону
Gazeta.ua on gazeta.ua
На війні загинула операторка дронів Катерина Троян
На Покровському напрямку загинула військовослужбовиця 82 окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ, операторка FРV-дронів Катерина "Мяу" Троян. Катерина загинула під час виконання бойового завдання, йдеться у дописі заступниці голови Верховної Ради Олени Кондратюк. "Лише тиждень тому на фотовиставці "Жінки на захисті України" разом із Валерієм Залужним та колегами розповідали представникам британського парламенту про героїзм військової 82 ОДШБр, операторки FРV-дронів, яка мала понад тисячу успішних вильотів, Катерину Троян - "Мяу". А вже сьогодні дізналася про її загибель під час виконання бойового завдання", - зазначила Кондратюк. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лубінець назвав кількість загиблих журналістів та полонених РФ Катерина у 32 роки вирішила служити у Десантно-штурмових військах. "Вона пройшла Курськ, але не пройшла Покровський напрямок", - написала віцеспікерка ВР. Готувалася зустріч, щоб допомогти Катерині з автомобілем, бо її попередній був знищений, написала Кондратюк. На війні проти російських загарбників у Донецькій області загинув чемпіон України з марафонського бігу та майстер спорту з легкої атлетики Петро Шукалович. Він був бійцем 4-ї бригади оперативного призначення імені Сергія Михальчука "Рубіж" Національної гвардії України.
we.ua - На війні загинула операторка дронів Катерина Троян
Gazeta.ua on gazeta.ua
Похорон Івасюка став масовою акцією
Композитора, поета й співака Володимира Івасюка проводжали у Львові в останню путь 22 травня 1979 року. За чотири дні до цього його тіло знайшли в лісі на території військової частини. Нині офіційно відомо, що вбивство організувало КГБ. Понад 100 пісень, зібрані й оброблені народні пісні, музика до вистав і камерні твори залишив після себе 30-річний Володимир Івасюк. Одні з відомих - "Червона рута", "Водограй", "Я піду в далекі гори". З моменту поховання його творчість була неофіційно заборонена. Попрощатись із композитором приїхали тисячі шанувальників з усієї України. Щоб потрапити до Львова, вигадували різні історії. Адже міліція та КГБ робили все для того, щоб багатьом закрити шлях. Комуністи боялися, що похорон Володимира Івасюка може перерости в бунт. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Творцю "Червоної рути" було б 72: у чому геній Івасюка "То була перша непокора людей владі. Своєрідний протест, виражений приходом на похорон. Це ж було по всіх організаціях збори, комсомольські, профспілкові, щоб людей не пустити. А це не вдалося, було схоже що люди протестували. Я чув від людей, як вони казали, - а чого ви мені маєте забороняти на похорон піти? Я піду. А що зробите? Зробите - боротимемось", - пригадував шваґер померлого, фотограф Любомир Криса. Похорон Володимира Івасюка перетворився на масову акцію. Домовину з тілом композитора друзі несли на плечах від його дому аж до могили. Уздовж дороги стояли люди, тримаючись за руки. "Людей було багато. Вони стояли на балконах, на дах вилізли, сиділи на деревах. Люди збурилися, коли до будинку Володі приїхала машина від консерваторії, "ЗІЛ" із бортами. Чув, як люди говорили: "Ми його на руках понесемо", - продовжував Любомир Криса. Багато тих, хто був на похороні, після нього втратили роботу або потрапили за ґрати. Біля могили Івасюка цілодобово чергували працівники КДБ, вони стежили, хто приходить, спалювали записки, які люди залишали. Кілька разів могилу митця сплюндрували, вона горіла. Володимир Івасюк зник 24 квітня 1979-го. Того дня пішов до консерваторії на заняття, пообіцявши батькам бути о 13:00. Додому більше не повернувся. Батьки подали заяву до міліції, але пошуки розпочали лише за три дні. Тривали до 11 травня.
we.ua - Похорон Івасюка став масовою акцією
Gazeta.ua on gazeta.ua
Телеведучий Максим Неліпа загинув на війні
На фронті загинув актор і телеведучий 48-річний Максим Неліпа. Про його смерть повідомили блогерка Олена Філонова, актор Дмитро Оскін та представник футбольного клубу "Динамо Київ" Максим Радуцький. Дружини загиблого Тамара Неліпа написала, що її чоловік загинув 12 травня. Поки відомо небагато подробиць. "Макса більше немає", - написав Радуцький. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ведучий Максим Неліпа отримав поранення на фронті Максим Неліпа став популярним завдяки виступам у КВК, роботі ведучим на телебаченні та участі в гумористичних проєктах "Дизель Студіо". У березні 2022 року він приєднався до Збройних сил України. Український музикант Михайло Бікетов загинув на фронті. За два дні до смерті йому виповнилося 24 роки. Бікетов був учасником дніпровської спільноти електронної музики Моdulе. Захищати Україну він пішов на початку повномасштабного вторгнення. Друзі й побратими чоловіка планують випустити альбом з його творами.
we.ua - Телеведучий Максим Неліпа загинув на війні
Gazeta.ua on gazeta.ua
На війні загинув балетмейстер Віктор Войников
На фронті загинув балетмейстер, хореограф і артист із Чернігова Віктор Войников. 2023 року він вступив до лав Збройних сил України. Про його смерть повідомив Чернігівський обласний філармонійний центр на своїй сторінці у Fасеbооk. "Мистецька спільнота зазнала непоправної втрати. Пішов у засвіти чудовий артист, балетмейстер, наставник, воїн-герой Віктор Войников", - йдеться у повідомленні. Протягом понад двадцяти років він працював у філармонійному центрі. Був артистом балету ансамблю "Сіверські клейноди" і Академічного народного хору. Колеги згадують його як енергійного та майстерного митця. Його виступи завжди викликали щире захоплення публіки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український актор Максим Ковтун загинув на фронті "Його постановки й нині у репертуарі колективів філармонійного центру", - додали у дописі. Войников також був художнім керівником Театру танцю "Екватор". Також очолював обласний осередок Національної хореографічної спілки. У нього залишилися дружина Лариса Войникова, яка також танцювала, та дочка Ангеліна. Пішов з життя зірка гумористичного шоу "Ліга сміху" та учасник команди "Стадіон Діброва" Олександр Чечун. Відомо, що на початку повномасштабного вторгнення Олександр доєднався до війська. У нього залишилась дружина та діти.
we.ua - На війні загинув балетмейстер Віктор Войников
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules