Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
22.4 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
У Києві підтверджено 76 випадків гепатиту А: тривають перевірки та вакцинація
У столиці зафіксовано спалах гепатиту А - станом на сьогодні підтверджено 76 випадків зараження, з яких 35 становлять діти. Про це повідомив головний санітарний лікар Києва Сергій Чумак. До медзакладів госпіталізовано 30 осіб, у тому числі 13 дітей. Усі пацієнти переносять хворобу в легкій або середній формі. У мікрорайоні Відрадний медики протестували 640 контактних осіб - у 15 експрес-тести показали позитивний результат. У цих людей взяли додаткові зразки для лабораторного аналізу. Обстеження населення триває. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закарпаття охопив гепатит А: влада заборонила весілля та закрила школи Ймовірною причиною спалаху вважають одноразове забруднення водопроводу, яке могло статися у другій половині березня. Саме тоді мешканці Відрадного скаржилися на неприємний запах і смак води. Однак лабораторні дослідження зразків води з різних джерел, включно з централізованим водопостачанням, бюветами та озером, не виявили вірусу. Тривають перевірки в дитячих садках, школах, закладах харчування та інших об'єктах району. Інспекції здійснює Держпродспоживслужба спільно з Київводоканалом, місцевою адміністрацією та Центром контролю та профілактики хвороб. У межах протиепідемічних заходів вже вакциновано близько 700 осіб. Вакцинація від гепатиту А в Україні необов'язкова, тож щеплення проводять за власний кошт: орієнтовна вартість - 1100 грн для дорослих і 900 - для дітей. У Солом'янському районі столиці зафіксовано спалах вірусного гепатиту А. Спалах захворювання локалізовано в мікрорайоні Відрадний. Випадки були виявлені серед учнів кількох навчальних закладів - у них одразу взяли проби води для аналізів. Також зразки відібрали з місцевих бюветів. Водночас триває перевірка інформації про ремонтні роботи на водомережах і бюветах, а також гігієнічний стан працівників, які їх обслуговували. Не виключається можливість недотримання санітарних норм, що могло призвести до зараження.
we.ua - У Києві підтверджено 76 випадків гепатиту А: тривають перевірки та вакцинація
Gazeta.ua on gazeta.ua
Окупанти здійснили один з наймасованіших обстрілів Київщини: понад півтори сотні БпЛА
Уночі ворог атакував Київщину понад півтора сотнею БпЛА, що є одним з наймасованіших обстрілів. В області працювали сили ППО. Є збиті ворожі цілі, повідомив голова Київської ОВА Микола Калашник. "На жаль, є жертви серед населення. Унаслідок ворожої атаки в Обухівському районі постраждала ціла сім'я. Загинула жінка 27 років", - написав він. За словами Калашника, її 4-річний син з осколковими пораненнями обличчя доставлений до дитячої лікарні "Охматдит". Чоловік 59 років, дідусь, був прооперований, його стан задовільний. Знаходиться у травматологічному відділені місцевої лікарні. 61-річна жінка, бабуся, отримала численні осколкові поранення та знаходиться у місцевій лікарні під наглядом лікарів. Вся необхідна медична допомога надається. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Атака РФ на Київщину: показали наслідки В Обухівському районі зруйновано житловий будинок, вибито скління у семи багатоповерхових житлових будинках. Пошкоджені будівлі комунального підприємства, закладів освіти, Укрпошти, шиномонтажу, три приватні будинки та автомобілі. У Фастівському районі зруйновано складські приміщення та господарча будівля, пошкоджено два приватних будинки. Усі оперативні служби продовжують роботи з фіксації та ліквідації наслідків нічної атаки ворога. "Якщо ви виявили підозрілий предмет, що може бути вибухонебезпечним, не торкайтеся його. Не намагайтеся його пересувати чи розбирати. Відійдіть на безпечну відстань та попередьте інших про небезпеку. Негайно повідомте про знахідку за номерами 101 або 102", - закликав Калашник. Повітряна тривога вночі на 18 травня у Києві тривала протягом 8 год. 54 хв. - з 23:59 до 08:54 із загрозою застосування російських уданих БпЛА. Внаслідок ворожої атаки по цивільній інфраструктурі зафіксовано пошкодження скління вікон однієї з квартир житлового будинку в Соломʼянському районі.
we.ua - Окупанти здійснили один з наймасованіших обстрілів Київщини: понад півтори сотні БпЛА
Gazeta.ua on gazeta.ua
Повідомили подробиці російської атаки на Київ: тривога лунала 9 год.
Повітряна тривога вночі на 18 травня у Києві тривала протягом 8 год. 54 хв. - з 23:59 до 08:54 із загрозою застосування російських уданих БпЛА. Внаслідок ворожої атаки по цивільній інфраструктурі зафіксовано пошкодження скління вікон однієї з квартир житлового будинку в Соломʼянському районі. Про це повідомила Київська міська військова адміністрація. Також, зафіксовано пошкодження даху нежитлового будинку в Голосіївському районі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Атака РФ на Київщину: показали наслідки "На щастя, обійшлося без постраждалих", - йдеться у повідомленні. Водночас через ворожу атаку постраждали Обухівський і Фастівський райони Київської області. Там, на жаль, загинула жінка. Поранень зазнали дитина та двоє дорослих. Зруйновано житловий будинок, склад та медичний заклад. "Висловлюємо співчуття родині загиблої та бажаємо якнайшвидшого одужання всім постраждалим", - написали в ОВА. Внаслідок ворожої атаки на Київщину загинула 28-річна жінка. Також поранено чоловіка 59 років, жінку 61 рік та дитину 4 років.
we.ua - Повідомили подробиці російської атаки на Київ: тривога лунала 9 год.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Атака РФ на Київщину: показали наслідки
Внаслідок нічної масованої атаки на Київщині зафіксовано руйнування та пожежі в кількох громадах. Також є жертви. Про це повідомляє ДСНС України у Теlеgrаm. "В Обухівському районі зруйновано житловий будинок, загинула жінка 1997 р.н., поранені троє осіб (1966, 1964 р.н. та дитина 2019 р.н.)", - йдеться у повідомленні. Крім того, пошкоджено багатоповерхівку, горіли гаражі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Атака РФ на Київщину: одна зигибла, троє поранених У Фастівському районі зруйновано склад (500 кв.м) та господарчу будівлю. Виникла пожежа у медцентрі (5000 кв.м). На місцях працюють 55 рятувальників та 17 од. техніки ДСНС. "Інформація щодо загиблих та потерпілих уточнюється", - додали у відомстві. У Киві пролунали вибухи, російські загарбники атакують Україну ударними безпілотниками типу Shаhеd. Пуски відбулися одночасно з кількох напрямків.
we.ua - Атака РФ на Київщину: показали наслідки
Gazeta.ua on gazeta.ua
Атака РФ на Київщину: одна зигибла, троє поранених
Внаслідок ворожої атаки на Київщину загинула 28-річна жінка. Також поранено чоловіка 59 років, жінку 61 рік та дитину 4 років. Про це повідомив голова Київської ОВА Микола Калашник у Теlеgrаm. "Вони доставлені до лікарні. Вся необхідна медична допомога надається. Стан постраждалих середньої тяжкості", - написав він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люди в автобусі, атакованому росіянами на Сумщині, намагалися евакуюватися Також сталося часткове руйнування приватного будинку. У багатоповерховому житловому будинку поруч пошкоджені вікна. У Фастівському районі сталася пожежа на території комбікормового заводу. "Більш детальна інформація згодом. Повітряна тривога триває. Прошу всіх жителів області знаходитися у безпечних місцях поки небезпека не мине", - наголосив Калашник. У Киві пролунали вибухи, російські загарбники атакують Україну ударними безпілотниками типу Shаhеd. Пуски відбулися одночасно з кількох напрямків. Моніторингові канали повідомляють, що над Україною перебували близько 80 ударних БпЛА.
we.ua - Атака РФ на Київщину: одна зигибла, троє поранених
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як під Києвом "знищували" цілі з дронів і билися на мечах: яскраві фото з байкерського фестивалю
Байкерський фестиваль "Дорога до перемоги" триває у Білій Церкві на Київщині. Проходить на підтримку 32-ї окремої механізованої бригади та медичного батальйону "Госпітальєри". Заплановані чемпіонат зі страйкболу, лицарські поєдинки, виступи рок-гуртів, повідомляє кореспондентка Gаzеtа.uа. Як проходить фестиваль дивіться у фото на нашому сайті. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Військові ЗСУ візьмуть участь у параді у Великій Британії Фестиваль розпочався 16 травня. Окрім турнірів та виступів гуртів, на ньому проведуть розіграм мотоцикла Yаmаhа Fаzеr 600. Також запланована вечірня розважальна програма для відвідувачів, які залишаться ночувати у наметовому містечку. Захід завершиться у неділю.
we.ua - Як під Києвом знищували цілі з дронів і билися на мечах: яскраві фото з байкерського фестивалю
Gazeta.ua on gazeta.ua
У Вишгороді на 70% відновили багатоповерхівку, яка постраждала від атаки РФ
У Вишгороді триває капітальний ремонт п'ятиповерхового будинку на вулиці Грушевського, 1, який нині виконаний на 70%. Про це пише видання "Вишгород Онлайн" із посиланням на Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України. Там повідомили, що фахівці вже завершили відбудову третього під'їзду, встановили новий дах, утеплили горище та замінили вікна. Наразі тривають фасадні та внутрішні роботи, прокладання електромереж і сантехнічних систем. Окрім того, новини Вишгорода пишуть, що місцеві жителі обговорили питання оздоблення житлових приміщень, підключення опалення та строки завершення реконструкції. Очікується, що після завершення ремонту до своїх домівок зможуть повернутися 64 родини. Російська ракета влучила в багатоповерхівку в результаті атаки окупантів по Київській області 23 листопада 2022 року. Тоді постраждали житлові та інфраструктурні об'єкти, було завдано шкоди приватному сектору в Чабанах. Окрім цього, в регіоні зафіксували влучання в критично важливі об'єкти. Нагадаємо, що також на Київщині триває ремонт мосту Вишгород Хотянівка. Його закрили у квітні 2024 року. Міст на дорозі Р-69 (Київ Вишгород Десна Чернігів) у селі Хотянівка зазнав пошкоджень унаслідок бойових дій у 2022 році. Через критичний стан опор рух транспорту через нього був повністю припинений. Згодом стало відомо, що підрядна організація отримала необхідні будівельні матеріали та почала процес відновлення конструкції. Орієнтовно ремонтні заходи триватимуть до осені 2025 року. Об'їзний маршрут проходить через село Лебедівка. Для цього можна скористатися місцевими дорогами О100805 (Київ Вишгород Десна Чернігів Ровжі) та С100820 (Київ Вишгород Десна Чернігів Лебедівка). Люди, які живуть за Вишгородом, користуються понтонною переправою, але там часто з'являються черги через реверсивний рух. Через окупацію частини Київщини у 2022 році в регіоні були пошкоджені кілька мостів, частину з яких відновили після звільнення області. Зокрема, було проведено ремонт пошкодженого мосту через річку Здвиж у Макарові. Споруда зазнала значних руйнувань через влучання російських боєприпасів. Восени того ж року завершили реконструкцію мосту в Стоянці. А у травні 2023-го відкрили реконструйований міст через річку Таль на трасі Київ Іванків Овруч. Влітку завершили відновлення мосту через Ірпінь.
we.ua - У Вишгороді на 70% відновили багатоповерхівку, яка постраждала від атаки РФ
Gazeta.ua on gazeta.ua
Стоянку біля Центрального залізничного вокзалу Києва готують до модернізації
13 травня комунальники Києва розпочали пересадку зелених насаджень на території Вокзальної площі. Ці заходи проводяться в рамках модернізації паркувального простору біля Центрального залізничного вокзалу. Про це, як передає видання КyіvNеws, повідомили в Київській міській державній адміністрації. Зазначається, що фахівці пересаджують дерева та кущі, які опинилися в зоні будівництва. Рослини мають пересадити з дотриманням екологічних норм та під керівництвом профільних спеціалістів. Після завершення облаштування паркувального майданчика частину насаджень повернуть на місце або посадять в інших локаціях столиці. У КМДА наголошують, що модернізація інфраструктури це відповідь на потреби транспортної системи міста, які зростають. Оновлений простір має сприяти розвантаженню прилеглих вулиць, покращенню транспортної логістики та підвищенню комфорту для пасажирів. Нагадаємо, що раніше, наприкінці квітня, комунальники замінили пошкоджене скло на пішохідно-велосипедному мосту, що з'єднує Володимирську гірку з Аркою Свободи українського народу. Це оглядовий майданчик Київ, звідки видно зокрема лівий берег столиці. Нині міст функціонує у звичному режимі і є безпечним для велосипедистів та пішоходів. Тріщини на одному з фрагментів скляної підлоги, які спричинили вандали, були виявлені в березні. Однак через несприятливі погодні умови роботи з відновлення відклали до стабілізації температурного режиму, аби дотриматися технічних вимог до монтажу скляних конструкцій. Проєкт скляного мосту в центрі Києва, відомого як "міст Кличка", був презентований у 2017 році, а в грудні 2018-го стартували будівельні роботи. Конструкцію завершили 26 травня 2019 року, присвятивши відкриття до Дня Києва. Довжина мосту сягає 216 метрів. Міський голова Києва Віталій Кличко зазначав, що будівництво самого мосту коштувало 275 млн гривень, додаткові витрати на облаштування фонтану, благоустрій території та прокладання інженерних мереж становили близько 90 млн гривень. Окремо на укріплення схилів було виділено 55 млн гривень. У жовтні 2022-го поблизу мосту вибухнула російська ракета. Тоді конструкція вкрилася уламками скла та інших матеріалів. Значна кількість скляних декоративних елементів зазнала пошкоджень або була повністю зруйнована. Згодом комунальники відновили 18 підлогових склопакетів і 143 перильні елементи. Міст виготовлений із 700 тонн сталі, виробленої на маріупольському заводі "Азовсталь". Його конструкція має звивисте полотно, звідки відкривається панорамний вид на Європейську площу, Поділ, лівий берег та річку Дніпро.
we.ua - Стоянку біля Центрального залізничного вокзалу Києва готують до модернізації
Gazeta.ua on gazeta.ua
Стало відомо, коли може початися буріння другого тунелю до метро "Мостицька" в Києві
Буріння другого тунелю від київської станції метро "Сирець" до майбутньої "Мостицької" планується розпочати у 2026 році. Про це, як передає видання КyіvТіmе, розповів власник компанії "Автострада" Максим Шкіль. За його словами, підприємство придбало тунелепрохідницький щит, який після відновлення має бути доставлений в Україну на початку 2026 року. Одразу після цього планують розпочати будівельні роботи. Нині ж триває підготовка: здійснюється перенесення інженерних мереж тощо. Відомо, що компанія викупила щит "Галина", який використовувався для створення першого тунелю. Однак, за словами Шкіля, зберігся лише корпус, а інше оснащення було розкрадене. Процес відновлення обладнання здійснюватиме німецька компанія. Ревізія щита тривала чотири місяці, під час яких фахівці розробили індивідуальний проєкт та визначили необхідні компоненти. Обладнання буде відправлене до Німеччини для відновлення, а загальні витрати на цей процес оцінюються у 8 млн євро. Нагадаємо, що пільги в метро надає Картка киянина безкоштовний проїзд за її допомогою можливий для певних категорій людей. Будівництво метро на Виноградар триває вже кілька років. Проєкт передбачав продовження Сирецько-Печерської лінії метро і створення чотирьох нових станцій: "Мостицька", "Варшавська", "Виноградар" та "Маршала Гречка". У 2016 році комунальне підприємство "Київський метрополітен" оголосило тендер на розробку проєктної документації та виділило перші 18 млн грн на цей процес. У конкурсі перемогла компанія "Київметробуд", яка на той момент перебувала у власності російських бізнесменів. У лютому 2017-го міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що будівництво метро стартує того ж року, а нові станції відкриються до 2020-го. Проте проєкт затвердили лише у липні 2018 року, а фінансування першого етапу в розмірі 1 млрд гривень з'явилося тільки в листопаді. Реальні роботи розпочалися лише в лютому 2019 року. Терміни здачі станцій неодноразово переносилися. Спочатку планувалося відкриття у 2020 році, але згодом дедалі частіше звучали прогнози на 2021 рік. Втім, у грудні 2020 року жителі Києва звернули увагу на те, що активні роботи на відкритій ділянці метро припинилися, а будівельну техніку вивезли. Незабаром Кличко підтвердив, що графік змістився, і пообіцяв запустити хоча б станцію "Мостицька" до кінця 2021 року. У жовтні 2021-го стало зрозуміло, що "Київметробуд" не встигає завершити проєкт, і мерія через суд подала клопотання про перенесення строків здачі двох станцій до кінця 2022 року. Втім, на тлі війни й ці терміни перенеслися.
we.ua - Стало відомо, коли може початися буріння другого тунелю до метро Мостицька в Києві
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як уникнути пошкоджень майна під час переїзду: поради фахівців
Переїзд - подія, яка завжди супроводжується стресом. Один із найчастіших ризиків - пошкодження речей у процесі транспортування. Зіпсовані меблі, подряпана техніка чи розбите скло - типові наслідки, якщо нехтувати етапом якісного пакування й завантаження. Сьогодні, коли попит на переїзди зростає, українці дедалі частіше стикаються з дилемою: організовувати все самостійно чи звернутися до професіоналів. Про те, як зменшити ризики та що радять фахівці, - у нашій статті. Чому речі псуються під час переїзду Основні причини - це відсутність спеціального пакування, неправильне розміщення речей у транспорті, перевантаження коробок і брак фіксації. Ситуація ускладнюється, коли переїзд організовується самотужки або в стислі терміни. "Понад 40% клієнтів звертаються до нас після невдалих спроб самостійного переїзду. Найчастіше йдеться про тріснуті скляні поверхні, подряпані шафи чи пошкоджену побутову техніку!, - коментує логіст компанії Smаrt Моvе. Як виглядає професійне пакування Компанії, що надають послуги повного переїзду, застосовують інші стандарти: Тришаровий гофрокартон для побутової техніки; Пухирчасту плівку для скла та дзеркал; Стрейч-плівку для меблів; Ремені для фіксації речей у транспорті. Професійні послуги вантажників включають не лише фізичну допомогу, а й відповідальне ставлення до кожного предмета: правильно підіймають важке, не дряпають стіни, фіксують речі в кузові. Це суттєво знижує ризик пошкоджень. Офісний переїзд: окрема складність Коли мова йде про офісний переїзд, важливо враховувати ще більше нюансів: комп'ютери, сейфи, документація, меблі з розбором. Пошкодження хоча б одного елемента - ризик для бізнес-процесів. У такому випадку переїзд без професійного контролю логістів - це завжди гра з непередбачуваним результатом. У практиці Smаrt Моvе був кейс, коли офіс компанії з 30 працівників переїжджали у вихідні - з повним демонтажем меблів, пакуванням техніки та монтажем у новому приміщенні. Усе відбувалося за один день, без простою роботи. Такий результат можливий лише при роботі з командою, яка має досвід саме в корпоративних переїздах. Що можна зробити самостійно, а що варто делегувати Самостійно: Скласти детальний список речей; Розібрати дрібні предмети й підготувати документи; Маркувати коробки за кімнатами чи працівниками. Делегувати варто: Пакування крихких речей і техніки; Роботу з великогабаритними меблями; Завантаження і транспортування; Підйом на поверх або роботу в складних умовах (вузькі проходи, відсутність ліфта тощо). Ризик пошкодити речі під час квартирного переїзду - високий, якщо не залучити фахівців. Компанії, як-от Smаrt Моvе, пропонують комплексні рішення, де кожен етап - від пакування до фіксації вантажу - виконують досвідчені спеціалісти. Якщо ви плануєте змінити місце проживання чи проводите офісний переїзд у Києві, заздалегідь продумайте логістику. Уникнути зайвих витрат і зберегти своє майно допоможе правильно підібрана команда та відповідальна підготовка.
we.ua - Як уникнути пошкоджень майна під час переїзду: поради фахівців
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules