Україна залучила нові кошти на захист і відбудову енергоінфраструктури: Шмигаль назвав сумуМіжнародні партнери оголосили про додаткову фінансову підтримку українського енергетичного сектору на щонайменше 375 млн євро. Про це повідомив міністр енергетики Денис Шмигаль за підсумками енергетичного "Рамштайну" у Гданську.За його словами, залучені кошти підуть на відбудову енергетичної інфраструктури, захист критично важливих об'єктів і посилення стійкості енергосистеми.Найбільший обсяг допомоги оголосили Сполучені Штати Америки - 175 млн доларів. Також нові внески анонсували Швеція (137 млн євро), Норвегія (77 млн євро), Литва (4 млн євро), Естонія (2,125 млн євро) і Ісландія (550 тисяч євро)."Дякую кожній державі, міжнародній організації та компанії, які залишаються поруч з Україною. Ця підтримка допомагає відновлювати енергетичну інфраструктуру, захищати критичні об'єкти та забезпечувати мільйони українців світлом. Разом зміцнюємо енергетичну стійкість України. Світло переможе", - наголосив Шмигаль.
Конференція URС 2026 у Гданську
Конференція з відновлення України (Ukrаіnе Rесоvеry Соnfеrеnсе 2026) проходить у польському Гданську 25-26 червня. Це вже п'ятий міжнародний форум, який спільно організували уряди України та Польщі.Основна увага заходу зосереджена на відбудові енергетики, інфраструктури, логістики, а також питаннях безпеки. Очікується участь близько 5000 представників урядів, міжнародних фінансових організацій, бізнесу та громадського сектору.На захід уже прибула прем'єрка Юлія Свириденко, цього річ вона очолює українську делегацію.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тихий пояснив рішення Зеленського не їхати у Гданськ на URС 2026Як писав "Ми-Україна" раніше, в "Укренерго" оцінили ризик повернення відключень світла у липні і серпні.
Go to weukraine.tv