Розділ інформації WE.UA

Про проєкт WE.UA

WE.UA - вітчизняна соціальна веб-платформа для українців та наших друзів у всьому світі. Платформа об'єднує в собі наступні web-сервіси: Форум, Агрегатор новин (канали), Дошка оголошень, Прогноз погоди, Конструктор лендінгів, Соціальна мережа.

WE.UA також пропонує безкоштовні додатки (Android, iOS) для обміну повідомленнями, ознайомлення з новинами та ведення власних стрічок.

Активна розробка веб-платформи ведеться з 2022 року.

Хто є власником проєкту

Веб-платформою WE.UA володіє ФОП Байда Мирослав Володимирович на правах інтелектуальної власності на ТМ (починаючи з 18.05.2022), вихідний код і дизайн веб-сайтів та мобільних додатків платформи.

Історія

Робота над веб-сервісами проєкту WE.UA була розпочата ще в 2020-2021 роках як pet-проєкт агрегатору вітчизняних новин з найвідоміших ЗМІ. Новини збирались з RSS-фідів та відкритих джерел даних (web-сайти ЗМІ) з метою ознайомлення читачів з заголовками та короткими подробицями і подальшим їх переходом на сайти ЗМІ '''за прямими посиланнями'''.

В ході роботи і повсякденного використання агрегатору, було прийнято рішення додати систему емоцій (вподобайки) та коментарів на websockets (відповіді та емоції  в реальному часі без перезавантаження сторінки). Агрегатор новин став більш схожим на соціальну мережу [голосом забутого політика: "Це ж уже було"].

Спочатку перетворення сайту-агрегатору на повноцінну соц.мережу відкидалось повністю, оскільки ця ідея далеко не нова і доволі збиткова. Пізніше з'явились розробки в напрямку зручного web-конструктору лендінгів та безкоштовної дошки оголошень. Ставало дедалі очевидніше об'єднання кількох амбітних проєктів в єдину соціальну web-платформу, через яку користувачі зможуть вести комунікацію одне з одним.

Робоча назва проєкту постійно змінювалась і пошуки вдалого доменного імені тривали понад рік. Серед робочих ідей і тимчасово зареєстрованих доменів були: "UAweb", "UAnet", "UAnews", "Razom", "Gurtom", та ін.

Окремо зазначаємо, що проєкт WE.UA не має жодного відношення до однойменних чи співзвучних проєктів, які розгортались до 2022 року.

Логотип та кольори

Логотип містить графічне зображення слова "we" [англ. - "ми"] з накладанням літер "w" та "e" одна на одну правим та лівим краєм відповідно. Це символізує надзвичайну згуртованість українців і нашу здатність бути максимально близькими одне до одного. В логотипі використано кутовий градієнт, що складається з двох кольорів: блакитного та аметистового. Варіації даних кольорів постійно присутні в інтерфейсах веб-платформи WE.UA, особливо в різних елементах навігації, як от кнопки, посилання, тощо.

Мови та країни

Наразі, в проєкті є 2 мови інтерфейсу: Українська та Англійська. Передбачаються переклади на Польську, Німецьку, Іспанську мови найближчим часом.

Російська мова (як і росіяни) відсутня в проєкті WE.UA. Ми не розмовляємо даною мовою і не надаємо інформаційні послуги на цій мові.

Ареал поширення WE.UA: Україна, країни Європи та Атлантичного партнерства, в яких присутні українці.

Ми не надаємо і не плануємо надавати свої послуги громадянам РФ, РБ, Ірану, Північної Кореї, чи будь-яким іншим особам (в т.ч. юридичним), що перебувають, чи зареєстровані в цих країнах.

Ми можемо відмовити в наданні інформаційних послуг особам, які знаходяться в санкційних списках України та наших партнерів у зв'язку з підтримкою такими особами чи сприянням війні, яку продовжує РФ в Україні з 2014 року. Також, ми можемо відмовити в наданні інформаційних послуг (блокування/видалення облікового запису) будь-яким громадянам, які підтримують РФ в той, чи інший спосіб.

Монетизація та благодійність

Головним заробітком WE.UA є контекстна реклама, яка розміщується в Новинах та всередині каналів (за згодою власників контенту). Додатково, контекстна реклама присутня в розділі Погоди та в Дошці оголошень.

Ми не плануємо розміщувати рекламу в повідомленнях, на персональних сторінках користувачів, чи будь-де, де це може заважати комфортно користуватись сервісами WE.UA.

Ми пропонуємо авторам контенту, що є власниками каналів новин, максимально просту і прозору схему монетизації 50/50 за рахунок показу контекстної реклами в їх каналах. То ж, 50% від прибутку за переходи з реклами пропонуємо Авторам контенту (власникам каналів), решту 50% прибутку від контекстної реклами в каналі ми надішлемо на благодійність (українські ГО та БФ). Для участі в даній програмі монетизації канал повинен мати аудиторію в понад 100 підписників.

Рекламні оголошення про благодійні чи волонтерські організації, які органічно інтегруються в стрічку Новин з приміткою "Реклама", розміщуються на благодійній основі (повністю безкоштовно).

Обговорення проєкту

Будь-які запитання, які виникають щодо діяльності WE.UA, можна піддати обговоренню в рамках нашого форуму за адресою: https://we.ua/forum.

Email служби підтримки проєкту: [email protected].

Також, доступне обговорення даного проєкту на форумі DOU.UA: https://dou.ua/forums/topic/42370/.