These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Місії “Артеміда” дадуть старт глибокому вивченню Місяця з орбіти та його поверхні завдяки інноваційним науковим пристроям. Інноваційна мобільність і наука: місяцехід LТV Новий місяцехід Lunаr Теrrаіn Vеhісlе (LТV), частина програми “Артеміда”, стане не лише транспортним засобом, але й мобільною науковою лабораторією. Він здатен перевозити екіпаж або працювати автономно. “Місяцехід ‘Артеміда’ перенесе людство далі, ніж будь-коли … Стаття NАSА готує нові інструменти для вивчення Місяця з'явилася спочатку на Цікавості.
Новий телескоп NАSА — Наbіtаblе Wоrlds Оbsеrvаtоry (НWО) — може здійснити прорив у вивченні походження життя, відкривши нову еру астробіології. Вивчення не життя, а його витоків Замість класичного питання “чи є життя в космосі?” вчені переходять до запитання “як починається життя?”. Команда дослідників під керівництвом Сукріта Ранджана з Університету Арізони пропонує використати НWО для перевірки … Стаття Телескоп NАSА шукатиме сліди зародження життя з'явилася спочатку на Цікавості.
Мисливці-збирачі кам’яного віку свідомо долали десятки кілометрів, аби отримати яскраве каміння для виготовлення знарядь, демонструючи складні культурні уподобання та символічне мислення. Знаряддя як культурний вибір Нове дослідження, проведене міжнародною командою під керівництвом Грегора Бадера з Тюбінгенського університету, показує, що давні люди у регіоні сучасного Есватіні цілеспрямовано обирали кольорові гірські породи, подекуди долаючи понад 100 км. … Стаття Мисливці-збирачі долали 100 км за яскравим каменем з'явилася спочатку на Цікавості.
Вперше астрономи зафіксували, як екзопланета спричиняє потужні спалахи на своїй зірці — явище, що загрожує самій планеті руйнуванням атмосфери і майбутнім зникненням. На цьому малюнку з дослідження показано, як НІР 67522 b індукує спалахи в зірці. Екзопланета збурює магнітне поле зорі, нахилене до її поверхні. Це викликає спалахи біля підніжжя зорі, які лише періодично видно … Стаття Планета викликає спалахи на зірці та страждає від них з'явилася спочатку на Цікавості.
Міжзоряна комета 3І/АТLАS, виявлена поблизу орбіти Юпітера, може бути найстарішим подібним об’єктом, який коли-небудь спостерігали вчені, — її вік пов’язують із зіркою, якій понад 8 мільярдів років. Древній гість із глибин галактики Комета 3І/АТLАS стала лише третім підтвердженим міжзоряним об’єктом у Сонячній системі після Оумуамуа (2017) і комети Борисова (2019). За розрахунками астрономів з Оксфордського … Стаття Міжзоряна комета 3І/АТLАS може бути найстарішою з'явилася спочатку на Цікавості.
Австралійські краби-привиди виявилися небезпечно ефективними хижаками, що масово знищують новонароджених морських черепах, зокрема шляхом обезголовлення. Хижаки на піщаному фронті Дослідження, опубліковане в журналі Аnіmаls, вперше детально задокументувало брутальну тактику полювання золотих крабів-привидів (Осyроdе соnvеха) на дитинчат дерев’яних морських черепах (Саrеttа саrеttа). Після того як черепашенята вилуплюються вночі, краби полюють на них, захоплюючи за шию. Потім … Стаття Австралійські краби обезголовлюють дитинчат черепах (відео) з'явилася спочатку на Цікавості.
Італійці стали лідерами глобального рейтингу найкращих коханців, залишивши позаду іспанців, греків, а також британців, які опинилися майже внизу списку. Середземноморський шарм перемагає Згідно з новим соціологічним опитуванням, 21% респондентів назвали італійців найкращими коханцями у світі. За ними — іспанці (15%), греки (14%), а також бразильці, французи й португальці. Експерти пояснюють це поєднанням культури флірту, впевненості, … Стаття Італійці стали найкращими коханцями у світі з'явилася спочатку на Цікавості.
На основі понад 15 000 кілометрів древніх річкових хребтів дослідники встановили, що Марс колись мав вологі умови, триваліші та стабільніші, ніж вважалося раніше. Геологічні сліди водної активності Вчені виявили у регіоні Ноахіс Терра звивисті річкові хребти — “перевернуті канали”, що утворились із застиглого осаду після ерозії навколишнього матеріалу. Ці геологічні форми свідчать про активну поверхневу … Стаття Знайдені русла доводять: Марс був вологим і теплим з'явилася спочатку на Цікавості.
Фрагменти білків, виявлені у 18-мільйонних скам’янілих зубах з Кенії, стали найдавнішими знайденими зразками білка, що кардинально розширює можливості палеогенетики. Історичне відкриття в Рифтовій долині Скам’янілі зуби, знайдені в кенійській Рифтовій долині, містять найдавніші білки, виявлені на сьогодні. Їхній вік — 18 мільйонів років, що у п’ять разів перевищує попередній рекорд. Як зазначає Деніел Грін з … Стаття У Кенії знайшли найдавніші білки в зубах ссавців з'явилася спочатку на Цікавості.
Фігові дерева здатні перетворювати частину поглинутого вуглекислого газу (СО2) на кам’янисту сполуку — карбонат кальцію, утримуючи вуглець у ґрунті навіть після загибелі дерева. Поглинання вуглецю як кліматична стратегія Усі дерева поглинають вуглекислий газ (СО2), перетворюючи його на органічні сполуки, зокрема целюлозу — “основу клітинної структури рослин”. Проте деякі види мають здатність синтезувати оксалат кальцію — … Стаття Фігові дерева перетворюють СО2 на камінь з'явилася спочатку на Цікавості.