Cybercalm - we.ua

Cybercalm

we:@cybercalm
877 of news
Cybercalm on cybercalm.org
ЄС і Велика Британія запровадили санкції проти російських військових хакерів за кібератаки
СybеrСаlm

ЄС і Велика Британія запровадили санкції проти російських військових хакерів за кібератаки
Європейський Союз і Велика Британія спільно запровадили санкції проти десятків російських осіб та організацій, звинувативши росію в координації мережі хакерських угруповань, відповідальних за атаки по всій Європі.
Рада Європейського Союзу оголосила про санкції проти девʼяти осіб і чотирьох організацій, серед яких — офіцери російської військової розвідки (ГРУ) та кіберзлочинці. Велика Британія окремо запровадила санкції проти 24 осіб та організацій, зокрема високопоставлених представників ГРУ Вʼячеслава Стафєєва, Івана Сеніна та Івана Касьяненка, які, за даними офіційних осіб, керували кібер- і гібридними операціями.
Британія також наклала санкції на працівників компанії ІМРULS, яку звинувачують у вербуванні хакерів із російських університетів, а також на осіб, повʼязаних зі шкідливим ПЗ Lummа Stеаlеr: за даними британської влади, лише за пів року від нього постраждали щонайменше 2100 жертв у країні. Крім того, під обмеження потрапили десять осіб, повʼязаних із медіаресурсом Rybаr LLС, — за поширення антиукраїнських наративів та ймовірне втручання у вибори в Молдові та Вірменії.
Рада ЄС також публічно ідентифікувала 16-й Центр Федеральної служби безпеки (ФСБ) росії як структуру, що контролює низку кіберзагрозних угруповань, зокрема сумнозвісну хакерську групу Тurlа.
За даними офіційних осіб, підрозділ роками атакував урядові мережі та критичну інфраструктуру Франції, Німеччини, Польщі, Кіпру, Нідерландів, Австрії, Словаччини, Румунії та Фінляндії, а кампанії кібершпигунства проти урядових і оборонних цілей веде з 2010 року.
Хакерів Тurlа також повʼязують із нещодавньою невдалою атакою на критичну інфраструктуру Польщі, зокрема на обʼєкти енергосистеми — теплоелектроцентралі. За оцінками польської влади, у разі успіху атака могла б залишити без електроенергії близько 500 000 людей посеред зими.
«Кіберзлочинці, самопроголошені хактивісти та приватні компанії, повʼязані з росією, зокрема субʼєкти, що діють за її вказівками, під її керівництвом чи контролем, також здійснювали, уможливлювали та підтримували широкий спектр зловмисних дій. Ми рішуче засуджуємо поведінку росії та зловживання цією кіберекосистемою, спрямовані проти публічних сервісів і критичної інфраструктури, що спричиняють збої та фінансові збитки», — заявили в Раді ЄС.
«У відповідь на зловмисну діяльність ЄС також запроваджує обмежувальні заходи проти девʼяти осіб і чотирьох організацій. Ці санкції охоплюють офіцерів розвідки ГРУ, а також кіберзлочинців, самопроголошених хактивістів і приватні компанії, які долучаються до зусиль росії з дестабілізації ЄС, його держав-членів та міжнародних партнерів».
Нагадаємо, наприкінці грудня зловмисники атакували польську енергосистему, зокрема дві теплоелектроцентралі та систему керування відновлюваною енергетикою, однак спричинити відключення електроенергії їм не вдалося. Дослідники ЕSЕТ згодом повʼязали інцидент із підтримуваним російською державою угрупованням Sаndwоrm, яке намагалося розгорнути деструктивне шкідливе ПЗ DynоWіреr для знищення даних на скомпрометованих пристроях.
Нещодавно Польща також заблокувала кібератаку на ІТ-інфраструктуру Національного центру ядерних досліджень (NСВJ) — головного державного інституту країни, що спеціалізується на ядерній фізиці, реакторних технологіях і фізиці елементарних частинок.
Нинішні санкції зʼявилися невдовзі після січневої пропозиції Європейської комісії щодо нового кібербезпекового законодавства, покликаного посилити захист від кіберзлочинності та підтримуваних державами угруповань, які атакують критичну інфраструктуру Європи.
Ця стаття ЄС і Велика Британія запровадили санкції проти російських військових хакерів за кібератаки раніше була опублікована на сайті СybеrСаlm, її автор — Наталя Зарудня
Go to all channel news
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Кібербезпека простою мовою. Корисні поради, які допоможуть вам почуватися безпечно в мережі.

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site cybercalm.org.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules

Back to authorization