Київська школа економіки відкрила новий набір на грантову програму Соmе Васk Ноmе для українців, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року. Про це для DОU розповіли в університеті. Фото надали у КSЕУ 2026–2027 навчальному році КSЕ покриє навчання для 50 студентів. Подати заявку можна за посиланням.«Ми даємо спеціальну фінансову підтримку для тих, хто виїхав через війну. Ми хочемо, щоб вони повернулись і вчились у нашому університеті, щоб у них були можливості розвиватися тут та будувати кращу країну», — каже ректор КSЕ Тимофій Брік. Грант передбачає оплату навчання на одній із 21 програми, стартову стипендію, медичне страхування, психологічну та менторську підтримку, а також доступ до стажувань і кар’єрних можливостей.Податися можуть українці, які виїхали після початку повномасштабної війни і хочуть повернутися на навчання, а також ті, хто розглядав вступ за кордон, але вирішив залишитися в Україні. Відбір проходитиме у кілька етапів:
подання заявки;співбесіда;вступні випробування;подання документів.
Що можна вивчати на програмі
Нагадаємо, що верше цю програму впровадили після розширення університету у 2023 році, коли кількість студентів зросла в 3,5 раза. Ми розповідали, що щороку близько 5-7% вступників КSЕ — це люди, які повертаються з-за кордону.Фото надали у КSЕПрограма Соmе Васk Ноmе може поєднуватися з двома іншими грантами:
фінансовою допомогою для дітей військовослужбовців, ветеранів, внутрішньо переміщених осіб і тих, хто постраждав від війни;академічним грантом для вступників з високими результатами НМТ або переможців/призерів всеукраїнських чи міжнародних олімпіад.
На бакалавраті доступні програми з бізнес-економіки, економіки та великих даних, психології, права, програмної інженерії, кібербезпеки, штучного інтелекту, прикладної та фізичної математики, а також дельта-інженерії.На магістратурі можна обрати економіку бізнесу та фінансів, економічний аналіз, публічну політику та врядування, урбаністику та повоєнну відбудову, мікро- та наноелектроніку, безпілотні літальні апарати, соціальну психологію, дослідження пам’яті та публічну історію, математику, біоінформатику та аналіз біомедичних даних.