Аналітики прогнозують різке подорожчання смартфонів: у чому причинаАналітики прогнозують, що 2026 рік стане одним із найскладніших для світового ринку смартфонів. Основними причинами називають дефіцит пам’яті та зростання вартості комплектуючих. За оцінками ІDС, сукупні продажі смартфонів і персональних комп’ютерів цього року скоротяться приблизно на 200 мільйонів пристроїв, а середня ціна смартфона зросте до 550 доларів, про це пише аsіа.nіkkеі.соm.
Зростання цін уже помітне на окремих ринках. Наприклад, у Японії середня вартість смартфонів, що продаються через онлайн-магазини, збільшилася на 25% порівняно з 2024 роком. Виробники також повідомляють, що навіть базові конфігурації пам’яті подорожчали приблизно на 100 доларів, а ціни на DRАМ за останній рік зросли в кілька разів.
Найбільше, за прогнозами ІDС, постраждає сегмент бюджетних і смартфонів середнього класу. Очікується, що продажі смартфонів скоротяться на 14%, а середня ціна пристроїв продовжить зростати й у 2027 році.
Дефіцит пам’яті впливає не лише на ринок смартфонів. Виробники серверного обладнання також повідомляють про труднощі з постачанням компонентів і затримки у виробництві. Через це компанії не можуть планувати випуск продукції на тривалий термін, а окремі замовлення вже відкладаються на кілька місяців.
Запис Аналітики прогнозують різке подорожчання смартфонів: у чому причина спершу з'явиться на іТесhuа - Новини про смартфони, гаджети і різні девайси.
Go to itechua.com