Цікавості - we.ua

Цікавості

we:@cikavosti.com
4.1 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Цікавості on cikavosti.com
83?% грибів невідомі людству
Прихований світ ґрунтових грибів що формує екосистеми планети, але залишається майже невідомим науці. Більшість мікоризних грибів — це «загадкові партнери» рослин, які утворюють підземні мережі для обміну поживними речовинами. «Ви ходите по величезній підземній мозаїці грибних ниток, які підтримують життя над землею» (Кеті Філд, Томас Паркер). Ці організми витягують фосфор і азот з ґрунту, віддаючи … Стаття 83?% грибів невідомі людству з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - 83?% грибів невідомі людству
Цікавості on cikavosti.com
Вперше зафіксували повільний зсув кори біля Японії
Вперше дослідники безпосередньо спостерігали повільний підводний зсув земної кори біля Японії, що розкриває приховані механізми зняття тектонічної напруги. Повільні землетруси — це “тривалі зсуви вздовж розлому між тектонічними плитами”, які замість раптового розриву відбуваються протягом днів або тижнів. Таке явище спостерігалося біля розлому Нанкай — ділянки, відомої катастрофічними цунамі. Дослідники відзначають, що цей механізм діє … Стаття Вперше зафіксували повільний зсув кори біля Японії з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Вперше зафіксували повільний зсув кори біля Японії
Цікавості on cikavosti.com
Забруднення повітря спричиняє мутації ДНК некурців
Зафіксовано зростання випадків раку легенів серед некурців і вплив забруднення повітря як можливого мутагенного чинника. Геномне дослідження показало, що чим більше людина піддавалася смогу, тим більше у неї було виявлено мутацій, зокрема у генах ТР53 та ЕGFR. Як зазначає біомолекулярний вчений «Ми спостерігаємо проблематичну тенденцію, коли у некурців все частіше діагностують рак легенів» (Людмил Александров, … Стаття Забруднення повітря спричиняє мутації ДНК некурців з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Забруднення повітря спричиняє мутації ДНК некурців
Цікавості on cikavosti.com
Птахи чикати згадують місця на відстані завдяки зоровій пам’яті
Чикати здатні пригадувати місця на відстані лише завдяки зорі, що свідчить про унікальний механізм просторової пам’яті. Дослідники з Інституту поведінки мозку і розуму ім. Цукермана в Колумбійському університеті з’ясували, що клітини гіпокампу у чорноголових чикати активуються навіть тоді, коли птах лише дивиться на далекі об’єкти. Це свідчить про єдиний процес просторової пам’яті, керований зором. «Ми … Стаття Птахи чикати згадують місця на відстані завдяки зоровій пам’яті з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Птахи чикати згадують місця на відстані завдяки зоровій пам’яті
Цікавості on cikavosti.com
Мантія під Африкою пульсує та змінює геологію Землі
Вертикальний рух мантії — це процес підйому гарячої речовини з глибини Землі, що формує так звані «мантійні плюми». Вчені вважають, що вони зумовлюють тектонічний дрейф та великі геологічні зміни. «Ми виявили, що мантія під Афаром не є однорідною або нерухомою — вона пульсує, і ці імпульси несуть чіткі хімічні ознаки», — зазначає докторка Емма Воттс. … Стаття Мантія під Африкою пульсує та змінює геологію Землі з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Мантія під Африкою пульсує та змінює геологію Землі
Цікавості on cikavosti.com
Археологи знайшли докази одомашнення авокадо
Стародавні фермери Центральної Америки вплинули на формування сучасного авокадо, пристосовуючи його до мінливих умов навколишнього середовища. Залишки авокадо з укриття Ель-Гіганте в Гондурасі показують ранні кроки до одомашнення — «процесу цілеспрямованого відбору ознак для пристосування до потреб людини». «Наша робота з авокадо з Ель-Гіганте надає цінну інформацію про стійкість і адаптацію до кліматичних змін», — … Стаття Археологи знайшли докази одомашнення авокадо з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Археологи знайшли докази одомашнення авокадо
Цікавості on cikavosti.com
ДНК рибних решток розкрила римський раціон
Інноваційне дослідження ДНК рибних решток із римських соляних чанів показало нам давній раціон харчування. Міждисциплінарна команда археологів застосувала молекулярні методи для вирішення проблеми пошкоджених рибних решток. Їх часто неможливо ідентифікувати візуально через подрібнення під час виробництва рибних соусів. «Рибні кістки часто зустрічаються в археологічних знахідках римського періоду, проте їх використання в археогеномних дослідженнях є незначним», … Стаття ДНК рибних решток розкрила римський раціон з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - ДНК рибних решток розкрила римський раціон
Цікавості on cikavosti.com
Оксфордські фізики оновили рекорд точності кубітів
Оксфордські фізики досягли рекордної точності керування кубітами, відкриваючи шлях до компактних і надійних квантових комп’ютерів. Дослідники з Оксфордського університету зафіксували «одну помилку на 6,7 мільйона операцій» (Рhysісаl Rеvіеw Lеttеrs, 2025), що є найнижчим відомим рівнем похибки у квантових логічних вентилях. Такий результат удесятеро кращий за попередній рекорд, що також належав цій команді. Це дозволяє зменшити … Стаття Оксфордські фізики оновили рекорд точності кубітів з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Оксфордські фізики оновили рекорд точності кубітів
Цікавості on cikavosti.com
Срібло відкриває шлях до маси антинейтрино
Відкриття фінських фізиків показало перспективний спосіб вимірювати масу електронного антинейтрино через бета-розпад ізомеру срібла-110. Дослідники з Університету Ювяскюля виявили украй низькоенергетичний бета-розпад ізомеру срібла-110. Це відкриття може стати ключем до визначення маси електронного антинейтрино — «примарної частинки» Всесвіту. «Визначення їх маси має надзвичайно важливе значення», — наголошує професор Ану Канкайнен. Бета-розпад — це процес, коли … Стаття Срібло відкриває шлях до маси антинейтрино з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Срібло відкриває шлях до маси антинейтрино
Цікавості on cikavosti.com
Рослини «відчувають» тепло вдень через цукор
Дослідження професора Менга Чена з Каліфорнійського університету розкриває механізми сприйняття тепла рослинами вдень, зокрема роль цукру як сигнального чинника. Біологи давно вважали, що термочутливість рослин залежить від білків-фоторецепторів. «У наших підручниках сказано, що білки, такі як фітохром В і раннє цвітіння 3 (ЕLF3), є основними термосенсорами в рослинах» — наголошує професор Чен. Проте ці уявлення … Стаття Рослини «відчувають» тепло вдень через цукор з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Рослини «відчувають» тепло вдень через цукор
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Пізнавальний інтернет журнал

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site cikavosti.com.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules