Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
26.8 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
"День, який я не забуду ніколи" - Анна Трінчер у короткій сукні показалась у Діснейленді
Українська співачка Анна Трінчер поділилась, як розважається у Діснейленді. У своєму Іnstаgrаm зірка опублікувала кадри, де показалась у короткій чорній сукні та вухах Мінні Мауса. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Христина Соловій в червоному бікіні показала, як відпочиває на іспанській яхті "День, який я не забуду ніколи. Моя внутрішня дитина пищала від щастя", - підписала знімки артистка. Раніше Трінчер поділилась яскравим контентом з Парижу, Франція. Зірка опублікувала кадри, де позувала в кабріолеті на тлі Ейфелевої вежі. Перед камерою постала в бордовому костюмі, який складався з ліфа у формі квітів та спідниці з розрізами.
we.ua - День, який я не забуду ніколи - Анна Трінчер у короткій сукні показалась у Діснейленді
Gazeta.ua on gazeta.ua
Сирський назвав втрати військ Росії за червень
Лише за червень загальні втрати окупантів у живій силі становлять 32 420 осіб. За місяць, уражено 111 танків, 272 бойові броньовані машини, 1 227 артсистем, 26 РСЗВ, 17 засобів ППО, 3 371 одиницю автомобільної та 18 одиниць спеціальної техніки, а також 4 574 БПЛА оперативно-тактичного рівня. Про це повідомив у Fасеbооk головнокомандувач ЗС України Олександр Сирський. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рух опору зруйнував залізницю на окупованій території Запорізької області Окрім того, триває ураження різних важливих об'єктів російського агресора, як то склади боєприпасів, аеродроми, підприємства воєнно-промислового комплексу, тощо, які розташовані далеко від лінії бойового зіткнення. "Дякую усім за результативну та ефективну бойову роботу", - заявив він. У червні зафіксували антирекорд повітряних атак на Харків від початку масштабної війни. За місяць загинули 15 мирних мешканців. Постраждали ще 157 осіб, серед яких - 25 дітей.
we.ua - Сирський назвав втрати військ Росії за червень
Gazeta.ua on gazeta.ua
Польща розробляє систему укриттів на випадок війни
У Польщі активно працюють над підвищенням рівня безпеки населення у разі виникнення воєнної загрози. Про це розповів генерал Станіслав Козей, який раніше очолював Бюро національної безпеки Польщі, передає "24 канал". У межах цих зусиль розробляється план евакуації цивільних та ціла система, що має зміцнити стратегічну стійкість країни. Суспільство готують до реагування на надзвичайні ситуації, впроваджуючи різні навчальні програми. За його словами, у країні запроваджено як короткострокові, так і довготривалі навчання для громадян. Їх мета - сформувати у поляків навички виживання у складних обставинах, зокрема під час війни. Генерал підкреслив, що прямий військовий ризик цілком реальний. Він згадав приклад України, яка понад 10 років захищається від російської агресії. За його словами, Кремль намагається нав'язати сусідам свою імперську модель. Саме тому Польща почала активно готуватись до загроз і шукати рішення, які зроблять державу більш витривалою. Окремо генерал згадав ухвалення нового закону про цивільну оборону. Цей документ став основою для впровадження практичних рішень, серед яких - будівництво бомбосховищ. Козей навів приклад Ізраїлю, де добре розвинена система укриттів врятувала багато життів під час ракетних обстрілів. Він також згадав Україну, де захисні споруди довели свою важливість у повсякденному житті під час війни. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Польщі вважають, що лише сильна армія України є гарантією її безпеки Водночас, підготовка населення не обмежується лише будівництвом сховищ. За словами Козеї, не менш важливо сформувати серед поляків чітке розуміння алгоритмів дій у небезпечних ситуаціях. Йдеться про те, як реагувати на сигнали повітряної тривоги, де шукати актуальну інформацію і як швидко ухвалювати рішення. Генерал визнав, що Польща поки не виконала всі завдання у цьому напрямі. Проте, за його словами, на державному рівні є усвідомлення загроз. Країна крок за кроком працює над тим, щоб бути готовою до будь-якого розвитку подій. За підсумками саміту у Парижі, де обговорювали посилення української армії, президент Франції заявив, що в Україні діятимуть європейські "сили стримування", які охоплюватимуть кілька напрямків. Вони не будуть розміщені на лінії фронту.
we.ua - Польща розробляє систему укриттів на випадок війни
Gazeta.ua on gazeta.ua
У червні зафіксували антирекорд повітряних атак на Харків від початку масштабної війни
Росія збільшила кількість повітряних ударів по Харкову, встановивши антирекорд. За місяць загинули 15 мирних мешканців. Постраждали ще 157 осіб, серед яких - 25 дітей. Про це повідомив у Теlеgrаm-каналі мер міста Ігор Терехов. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни обстріляли дронами Харківщину: є руйнування і постраждалі У дописі він назвав атаку сьомого червня наймасштабнішою. Того дня під головний удар потрапило велике цивільне підприємство з виготовлення м'яких контейнерів для агропродукції. Внаслідок вибухів виникла велика пожежа, стався обвал конструкцій. Фактично від будівлі лишилися лише руїни. Гасіння пожежі там тривало безперервно 12 днів. Вдалося врятувати двох людей. Під завалами знайшли тіла ще шістьох працівників підприємства. За рівнем небезпеки й технічної складності ця ситуація була близькою до трагедії в "Епіцентрі". "Я розумію, наскільки виснажливо щодня все це переживати. Харківʼяни, комунальні служби, рятувальники, лікарі, волонтери, підприємці - всі працюють на межі можливостей. Але ми тримаємося, бо інакше просто не можемо", - заявив посадовець. Терехов 30 червня розповів, що росіяни вперше застосували для удару по Харкову новий безпілотник "Черніка". Лише за останній тиждень Харків зазнав 16 ворожих атак.
we.ua - У червні зафіксували антирекорд повітряних атак на Харків від початку масштабної війни
Gazeta.ua on gazeta.ua
За світло і газ українці платять 50% ринкової ціни
Попри підвищення цін на електроенергію, українські тарифи для населення все ще далекі від ринкових. Зростання тарифів не має залишити без захисту вразливі домогосподарства, свідчить Меморандум з МВФ. "Поточним пріоритетом влади є усунення наслідків війни в енергетичному секторі. Водночас є необхідність терміново підготувати план післявоєнних реформ і вирішити старі структурні проблеми", - йдеться у повідомленні. Хоча тарифи на електроенергію для населення підвищили у 2023 і 2024 роках із дуже низького рівня, тарифи на опалення та гаряче водопостачання залишаються під дією цінових мораторіїв від початку війни. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові митні погрози США вплинули на ціну нафти "Ціни на електроенергію для населення, становлять близько 50% рівня цін для малого бізнесу в Києві, тоді як ціни на газ для населення покривають приблизно половину витрат на основі ринкових цін на газ", - сказано в документі. Україні необхідний план зі створення стійкого сектору в післявоєнний період, у якому тарифи на комунальні послуги відповідатимуть рівню окупності витрат і буде впроваджено нову методику розрахунку тарифів з урахуванням соціальних чинників, вважають у МВФ. Необхідно захистити найбільш вразливі домогосподарства від наслідків підвищення тарифів, зокрема за рахунок перегляду житлово-комунальної субсидії з метою підвищення її ефективності та точності надання. Одним із ключових завдань при цьому стане коректне визначення вразливих домогосподарств, які потребують підтримки. Підвищення тарифів допоможе відновити рентабельність споживчого сегмента енергетики, полегшити боргове навантаження в окремих його частинах і стимулюватиме конкуренцію на оптовому та роздрібному ринках енергії, а також мотивуватиме до заходів із підвищення енергоефективності. Чинний тариф на електроенергію в Україні встановлено на рівні 4,32 грн/кВт-год. Його продовжено до кінця жовтня 2025 року.
we.ua - За світло і газ українці платять 50% ринкової ціни
Gazeta.ua on gazeta.ua
Рух опору зруйнував залізницю на окупованій території Запорізької області
Учасники руху опору зруйнували залізницю на окупованій території Запорізької області 26 червня. Успішна операція руху опору російським загарбникам у взаємодії з ГУР МО України. Про це повідомило відомство у Fасеbооk. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На території колишньої бази підводних човнів у Балаклаві "підозріла активність" - підпілля Рух ділянкою, яку російські загарбники активно використовували для логістики, паралізували на понад тиждень. Першого липня 2025 року росіяни відновили шпали й рейки, пустили військовий товарняк, але трапився ще один залізничний гуркіт. Згодом ворожий локомотив було виведено з ладу, а одна з ключових логістичних гілок окупаційної армії у Запорізькій області виявилася знову заблокованою. "Боротьба з російською нечистю триває! Честь і слава українським партизанам!" - йдеться у дописі. Учасники руху опору допомогли знищити позиції операторів БПЛА на Донецькому напрямку. Внаслідок цього було виявлено місця розміщення операторів, наземних станцій управління, а також укриття та тимчасові склади техніки.
we.ua - Рух опору зруйнував залізницю на окупованій території Запорізької області
Gazeta.ua on gazeta.ua
Чим збагатити раціон у липні: найкорисніші овочі та зелень
У липні природа щедро дарує овочі та зелень. Вони не лише смакують, а й наповнюють організм вітамінами. Це найкращий час, щоб збагатити раціон соковитими томатами, молодою морквою, хрумкими огірками, ароматною зеленню та шпинатом. Розповімо, що додати до липневого раціону, щоб зміцнити імунітет на весь рік. Радіккіо Радіккіо, або цикорій червоний, має багато корисних властивостей, зокрема, він багатий на вітаміни, мінерали, антиоксиданти та клітковину. Він може покращити травлення, підтримати здоров'я серця та зміцнити імунітет. Крім того, радіккіо низькокалорійний, що робить його корисним для тих, хто стежить за вагою. Його гіркуватий смак чудово освіжає в спеку, особливо в салатах з фруктами чи горіхами, або ж злегка запечений на грилі для пом'якшення гіркоти та розкриття солодкуватих ноток, пише nv. Спаржева квасоля Вживання бобових (частиною яких є зелень) пов'язане зі зниженням ризику ішемічної хвороби серця. Це можна пояснити вмістом клітковини та фолатів у квасолі. Вони також містять вітамін В12, який у поєднанні допомагає знизити рівень гомоцистеїну в плазмі крові. Гомоцистеїн - це особлива амінокислота, що міститься в організмі, підвищений рівень якої пов'язують із серцевими захворюваннями.Виживання спаржевої квасолі загалом пов'язане зі зниженням ризику розвитку раку молочної залози. Це можна пояснити високим вмістом клітковини. Ідеальна для швидких літніх гарнірів: відваріть до хрусткої консистенції та додайте часник з оливковою олією, або використовуйте у салатах та легких рагу. Її ніжність та соковитість роблять її універсальною. Рукола Ця пряна трава з італійською назвою не так давно увійшла в наш раціон, але дуже багатьом припала до смаку. Рукола належить до сімейства хрестоцвітних, серед її родичів - броколі, капуста, брюссельська капуста. Як і інша листова зелень, рукола має цілий ряд корисних властивостей. Рукола багата антиоксидантами - сполуками, які захищають клітини від ушкоджень. А глюкозинолати в складі руколи, які надають їй характерний смак і запах, можуть захистити від деяких видів раку, включаючи рак грудей, простати, легенів і товстої кишки. Рукола також нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, бореться зі шкідливими мікробами і вірусами, підвищує імунітет, зміцнює стінки судин. У ній багато вітаміну К, який корисний для кісток і може допомогти запобігти остеопорозу. Ця зелень з пікантною гірчинкою додає свіжості будь-якому літньому салату, піці чи сендвічу, надаючи стравам вишуканого, злегка гострого смаку. Зелена цибуля Зелена цибуля поєднує в собі переваги цибулі та листової зелені, такої як шпинат або мангольд. Вона є чудовим джерелом вітаміну К (одна середня зелена цибулина забезпечує 34% необхідного споживання для жінок), а також хорошим джерелом вітаміну А, вітаміну С і фолатів. Цей вітамін важливий для згортання крові, а також для здоров'я кісток, і дослідження конкретно пов'язують вживання зеленої цибулі зі зниженням ризику остеопорозу. Незамінний інгредієнт для літніх салатів, окрошки чи як свіжа добавка до будь-якої страви, вона надає ніжну гостроту та вітамінний заряд. Молода капуста За словами лікарів, капуста виявляє корисний вплив на організм, сприяючи зниженню рівня холестерину. Вона також сприяє зміцненню артерій та підтримує нормальну роботу серцево-судинної системи. Цей овоч має позитивний вплив на зір, запобігаючи катаракті, і може зменшити ризик розвитку онкологічних захворювань. Медики особливо рекомендують капусту тим, хто вживає багато м'яса, надаючи перевагу тваринним білкам і не завжди приділяє відповідну увагу рослинній їжі. Ніжна і соковита, вона чудово смакує у свіжих салатах з огірками та кропом, а також ідеальна для швидкого тушкування чи легких літніх супів. Капуста червоноголова Фіолетова капуста - чудове джерело антиоксидантів та інших корисних рослинних сполук, які допомагають захистити клітини від пошкодження. До її антиоксидантів належать вітамін С, каротиноїди та флавоноїдні антиоксиданти, такі як антоціани та кемпферол. Насправді, вона часто містить більшу кількість цих речовин, ніж зелена капуста. Наприклад, дослідження показують, що рівень антиоксидантів у фіолетовій капусті приблизно в 4,5 рази вищий, ніж у зелених сортах капусти. Попри низьку калорійність, фіолетова капуста містить вражаючу кількість поживних речовин. Її хрустка текстура та яскравий колір зроблять будь-який салат святковим, а легка гірчинка додасть пікантності; ідеальна для маринування або свіжих вітамінних салатів. Молода картопля Картопля не тільки містить мало жиру, але і є хорошим джерелом вітамінів і мінералів. Коренеплід містить вітамін В1 (Тіамін), який необхідний нашому організму для вивільнення енергії з вуглеводів і потрібен для здорової роботи серця. Картопля також містить інші вітаміни групи В, включаючи фолієву кислоту, які життєво важливі для здорових клітин і особливо необхідні вагітним жінкам. Картопля також є одним з основних харчових джерел вітаміну С, яке допомагає нам боротися зі стресом, інфекціями, алергією та астмою. Це літній делікатес, достатньо відварити та подати з вершковим маслом і свіжим кропом, насолоджуючись його ніжністю та особливим солодкуватим смаком. Але спробуйте і в салатах та запіканках. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На грилі та з лимоном: як смачно приготувати головний овоч сезону Шпинат Шпинат є джерелом нітратів - природних хімічних речовин. Вони розширюють кровоносні судини, що покращує кровотік і зменшує навантаження на серце. Вживання шпинатного смузі допоможе знизити кров'яний тиск. За словами вчених, діастолічний артеріальний тиск залишається низьким протягом п'яти годин після вживання напоїв зі шпинату та пекінської капусти. Шпинат містить антиоксиданти, які допомагають зменшити запалення і захищають від хвороб. Швидко готується, ідеальний для смузі, легких омлетів чи як основа для салатів. Його нейтральний смак дозволяє поєднувати його з багатьма інгредієнтами. Листя салату Цей салат можна впізнати за ніжним листям, що росте з одного стебла. Володіючи маслянистим смаком, він чудово доповнює інше листя в гарнірі. Важливо заправляти зелений лист безпосередньо перед подачею, щоб він залишався хрустким. Салат чудове джерело магнію, хоча тут його міститься набагато менше, ніж, наприклад, в шоколаді, бананах або горіхах. Магній допомагає покращити роботу серця, нормалізувати серцевий ритм та нервову систему, покращити опірність організму стресові. Крім магнію салат також містить інші важливі мікроелементи: цинк, мідь, залізо, марганець. Як і в будь-якій іншій зелені, тут є вітамін К, а також дуже багато вітаміну С. Основа для будь-якого літнього обіду чи вечері, що додає свіжості та легкості. Експериментуйте з різними видами для різноманіття текстур та смаків. Базилік У базиліку міститься дуже багато вітамінів - А, С, В2, РР, каротин, фітонциди, рутин. Завдяки такому компоненту як евгенол, базилік надає потужну антибактеріальну дію, а також має спазмолітичну і тонізуючу дію, яку можна порівняти з аспірином або ібупрофеном. Витяжку базиліку використовують для загоєння ран і лікування акне. Вміст вітаміну, А робить базилік корисним для гострого зору. Є в цій зелені і жирні омега-3 кислоти. Помічено і позитивний вплив базиліку на імунітет і ефективність у запобіганні онкологічних захворювань.Його аромат незамінний у літній кухні: поєднуйте з помідорами, сиром моцарелла, готуйте песто або додавайте до освіжаючих напоїв. Синя цибуля Синя цибуля, також відома як фіолетова або червона цибуля, має багато корисних властивостей для здоров'я. Вона багата на антиоксиданти, вітаміни та мінерали, які сприяють зміцненню імунітету, захисту від хвороб та покращенню загального самопочуття. Ця цибуля містить антоціани та інші антиоксиданти, які допомагають захищати клітини від пошкоджень, спричинених вільними радикалами, та знижують ризик розвитку хронічних захворювань, включаючи серцево-судинні та онкологічні. М'якша та солодша за звичайну, ідеальна для свіжих салатів, маринадів або як гарний акцент у бургерах. Цибуля Цибуля належить до роду квіткових рослин Аllіum, до якого також належать часник, цибуля-шалот і цибуля-порей. Вона смачна, універсальна і відносно дешева, а також містить широкий спектр корисних вітамінів, мінералів і рослинних сполук. Овоч також містить багато вітаміну С, який може допомогти регулювати імунну систему, вироблення колагену та засвоєння заліза. Це також потужний антиоксидант, який може допомогти захистити клітини від нестабільних, шкідливих молекул, що називаються вільними радикалами. Хоча доступна цілий рік, молода цибуля має менш гострий смак; вона додає глибини будь-якій літній страві, від супів до запечених овочів. Часник За тисячі років до того, як цією спецією почали приправляти улюблені страви, її використовували як лікувальний засіб. Доведено, що часник знижує рівень загального холестерину і ЛПНЩ на 10&mіnus;15%. Крім того, вживання часнику не впливає на рівень холестерину ЛПВЩ або хорошого холестерину. Якщо у вас є сімейна історія серцевих захворювань або ви самі страждаєте на серцеві захворювання, вам слід розглянути можливість додавання часнику до свого раціону. Незамінний для надання аромату та смаку соусам, заправкам, маринадам, а також запеченим або смаженим овочам, роблячи їх більш виразними. Паприка Один червоний болгарський перець, або паприка, середнього розміру забезпечує 169% рекомендованої добової норми споживання вітаміну С, що робить його одним з найбагатших дієтичних джерел цієї важливої поживної речовини. Також він містить вітамін В 6. Піридоксин - найпоширеніший вид вітаміну В6, який належить до сімейства поживних речовин, важливих для утворення червоних кров'яних тілець. Форма вітаміну К, також відома як філохінон, К1 важлива для згортання крові та здоров'я кісток. Соковитий і хрусткий, ідеальний для свіжих салатів, грилю або фарширування; його солодкість чудово доповнює інші літні овочі. Корінь селери Вживання кореня селери корисно при гіпертонії, проблемах зі шлунково-кишковим трактом, а також різних запальних процесах в організмі. Корінь селери здатний впливати на кількість "поганого" холестерину в крові, захищаючи організм від атеросклерозу. Коренеплід має низьку калорійність, тому відмінно підходить для схуднення і різних дієтичних щадних раціонів. Додає ароматну основу супам та рагу, а також може використовуватися у свіжих салатах для хрусткої текстури та пікантного смаку. Зелена селера Селера містить рослинну сполуку під назвою апігенін, яка в традиційній китайській медицині відіграє роль протизапального, антибактеріального, противірусного та антиоксидантного засобу. Вона також може мати властивості, які сприяють профілактиці раку. Селера містить флавоноїд під назвою лютеолін. Є наукові припущення, що лютеолін може мати протиракові властивості. Він може допомогти запобігти поширенню ракових клітин і викликати їхню загибель. Вони припустили, що лютеолін може зробити ракові клітини більш сприйнятливими до впливу хімічних речовин під час лікування. Хрустка та освіжаюча, ідеальна для літніх салатів, смузі або як легка закуска з хумусом; вона додає стравам свіжості та легкості. Чилі Для тих, хто любить гостре, чилі додасть пікантності будь-якій літній страві, від салатів до маринадів, розігріваючи смакові рецептори. Завдяки великій кількості капсаїцину, перці вважаються дуже потужним антибактеріальним і противірусним засобом. Його можна використовувати для профілактики застуди та подібних захворювань. Чилі піднімає апетит і стимулює роботу шлунка. Крім того, він дає м'яку проносну дію. При контакті з гострим перцем організм виділяє адреналін й ендорфін, що допомагають при боротьбі з депресією та тривожністю. Чилі знижує рівень цукру в крові, покращує зір і допомагає при схудненні. Але чилі впливає на організм тільки в малих дозах. Великі дози перцю можуть бути небезпечними. Кріп Класичний літній інгредієнт, незамінний в окрошці, салатах, до молодої картоплі та риби, надаючи стравам неповторного аромату. Кріп містить безліч мінеральних солей - заліза, калію, кальцію, фосфору, а також аскорбінову і нікотинову кислоти, тіамін, каротин, рибофлавін і флавоноїди, провітамін А, вітаміни С, D, Е, В1, В2, В6, В12, тому його рекомендують вживати в безсольових дієтах. Завдяки величезній кількості вітамінів і мінералів кріп позитивно впливає на травний тракт, підвищує апетит, а також сприяє нормалізації обміну речовин. Петрушка Всі корисні властивості петрушки обумовлені флавоноїдами, які є в її складі, вітаміном С та каротинами. Петрушку можна використовувати для лікування ниркових захворювань, таких як сечокам'яна хвороба або камені в нирках. Вона також може бути корисною для лікування високого кров'яного тиску через її сечогінний ефект. Листя, насіння і коріння петрушки можна використовувати в натуральних ліках, вітамінах, чаї та як спецію. Вона доступна як у свіжому, так і у висушеному вигляді. Універсальна зелень, яка освіжає будь-яку страву; її використовують у салатах, супах, м'ясних і рибних стравах, надаючи їм свіжості та легкого трав'яного аромату. Цукіні Цукіні є джерелом антиоксидантів лютеїну та зеаксантину, які захищають клітини тіла від пошкодження вільними радикалами та уповільніюють старіння. У цій боротьбі до них доєднується вітамін С, який, крім всього іншого, уповільнює старіння клітин серця. Рибофлавін у складі цукіні впливає на дозрівання колагену, який разом з великим вмістом води, зволожує та робить шкіру гладкою. Неймовірно універсальний, цукіні можна запікати, грилювати, робити з нього легкі супи-пюре, чи додавати у овочеві рагу; він швидко готується і має ніжний, нейтральний смак. Кабачок Кабачки є джерелом калію, необхідного для роботи серцевого м'яза і відновлення організму після захворювань. Рекомендується вживати кабачки при гіпертонії та захворюваннях печінки. Сік кабачків містить важливу комбінацію вітаміну В6 і магнію, яка здатна заспокоїти нервову систему. Кабачки мають також сечогінні властивості, допомагаючи в разі набряків. Важливо зазначити, що 100 г кабачка забезпечують денну потребу організму у кремнії, який має значення для пружності шкіри та здоров'я суглобів. Як і цукіні, ідеальний для літнього меню; його ніжність дозволяє використовувати його у свіжих салатах (слайсами), оладках, запіканках або як легкий гарнір. Баклажан Окрім різноманітних вітамінів і мінералів, баклажани містять велику кількість антиоксидантів. Антиоксиданти - це речовини, які допомагають захистити організм від пошкоджень, спричинених шкідливими речовинами, відомими як вільні радикали. Дослідження показали, що антиоксиданти можуть допомогти запобігти багатьом видам хронічних захворювань, таких як хвороби серця і рак. Баклажани особливо багаті на антоціани - тип пігменту з антиоксидантними властивостями, який відповідає за їх яскравий колір. Соковитий та м'ясистий, баклажан чудово смакує запечений на грилі, у складі овочевих рагу, або фарширований; його здатність вбирати аромати робить його зіркою літніх страв. Огірок Огірки складаються здебільшого з води, а також містять важливі електроліти. Вони можуть допомогти запобігти зневодненню в жарку погоду або після тренування. Для людей, які не люблять пити воду, додавання огірка та м'яти може зробити її більш привабливою. Зволоження має важливе значення для підтримки здорового кишківника, запобігання запорам, уникнення каменів у нирках тощо. Огірок є одним з найбільш зволожувальних продуктів. Свіжий, хрусткий та освіжаючий, огірок - ідеальний для літніх салатів, окрошки чи просто як закуска; він допомагає підтримувати водний баланс в організмі. Помідор Солодкий та соковитий помідор - основа літньої кухні. Насолоджуйтесь ним у салатах, легких соусах, брускетах чи просто скибками з базиліком та оливковою олією. Але помідори - це не просто соковите доповнення до страв, а справжнє джерело здоров'я. Вони багаті калієм, вітаміном С і антиоксидантами, які підтримують серцево-судинну систему і можуть знижувати ризик розвитку онкологічних захворювань. Склад поживних речовин може трохи відрізнятися залежно від сорту і способу приготування, але користь залишається дивовижною. Цвітна капуста - не просто корисний овоч. Це справжній суперфуд, який часто недооцінюють. Порція цвітної капусти покриває значну частину добової потреби у вітаміні С, що важливо для імунітету й здорової шкіри.
we.ua - Чим збагатити раціон у липні: найкорисніші овочі та зелень
Gazeta.ua on gazeta.ua
Росія плодить чергові брехні про військовополонених - ЦПД
Росія на тлі обмінів військовополоненими продовжує дезінформаційну кампанію про нібито масові випадки катування росіян в українському полоні. Представник МЗС РФ Родіон Мірошник заявив, що українська сторона начебто катує російських полонених у "секретних тюрмах", передає Центр протидії дезінформації. "У заявах Мірошника, прикрашених типовим для російської пропаганди набором штампів про "електричні стільці", "ампутації" та "цькування собаками", не міститься жодних переконливих доказів. Усі звинувачення у "тортурах" будуються на словах обміняних російських полонених, фізичний стан яких викликає сумніви щодо правдивості цих свідчень. Подібні вкиди мають одну мету - перекласти провину за воєнні злочини з агресора на жертву та створити інформаційну ширму навколо нових свідчень про злочини Росії", - йдеться у повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ООН заявили про збільшення кількості жертв агресії РФ серед цивільних в Україні Водночас ООН фіксує нові випадки страт українських військовополонених, повідомляє про тортури, побиття, удари струмом, сексуальне насильство й приниження в російських тюрмах. Україна відкрито співпрацює з міжнародними організаціями, тоді як Росія блокує доступ і приховує умови утримання полонених. На анонімних телеграм-каналах поширюється сфальсифікований документ нібито від імені Одеського обласного ТЦК та СП. У ньому йдеться про начебто мобілізацію осіб із подвійним громадянством (Україна-Молдова). В ТЦК назвали цю інформацію фейком.
we.ua - Росія плодить чергові брехні про військовополонених - ЦПД
Gazeta.ua on gazeta.ua
Ада Роговцева показала фото з сином, який помер від раку
Українська акторка Ада Роговцева показала архівне фото з сином Костянтином, який помер 2012 року від раку. На момент смерті йому було 49 років. У своєму Іnstаgrаm жінка опублікувала фото у роковини смерті чоловіка. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зірка "Ліги сміху" Олександр Венедчук уперше вийшов на сцену після крововиливу в мозок "1-го липня 2012 року день смерті мого сина", - підписала знімок знаменитість. Раніше Роговцева показала архівне фото з колишнім головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним і його дружиною Оленою. Артистка написала, що познайомилися вони ще задовго до того, як генерал став впізнаваним.
we.ua - Ада Роговцева показала фото з сином, який помер від раку
Gazeta.ua on gazeta.ua
МОЗ скасувало 445 рішень про інвалідність посадовців після перевірок МСЕК
Міністерство охорони здоров'я України спільно з правоохоронними органами перевірило рішення медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) щодо встановлення інвалідності посадовцям. Про це повідомила пресслужба МОЗ. У результаті перевірки анульовано 445 рішень про інвалідність. Ці заходи проводяться відповідно до рішення РНБО від 22 жовтня 2024 року, яке спрямоване на боротьбу з корупцією у сфері медичних рішень для держслужбовців. Для цього МОЗ створило міжвідомчу групу з представниками силових структур. Усього до перевірки включено 2630 справ із понад 70 державних органів. Центр оцінювання функціонального стану вже розглянув 1692 справи, ще 423 особи викликані на додаткове обстеження. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ексочільниці Хмельницької МСЕК Крупі зменшили заставу ще на 100 млн грн Наразі: - 445 рішень МСЕК скасовано; - у 286 випадках ухвалено нові рішення (зміна групи інвалідності або строку її встановлення). Найбільша кількість перевірених справ припадає на: - Митну службу - 810 справ, 129 рішень скасовано, 78 змінено; - Податкову службу - 518 справ, 90 скасовано, 64 змінено; - Прокуратуру - 448 справ, 80 скасовано, 45 змінено, ще 121 особа направлена на дообстеження. СБУ скасувала майже пів тисячі фейкових довідок про інвалідність, які видавали посадовці харківської МСЕК. Вони продавали підроблені документи ухилянтам. СБУ анулювала 470 підроблених медичних довідок про інвалідність, що були видані чоловікам призивного віку на Харківщині.
we.ua - МОЗ скасувало 445 рішень про інвалідність посадовців після перевірок МСЕК
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules