These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
У В'єтнамі, в популярному туристичному регіоні затоки Халонг, під час шторму перекинулося пасажирське судно з десятками людей на борту. Трагедія сталася 19 липня приблизно о 13:30 за місцевим часом. Туристичне судно "Чудове море" (англ. Wоndеrful Sеа), на борту якого перебували 48 туристів і п*ять членів екіпажу, потрапило в сильний шторм і перекинулося, повідомляє СNN, Одразу після інциденту було втрачено зв'язок із судном - зник GРS-сигнал. До пошуково-рятувальної операції залучили флот, прикордонну службу, поліцію, портову адміністрацію, а також 27 катерів і 2 рятувальні кораблі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біля Балі затонув пором із пасажирами: десятки людей досі шукають На даний момент підтверджено загибель щонайменше 34 осіб, ще кількох пасажирів вважають зниклими безвісти. 11 людей вдалося врятувати. Умови для пошуків залишаються вкрай складними: штормовий вітер, дощ і погана видимість суттєво ускладнюють роботу рятувальників. За словами 64-річного водолаза Джіня Кхака Зьонга, салон судна вже повністю обстежено. Там тіл більше не знайдено, але є підозри, що частину загиблих могло віднести течією. Доступ до машинного відділення та капітанської рубки ускладнений через багатометровий шар мулу. Інформація про громадянство та імена пасажирів наразі не розголошується. Рятувальна операція триває - пошуки не припинятимуть, поки не буде знайдено кожного, хто перебував на судні. В Ефіопії через падіння вантажівки в річку загинули щонайменше 71 людина. Частина пасажирів поверталася з весільної церемонії. Аварія сталася через перевантаження транспортного засобу та складні дорожні умови з великою кількістю поворотів. Водій не зміг упоратися з керуванням. Це сталося в районі Бона. Серед загиблих - 68 чоловіків і три жінки. П'ятеро постраждалих перебувають у критичному стані в лікарні. Багато родин втратили одразу кількох членів сім'ї.
Нещодавні коментарі Дональда Трампа про Росію можуть стати переломним моментом у зусиллях досягти миру в Україні. Про це сказала під час виступу на безпековому форумі в Аспені, колишня держсекретар США Кондоліза Райс, повідомляє Тhе Ніll. "На цьому тижні відбувся справжній перелом", - зазначила Райс, коментуючи зміну тону Трампа щодо Володимира Путіна. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відмова Путіна від компромісу щодо України стане стратегічною катастрофою - WР Вона наголосила, що США та Європа, схоже, нарешті дійшли спільного висновку. "Путіна не зупинити словами. Його можна стримати лише тоді, коли він зрозуміє: далі просуватися - неможливо, перемоги не буде", - додала вона. Райс також звернула увагу на виклики, пов'язані із запровадженням вторинних санкцій проти Росії, зокрема через позицію Китаю та Індії. Водночас, за її словами, подібні санкції завдадуть Кремлю серйозного удару. "Китаю, чия економіка переживає труднощі, і Індії, яка не хоче бути на хибному боці історії, варто замислитися: чи справді дешева російська нафта того варта", - зазначила ексглава Держдепу. Крім того, Райс розкритикувала адміністрацію Джо Байдена за повільне реагування на початку повномасштабної війни. Вона вважає, що якщо б США надали Україні всю необхідну зброю ще у 2022 році, коли російські сили були в значно слабшому становищі, "Україна однозначно перемогла б у цій війні", - підкреслила вона. Президент США Дональд Трамп висловив розчарування діями президента РФ Володимира Путіна в контексті війни в Україні та попередив про можливе запровадження жорстких економічних санкцій у разі відсутності мирної угоди найближчим часом. Трамп зазначив, що очікував прориву в переговорах із Кремлем ще два місяці тому, однак мирних домовленостей досі не досягнуто. У разі, якщо протягом 50 днів не буде досягнуто мирної угоди, Трамп пригрозив запровадити вторинні торговельні тарифи, які можуть сягати 100%.
У ніч на 20 липня російські війська завдали чергового удару безпілотниками по Запоріжжю та Запорізькому району. Внаслідок атаки постраждала цивільна інфраструктура, поранено чоловіка. Про це повідомив очільник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти обстріляли Запоріжжя і Гуляйполе - є поранені За словами Федорова, внаслідок обстрілу пошкоджено приватні житлові будинки. У кількох місцях сталися займання, як на територіях житлової забудови, так і на відкритих ділянках. "Поранено чоловіка, горить будинок, є пожежі на відкритій території", - повідомив голова ОВА. Прикордонні Сумська, Харківська та Чернігівська області України щодня потерпають від російських обстрілів. Найбільше обстрілів РФ зараз фіксується на Сумщині, але й у Чернігівській області зросла кількість авіаційних ударів, порівняно з минулим роком. У напрямку Сумщини наразі досить активна ворожа авіація. Вона скидає керовані авіаційні бомби, завдає ударів некерованими авіаційними ракетами.
У ніч на 20 липня в Москві та прилеглих регіонах пролунали вибухи внаслідок атаки безпілотників. Про звуки дронів, хлопки та пошкодження повідомляють місцеві жителі. Про це пишуть РосЗМі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В РФ заявили про масовану атаку дронів на девʼять регіонів Аатака охопила кілька районів, зокрема Зеленоград, селище Голубе, а також Калузьку область. За словами очевидців, у 15-му мікрорайоні Зеленограда дрони пролітали буквально над дахами багатоповерхівок, пролунали гучні вибухи, в деяких будинках вибито шибки. Мешканці селища Голубе скаржаться на сильну вібрацію під час вибухів - тремтіли вікна та стіни. Схожу ситуацію спостерігали й у Калузькій області, де також чули характерні звуки польоту дронів та, ймовірно, роботу систем ППО. Мер Москви Сергій Собянін заявив, що сили протиповітряної оборони знищили 13 ворожих безпілотників, які намагалися атакувати місто. На місцях падіння уламків працюють рятувальні та екстрені служби. Російська влада традиційно не розголошує деталей щодо цілей атаки або масштабу можливих пошкоджень. Через атаку дронів в усіх аеропортах Москви - Шереметьєво, Домодєдово, Внуково та Жуковському - призупинили зліт і посадку літаків. У ніч на 18 липня безпілотники атакували дев*ять регіонів Росії, у тому числі Московську, Брянську, Орловську, Нижньогородську області, в аеропортах вводили обмеження на польоти. Російські військові відзвітували, що сили ППО перехопили і знищили 73 українські безпілотники. За їхніми даними, 31 дрон було збито над Брянською областю, 17 - над Орловською, 10 - над Московським регіоном, чотири - над окупованимм Кримом, три - над акваторією Азовського моря, по два - над Смоленською та Нижньогородською областями, по одному - над Бєлгородською, Калузькою, Воронезькою областями та акваторією Чорного моря.
В умовах війни питання безпеки на робочому місці стало особливо актуальним. У Міністерстві юстиції України роз'яснили, як діяти працівникам під час повітряної тривоги та чи може це вважатися прогулом. Згідно із законодавством про охорону праці, жоден роботодавець не має права змушувати співробітника працювати в умовах, які становлять загрозу для життя. Працівник має повне право припинити роботу й пройти в укриття. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ випустила по Україні 379 засобів повітряного нападу: зафіксовані влучання у 12 локаціях Час перебування в укритті, включаючи дорогу до нього та назад, вважається поважною причиною відсутності на робочому місці. Така відсутність не є прогулом, особливо якщо підприємство не має належно обладнаного укриття, де можна безпечно продовжувати роботу. Що стосується оплати, то у випадку, якщо в укритті неможливо працювати, цей період зараховується як простій не з вини працівника - зберігається середній заробіток. Якщо ж робота продовжується дистанційно, оплата здійснюється у звичайному порядку. У Мін'юсті наголосили: вимога залишатися на робочому місці під час тривоги без можливості укриття - незаконна. За такі дії до роботодавця можуть бути застосовані адміністративні або навіть кримінальні санкції. З 7 липня на Хмельниччині змінюється порядок оповіщення про повітряну тривогу у разі загрози від ударних та розвідувальних дронів. Відтепер сигнал лунатиме не по всій області, а лише в тих районах, де безпосередньо фіксується небезпека. Таке рішення ухвалене на основі аналізу поточної ситуації та відповідно до протокольного рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС. Мета - зменшити негативний вплив тривалих тривог на життя місцевих жителів, економіку, медицину та освітній процес.
Російські сили продовжують активні бойові дії на сході України. Намагаючись поглибити своє просування на території Донецької області, повідомляє аналітичний проєкт DеерStаtе. Як пишуть аналітики, окупаційні війська зафіксували певні успіхи в районі пʼяти населених пунктів. Зокрема, за даними джерела, російські підрозділи просунулися в околицях Котлярівки, Новомиколаївки, Піддубного, Верхньокам'янського та Федорівки. Раніше аналітики DеерStаtе писали, що російські війська "інтенсивно рухаються" поблизу адміністративної межі між Донецькою та Дніпропетровською областями.Вони просуваються через лісосмуги, села та позиції, які трапляються на їхньому шляху. За даними проєкту, вся ділянка фронту від Олексіївки до Новополя перебуває під постійним тиском з боку армії РФ. Основною тактикою противника залишається масове застосування піхоти, яка зазнає значних втрат під час спроб прорвати українську оборону з метою подальшої окупації територій Донецької області.
Азербайджан готується подати позов проти Російської Федерації у міжнародні суди. Причина - авіакатастрофа літака авіакомпанії АZАL, що летів з Баку до Грозного. Про це заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв під час медіафоруму в місті Шуша, повідомляє DW. За словами Алієва, Баку вимагає від Москви визнати провину за інцидент, покарати винних і виплатити компенсації родинам загиблих та постраждалих. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Катастрофа рейсу АZАL: літак знищили за наказом з Москви "Ми знаємо, що сталося, і можемо це довести. Російські офіційні особи теж знають правду. Питання лише в тому, чому вони досі не вчинили так, як зробив би будь-який порядний сусід у подібній ситуації?" - заявив Алієв. Він також зауважив, що за сім місяців після трагедії Росія не надала Азербайджану жодної чіткої відповіді на офіційні запити. Алієв пригадав також розслідування трагедії рейсу МН17, збитого над Донбасом у 2014 році, наголосивши, що Баку готовий чекати стільки, скільки буде потрібно, аби домогтися справедливості: "Розслідування МН17 тривало понад десять років. Ми також готові йти до кінця", - підкреслив глава держави. Вранці 25 грудня літак Еmbrаеr Е190АR авіакомпанії Аzеrbаіjаn Аіrlіnеs розбився поблизу аеропорту міста Актау на заході Казахстану. Він летів зі столиці Азербайджану Баку до Грозного у РФ. На борту були 105 пасажирів та п'ять членів екіпажу.
Росія перекинула на південний напрямок фронту в Україні новий мотострілецький полк, сформований у Чечні. Згідно з планом, кожен військовий округ РФ мав сформувати нові частини. Про це повідомив речник Сил оборони півдня Владислав Волошин в ефірі телеканалу "Ми - Україна". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КНДР може відправити на фронт до 30 тис. військових - ЗМІ За його словами, створення цього підрозділу стало частиною загальноросійської мобілізаційної кампанії, про яку раніше оголосив російський диктатор Володимир Путін. "Південний воєнний округ, який задіяний на нашому півдні, сформував абсолютно новий мотострілецький полк. Його створювали в місті Ханкала, у Чеченській Республіці. Наразі на напрямку вже діють три батальйони цього полку, четвертий прибув нещодавно - близько двох тижнів тому," - зазначив Волошин. Він додав, що новий підрозділ має компенсувати серйозні втрати, яких зазнали війська Південного воєнного округу, та посилити позиції окупантів на окремих ділянках фронту. "Їхні сили помітно стерлися. Цей полк прибув для поповнення втрат і підтримки на окремих напрямках - зокрема, Оріхівському та Гуляйпільському", - підкреслив речник Сил оборони Півдня. Раніше повідомлялось, що Північна Корея має намір відправити до Росії ще одну велику партію військових для участі у війні проти України. Йдеться про від 25 тис. до 30 тис. солдатів. Їхня поява на території Росії очікується вже найближчими місяцями. Раніше, восени 2024 року, КНДР у режимі повної секретності вже відправила 11 тис. своїх військових. Цей факт Кремль офіційно визнав лише у квітні 2025 року.
В Азербайджані археологи знайшли стародавній курган віком майже 3800 років. Це відкриття дає змогу краще зрозуміти поховальні обряди населення бронзового віку в регіоні. Дослідження проводили на рівнині Джейранчол, де місцеві мешканці називають одне з місць "Йовсанлідере". Там було виявлено добре збережений курган, що, ймовірно, відображає уявлення давніх людей про смерть та загробне життя, повідомляє Неrіtаgе Dаіly. Керував розкопками керівник Інституту археології та антропології доктор Шаміль Наджафов. За його словами, курган мав ширину 28 м і висоту 2 м. Усередині розміщувалась камера, поділена на три окремі частини. В одній із секцій археологи знайшли останки воїна з озброєнням та спорядженням. В іншій був посуд, а третю залишили порожньою. Вчені припускають, що така структура могла мати ритуальне значення і символізувати шлях душі до потойбічного світу. Загиблий чоловік, імовірно заввишки понад 2 м, лежав у напівзігнутій позі. У руках він тримав бронзовий чотиризубий наконечник списа, що є надзвичайною рідкістю для тієї епохи. Серед знайденого також були бронзові кільця на щиколотках, обсидіанові інструменти, різьблені глечики, а також намистини. Деякі посудини містили залишки вареного м'яса ймовірно, це були кістки кози, коня, кабана й корови. Дослідники вважають це ритуальними жертвоприношеннями для посмертного життя. Поховальна камера була вкрита 14 вапняковими плитами, кожна вагою близько 1 т. У верхній частині кургану археологи знайшли кам'яну фігуру бика. Це свідчить про церемоніальне значення місця поховання. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Азербайджані виявили курган вождя Усі знайдені об'єкти були ретельно задокументовані, а деякі з них були відреставровані безпосередньо на розкопках. Наступним кроком стане радіовуглецеве датування та аналіз металів, аби точніше визначити походження артефактів. На думку дослідників, поховання засвідчує, що для давніх культур смерть не була лише фіналом. Її сприймали як перехід до іншої реальності. Завдяки такому відкриттю можна краще зрозуміти світогляд і релігійні уявлення людей, які жили тисячі років тому. У Швеції археологи знайшли два древні мечі вікінгів всередині кам'яної поховальної камери. Зброю ніхто не чіпав протягом 1200 років, тож знахідка може багато розповісти про життя людей, які жили тут у ті часи. Мечі виявили у провінції Вестманланд на великій похоронній ділянці, де розташовані понад 100 поховань. Останні датують періодом між 600 та 1 тис. роками нашої ери.
У різних регіонах Польщі в неділю відбулися масові акції протесту проти імміграції. В акціях взяли участь тисячі людей, передає Rmf24. За інформацією ЗМІ, демонстрації пройшли у близько 100 містах країни. Організатором виступила націоналістична партія "Конфедерація". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща припиняє масове розміщення українців: кого виселять першими У центрі Варшави одночасно проходили два марші - протест "Стоп імміграції!" та контрманіфестація під гаслом "Об'єднані проти расизму". Між сторонами час від часу виникали словесні перепалки та провокації, тому поліція була змушена тримати колони учасників окремо. Протести відбулися також у таких містах, як Торунь, Білосток, Краків, Вроцлав та інших. Один із лідерів ""Конфедерації" Кшиштоф Босак на мітингу в Білостоці заявив про необхідність відставки уряду Дональда Туска та закриття кордонів з Україною, Литвою, Білоруссю і Словаччиною. У свою чергу, інший лідер партії - Славомір Ментцен - під час виступу в Торуні підкреслив, що акція спрямована як проти нелегальної, так і проти легальної імміграції. "Ми не хочемо масової міграції до Польщі. Польща це країна для поляків. Ми цивілізована нація, яка прагне безпеки та спокою", - заявив Ментцен. У Польщі ухвалили рішення про поступове закриття більшості центрів колективного розміщення українських біженців. Починаючи з 1 листопада 2025 року, у таких закладах зможуть залишитися лише представники вразливих груп зокрема, пенсіонери, люди з інвалідністю та вагітні жінки.