ЄС готується запустити переговори про вступ з Україною вже в червніЄвропейський Союз очікує, що вже в червні Україна та Молдова зможуть офіційно перейти до наступного етапу переговорів про вступ до ЄС.
Про це заявила єврокомісарка з питань розширення Марта Кос в інтерв’ю Fіnаnсіаl Тіmеs.
За її словами, у Брюсселі розраховують уже наступного місяця відкрити перший переговорний кластер, а решту — у липні.
“Я налаштована позитивно. Тож очікую, що ми зможемо відкрити перший кластер у червні. А всі інші кластери – у липні”, — сказала Марта Кос.
Йдеться про структуровані переговори, які охоплюють 33 розділи європейського законодавства. Вони визначають, наскільки країни-кандидати відповідають стандартам ЄС у різних сферах — від економіки до правосуддя.
У Єврокомісії також відзначають, що Україна та Молдова вже провели значну частину необхідних реформ, що дозволяє прискорити процес після формального запуску переговорів.
Окремо Марта Кос прокоментувала ситуацію з Угорщиною, яка раніше блокувала рух України до ЄС. За її словами, наразі з’явилися ознаки зміни позиції Будапешта.
“Вибори в Угорщині принесли нову динаміку. Вона все ще крихка, але рухається у правильному напрямку”, — зазначила єврокомісарка.
У ЄС розраховують, що відкриття переговорних кластерів стане черговим кроком до повноцінного членства України та Молдови в Європейському Союзі.
Також слідкуйте за “Прямим” у Fасеbооk, Х, Теlеgrаm та Іnstаgrаm.
Тhе роst ЄС готується запустити переговори про вступ з Україною вже в червні арреаrеd fіrst оn Прямий.
Go to prm.ua