These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gооglе готується представити нову лінійку смартфонів Ріхеl 10. Згідно з витоком, базова версія Ріхеl 10 зі 128 ГБ пам'яті коштуватиме близько $799, що не змінилося порівняно з попередником. Модель з 256 ГБ пам'яті теж залишиться на рівні $899. Про це повідомляє Аndrоіd Неаdlіnеs. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аррlе випустила велике оновлення для іРhоnе Ріхеl 10 Рrо почне продаватися за $999, а дорожчі варіанти на 256 ГБ, 512 ГБ і 1 ТБ коштуватимуть відповідно $1099, $1219 і $1449. Ріхеl 10 Рrо ХL, ймовірно, отримає невелике подорожчання через відсутність моделі на 128 ГБ. Найдешевша версія з 256 ГБ обійдеться у $1199, а варіанти на 512 ГБ та 1 ТБ - у $1319 і $1549. Щодо складного Ріхеl 10 Рrо Fоld, його стартова ціна з 256 ГБ пам'яті може скласти $1799, а версії на 512 ГБ і 1 ТБ - $1919 і $2149 відповідно. Презентація нових смартфонів запланована на 20 серпня. Очікується, що серія отримає нові функції, зокрема магнітну бездротову зарядку Qі2, пилозахист для моделі Fоld і додаткову камеру у базовій версії. Також на заході варто очікувати смартгодинник Ріхеl Wаtсh 4 та навушники Ріхеl Вuds 2А. Аррlе планує підняти ціни на більшість моделей майбутньої серії іРhоnе 17 на $50 (приблизно 2000 грн). Причиною здорожчання є зростання собівартості виробництва та економічні наслідки торговельної напруги між США і Китаєм.
Національний банк України прогнозує суттєве зростання середньої номінальної зарплати у 2025 році - на 19% у річному вимірі. Про це йдеться у липневому інфляційному звіті НБУ. Втім, через інфляційний тиск українці навряд чи відчують суттєве поліпшення добробуту. Очікується, що середньорічна інфляція становитиме 13,3%, тож реальне зростання заробітної плати сягне лише 5,2%. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зросли штрафи за невидачу чеків: що змінилося з 1 серпня Згідно з підрахунками регулятора, реальна зарплата у першому кварталі зросла на 9,2%, у другому - на 5,9%. Прогноз на третій і четвертий квартали - 3,9% і 2,3% відповідно. У Нацбанку пояснюють таку динаміку дефіцитом кадрів на ринку праці та відновленням економічної активності. Водночас зазначають, що темпи реального зростання зарплат поступово сповільнюватимуться - до 45% на рік. Причина- вирівнювання ситуації на ринку праці та конкуренція між роботодавцями, що ґрунтується не лише на зарплаті. За прогнозами, у 2026 році номінальні зарплати зростуть на 13%, а реальні - на 5,1%. У 2027-му очікується приріст номінальних виплат на 9,6%, а реальних - на 3,8%. Вартість харчових продуктів в Україні стрімко наближається до рівня країн Євросоюзу. Більше того, деякі позиції вже коштують дорожче, ніж у сусідніх державах. Зокрема, вершкове масло в Україні вже на 2025% дорожче, ніж у Польщі. За інформацією НБУ, з 2020 року продовольча інфляція в Україні перевищила 35%, тоді як загальна - близько 25%. Основні причини зростання - це глобальні кризи (пандемія, війна, енергетична нестабільність, порушення логістики), а також локальні фактори: кліматичні умови, вартість виробництва, дефіцити у певних секторах агросектору.
Темпи старіння та списання парку пасажирських вагонів випереджають темпи оновлення, а кількість пасажирів, які подорожують на пільгових умовах, також зростає. Зокрема, кількість доступних для перевезення вагонів за останній рік зменшилась на 189 через старіння та ворожі обстріли. Про це повідомили у пресслужбі Укрзалізниці, коментуючи перевезення пасажирів влітку. Водночас з початку року додалося 39 новозбудованих вагонів. "На жаль, загальні темпи старіння та списання вагонів наразі випереджають темпи оновлення. Кількість пасажирів, які подорожують на пільгових умовах, також зростає. Групи дітей прямують на відпочинок, військові - на відновлення чи у відрядження, внутрішньо переміщені особи виїжджають із небезпечних зон", - зауважили в Укрзалізниці. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Укрзалізниця запроваджує жорсткіший контроль під час посадки Зокрема, у липні потягами перевезли 116 000 дітей та їхніх супроводжуючих, це на 31% більше, ніж торік. Також в липні залізницею подорожували 44 000 військовослужбовців і членів їхніх родин (у липні 2024 року - 19 000). В компанії нагадали, що літо - це найінтенсивніший період по кількості перевезень, зокрема у липні "Укрзалізниця" перевезла 2,7 мільйони пасажирів. "Ми задіяли всі можливості доступного вагонного парку. Кожен вагон перевіз у середньому на 14% більше пасажирів, ніж торік, завдяки призначенню додаткових оборотних рейсів... Продовжуємо робити все можливе, щоби забезпечити подорожі українців", - додали в "Укрзалізниці". В Україні планують модернізувати систему міжнародних автобусних перевезень. Для цього уряд хоче запустити мобільний застосунок, де пасажири зможуть придбати квитків у легальних перевізників.
У липні 2025 року російські війська не зменшили тиск на лінії фронту, зберігаючи високу інтенсивність бойових дій. Окупаційні сили не лише продовжили наземні атаки, а й значно активізували застосування керованих авіаційних бомб по позиціях ЗСУ та населених пунктах, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України. "Упродовж місяця було зафіксовано 5 523 бойових зіткнення. Кількість бойових контактів неодноразово перевищувала 200 за добу. Найнапруженішим став 10 липня, коли нарахували 214 боїв", - йдеться у повідомленні Генштабу. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ "задвохсотили" сотні російських окупантів за добу - подробиці від Генштабу У відомстві також повідомили про зростання авіаційної активності з боку РФ. Липень став місяцем інтенсивного застосування керованих авіабомб із модулями корекції та планування. Усього російська авіація скинула 3 786 таких бомб. Це більше, ніж у червні, коли було зафіксовано 3 100 випадків. Найвищий показник від початку року фіксувався у квітні - понад 5 тис. КАБів. Таке зростання використання авіації та частоти боїв свідчить про спроби ворога виснажити українську оборону шляхом постійного тиску. Бійці 225 ОШП звільнили Кіндратівку у Сумській області. Російські загарбники втратили три батальйони. Протягом звільнення обох сіл у противника великі втрати, а саме батальйон 40 обрмп, батальйон 155 обрмп та мсб 30 омсп.
Національний банк України на 5 коп. підняв курс долара до гривні. Офіційний курс на 2-4 серпня встановили на рівні 41,76 грн за 1 долар, свідчать дані на сайті НБУ. Водночас курс євро становить 47,64 грн за 1 євро. Це на 10 коп. менше, ніж учора. Польський злотий впав на 3 коп. Офіційний курс встановили на рівні 11,14. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Долар залишається основною світовою валютою попри найбільше падіння за 50 років В обмінниках долар продають у середньому за 41,55 грн. Купують за 41,7 грн. За євро в обмінниках пропонують 47,95 грн. Продають за 48,2 грн. За останні два місяці валютний ринок України помітно змінився. Попит на долари серед населення суттєво впав. У травні на міжбанківському ринку попит на валюту зріс. Причиною стало сезонне зменшення експортних надходжень. У відповідь НБУ посилив інтервенції - обсяги досягли $2,9 млрд. При цьому українці стали менше купувати валюту. У квітні та травні чистий попит населення впав до $0,2 млрд. Для порівняння, ще в січні ця сума сягала 1,5 млрд.
Кількість постраждалих цивільних внаслідок масованих російських атак в Україні зростає вже другий місяць поспіль. У липні, за попередніми даними, ця тривожна тенденція зберігається, попереджає Моніторингова місія ООН з прав людини. Про це йдеться в офіційній заяві місії після чергового комбінованого удару РФ по Києву, передає Укрінформ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загинула 31 людина - Зеленський показав жахливі наслідки удару РФ по Києву За даними місії, у червні 2025 року Росія здійснила вдесятеро більше ракетних і дронових атак, ніж за аналогічний період 2024 року. Минулого місяця загинули 232 цивільні особи, ще 1343 дістали поранення - це найвищі втрати серед мирного населення за останні три роки. "Попередні дані за липень свідчать, що тенденція до зростання жертв зберігається. Удари вражають не лише райони поблизу лінії фронту, а й глибокий тил, зокрема великі міста", - йдеться в повідомленні. Представники ООН побували у Святошинському районі Києва, де одна з ракет повністю знищила під'їзд дев'ятиповерхового будинку. Експерти спілкувалися з постраждалими та родичами людей, яких продовжували шукати під завалами рятувальники. У Києві 1 серпня оголошено днем жалоби за жертвами ракетної атаки, яка сталася в ніч на 31 липня. Відповідне рішення ухвалив міський голова Віталій Кличко.
Президент Володимир Зеленський заявив про підтримку міжнародних зусиль, спрямованих на завершення війни, зокрема ініціатив колишнього президента США Дональда Трампа. Він підтвердив готовність України до прямих переговорів із російським керівництвом, якщо Москва дійсно зацікавлена в мирі, а не у затягуванні війни. "Ми бачимо та підтримуємо зусилля президента Трампа для закінчення російської війни, усіх вбивств та для досягнення достойного і тривалого миру", - заявив Зеленський. Водночас Президент наголосив, що Київ уважно стежить за сигналами з боку Росії, зокрема заявами про можливість припинення війни. "Якщо це сигнал про їхню серйозну готовність закінчити війну достойно й встановити дійсно тривалий мир, а не просто намагання виграти ще час для війни та відстрочку санкцій, то Україна ще раз підтверджує свою готовність до зустрічі на рівні лідерів у будь-який час", - зазначив він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп може запропонувати Путіну поступки, які послаблять Україну - Роlіtісо Зеленський підкреслив, що лише політичне керівництво Росії може ухвалити рішення про завершення війни. Він закликав перейти від технічних переговорів до діалогу між лідерами держав. "Ми розуміємо, хто ухвалює рішення в Росії і хто повинен закінчити цю війну. Україна пропонує перейти від обміну заявами та зустрічей на технічному рівні до рівня розмови лідерів", - сказав президент, додавши, що таку ініціативу вже пропонувала Америка, і Україна її підтримувала. Російський диктатор Володимир Путін заявив, що умови, які він озвучив у 2024 році як підґрунтя для завершення війни, залишаються чинними. Коментуючи реакцію на свою позицію, Путін утримався від згадки про тиск зі сторони США.
Прем'єр-міністерка Юлія Свириденко провела конструктивну розмову з Олександром Цивінським, кандидатом на посаду директора Бюро економічної безпеки (БЕБ). Та висловила сподівання, що вже наступного тижня уряд ухвалить рішення, яке дозволить оновити роботу бюро. Про це глава уряду повідомила у своєму Теlеgrаm. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свириденко обговорила з послами G7 антикорупційні реформи: Зеленський подасть новий законопроєкт "Зранку провели змістовну розмову з Олександром Цивінським. Дякую за конструктивний підхід. Конкурсна комісія прийняла рішення, уряд отримав результати додаткових перевірок. Ми всі зацікавлені в тому, щоб БЕБ став ефективною інституцією, яка здобуде реальну довіру - як бізнесу, так і українського суспільства", - написала Свириденко. Прем'єрка висловила сподівання, що наступного тижня уряд зробить кроки для оновлення роботи БЕБ, що стане важливим внеском у позитивне перезавантаження взаємин між державою та бізнесом. Також Свириденко повідомила, що погодила з Цивінським механізм зняття усіх запитань і сумнівів цивілізованим шляхом - за допомогою проходження поліграфа. Це, за її словами, дозволить уникнути маніпуляцій і просуватися далі. 23 липня прем'єр-міністерка України Юлія Свириденко провела зустріч із послами країн G7, під час якої представила ініціативу президента Володимира Зеленського щодо посилення незалежності правоохоронних та антикорупційних органів. Прем'єр-міністерка назвала зустріч змістовною і підкреслила, що уряд дотримується принципу нульової толерантності до корупції. Відповідні положення буде закріплено в програмі дій Кабінету Міністрів.
Російський диктатор Володимир Путін заявив, що умови, які він озвучив у 2024 році як підґрунтя для завершення війни, залишаються чинними. Ці слова пролунали під час зустрічі Путіна з білоруським диктатором Олександром Лукашенком, передає російське держінформагентство, повідомляють російські ЗМІ. "Українська армія повинна залишити території Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей у межах адміністративних кордонів", - заявив російський лідер ще торік. Під час розмови у п'ятницю Путін також висловився про перемовини, які відбувались у Туреччині. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США ведуть таємні переговори з оточенням Путіна щодо України - Рубіо "Процес у Стамбулі я оцінюю позитивно. Треба розмовляти про те, які конкретні кроки можуть привести до довготривалого миру. Без жодних часових рамок", - додав він. Коментуючи реакцію на свою позицію, Путін утримався від згадки про тиск зі сторони США. "Розчарування виникає тоді, коли очікування були надто високими", - прокоментував Путін. Президент США Дональд Трамп скоротив дедлайн Росії для завершення війни проти України до 10 днів, починаючи від 29 липня. За його словами, США хочуть домовленостей Росії щодо України через 10 днів, в іншому випадку введуть імпортні мита. Трамп додав, що війна в Україні затягнеться надовго, проте її можна було б "легко врегулювати".
Вибір кольору стін - одне з найважливіших рішень під час оформлення дому і навіть офісу. Правильно підібрані відтінки допоможуть зробити спальню затишною, а кухню - теплою й гостинною, а офіс - витримано діловим. Кожна кімната має свої особливості. Саме колір здатен підкреслити її призначення та створити потрібний настрій. Щоб кожна кімната у вашому домі стала ідеальним простором, можна скористатися цими практичними рекомендаціями щодо вибору кольорів, пише sаmрlеbоаrd. Вітальня Можна використати теплі земляні відтінки, як-от м'який сіро-коричневий чи оливковий, для створення затишної та дружньої атмосфери. Світлі блакитні тони в поєднанні з теплими матеріалами також додадуть гармонії та комфорту. Спальня Тут підійдуть ніжні та спокійні кольори, такі як пильно-блакитний, шавлієво-зелений або м'який сірий. Ці відтінки сприяють релаксації, допомагають заспокоїтися та підтримують здоровий сон. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шпалери відходять у минуле: чим замінити декор стін, щоб мали розкішний вигляд Кухня Для енергійного та свіжого простору ідеально підходять кремові або світлі нейтральні кольори. Легкі відтінки жовтого чи теплого червоного можуть додати бадьорості та стимулювати апетит, що робить їх популярними в дизайні кухонь. Офіс Для підвищення продуктивності та концентрації підійдуть блідо-зелені або сині відтінки. Краще уникати яскравих червоних чи помаранчевих кольорів, адже вони можуть викликати надмірну енергію, особливо при штучному світлі. Є деталі, які здатні перетворити звичайну оселю на затишний та стильний простір, куди хочеться повертатися знову і знову. Це не обов'язково дорогі меблі чи ремонт за останніми трендами. Атмосферу створюють акценти, що говорять про смак, тепло та індивідуальність господарів.