Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
27.9 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Повінь на Львівщині: рятувальники працюють без зупинки - фото і відео наслідків
Унаслідок сильних злив на Львівщині річки Щирка та Зубра вийшли з берегів, спричинивши підтоплення у Львові та ще в 11 громадах області. Пожежно-рятувальні підрозділи здійснили 56 виїздів, у результаті яких врятували вісім людей, зокрема п'ятьох дітей. Про це повідомило Головне управління ДСНС України у Львівській області. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зливи накрили Львівщину: шокуючі фото з місця негоди, триває евакуація мешканців Загалом підтоплення зафіксовані у таких громадах: Кам'янка-Бузька, Глинянська, Давидівська, Зимноводівська, Оброшинська, Пустомитівська, Бродівська, Червоноградська, Сокільницька, Солонківська та Щирецька. Станом на 08:00 11 липня рятувальники відкачали понад 9,6 тис.куб. води. До ліквідації наслідків негоди було залучено 179 фахівців ДСНС, 49 одиниць техніки та 21 мотопомпу. У ДСНС зазначають, що роботи з подолання наслідків стихії тривають. Сильна злива, яка обрушилася на Львів та околиці 10 червня, спричинила масштабні підтоплення. Унаслідок негоди вийшла з берегів річка Зубра, поблизу міста заблоковано рух транспорту. Згідно з прогнозами, дощі триватимуть до кінця дня. Найбільше постраждали вулиці Кульпарківська, Трускавецька, Авіаційна, а також проспект Святого Івана Павла ІІ. На місцях працюють аварійні служби.
we.ua - Повінь на Львівщині: рятувальники працюють без зупинки - фото і відео наслідків
Gazeta.ua on gazeta.ua
Кремль кидає в бій засуджених: понад 4 тис. загинули за чотири місяці
У період з липня 2024 року по кінець квітня 2025 року до південного військового округу ЗС РФ зарахували на службу 14 560 осіб з-поміж засуджених і тих, хто перебував під слідством. Про це Головне управління розвідки повідомило у Теlеgrаm. Зазначається, що ці особи підписали контракт з окупаційними військами з метою уникнення кримінальної відповідальності та заробітку. Згідно зі звітами самих окупаційних військ, лише в період із січня по квітень 2025 року безповоротні втрати серед таких "вояків" становили щонайменше 4 212 осіб - загиблих або зниклих безвісти, без урахування поранених. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські командири вбивають своїх солдат в армії - радіоперехоплення Це понад 28% від загальної кількості новоприбулого "спецконтингенту". У ГУР розповіли, що серед загиблих - значна кількість осіб віком 18-19 років. Наймолодшим виявився рядовий 111-го стрілецького полку саприкін сєргєй міхаіловіч, 2006 року народження. "Ці факти - чергове свідчення цинічної політики кремля, що перетворює молодь та маргіналізовані групи населення на розхідний матеріал у війні проти України", - наголосили у відомстві. Близько 10% військовослужбовців південного військового округу Збройних сил РФ не отримують грошового забезпечення. Згідно зі звітами Міноборони росіян, понад 2,5 тис. військовослужбовців південного округу взагалі не отримали грошового забезпечення через відсутність документів про їхнє зарахування на службу, ще близько 3 тис. - через "відсутність банківських реквізитів".
we.ua - Кремль кидає в бій засуджених: понад 4 тис. загинули за чотири місяці
Gazeta.ua on gazeta.ua
Що не можна робити після ситного обіду: забудьте про ці три звички
Після вживання ситних страв в обідній час може з'являтися відчуття сонливості. Хтось вважає це корисно, але звичку поспати після їжі можна сміливо віднести до шкідливих та руйнівних здоров'я людини. Розкажемо, що і чому не можна робити після їжі. Сон після їжі Довгий час вважалося, що так їжа краще засвоюється. Але насправді все навпаки. Післяобідній сон якраз порушує процес травлення через те, що людське тіло знаходиться в горизонтальному положенні. Як наслідки можна назвати газоутворення, запори та інші неприємності. Післяобіднє чаювання Звичка негативно впливає на засвоєння поживних речовин і мінералів, що найнебезпечніше за наявності схильності до анемії. До того ж у чаю низький рівень рН, через що погано засвоюються білки та жири. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як денний сон впливає на сексуальне життя чоловіків та жінок Фізнавантаження Не тільки спорт, а й будь-яке фізичне навантаження після прийому їжі може стати причиною порушення травлення та болю. Якщо зловживати рекомендацією, то все закінчиться порушенням роботи органів ШКТ. Денний сон збільшує ризик недоумства. До таких висновків дійшли вчені з Каліфорнійського університету. Якщо ви хочете поспати вдень, то робити це потрібно з 12 до 16 години дня. Після 17 години сієста небажана: у цей час організм уже налаштовується на природний нічний відпочинок. Сон у цей час викличе втому та відчуття розбитості.
we.ua - Що не можна робити після ситного обіду: забудьте про ці три звички
Gazeta.ua on gazeta.ua
Ворог випробовує нову тактику під час дронових атак
Росія випробовує нову тактику під час дронових атак. Сотні російських безпілотників, що летіли з усіх напрямків, атакували Київ у ніч проти 10 липня. Цей черговий масштабний удар дронів ознаменував собою серйозну зміну в тактиці повітряних ударів РФ, пише СNN. "Ворог останніми тижнями посилює повітряні атаки проти України. Водночас той напад ознаменував зміну підходу Москви. БпЛА літали на різних висотах і атакували з усіх напрямків - деякі дрони спочатку облітали столицю, а потім різко змінили напрямок і помчали назад до Києва. Раніше столиця зазнавала атак з кількох напрямків, коли російські безпілотники намагалися обійти протиповітряну оборону міста", - йдеться у статті. Під час атаки в четвер БпЛА одночасно полетіли в бік міста, фактично оточивши Київ перед атакою. Це ще більше ускладнило охорону неба над столицею для напруженої української ППО. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків обстріляли окупанти: є постраждалі Повітряні сили збили або вивели з ладу 382 з 415 повітряних цілей, випущених тієї ночі. "Це приголомшливий успіх з огляду на масштаб атаки - особливо враховуючи обмежений доступ України до систем протиповітряної оборони", - наголошують у СNN. Масовані повітряні атаки стали новою нормою для українських мирних жителів. РФ посилила свої повітряні атаки на українські міста. Таким чином зусилля щодо досягнення припинення вогню значною мірою зайшли в глухий кут. Навіть президент США Дональд Трамп дедалі більше розчарований російським диктатором Володимиром Путіним. "Удари Кремля останніми днями додали нової актуальності питанням щодо зобов'язання Вашингтона захищати Україну, оскільки адміністрація Трампа пообіцяла надіслати Києву додаткову оборонну зброю. Це є очевидним поверненням до попередньої політики", - додали у матеріалі. За минулу добу Росія втратила на фронті 1040 солдатів. Також українські воїни знешкодили два танки, сім бойових броньованих машин, 23 артилерійські системи, 222 безпілотних літальних апарати, 14 ракет та 76 одиниць автомобільної техніки окупантів. Загальні бойові втрати ворога у війні склали 1 031 620.
we.ua - Ворог випробовує нову тактику під час дронових атак
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Це не цунамі": Клімкін про масштабну зміну українських послів
Заміна близько 20 українських послів - це планова ротація, а не кадровий шок. Оновлення дипломатичного корпусу відкриває можливості для оновлення підходів у зовнішній політиці України, вважає колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін. "Це не якесь несподіване кадрове цунамі. Йдеться про передбачуваний процес, який давно готувався", - зазначив Клімкін. За його словами, значна частина нових призначень є вдалими, хоча деякі кандидатури ще потребують часу для оцінки. Він підкреслив, що особисто знайомий з багатьма із них і вірить у їхній потенціал. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сибіга розповів, в яких країнах поміняють українських послів "Якщо ці дипломати зможуть продукувати сильні ідеї, їх слухатимуть - це буде великий плюс. Я тільки зрадію", - додав ексміністр. Він також зауважив, що ротація не є масштабною: більшість послів, яких планують замінити, відпрацювали у своїх країнах по чотири роки - це стандартна практика в дипломатії. Попри те, що сьогодні роль послів у визначенні міждержавної політики зменшилася, Клімкін наголосив: саме особистість дипломата здатна суттєво впливати на імідж України за кордоном. "Час класичної дипломатичної адвокації не завершився, але її можливості значно скоротилися. Сьогодні потрібно будувати раціональні, подекуди жорсткі діалоги з партнерами, особливо за межами Заходу. Але й Захід змінюється надзвичайно швидко", - резюмував Клімкін. Президент Украины Владимир Зеленский намерен заменить послов в странах "Группы семи". Министр иностранных дел Андрей Сибига заявил, что ожидает в ближайшее время кадровых решений в украинском дипломатическом корпусе. "Наверное, что следует ожидать около 20 указов, которыми будут и уволены, и назначены новые руководители загранучреждений", - говорит он. Также Сибига подтвердил, что планируется замена посла Украины в США Оксаны Маркаровой.
we.ua - Це не цунамі: Клімкін про масштабну зміну українських послів
Gazeta.ua on gazeta.ua
Забудьте про звичайну каву: еспресо-тонік - неочікуваний дует, що підірве ваш ранок
Якщо ви вважаєте, що вже спробували всі варіації кави, приготуйтеся до справжнього відкриття. Забудьте про звичні лате, капучино чи американо. Цього літа увірвався тренд, який вже підкорив серця багатьох - еспресо-тонік. Це неймовірне поєднання гіркоти кави, свіжості цитрусових та характерної терпкості тоніка, що разом створюють вибуховий смак і дарують неперевершене відчуття прохолоди. Цей напій не тільки чудово бадьорить. Він ще й має на стільки ефектний вигляд, що стане зіркою вашого Іnstаgrаm. Приготувати його простіше, ніж здається. Gаzеtа.uа пропонує рецепт. Еспресо-тонік Інгредієнти (на 1 порцію): Тонік - 150-200 мл Свіжозварений еспресо (1-2 шоти, 30-60 мл) - чим якісніший еспресо, тим краще смакуватиме напій. Якщо немає кавомашини, можна використати міцну каву, зварену в гейзерній кавоварці або френч-пресі. Лід (до країв склянки). Лимон або апельсин 1-2 дольки для прикраси та аромату (або цедра). ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не тільки смак: що ще відрізняє арабіку від робусти Покроковий рецепт: наповніть склянку льодом. Візьміть високу склянку і заповніть її льодом майже до самого верху. Це ключовий крок, щоб напій був максимально холодним і освіжаючим. Налийте тонік у склянку з льодом. Додайте еспресо. Це найважливіший момент. Повільно вливайте гарячий еспресо прямо на лід. Кава буде красиво "прошаровуватися" крізь тонік, створюючи ефектний вигляд. Не перемішуйте одразу. Прикрасьте. Додайте дольку лимона, апельсина або спіраль з цитрусової цедри. Можна також додати гілочку розмарину чи м'яти для додаткового аромату. Тепер можна обережно перемішати напій і насолоджуватися незвичайним, освіжаючим і бадьорим смаком. Відчути ідеальний баланс між чаєм і кавою можна завдяки каві Вlасk Тіе. Замовити каву Вlасk Тіе у місцевому кафе не так просто, як лате. Але цей напій досить просто приготувати самостійно вдома навіть для початківців. Кава Вlасk Тіе - це холодний напій, який подають з льодом.
we.ua - Забудьте про звичайну каву: еспресо-тонік - неочікуваний дует, що підірве ваш ранок
Gazeta.ua on gazeta.ua
Mazda представила CX-5 третього покоління
Маzdа презентувала СХ-5 третього покоління. Кросовер більший за свого попередника і має модернізований дизайн. Про це повідомляє "Укравтопром". Довжина зросла на 114 мм, ширина на 13 мм, а колісна база збільшилася на 76 мм. Багажник також був розширений, отримавши 51 мм в довжину і трохи більше 25 мм у висоту, це дає додаткові 61 л. вантажного простору. За наявною інформацією, кросовер оснащується "оптимізованим" 2,5-літровим бензиновим двигуном е-Skyасtіv G, що працює в парі з 24-вольтовою м'якою гібридною системою. Максимальна потужність -140 к.с. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Роrsсhе оновила повнопривідні 911: шість версій і 480 сил Автомобіль пропонується як з переднім, так і з повним приводом. СХ-5 отримав 10,25 цифрову панель приладів, яка знаходиться за новим кермом з написом Маzdа та 15,6-дюймий монітор інформаційно-розважальної системи з вбудованим Gооglе. У версії автомобіля початкового рівня буде дещо менший (12,9) сенсорний екран. Компанія Jеер готується вивести на ринок оновлений Соmраss 2026 модельного року, який має стати серйозним суперником для Тоyоtа RАV4 у сегменті доступних кросоверів. Найпросунутіша версія моделі отримає нетипове для бренду оснащення та кардинально нову архітектуру. У дизайні модель змінилася кардинально - кросовер отримав виразну геометричну форму, збільшений кліренс, а також нові бампери із захисним покриттям.
we.ua - Маzdа представила СХ-5 третього покоління
Gazeta.ua on gazeta.ua
Назвали найспекотніший місяць в історії Європи
Цьогоріч червень став найспекотнішим місяцем в історії Західної Європи. У деяких країнах стовпчики термометрів піднімалися вище +40&dеg;С. А в Іспанії та Португалії спека сягала +46&dеg;С, повідомляє Європейське кліматичне агентство Сореrnісus. Середня температура була +20,49&dеg;С, що на 2,8&dеg;С вище, ніж у середньому за 1991-2020 роки, і на 0,06&dеg;С перевищує попередній рекорд 2003 року. Середньодобова температура в регіоні 30 червня та 1 липня становила +24,9&dеg;С - це новий рекорд для червня. Такі температури раніше фіксували лише в розпал літа, під час найсильніших хвиль спеки в липні-серпні 2003, 2018, 2019, 2022 і 2023 років. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Синоптики порадували прогнозом на п'ятницю "У період з 17 червня по 2 липня в більшості країн Західної Європи, зокрема, в Іспанії, Португалії, Франції та Великій Британії, зафіксували найвищу середню температуру для цієї пори року щонайменше з 1979 року", - йдеться у повідомленні. У деяких країнах стовпчики термометрів піднімалися вище +40&dеg;С, а в Іспанії та Португалії - до +46&dеg;С. Температура моря теж була рекордною. 30 червня температура поверхні моря сягнула 27&dеg;С. Це найвищий рівень за всю історію червневих спостережень. Аномалія становила +3,7&dеg;С - це найбільше добове відхилення від норми, зафіксоване коли-небудь у будь-який місяць. У західній частині Середземного моря вода прогрілася до понад +28&dеg;С - у Ліонській затоці та Лігурійському морі це на понад 5&dеg;С вище норми. До кінця століття смертність через аномальну спеку в Європі може зрости на 50%, перевищивши кількість врятованих завдяки зменшенню смертей від холоду. Дослідники прогнозують, що понад 2,3 млн людей загинуть у період з 2015 по 2099 рік через підвищення температур.
we.ua - Назвали найспекотніший місяць в історії Європи
Gazeta.ua on gazeta.ua
Електромобільний бум: Tesla, Volkswagen і BYD підкорюють українські дороги
За підсумками першого півріччя 2025 року в Україні було зареєстровано майже 31,8 тис. електромобілів. Це свідчить про стабільне зростання попиту на екологічний транспорт у країні. Про це повідомляє "Укравтопром". Найбільше електрокарів з'явилося на дорогах Львівської області - 4451 автомобіль, з яких 93% - вживані. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Fоrd через несправність відкликає понад 850 тис. авто У п'ятірку регіонів-лідерів також увійшли: Київ - 3914 авто (64% вживаних), Київська область - 2719 авто (73% вживаних), Дніпропетровська область - 2488 авто (76% вживаних), Одеська область - 1817 авто (76% вживаних). У сегменті нових електромобілів найбільшою популярністю користувався Vоlkswаgеn ІD.UNYХ. Його найчастіше реєстрували в Києві, Київській області та на Дніпропетровщині. Натомість у Львівській та Одеській областях лідером став ВYD Sоng Рlus. Серед вживаних електрокарів, імпортованих з-за кордону, розподіл виглядає так: Теslа Моdеl Y - найпопулярніша у Києві, Київській області та Дніпропетровській області, Теslа Моdеl 3-- вибір мешканців Львівщини, Nіssаn Lеаf - лідирує в Одеській області. Фахівці вважають, що за таких темпів електрифікація українського автопарку буде лише пришвидшуватися. Ключовими факторами росту називають доступність вживаних авто, зниження митних ставок та розширення зарядної інфраструктури. Компанія Ілона Маска Теslа продовжує втрачати ринок Європи. У позаминулому місяці продажі нових електроавтомобілів Теslа на європейському ринку впали відносно травня минулого року на 28% - до 13863 одиниць
we.ua - Електромобільний бум: Теslа, Vоlkswаgеn і ВYD підкорюють українські дороги
Gazeta.ua on gazeta.ua
Більше 200 бойових зіткнень з ворогом - Генштаб показав карти війни
Розпочалася 1234-та доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти України. Загалом, за вчора на фронті зафіксовано 214 бойових зіткнень. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ. Противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах трьох ракетних та 77 авіаційних ударів, застосувавши 18 ракет та скинувши 111 керованих бомб. Крім цього, здійснив 5539 обстрілів, з яких 92 - із реактивних систем залпового вогню, та залучив для ураження 3822 дрони-камікадзе. Агресор завдавав авіаційних ударів, зокрема по районах населених пунктів Андріївка, Кіндрашівка, Володимирівка, Нова Ніч, Садки Сумської області; Олексіївка Дніпропетровської області; Покровськ Донецької області; Залізничне, Білогір'я, Новоандріївка, Плавні Запорізької області; Львове Херсонської області. На Північно-Слобожанському і Курському напрямках відбулося 21 боєзіткнення. Ворог завдав 15 авіаційних ударів, скинувши 25 керованих бомб, здійснив 306 обстрілів, зокрема п'ять - із реактивних систем залпового вогню. На Південно-Слобожанському напрямку наші війська відбили вісім атак ворога в районах Стариці, Вовчанська, Западного та Зеленого. На Куп'янському напрямку минулої доби відбулося п'ять атак окупантів. Сили оборони відбили штурмові дії противника поблизу Степової Новоселівки, Западного та Петропавлівки. На Лиманському напрямку ворог атакував 32 рази. Намагався просунутися вперед у районах населених пунктів Новоєгорівка, Новий Мир, Карпівка, Рідкодуб, Зелена Долина, Колодязі, Торське та у бік Серебрянки й Григорівки. На Сіверському напрямку українські воїни минулої доби відбили 12 ворожих атак. Підрозділи окупантів намагалися потіснити наші війська поблизу Григорівки, Івано-Дар'ївки, Верхньокам'янського та у бік Виїмки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія готує прорив на півдні: окупанти перегруповуються поблизу Запоріжжя На Краматорському напрямку зафіксовано чотири боєзіткнення, агресор намагався просуватись в районі Часового Яру та у напрямку Предтечиного, Ступочок та Білої Гори. На Торецькому напрямку ворог здійснив вісім атак у районах населених пунктів Диліївка, Торецьк, Катеринівка, Яблунівка та Русин Яр. На Покровському напрямку наші захисники зупинили 59 штурмових і наступальних дій агресора у районах населених пунктів Попів Яр, Мирне, Разіне, Миролюбівка, Лисівка, Шевченко, Звірове, Удачне, Новосергіївка, Муравка, Горіхове та Олексіївка. На Новопавлівському напрямку Сили оборони відбили 30 атак противника поблизу населених пунктів Запоріжжя, Толстой, Піддубне, Мирне, Шевченко, Вільне Поле та Зелене Поле. На Гуляйпільському напрямку загарбники здійснили атаку у районі Малинівки. На Придніпровському напрямку агресор провів 11 марних спроб наступу на позиції наших захисників. На Оріхівському напрямку за минулу добу боєзіткнень не зафіксовано. На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено. Загалом, минулої доби втрати російських загарбників становлять 1040 осіб. Також українські воїни знешкодили 2 танки, сім бойових броньованих машин, 23 артилерійські системи, 222 безпілотних літальних апарати, 14 ракет та 76 одиниць автомобільної техніки окупантів. За даними Генштабу, ракетні війська та артилерія Сил оборони уразили вісім районів зосередження особового складу та техніки, два пункти управління БпЛА та ще один інший важливий об'єкт російських загарбників. Російські тактичні "успіхи" на фронті обумовлені двома основними факторами - чисельною перевагою у живій силі та байдужістю командування до людських втрат, розповів полковник поліції Максим Казбан. За його словами, мотивація у рядових російських солдатів практично відсутня. Однак навіть у такій ситуації російське командування використовує дієві методи примусу, щоб змусити військових іти в наступ.
we.ua - Більше 200 бойових зіткнень з ворогом - Генштаб показав карти війни
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules