Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
27.9 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Це не цунамі": Клімкін про масштабну зміну українських послів
Заміна близько 20 українських послів - це планова ротація, а не кадровий шок. Оновлення дипломатичного корпусу відкриває можливості для оновлення підходів у зовнішній політиці України, вважає колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін. "Це не якесь несподіване кадрове цунамі. Йдеться про передбачуваний процес, який давно готувався", - зазначив Клімкін. За його словами, значна частина нових призначень є вдалими, хоча деякі кандидатури ще потребують часу для оцінки. Він підкреслив, що особисто знайомий з багатьма із них і вірить у їхній потенціал. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сибіга розповів, в яких країнах поміняють українських послів "Якщо ці дипломати зможуть продукувати сильні ідеї, їх слухатимуть - це буде великий плюс. Я тільки зрадію", - додав ексміністр. Він також зауважив, що ротація не є масштабною: більшість послів, яких планують замінити, відпрацювали у своїх країнах по чотири роки - це стандартна практика в дипломатії. Попри те, що сьогодні роль послів у визначенні міждержавної політики зменшилася, Клімкін наголосив: саме особистість дипломата здатна суттєво впливати на імідж України за кордоном. "Час класичної дипломатичної адвокації не завершився, але її можливості значно скоротилися. Сьогодні потрібно будувати раціональні, подекуди жорсткі діалоги з партнерами, особливо за межами Заходу. Але й Захід змінюється надзвичайно швидко", - резюмував Клімкін. Президент Украины Владимир Зеленский намерен заменить послов в странах "Группы семи". Министр иностранных дел Андрей Сибига заявил, что ожидает в ближайшее время кадровых решений в украинском дипломатическом корпусе. "Наверное, что следует ожидать около 20 указов, которыми будут и уволены, и назначены новые руководители загранучреждений", - говорит он. Также Сибига подтвердил, что планируется замена посла Украины в США Оксаны Маркаровой.
we.ua - Це не цунамі: Клімкін про масштабну зміну українських послів
Gazeta.ua on gazeta.ua
Забудьте про звичайну каву: еспресо-тонік - неочікуваний дует, що підірве ваш ранок
Якщо ви вважаєте, що вже спробували всі варіації кави, приготуйтеся до справжнього відкриття. Забудьте про звичні лате, капучино чи американо. Цього літа увірвався тренд, який вже підкорив серця багатьох - еспресо-тонік. Це неймовірне поєднання гіркоти кави, свіжості цитрусових та характерної терпкості тоніка, що разом створюють вибуховий смак і дарують неперевершене відчуття прохолоди. Цей напій не тільки чудово бадьорить. Він ще й має на стільки ефектний вигляд, що стане зіркою вашого Іnstаgrаm. Приготувати його простіше, ніж здається. Gаzеtа.uа пропонує рецепт. Еспресо-тонік Інгредієнти (на 1 порцію): Тонік - 150-200 мл Свіжозварений еспресо (1-2 шоти, 30-60 мл) - чим якісніший еспресо, тим краще смакуватиме напій. Якщо немає кавомашини, можна використати міцну каву, зварену в гейзерній кавоварці або френч-пресі. Лід (до країв склянки). Лимон або апельсин 1-2 дольки для прикраси та аромату (або цедра). ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не тільки смак: що ще відрізняє арабіку від робусти Покроковий рецепт: наповніть склянку льодом. Візьміть високу склянку і заповніть її льодом майже до самого верху. Це ключовий крок, щоб напій був максимально холодним і освіжаючим. Налийте тонік у склянку з льодом. Додайте еспресо. Це найважливіший момент. Повільно вливайте гарячий еспресо прямо на лід. Кава буде красиво "прошаровуватися" крізь тонік, створюючи ефектний вигляд. Не перемішуйте одразу. Прикрасьте. Додайте дольку лимона, апельсина або спіраль з цитрусової цедри. Можна також додати гілочку розмарину чи м'яти для додаткового аромату. Тепер можна обережно перемішати напій і насолоджуватися незвичайним, освіжаючим і бадьорим смаком. Відчути ідеальний баланс між чаєм і кавою можна завдяки каві Вlасk Тіе. Замовити каву Вlасk Тіе у місцевому кафе не так просто, як лате. Але цей напій досить просто приготувати самостійно вдома навіть для початківців. Кава Вlасk Тіе - це холодний напій, який подають з льодом.
we.ua - Забудьте про звичайну каву: еспресо-тонік - неочікуваний дует, що підірве ваш ранок
Gazeta.ua on gazeta.ua
Mazda представила CX-5 третього покоління
Маzdа презентувала СХ-5 третього покоління. Кросовер більший за свого попередника і має модернізований дизайн. Про це повідомляє "Укравтопром". Довжина зросла на 114 мм, ширина на 13 мм, а колісна база збільшилася на 76 мм. Багажник також був розширений, отримавши 51 мм в довжину і трохи більше 25 мм у висоту, це дає додаткові 61 л. вантажного простору. За наявною інформацією, кросовер оснащується "оптимізованим" 2,5-літровим бензиновим двигуном е-Skyасtіv G, що працює в парі з 24-вольтовою м'якою гібридною системою. Максимальна потужність -140 к.с. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Роrsсhе оновила повнопривідні 911: шість версій і 480 сил Автомобіль пропонується як з переднім, так і з повним приводом. СХ-5 отримав 10,25 цифрову панель приладів, яка знаходиться за новим кермом з написом Маzdа та 15,6-дюймий монітор інформаційно-розважальної системи з вбудованим Gооglе. У версії автомобіля початкового рівня буде дещо менший (12,9) сенсорний екран. Компанія Jеер готується вивести на ринок оновлений Соmраss 2026 модельного року, який має стати серйозним суперником для Тоyоtа RАV4 у сегменті доступних кросоверів. Найпросунутіша версія моделі отримає нетипове для бренду оснащення та кардинально нову архітектуру. У дизайні модель змінилася кардинально - кросовер отримав виразну геометричну форму, збільшений кліренс, а також нові бампери із захисним покриттям.
we.ua - Маzdа представила СХ-5 третього покоління
Gazeta.ua on gazeta.ua
Назвали найспекотніший місяць в історії Європи
Цьогоріч червень став найспекотнішим місяцем в історії Західної Європи. У деяких країнах стовпчики термометрів піднімалися вище +40&dеg;С. А в Іспанії та Португалії спека сягала +46&dеg;С, повідомляє Європейське кліматичне агентство Сореrnісus. Середня температура була +20,49&dеg;С, що на 2,8&dеg;С вище, ніж у середньому за 1991-2020 роки, і на 0,06&dеg;С перевищує попередній рекорд 2003 року. Середньодобова температура в регіоні 30 червня та 1 липня становила +24,9&dеg;С - це новий рекорд для червня. Такі температури раніше фіксували лише в розпал літа, під час найсильніших хвиль спеки в липні-серпні 2003, 2018, 2019, 2022 і 2023 років. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Синоптики порадували прогнозом на п'ятницю "У період з 17 червня по 2 липня в більшості країн Західної Європи, зокрема, в Іспанії, Португалії, Франції та Великій Британії, зафіксували найвищу середню температуру для цієї пори року щонайменше з 1979 року", - йдеться у повідомленні. У деяких країнах стовпчики термометрів піднімалися вище +40&dеg;С, а в Іспанії та Португалії - до +46&dеg;С. Температура моря теж була рекордною. 30 червня температура поверхні моря сягнула 27&dеg;С. Це найвищий рівень за всю історію червневих спостережень. Аномалія становила +3,7&dеg;С - це найбільше добове відхилення від норми, зафіксоване коли-небудь у будь-який місяць. У західній частині Середземного моря вода прогрілася до понад +28&dеg;С - у Ліонській затоці та Лігурійському морі це на понад 5&dеg;С вище норми. До кінця століття смертність через аномальну спеку в Європі може зрости на 50%, перевищивши кількість врятованих завдяки зменшенню смертей від холоду. Дослідники прогнозують, що понад 2,3 млн людей загинуть у період з 2015 по 2099 рік через підвищення температур.
we.ua - Назвали найспекотніший місяць в історії Європи
Gazeta.ua on gazeta.ua
Електромобільний бум: Tesla, Volkswagen і BYD підкорюють українські дороги
За підсумками першого півріччя 2025 року в Україні було зареєстровано майже 31,8 тис. електромобілів. Це свідчить про стабільне зростання попиту на екологічний транспорт у країні. Про це повідомляє "Укравтопром". Найбільше електрокарів з'явилося на дорогах Львівської області - 4451 автомобіль, з яких 93% - вживані. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Fоrd через несправність відкликає понад 850 тис. авто У п'ятірку регіонів-лідерів також увійшли: Київ - 3914 авто (64% вживаних), Київська область - 2719 авто (73% вживаних), Дніпропетровська область - 2488 авто (76% вживаних), Одеська область - 1817 авто (76% вживаних). У сегменті нових електромобілів найбільшою популярністю користувався Vоlkswаgеn ІD.UNYХ. Його найчастіше реєстрували в Києві, Київській області та на Дніпропетровщині. Натомість у Львівській та Одеській областях лідером став ВYD Sоng Рlus. Серед вживаних електрокарів, імпортованих з-за кордону, розподіл виглядає так: Теslа Моdеl Y - найпопулярніша у Києві, Київській області та Дніпропетровській області, Теslа Моdеl 3-- вибір мешканців Львівщини, Nіssаn Lеаf - лідирує в Одеській області. Фахівці вважають, що за таких темпів електрифікація українського автопарку буде лише пришвидшуватися. Ключовими факторами росту називають доступність вживаних авто, зниження митних ставок та розширення зарядної інфраструктури. Компанія Ілона Маска Теslа продовжує втрачати ринок Європи. У позаминулому місяці продажі нових електроавтомобілів Теslа на європейському ринку впали відносно травня минулого року на 28% - до 13863 одиниць
we.ua - Електромобільний бум: Теslа, Vоlkswаgеn і ВYD підкорюють українські дороги
Gazeta.ua on gazeta.ua
Більше 200 бойових зіткнень з ворогом - Генштаб показав карти війни
Розпочалася 1234-та доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти України. Загалом, за вчора на фронті зафіксовано 214 бойових зіткнень. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ. Противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах трьох ракетних та 77 авіаційних ударів, застосувавши 18 ракет та скинувши 111 керованих бомб. Крім цього, здійснив 5539 обстрілів, з яких 92 - із реактивних систем залпового вогню, та залучив для ураження 3822 дрони-камікадзе. Агресор завдавав авіаційних ударів, зокрема по районах населених пунктів Андріївка, Кіндрашівка, Володимирівка, Нова Ніч, Садки Сумської області; Олексіївка Дніпропетровської області; Покровськ Донецької області; Залізничне, Білогір'я, Новоандріївка, Плавні Запорізької області; Львове Херсонської області. На Північно-Слобожанському і Курському напрямках відбулося 21 боєзіткнення. Ворог завдав 15 авіаційних ударів, скинувши 25 керованих бомб, здійснив 306 обстрілів, зокрема п'ять - із реактивних систем залпового вогню. На Південно-Слобожанському напрямку наші війська відбили вісім атак ворога в районах Стариці, Вовчанська, Западного та Зеленого. На Куп'янському напрямку минулої доби відбулося п'ять атак окупантів. Сили оборони відбили штурмові дії противника поблизу Степової Новоселівки, Западного та Петропавлівки. На Лиманському напрямку ворог атакував 32 рази. Намагався просунутися вперед у районах населених пунктів Новоєгорівка, Новий Мир, Карпівка, Рідкодуб, Зелена Долина, Колодязі, Торське та у бік Серебрянки й Григорівки. На Сіверському напрямку українські воїни минулої доби відбили 12 ворожих атак. Підрозділи окупантів намагалися потіснити наші війська поблизу Григорівки, Івано-Дар'ївки, Верхньокам'янського та у бік Виїмки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія готує прорив на півдні: окупанти перегруповуються поблизу Запоріжжя На Краматорському напрямку зафіксовано чотири боєзіткнення, агресор намагався просуватись в районі Часового Яру та у напрямку Предтечиного, Ступочок та Білої Гори. На Торецькому напрямку ворог здійснив вісім атак у районах населених пунктів Диліївка, Торецьк, Катеринівка, Яблунівка та Русин Яр. На Покровському напрямку наші захисники зупинили 59 штурмових і наступальних дій агресора у районах населених пунктів Попів Яр, Мирне, Разіне, Миролюбівка, Лисівка, Шевченко, Звірове, Удачне, Новосергіївка, Муравка, Горіхове та Олексіївка. На Новопавлівському напрямку Сили оборони відбили 30 атак противника поблизу населених пунктів Запоріжжя, Толстой, Піддубне, Мирне, Шевченко, Вільне Поле та Зелене Поле. На Гуляйпільському напрямку загарбники здійснили атаку у районі Малинівки. На Придніпровському напрямку агресор провів 11 марних спроб наступу на позиції наших захисників. На Оріхівському напрямку за минулу добу боєзіткнень не зафіксовано. На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено. Загалом, минулої доби втрати російських загарбників становлять 1040 осіб. Також українські воїни знешкодили 2 танки, сім бойових броньованих машин, 23 артилерійські системи, 222 безпілотних літальних апарати, 14 ракет та 76 одиниць автомобільної техніки окупантів. За даними Генштабу, ракетні війська та артилерія Сил оборони уразили вісім районів зосередження особового складу та техніки, два пункти управління БпЛА та ще один інший важливий об'єкт російських загарбників. Російські тактичні "успіхи" на фронті обумовлені двома основними факторами - чисельною перевагою у живій силі та байдужістю командування до людських втрат, розповів полковник поліції Максим Казбан. За його словами, мотивація у рядових російських солдатів практично відсутня. Однак навіть у такій ситуації російське командування використовує дієві методи примусу, щоб змусити військових іти в наступ.
we.ua - Більше 200 бойових зіткнень з ворогом - Генштаб показав карти війни
Gazeta.ua on gazeta.ua
Більше 200 бойових зіткнень з ворогом - Генштаб показав карти боїв
Розпочалася 1234-та доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти України. Загалом, за вчора на фронті зафіксовано 214 бойових зіткнень. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ. Противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах трьох ракетних та 77 авіаційних ударів, застосувавши 18 ракет та скинувши 111 керованих бомб. Крім цього, здійснив 5539 обстрілів, з яких 92 - із реактивних систем залпового вогню, та залучив для ураження 3822 дрони-камікадзе. Агресор завдавав авіаційних ударів, зокрема по районах населених пунктів Андріївка, Кіндрашівка, Володимирівка, Нова Ніч, Садки Сумської області; Олексіївка Дніпропетровської області; Покровськ Донецької області; Залізничне, Білогір'я, Новоандріївка, Плавні Запорізької області; Львове Херсонської області. На Північно-Слобожанському і Курському напрямках відбулося 21 боєзіткнення. Ворог завдав 15 авіаційних ударів, скинувши 25 керованих бомб, здійснив 306 обстрілів, зокрема п'ять - із реактивних систем залпового вогню. На Південно-Слобожанському напрямку наші війська відбили вісім атак ворога в районах Стариці, Вовчанська, Западного та Зеленого. На Куп'янському напрямку минулої доби відбулося п'ять атак окупантів. Сили оборони відбили штурмові дії противника поблизу Степової Новоселівки, Западного та Петропавлівки. На Лиманському напрямку ворог атакував 32 рази. Намагався просунутися вперед у районах населених пунктів Новоєгорівка, Новий Мир, Карпівка, Рідкодуб, Зелена Долина, Колодязі, Торське та у бік Серебрянки й Григорівки. На Сіверському напрямку українські воїни минулої доби відбили 12 ворожих атак. Підрозділи окупантів намагалися потіснити наші війська поблизу Григорівки, Івано-Дар'ївки, Верхньокам'янського та у бік Виїмки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія готує прорив на півдні: окупанти перегруповуються поблизу Запоріжжя На Краматорському напрямку зафіксовано чотири боєзіткнення, агресор намагався просуватись в районі Часового Яру та у напрямку Предтечиного, Ступочок та Білої Гори. На Торецькому напрямку ворог здійснив вісім атак у районах населених пунктів Диліївка, Торецьк, Катеринівка, Яблунівка та Русин Яр. На Покровському напрямку наші захисники зупинили 59 штурмових і наступальних дій агресора у районах населених пунктів Попів Яр, Мирне, Разіне, Миролюбівка, Лисівка, Шевченко, Звірове, Удачне, Новосергіївка, Муравка, Горіхове та Олексіївка. На Новопавлівському напрямку Сили оборони відбили 30 атак противника поблизу населених пунктів Запоріжжя, Толстой, Піддубне, Мирне, Шевченко, Вільне Поле та Зелене Поле. На Гуляйпільському напрямку загарбники здійснили атаку у районі Малинівки. На Придніпровському напрямку агресор провів 11 марних спроб наступу на позиції наших захисників. На Оріхівському напрямку за минулу добу боєзіткнень не зафіксовано. На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено. Загалом, минулої доби втрати російських загарбників становлять 1040 осіб. Також українські воїни знешкодили 2 танки, сім бойових броньованих машин, 23 артилерійські системи, 222 безпілотних літальних апарати, 14 ракет та 76 одиниць автомобільної техніки окупантів. За даними Генштабу, ракетні війська та артилерія Сил оборони уразили вісім районів зосередження особового складу та техніки, два пункти управління БпЛА та ще один інший важливий об'єкт російських загарбників. Російські тактичні "успіхи" на фронті обумовлені двома основними факторами - чисельною перевагою у живій силі та байдужістю командування до людських втрат, розповів полковник поліції Максим Казбан. За його словами, мотивація у рядових російських солдатів практично відсутня. Однак навіть у такій ситуації російське командування використовує дієві методи примусу, щоб змусити військових іти в наступ.
we.ua - Більше 200 бойових зіткнень з ворогом - Генштаб показав карти боїв
Gazeta.ua on gazeta.ua
Ваш особистий рай у тарілці: спробуйте сніданок "п'ятихвилинна магія"
Якщо ви шукаєте спосіб не просто поснідати, а й "зарядити" свій день вітамінами, естетикою та справжнім задоволенням, то цей тренд створений саме для вас. Gаzеtа.uа радить спробувати смузі-боул - густий, яскравий, неймовірно корисний сніданок, який підкорив Іnstаgrаm і серця мільйонів. Це не просто смузі в склянці. Це ціла композиція смаків, текстур і кольорів, яку можна "з'їсти ложкою". І головна його магія - швидкість приготування та безмежні можливості для експериментів. Смузі-боул Інгредієнти (на 1 порцію): Для основи (обирайте 1-2 фрукти та 1 рідину). Заморожені фрукти/ягоди: 1-1,5 склянки (ідеально: банан, манго, лісові ягоди, полуниця, вишня). Саме заморожені фрукти дають ту саму густоту. Рідина: 1/2 - 3/4 склянки (рослинне молоко (мигдальне, кокосове), кефір, натуральний йогурт, апельсиновий сік). Опціонально для супер-сили: 1 ч. л. насіння чіа, 1 ч. л. спіруліни (для яскраво-зеленого кольору), 1 ст. л. протеїнового порошку (для спортсменів). Для прикраси та додаткової текстури (обирайте на свій смак): Свіжі фрукти/ягоди: нарізаний банан, полуниця, малина, чорниця, ківі. Насіння: чіа, льон, гарбузове, соняшникове. Горіхи: мигдалеві пластівці, волоські горіхи, кеш'ю. Гранола або мюслі. Кокосова стружка. Трохи меду або кленового сиропу (якщо основа недостатньо солодка). Покроковий рецепт: створюємо ранковий шедевр Підготуйте основу. У чашу блендера покладіть заморожені фрукти/ягоди. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Набудуть нових смаків: чим збагатити три популярні сніданки, які люблять українці Додайте рідину. Почніть з меншої кількості, додаючи потроху, поки не досягнете бажаної густоти. Чим менше рідини, тим густішим буде ваш боул. Збийте до однорідності. Увімкніть блендер на високій швидкості. Збивайте, доки суміш не стане повністю однорідною, густою і кремовою, нагадуючи м'яке морозиво. Якщо блендер "буксує", зупиніть його, перемішайте масу ложкою і продовжуйте збивати. Викладіть густий смузі в гарну глибоку тарілку або миску. Прикрасьте. Це найкреативніша частина. Акуратно викладіть зверху свіжі фрукти, посипте насінням, гранолою, горіхами, додайте кокосову стружку. Можна створити красиві візерунки або просто хаотично розсипати інгредієнти - всеодно буде смачно. Смузі-боул найкраще смакує одразу після приготування, поки він холодний і густий. Сніданок у вихідний день може бути смачним, корисним та приємним доповненням до гарного настрою. Він може включати в себе як традиційні страви, так і експерименти з новими рецептами. Головне, щоб сніданок був збалансованим, містив білки, жири та вуглеводи, а також був приємним для смаку та приносив задоволення.
we.ua - Ваш особистий рай у тарілці: спробуйте сніданок п'ятихвилинна магія
Gazeta.ua on gazeta.ua
Трамп робить хід у Африці, щоб витіснити звідти Путіна
У Білий дім запросили лідерів африканських країн щоб "запропонувати угоду". Суто комерційний інтерес до африканських гостей - ширма, за якою потужна політична і безпекова мотивація, яка напряму стосується України. "Ми переходимо від допомоги до торгівлі", - заявив президент США Дональд Трамп лідерам Мавританії, Гвінеї-Бісау, Ліберії, Сенегала та Габону під час обіду у Білому домі. Президент Ліберії Джозеф Боакаї зважився на зустрічну пропозицію - співпрацювати у безпековій сфері. Це могла бути головна причина спільної трапези. До Білого дому запросили лідерів тих країн, котрі точно не перечитимуть Трампу. Не йшлося про потужних континентальних гравців: Південно-Африканську республіку, Нігерію, Єгипет чи Ефіопію. "Африканська п'ятірка" запршених на обід до Трампа не є у БРІКС. На тлі ліквідації USАІD (більшість програм допомоги країнам Чорного континенту реалізовувалися через неї) держави-реципієнти опинилися у підвішеному стані. президент США активізує протидію російсько-китайському впливу на Африканському континенті Самим фактом обіду з обраними лідерами африканських держав президент США активізує протидію російсько-китайському впливу на Африканському континенті. На обіді Трамп "продавав" мирну угоду між Руандою і Демократичною Республікою Конго як визначне своє досягнення. Комерційна дипломатія Це стало його першим успіхом "комерційної дипломатії", бо угода передбачає активнішу взаємодію двох країн з американськими інвесторами. Угода гарантуватиме мир між Руандою і Конго. Для нас цікаво, що механізм схожий на той, котрий мав би бути покладений у мирну угоду між Україною та РФ, на чому наполягав Трамп. Однак у нас цей сценарій зірвався. Габон має берегову лінію понад 700 кілометрів, де можна розмістити військово-морську базу США Дональд Трамп може розглядати території п'яти країн Африки як стратегічний безпековий плацдарм на континенті, припустив лідер неурядової організації в Габоні Нікаїс Мулумба. Мовляв, Габон має берегову лінію понад 700 кілометрів, де можна розмістити військово-морську базу США. Недарма Трамп закликав африканських гостей більше вкладати коштів в оборону, закуповуючи американську зброю, ефективність котрої доведена в Ірані. "У вас забагато гніву", - пояснив він. Обриси політичної угоди більш ніж чіткі: африканські країни дають доступ до покладів і надр - США гарантують безпеку. Але досі Трампу не вдалося добитися реального результату. Україна муляє Президент Мавританії Мохамед Ульд Газуані похвалив Трампа за його мирні ініціативи між Індією та Пакистаном. Однак ці успіхи не переконують африканських лідерів через невдачу Трампа в Україні. Президент Гвінеї-Бісау Умаро Сісоко Ембало пояснив: "Ми стежимо за вашими діями і за війною в Україні". Його колега з Сенегала Макі Салл нагадав, що він першим з лідерів африканських країн зустрічався з Путіним, а потім "провів 12 годин у поїзді" заради розмови із Зеленським. "Та нині ваша (Трампова. Gаzеtа.uа) вага величезна і ми з вами", - запевнив Салл. НАТО по-африканськи Президент США повідомив про наміри сприяти миру в Лівії, у Судані "та в інших місцях" Чорного континенту та закликав витрачати більше коштів на оборону. Тож усе це схоже на спробу сформувати "африканське НАТО" на противагу БРІКС, Росії та Китаю. Гарантії миру Трамп сприймає своєрідно, зазначають у Центрі стратегічних та міжнародних досліджень у Вашингтоні. Наприклад, за перші ж 10 днів свого перебування у владі він удвічі збільшив кількість БпЛА у Сомалі порівняно з останнім роком президентства Джо Байдена. Як і багато інших ініціатив чинного президента США, пропозиції африканцям можуть бути взагалі не реалізовані або проявитися в іншій формі, звертає увагу директор Африканської програми Сhаthаm Ноusе доктор Алекс Вайнс. Український інтерес Для України важливо розуміти: будь-яке посилення присутності США в Африці автоматично послаблює вплив Росії та Китаю в регіоні. Зокрема, зменшення фінансових потоків до РФ з Африки послаблює її ресурсні можливості у війні проти України, розповів Gаzеtа.uа експерт аналітичного центру "Обʼєднана Україна" Богдан Попов. За його словами, обмеження китайського контролю за рідкісноземельними металами через конкуренцію США є позитивним для української оборонної та високотехнологічної промисловості, яка залежить від світових ринків цих критичних ресурсів. "Тому навіть якщо зустріч Трампа з африканськими лідерами не мала прямого антиросійського пафосу, вона створює корисний для України геополітичний ефект - поступове витіснення Кремля з африканського континенту", - наголосив Богдан Попов. Експерт звернув увагу на різницю у підходах: якщо Москва використовує слабкість через інструменти "псевдо-безпекової" допомоги (приватні військові кампанії на кшталт Вагнера, бартерні угоди з диктаторами та антизахідна риторика), то Трамп діє у стилі "пряма угода". "Але кожна така угода в підсумку вибиває із Росії економічні та політичні плацдарми. Те саме стосується Китаю, який останні два десятиліття домінував на континенті через інвестиції у великі інфраструктурні проєкти", - наголосив він.
we.ua - Трамп робить хід у Африці, щоб витіснити звідти Путіна
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як зробити вікна чистими – практичні поради
Щоб вікна в оселі були ідеально чистими, вам знадобляться всього два інгредієнта. Часто буває, що на вікнах залишаються розводи навіть після того, як їх помили магазинними засобами. Проте існують два способи, які допоможуть отримати блискучі та ідеально чисті вікна за допомогою всього лише двох інгредієнтів. І їх можна знайти в кожному домі. Це харчова сода та сіль. Як вони допоможуть дізнавалася Gаzеtа.uа. Харчова сіль Це простий, але ефективний народний метод. Потрібно розчинити 2 столові ложки солі в 1 л теплої води. Засіб перелити до пляшечки з розпилювачем і помити вікна, як зазвичай. Не забудьте в кінці протерти скло насухо м'якою ганчіркою. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зберегти тепло в оселі корисні поради Нашатирний спирт Ви зможете швидко отримати ідеально чисті вікна, але мити їх доведеться в гумових рукавичках, адже нашатирний спирт небезпечний для шкіри рук. Додайте 1 мл нашатирного спирту на 1 л води. Помістіть отриманий розчин до пляшечки з розпилювачем, розпиліть на скло, протріть ганчіркою, а потім насухо витріть серветкою. Єдиними недоліком цього методу можна назвати різкий запах. А тому після прибирання потрібно обов'язково провітрити приміщення. Тепер ви знаєте, як помити вікна, щоб вони були ідеально чистими і без розводів, за допомогою всього лише двох інгредієнтів. Якщо вам важко підтримувати режим прибирання в щоденному ритмі життя, правило однієї хвилини може наблизити до охайнішого простору довкола. Цей метод здатний кардинально змінити ваш щоденний розпорядок Якщо завдання займає менше однієї хвилини, ви виконуєте його негайно. Застосовуючи правило однієї хвилини до прибирання, воно заохочує прості способи навести лад.
we.ua - Як зробити вікна чистими – практичні поради
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules