Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
27.3 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
В Угорщині потрапив у ДТП автобус з українцями: серед постраждалих 17 дітей
У неділю, 6 липня, між містами Кунсентмартон і Тисафельдвар в Угорщині сталася дорожньо-транспортна пригода за участі пасажирського автобуса з українською реєстрацією. Про це повідомило Міністерство закордонних справ. Зазначається, що на момент аварії в автобусі перебували громадяни України. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Автобус із десятками українців потрапив у ДТП в Румунії За інформацією консульського відділу посольства України, внаслідок зіткнення травм зазнали 19 осіб, серед яких 17- неповнолітні українці. Двоє дітей отримали тяжкі поранення. Усіх постраждалих госпіталізували до місцевих медичних закладів. "Ще 49 пасажирам надано тимчасове розміщення та харчування. Українські дипломати оперативно прибули на місце події для надання допомоги", - йдеться у повідомленні. Вранці, 30 червня, в румунському повіті Бакау, автобус з 60 громадянами України зіткнувся мікроавтобусом. Внаслідок аварії є загибла та постраждалі. Транспортний засіб перевозив громадян України, рухався з Бакау до Адджуда. Під час руху він сильно зіткнувся з мікроавтобусом, який стояв на узбіччі дороги, після чого той перекинувся за межі проїжджої частини.
we.ua - В Угорщині потрапив у ДТП автобус з українцями: серед постраждалих 17 дітей
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як правильно почистити москітну сітку: інструкція
Москітні сітки чудовий спосіб захиститися від надокучливих шкідників. Однак їх варто мити хоча б раз у місяць, тому що на сіточці накопичується багато бруду. Також через це гірше поступає повітря в приміщення. Gаzеtа.uа розповість, як почистити москітну сітку. Отже, зніміть москітну сітку з вікна або дверей. Так буде простіше працювати Заберіть з неї листя, комах або інші брудні частинки з поверхні сітки. Можна скористатись пилотягом, у разі потреби. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У бачок унітазу потрібно регулярно наливати оцет ‒ ефект вразить Занурте сітку у велику миску або ванну з теплою мильною водою. За допомогою м'якої щітки або губки очистіть обидві сторони сітки. Сильно не тріть, бо можете пошкодити структуру. Змийте мильний розчин водою та дайте сітці повністю просохнути перед тим, як повернути її на місце. Покладіть її туди, де повітря буде циркулювати навколо неї. Так вона швидше буде сохнути. Перед встановленням сітки на вікно чи двері, перевірте, чи немає на ній пошкоджень або тріщин. Якщо є така потреба заклейте маленькі дірки або замініть пошкоджену сітку. Якщо ви хочете перетворити процес приготування їжі на приємне заняття і при цьому зберегти кухню чистою, то варто дослухатись до кількох порад. Gаzеtа.uа зібрала методи підготовки продуктів для приготування страв.
we.ua - Як правильно почистити москітну сітку: інструкція
Gazeta.ua on gazeta.ua
Удар РФ по Кременчуку: показали наслідки
Вранці 6 липня ворог атакував місто Кременчук. Зафіксовано влучання БпЛА в будівлю районного ТЦК та СП. Про це повідомляє ДСНС України. "Внаслідок атаки виникла пожежа на площі 700 м.кв у двоповерховій будівлі. Станом на 14:05 - пожежу ліквідовано", - йдеться у повідомленні. Попередньо постраждала одна людина. Пошкоджено 14 будинків і п'ять авто. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ворог атакував Миколаїв дронами, є постраждалі - фото і відео наслідків До ліквідації наслідків залучено 22 одиниці техніки та 87 рятувальників. На місці працюють психологи, піротехніки ДСНС та інші служби. "Інформація щодо постраждалих уточнюється", - додали в ДСНС. Уранці 6 липня російські війська атакували Кременчук на Полтавщині ударним безпілотником. Атака сталася близько 9:35. За попередньою інформацією, серед військовослужбовців і працівників територіального центру комплектування постраждалих або загиблих немає.
we.ua - Удар РФ по Кременчуку: показали наслідки
Gazeta.ua on gazeta.ua
Сон на балконі чи в саду: як облаштувати спальню просто неба, коли в кімнаті нічим дихати
Спекотними літніми ночами особливо хочеться прохолоди й свіжого повітря. Якщо в кімнаті важко дихати й заснути, спробуйте спати просто неба. Сон на свіжому повітрі - не лише приємний, а й корисний для здоров'я. Gаzеtа.uа пропонує п'ять простих ідей, як комфортно облаштувати нічний сон надворі - на балконі, в саду чи на дачі. Як облаштувати нічний сон на вулиці у спекотні дні Спати на балконі чи терасі Виносьте матрац або туристичну розкладачку на відкрите повітря. Додайте легку постіль і антимоскітну сітку. Комфорт гарантовано, а спека менше відчувається. Влаштуйте спальне місце в саду або на подвір'ї Розкладіть підстилку або надувний матрац під деревами. Навіс із простирадла або легкого тенту захистить від ранкової роси та комах. Використовуйте гамак Гамак між двома деревами або опорами - ідеальний варіант для літнього сну. Він добре провітрюється, а легкий плед додасть затишку вночі. Зверху можна натягнути тент або антимоскітну сітку. Вона захистить від роси, комах і ранкового сонця. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Додасть затишку та стилю: шість способів, як прикрасити альтанку Намет без тенту або з відкритими вікнами Якщо маєте туристичну палатку - використовуйте її як міні-спальню просто неба. Зніміть тент або відкрийте всі отвори для максимального доступу повітря. Усередину розстеліть каремат, ковдру або надувний матрац. Такий варіант ідеальний для тих, хто хоче бути максимально на природі, але без укусів комарів. Мобільне ліжко під зірками Створіть романтичну атмосферу: підстеліть килимок, додайте подушки, легку ковдру та гірлянди на батарейках. Такий варіант підійде і для відпочинку, і для сну на свіжому повітрі. Більшість дачників і власників будинків звертають увагу на встановлення тераси. Тераса на дачі може виконувати кілька цікавих і корисних функцій. Вона стане місцем концентрації приємних емоцій та світлого настрою. Розповімо, як спорудити та облаштувати терасу вдома.
we.ua - Сон на балконі чи в саду: як облаштувати спальню просто неба, коли в кімнаті нічим дихати
Gazeta.ua on gazeta.ua
В Україні знову подовжать воєнний стан і мобілізацію
На наступному пленарному тижні Верховна Рада розгляне чергове продовження воєнного стану та загальної мобілізації - цього разу ще на 90 днів. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у Теlеgrаm. Очікується, що новий термін діятиме з 7 серпня до 5 листопада 2025 року. Зазначається, що воєнний стан було запроваджено 24 лютого 2022 року у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війна з Росією триватиме навіть після зміни влади - ЦПД Це особливий правовий режим, що передбачає розширені повноваження для влади та військового командування з метою протидії збройній агресії. У країні також триває загальна мобілізація, під час якої на військову службу можуть призвати всіх військовозобов'язаних чоловіків віком від 18 до 60 років за відсутності підстав для відстрочки. Воєнний стан дозволяє запроваджувати обмеження - зокрема комендантську годину, трудову повинність, заборону на мітинги, відчуження майна, обмеження свободи пересування, діяльності ЗМІ та інтернету. З 1 вересня 2025 року у вищих навчальних закладах стартує базова військова підготовка для студентів. Це передбачено законом №3633-ІХ. Програму викладатимуть на другому курсі. Під час практичних навчань на полігонах молодь учитимуть надавати домедичну допомогу, стріляти з вогнепальної зброї, орієнтуватися на місцевості та поводитися в умовах бойових дій. Інструкторами будуть досвідчені військовослужбовці у відставці та ветерани.
we.ua - В Україні знову подовжать воєнний стан і мобілізацію
Gazeta.ua on gazeta.ua
Для чого водії тримають у бардачку автомобіля лак для нігтів: багато хто не здогадується
На перший погляд може здатися, що лак для нігтів в автомобілі - це суто жіночий аксесуар. Однак навіть чоловіки-водії все частіше тримають його в бардачку. У чому секрет такого незвичайного предмета в машині і як він може допомогти в екстреній ситуації? Досвідчені автомобілісти знайшли кілька корисних застосувань лаку для нігтів, які можуть врятувати в несподіваних ситуаціях, пише сайт "На пенсії". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для водія і автомобіля: основні правила безпечного водіння у спеку Захист лакофарбового покриття Невеликі подряпини на кузові автомобіля - це не тільки естетична проблема. Якщо не усунути пошкодження вчасно, на цих ділянках може з'явитися корозія. Лак для нігтів, підібраний за кольором, може стати тимчасовим рішенням. Він захищає метал від вологи та запобігає появі іржі. Звісно, це тимчасовий захід, але він дасть змогу зберегти кузов у хорошому стані до відвідування автомайстерні. Зупинка тріщини на лобовому склі Ще одна хитрість, перевірена багатьма водіями, полягає у використанні лаку для нігтів на лобовому склі. Якщо тріщина тільки з'явилася, нанесення прозорого лаку може запобігти її подальшому поширенню. Це допоможе виграти час, поки ви не заміните скло або не відвідаєте СТО. Для найкращого ефекту варто нанести кілька шарів лаку, щоб надійно зафіксувати пошкоджену ділянку. Багато водіїв, сідаючи за кермо автомобіля, навіть не замислюються про деталі конструкції, які виконають важливі функції. Однією з таких деталей є чорні точки на лобовому склі. Але мабуть, лише 10 з сотні водіїв знають, для чого вони потрібні
we.ua - Для чого водії тримають у бардачку автомобіля лак для нігтів: багато хто не здогадується
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як зробити фото на iPhone якіснішими: п'ять порад
Багато хто з нас просто використовує камеру свого смартфона, не замислюючись. Водночас є прості кроки, які ви можете зробити, щоб отримати кращі фотографії зі свого телефону. Видання Іndереndеnt зібрало кілька найкращих порад, які допоможуть вам стати фотографом-професіоналом. Увімкніть деякі напрямні Додаток для камери іРhоnе, як правило, є обережним, коли справа доходить до елементів керування та деталей, зберігаючи речі простими та безладними. Тим не менш, є один параметр, який може значно допомогти людям, коли йдеться про композицію фотографій, - сітка. Перейдіть до опції "Налаштування", прокрутіть униз до пункту "Камера" та натисніть на нього. Ви побачите багато параметрів, і один із них у розділі "Композиція" називається "Сітка". Увімкніть це, і ваш видошукач у програмі матиме сітку ліній, щоб допомогти вам візуалізувати кадр, який ви знімаєте. Це чудово підходить для створення більш цікавих знімків і забезпечення належного оформлення кадру, а якщо ви об'єднаєте його з інструментом "Рівень" до свого горизонту, ви отримаєте дуже простий інструмент, який допоможе вам винахідливіше наповнити свої фотографії. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аррlе працює над своїм першим складаним смартфоном: що про нього відомо Виберіть параметри спалаху Спалах може покращити або порушити якість фотографії - світлодіодний спалах на більшості нових іРhоnе досить потужний, але іноді він спрацьовує, коли ви цього найменше хочете. Занадто багато людей публікують нічні знімки, які були б кращими без спалаху, що висвітлює пил у повітрі навколо них, або вони публікують тьмяні знімки, які були б кращими, якби вони були трохи більш освітлені. Щоб контролювати це трохи більш обдумано, коли ваша програма Камера відкрита, просто торкніться маленької піктограми блискавки у верхньому лівому куті дисплея (у вертикальному режимі), щоб увімкнути та вимкнути спалах. Для більшого контролю торкніться маленької стрілки біля селфі-камери на дисплеї. У нижній частині видошукача з'являться елементи керування, включно з параметром спалаху, який дозволяє перемикати його між "Автоматичний спалах", "Увімкнено" та "Вимкнуто". Використовуйте додаткові налаштування Це швидке меню є ще одним чудовим інструментом: натискання цієї стрілки вашою селфі-камерою (або "Динамічний острів" на новіших іРhоnе) відкриває низку елементів керування. Серед них можна вибрати фільтри, змінити рівень експозиції вручну, увімкнути або вимкнути "Живі фотографії" тощо. Найкраще те, що він контекстно-залежний - меню змінюється залежно від того, який режим ви використовуєте. Отже, якщо ви робите знімок у "Портретному режимі", це дозволить вам змінити фокусну відстань. Поекспериментуйте з цими елементами керування та налаштуваннями, і незабаром ви знайдете деякі з них, які стануть у пригоді, коли ви робите більш якісний знімок. Виберіть типи файлів Якщо ви намагаєтеся більше захопитися редагуванням фотографій чи відео, ви незабаром зрозумієте, що існує багато змінних, коли мова йде про тип файлу, розмір файлу та роздільну здатність. На щастя, ви можете керувати багатьма з цих варіантів у програмі "Налаштування" в розділі "Камера". По-перше, ви можете вибрати роздільну здатність і частоту кадрів для кожного типу відео, причому варіанти з вищою роздільною здатністю займають більше пам'яті, коли ви їх використовуєте. Торкнувшись опції "Формати", ви зможете вибрати між форматом Аррlе НЕІF/НЕVС для фотографій і відео чи більш широко використовуваними форматами JРЕG/Н.264, якими вам буде легше ділитися та редагувати їх у програмному забезпеченні сторонніх розробників. Справжні ентузіасти можуть поекспериментувати з файлами РrоRАW на сумісних іРhоnе. Це дає вам найбільше можливих варіантів редагування, але також займає найбільше місця для зберігання. Збережіть налаштування У цьому надзвичайно важливому розділі "Камера" в програмі "Налаштування" є ще одне маловикористовуване меню, про яке люди повинні знати, - "Зберегти налаштування". Торкніться його, і ви побачите фантастичний набір параметрів, за допомогою яких ваша камера запам'ятає, що ви робили востаннє. Таким чином, замість переходу до режиму фото за замовчуванням наступного разу, коли ви відкриваєте камеру, ваша камера може відкритися в тому ж режимі, який ви використовували, навіть зберігаючи ті самі налаштування експозиції, керування глибиною тощо - ідеально, якщо ви використовуєте телефон, наприклад, під час поїздки, і не хочете щоразу все налаштовувати заново. У наступного покоління іРhоnе зросте швидкість зарядки. Рrо-версії іРhоnе 16 отримають швидку зарядку на 40 Вт, а з використанням МаgSаfе - 20 Вт, пише ІТНоmе. Нинішні іРhоnе підтримують дротову зарядку лише до 27 Вт і бездротову до 15 Вт з використанням МаgSаfе. При цьому флагмани Аndrоіd вже давно пішли вперед за потужністю зарядки, а деякі пристрої і зовсім підтримують адаптери 240 Вт. Це дозволяє заряджати телефон від 0% до 100% за 9 хв.
we.ua - Як зробити фото на іРhоnе якіснішими: п'ять порад
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Членства не буде": Орбан пояснив свою позицію щодо вступу України в ЄС
Якби у країнах-членах Європейського Союзу провели референдуми щодо вступу України до ЄС, то більшість громадян виступили б проти. Бюрократи у Брюсселі не враховують реальних загроз. Таку думку він висловив у дописі на своїй сторінці у Fасеbооk прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. "Якби кожна країна запитала свій народ, відповідь була б такою ж, як в Угорщині - ні",- написав Орбан. На його переконання, бюрократи у Брюсселі живуть у бульбашці й не враховують реальних загроз. Зокрема, він стверджує, що приєднання України, яка перебуває у стані війни, нібито означало б втягування конфлікту в Європу. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна домовитися з Орбаном: Клімкін оцінив шанси України "Ми не хочемо війни в Європі", - зазначив глава угорського уряду. Орбан також заявив, що членство України в ЄС начебто становить загрозу для економіки Угорщини. "Це знищить нашу економіку. Ризик занадто великий", - написав він. За словами прем'єра, Брюссель не може ухвалювати настільки важливі рішення без волі громадян. "Членства України не буде. Угорщина це зупинила. І дарма хтось каже, що це можна проігнорувати - доведеться рахуватись", - підсумував Орбан. 26 червня саміт Євросоюзу не зміг ухвалити спільну заяву на підтримку України. Угорщина заблокувала її через стратегічні розбіжності з ЄС. Втім, його офіційно не затвердили, а текст опублікували як додаток, який підтримали 26 із 27 країн. У документі йдеться про заклик до негайного припинення вогню з боку Росії, нові санкції проти РФ і її "тіньового флоту", 30,6 млрд допомоги Україні у 2025 році та схвалення прогресу України на шляху до ЄС.
we.ua - Членства не буде: Орбан пояснив свою позицію щодо вступу України в ЄС
Gazeta.ua on gazeta.ua
Вісім етапів за місяць: Україна звільнила з полону сотні військових і цивільних - Зеленський
З початку червня Україна здійснила вісім етапів масштабного обміну полоненими. У межах якого вдалося повернути додому сотні людей. Про це повідомив президент Володимир Зеленський. За словами глави держави, серед звільнених - українські військові, які обороняли Маріуполь, а також захисники з Донеччини, Запоріжжя, Луганщини, Харківщини, Сумщини, Чернігівщини та Київщини. Серед них молоді бійці, тяжкопоранені, хворі, а також ті, кого вважали зниклими безвісти. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бійці Маріуполя та зниклі безвісти: Україна провела новий обмін полоненими "Більшість із них були в полоні ще з 2022 року", - зазначив президент. Окрім військових, Україна також повернула цивільних громадян, яких утримували в російському полоні. Зеленський підкреслив, що це результат злагодженої роботи великої команди, яка продовжує працювати над тим, аби звільнити всіх українців. "Ми продовжуємо і працюватимемо, доки не повернемо кожного, усіх без винятку", - наголосив президент. Обміни є частиною системної роботи української влади щодо повернення захисників і цивільних із ворожого полону, що триває з початку повномасштабного вторгнення РФ 4 липня Україна здійснила черговий етап великого обміну полоненими. В в межах якого до України повернулися наші військові та цивільні, які перебували в російському полоні переважно з 2022 року. За словами Зеленського, серед звільнених - воїни, які обороняли Україну на різних напрямках: у Донецькій, Луганській, Харківській та Херсонській областях, а також у Маріуполі. Це представники Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту та цивільні громадяни. "Обміни мають тривати. Мета України - звільнити всіх наших людей із російського полону. Дякую кожному, хто допомагає це робити", - наголосив Зеленський.
we.ua - Вісім етапів за місяць: Україна звільнила з полону сотні військових і цивільних - Зеленський
Gazeta.ua on gazeta.ua
У Чорнобильському заповіднику народилися чорні лелеки: відтепер вони з паспортами
У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику відбулося кільцювання пташенят чорного лелеки. Цей вид птахів занесено до Червоної книги, повідомив орнітолог Сергій Домашевський на своїй сторінці у Fасеbооk. "Всі лелеченята виглядають чудово, всі модні, мають на кожній лапці по "обручці" на заздрість іншим лелекам свого виду", - зауважив Домашевський. Металеві кільця - це "паспортні документи" у світі птахів. Чорний лелека - це вид птахів з роду Лелека, родини Лелекових, який веде потайний спосіб життя. Розмах крил птаха сягає двох метрів, а гніздо, яке він будує на висоті до 20 метрів, може важити 500 кг. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без компаса і GРS: як птахам вдається долати тисячі кілометрів і не збитися зі курсу Чорні лелеки харчуються рибою, земноводними, водяними комахами, а інколи й дрібними гризунами. Порівняно з білим лелекою чорний намагається уникати людей, тому представників цього виду можна зустріти рідко. В Україні він переважно живе на Поліссі або в Карпатах. Рідкісні чорні лелеки оселилися у Чорнобильській зоні відчуження і вже мають потомство. Гніздо виявили поблизу села Кам'янка на висоті понад три метри. Там було троє пташенят. Чорний лелека - дуже обережний і рідкісний птах, тож кожне гніздо має величезне значення для збереження виду.
we.ua - У Чорнобильському заповіднику народилися чорні лелеки: відтепер вони з паспортами
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules