Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
29.3 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
НАБУ і САП готові долучитися до написання законопроєкту про антикорупційні органи
Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура привітали ініціативу президента України Володимира Зеленського щодо підготовки нового законопроєкту про забезпечення незалежності антикорупційних органів. НАБУ і САП готові долучитися до обговорення та підготовки законодавчого рішення, яке усуне правові ризики, відповідатиме стандартам верховенства права та забезпечить більший потенціал для гарантування справедливості в Україні, йдеться в спільній заяві. "Ми переконані, що збереження незалежності детективів і прокурорів, а також забезпечення принципу невідворотності покарання, що відображається законними вироками суду, є ключовими умовами для ефективного розслідування корупційних злочинів та виконання міжнародних зобовʼязань України", - додали в антикорупційних органах. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 17 депутатів із підозрами НАБУ проголосували за ліквідацію незалежності антикорупційних органів, - ЗМІ НАБУ і САП зберігають заклик до міжнародних партнерів продовжувати всебічно підтримувати Україну у боротьбі з російською агресією. "Ми продовжуємо діяти виключно в межах закону, залишаючись відкритими до конструктивного діалогу", - резюмували органи. Президент Володимир Зеленський заявив, що внесе до Верховної Ради законопроєкт, який має гарантувати незалежність антикорупційних інституцій та зміцнити систему правопорядку в Україні. Ініціатива стане відповіддю на суспільне занепокоєння після ухвалення змін до антикорупційного законодавства. Він наголосив, що в новому документі не буде жодного впливу чи втручання з боку Росії, а незалежність органів, таких як НАБУ і САП, буде повністю збережена.
we.ua - НАБУ і САП готові долучитися до написання законопроєкту про антикорупційні органи
Gazeta.ua on gazeta.ua
Умєров назвав кількість військовополонених, яких планують повернути з РФ по обміну
Понад 1,2 тис. людей візьмуть участь у гуманітарному обміні між РФ та Україною. Україна наполягає на поверненні цивільних та дітей, повідомив очільник переговорної делегації в Туреччині, секретар Ради національної безпеки і оборони Рустем Умєров під час пресконференції, пише Gаzеtа.uа. "По-перше, наша домовленість й результати цього гуманітарного треку - це понад 1200 людей. Обміни проведуть наші колеги, і ми продовжимо їх далі", - сказав Умєров. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відбувся черговий обмін полоненими: додому повертаються важкохворі і тяжкопоранені захисники Перший заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця зазначив, що Україна не обмінюється цивільними та дітьми. "Дітей та цивільних треба повернути, ми говорим про повернення військовополонених", - сказав Кислиця. Україна на переговорах у Туреччині пропонує росіянам провести зустріч президента України Володимира Зеленського й російського диктатора Володимира Путіна у серпні. Україна також наполягає на безумовному припиненні вогню.
we.ua - Умєров назвав кількість військовополонених, яких планують повернути з РФ по обміну
Gazeta.ua on gazeta.ua
Кургани в Монголії розкрили духовний світ кочових народів
Міжнародна археологічна експедиція почала розкопки на пагорбі Бор Овоо в Монголії, де вивчають поховання кочових еліт від бронзового віку до ХІІІ століття. Дослідження відбуваються в межах проєкту "Культура вершників", який очолює турецький історик, професор доктор Кюршад Юлдурим зі Стамбульського університету. В експедиції беруть участь також монгольські фахівці, повідомляє Аrkеоnеws. Професор Юлдурим пояснив, що головна мета досліджень - вивчити похоронні традиції стародавніх тюрків і монголів, а також зрозуміти їхні ритуальні практики. "Цей пагорб був свідком сакральних ритуалів протягом понад 3200 років", - сказав Кюршад Юлдурим. Бор Овоо розташований поруч із комплексом, присвяченим уйгурському хагану Моєну Чуру. Ця місцевість вважається священною у культурній пам'яті Центральної Азії. Команда зосередилась на п'яти ключових курганах, у яких можуть бути не лише людські рештки, а й артефакти, що ілюструють обряди та світогляд кочових спільнот. За першими даними, поховання відображають складну систему культів предків і духовних символів. Незважаючи на офіційний дозвіл, дослідники зіштовхнулися з обережністю місцевого населення. Мешканці вважають Бор Овоо священним місцем і ставляться до розкопок з насторогою. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Монголії археологи вперше знайшли гробницю кочівників У складі команди працюють доктор Ферхат Чіфтчі та професор Ердене Мягмар. Вони займаються як аналізом знахідок на місці, так і фіксацією даних для подальших досліджень. Проєкт поєднує польові археологічні роботи з лабораторними аналізами. Його результати мають бути оприлюднені трьома мовами - турецькою, монгольською та англійською. За словами Кюршада Юлдурима, у майбутньому команда планує розширити розкопки на долину Орхон, яка також є надзвичайно важливою для вивчення історії кочових цивілізацій. "Монголія - це унікальний ландшафт для дослідження стародавніх тюркських цивілізацій", - додав професор Юлдурим. На археологічній пам'ятці в провінції Сичуань у Центральному Китаї археологи виявили священне бронзове дерево культури Шу. Його знайшли в жертовній ямі. Археологам знадобилися чотири місяці, щоб повністю розкопати гілки, квіти, частини стовбура й прикраси дерева.
we.ua - Кургани в Монголії розкрили духовний світ кочових народів
Gazeta.ua on gazeta.ua
В Україні будуть скорочені бюрократичні процедури і проведений негайний аудит державних видатків: Зеленський підписав указ
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про заходи для скорочення бюрократичних процедур і проведення негайного аудиту державних видатків. Також готуються кроки щодо дерегуляції, аби "дати більше свободи людям", йдеться в його зверненні, пише Gаzеtа.uа. "Очікую від уряду протягом місяця результатів, щоб направити максимум державних ресурсів на оборону України", - прокоментував Зеленський. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЄС запланували надати 100 млрд євро для України у семирічному бюджеті Зокрема, йдеться про: проведення аналізу інституційної та функціональної спроможності органів державної влади в інтересах національної безпеки та оборони України; здійснення заходів з ефективної дерегуляції економічних процесів та скасування неефективних державних регуляцій, унеможливлення безпідставного втручання органів державної влади у здійснення законної підприємницької діяльності; удосконалення нормативно-правового регулювання; підготовку пропозицій щодо правових та організаційних заходів, спрямованих на підвищення ефективності функціонування держави в умовах воєнного стану, ефективності використання бюджетних коштів тощо. Верховна Рада України ухвалила в першому читанні зміни до Державного бюджету на 2025 рік. Ключовим елементом оновленого бюджету є суттєве збільшення фінансування сектору безпеки та оборони. Понад 400 млрд грн додатково буде спрямовано на потреби Збройних Сил та інших силових структур.
we.ua - В Україні будуть скорочені бюрократичні процедури і проведений негайний аудит державних видатків: Зеленський підписав указ
Gazeta.ua on gazeta.ua
Росіяни запропонували проводити на фронті короткочасні перемир'я
23 липня в Туреччині відбувся третій раунд переговорів між делегаціями України та Росії. Російська делегація запропонувала українській стороні розглянути питання оголошення на лінії фронту короткочасних перемирій, заявив голова команди країни-агресорки Володимир Мединський, пишуть росЗМІ. Перемир'я, за його словами, потрібні, щоби зібрати поранених і трупи своїх бійців. РФ нібито передала Україні "понад 7 тисяч тіл бійців ЗСУ", заявив він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відбувся черговий обмін полоненими: додому повертаються важкохворі і тяжкопоранені захисники Мединський також заявив, що всі домовленості, досягнуті з гуманітарних питань під час другого раунду переговорів у Стамбулі 2 червня, виконані. "Ми запропонували сформувати три робочі групи, які працюватимуть онлайн: з політичних, гуманітарних, військових питань", - заявив він. У Стамбулі 23 липня відбулася зустріч переговорних груп України і Росії. Зустріч тривала менше години. Українська делегація прибула після зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом в Анкарі.
we.ua - Росіяни запропонували проводити на фронті короткочасні перемир'я
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як почати тренуватися вранці, якщо ви не "жайворонок"
Ранкові тренування мають кілька переваг. Є кілька стратегій, які допоможуть змінити свій графік для фізичних вправ, пише Rеаlsіmрlе. Переваги ранкових тренувань Опитування показують, що ви з більшою ймовірністю будете дотримуватися ранкового тренування або програми вправ, ніж пізніше вдень, коли вас, ймовірно, відволікатимуть інші обов'язки або ви матимете час придумати виправдання, щоб пропустити тренування. Дослідження також показали, що фізичні вправи можуть допомогти покращити настрій і самопочуття, збільшуючи рівень нейромедіаторів гарного самопочуття, таких як ендорфіни, адреналін, норадреналін і дофамін. Також було показано, що фізична активність покращує когнітивні функції, такі як пам'ять, увага, концентрація та навчання. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Секрет японців: проста вправа, яка знижує тиск і рятує від депресії Само собою зрозуміло, що ранкове тренування - це чудовий спосіб розпочати кожен день, особливо перед роботою чи навчанням, коли ви хочете бути у найкращій психологічній формі. Ранкові тренування також можуть допомогти вам подолати літню спеку. Як почати тренуватися вранці Висипайтеся Це має бути очевидним, але якщо ви не зафіксуєте необхідну кількість сну, вам не захочеться вставати вранці, не кажучи вже про ранкове тренування. Хоча вам слід прагнути спати сім-вісім годин щоночі, перейти на це вночі непросто. Ось чому Джонатан Джордан, сертифікований персональний тренер NАSМ та коуч з харчування в Сан-Франциско, радить своїм клієнтам додавати лише 30 хвилин до свого режиму сну. Тож, якщо ви зазвичай лягаєте в ліжко близько 23:00, почніть свідомо намагатися лягати в ліжко о 22:30. "Навіть якщо ви спокійно лежите в ліжку та трохи глибоко дихаєте або медитуєте, поки не заснете, це може допомогти", - каже він. Українська фітнес-тренерка та зірка шоу "Зважені та щасливі" Аніта Луценко розповіла про важливий аспект схуднення та тренувань - мотивацію. Жінка розповіла про свої зайві кілограми та як вона їх позбулась. Вона каже, що все змінюється, коли ти просто робиш. Просто треба систематично, без перерв займатися собою, без панік, що не вийшло, - просто робити, а не говорити. І результат прийде 100%.
we.ua - Як почати тренуватися вранці, якщо ви не жайворонок
Gazeta.ua on gazeta.ua
США погодили продаж Україні двох пакетів зброї на суму $322 млн: що в списку
Державний департамент Сполучених Штатів Америки схвалив продаж Україні двох пакетів зброї та обладнання на загальну суму $322 млн. Передбачено продаж ракетних систем НАWК Рhаsе ІІІ, систем забезпечення та супутнього обладнання на суму приблизно $172 млн, повідомляє американське Агентство з питань співробітництва в галузі оборони та безпеки. "Реалізація цього запропонованого продажу вимагатиме тимчасового службового відрядження приблизно п'яти представників уряду США та п'ятнадцяти підрядників до України. Цей запропонований продаж не матиме негативного впливу на обороноздатність США", - зазначили в агентстві. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США більше не хочуть бути залученими у війну в Україні - спікер Конгресу Ще $150 млн піде на бойові машини піхоти Вrаdlеy, їх ремонт і техпідтримку. "Уряд України звернувся з проханням про закупівлю обладнання та послуг для модернізації бойових машин піхоти Вrаdlеy, технічної допомоги, навчання, публікацій та інших пов'язаних елементів логістики та програмної підтримки", - йдеться в заяві. Зенітно-ракетні комплекси Раtrіоt, які, згідно з планами президента США Дональда Трампа, мали надійти до України, не будуть поставлені раніше весни 2026 року, повідомляє німецьке видання Sріеgеl з посиланням на урядові джерела у ФРН. У США вважають, що саме європейські партнери повинні взяти на себе першочергове постачання, а потім отримати заміну з американських виробничих ліній. Однак, як повідомляє Sріеgеl, процес передачі йде повільніше, ніж очікувалося. Зокрема, Німеччина, яка потенційно може передати одну з батарей Раtrіоt, сама зможе отримати нову систему лише через вісім місяців. Лише після цього стане можливим передавання ЗРК Україні.
we.ua - США погодили продаж Україні двох пакетів зброї на суму $322 млн: що в списку
Gazeta.ua on gazeta.ua
Україна запропонувала провести зустріч Путіна і Зеленського - Умєров
23 липня у Стамбулі відбувся третій раунд прямих переговорів між Росією та Україною. На них, зокрема, обговорили можливу зустріч лідерів РФ і України - Володимира Путіна і Володимира Зеленського, повідомив очільник української делегації, секретар Ради національної безпеки і оборони Рустем Умєров, передає "24 канал". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна готова припинити вогонь просто зараз - Умєров Зустріч планується провести до кінця серпня. Делегація України запропонувала росіянам провести зустріч лідерів країн за участі президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана та президента Сполучених Штатів Дональда Трампа. У Стамбулі 23 липня відбулася зустріч переговорних груп України і Росії. Українська делегація прибула після зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом в Анкарі.
we.ua - Україна запропонувала провести зустріч Путіна і Зеленського - Умєров
Gazeta.ua on gazeta.ua
Відбувся черговий обмін полоненими: додому повертаються важкохворі і тяжкопоранені захисники
23 липня відбувся вже дев'ятий етап обміну полоненими між Україною і РФ, про який домовлено в Стамбулі. Додому повертаються важкохворі й тяжкопоранені захисники, повідомив президент України Володимир Зеленський. "Можемо вже говорити про деталі за всі етапи останніх стамбульських домовленостей вдалося повернути більш ніж 1000 наших людей. Для тисячі родин це радість знову обійняти своїх близьких", - написав він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна вимагає негайного припинення вогню на переговорах у Стамбулі - Зеленський Ці воїни захищали Україну на різних напрямках фронту. Значна кількість пробула в полоні понад три роки. Всі отримають необхідну підтримку та медичну допомогу, пообіцяв президент. "Повернути всіх наших - це пріоритет для держави. І ми продовжимо всі зусилля для того, щоб усі наші люди повернулися з неволі", - написав він. З полону повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема із підрозділів ДШВ, ВМС, Сил ТрО, а також бійці Державної прикордонної служби, Національної гвардії та Національної поліції України, повідомили в Координаційному штабі. Крім представників солдатського та сержантського складу, вдалося звільнити й офіцерів. За словами Коордштабу, частина звільнених воїнів потрапили в полон під час оборони Маріуполя і провели у неволі понад три роки. "Повертається з полону останній із Захисників острова Зміїний - боєць Державної прикордонної служби України", - йдеться в повідомленні. Наймолодшому звільненому в рамках обміну захиснику виповнилося 27 років, найстаршому - 66 років. Загалом з полону повернулися українці, що воювали на Донецькому, Запорізькому, Луганському, Херсонському, Харківському, Сумському та Чернігівському напрямках. Упродовж весни та літа вдалося активізувати процес звільнення українських військових і цивільних, які перебували в російському полоні. Серед звільнених - не лише військові, а й цивільні, зокрема ті, хто вважався зниклим безвісти або утримувався в російських в'язницях ще до повномасштабного вторгнення.
we.ua - Відбувся черговий обмін полоненими: додому повертаються важкохворі і тяжкопоранені захисники
Gazeta.ua on gazeta.ua
Третій Майдан? Партнери занепокоєні централізацією влади в Україні
Протести проти "закону про НАБУ і САП" нагадують як починалися дві наші революції. Як відреагував світ на скандальне голосування і як це вплине на підтримку України, - розповдає Gаzеtа.uа. Досі НАБУ і САП були незалежними органами. Із 23 липня 2025 року вони підпорядковуються Генпрокурору. Розпорядження, накази, вказівки Генпрокурора стають обов'язковими для детективів НАБУ. Отже, ключові антикорупційні органи в Україні втратили інституційну незалежність. Речник Єврокомісії Гійом Мерсьє висловив стурбованість, оскільки, на думку ЄС, НАБУ і САП мають залишатися незалежними. Президент України у традиційному зверненні, яке того дня з'явилося у мережі аж після опівночі, пояснював: "Немає жодного раціонального пояснення, чому кримінальні провадження на мільярди "висять" роками. І немає жодного пояснення, чому росіяни досі можуть отримувати інформацію, яка їм необхідна. Важливо, щоб без росіян. Важливо, щоб була невідворотність покарання і щоб суспільство це дійсно бачило", - сказав глава держави. Утім, судячи з реакції іноземних партнерів, аргументи Зеленського були непереконливими. Серйозний крок назад "Незалежність НАБУ і САП та верховенство права залишаються ключовими умовами для євроінтеграції", - написав у соцмережі Х міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп. Гостріше висловився єврокомісар з економіки Валдіс Домбровскіс. У Тhе Fіnаnсіаl Тіmеs він заявив, що фінансова допомога Україні тісно пов'язана з прозорістю, судовою реформою та демократичністю урядування. Утім, делегація Комітету з бюджетного контролю Європарламенту, котра якраз 21-22 липня перебувала у Києві, закликала продовжувати підтримку нашої країни. Єврокомісія серйозно стурбована "ліквідацією ключових гарантій незалежності НАБУ", каже єврокомісарка з питань розширення Марта Кос. Вірогідно, європейці чекали на сигнали з-за океану, щоб зайвий раз не дражнити Трампа. Але реакція у США виявилася неоднозначною. "Велике глупство" З одного боку, як і в 2004 та у 2014 роках, американські політики підтримали волелюбність українців. Але конгресвумен-республіканка Марджорі Грін у соцмережі Х закликала припинити фінансування та постачання зброї Україні. З іншого боку - "яструби" в оточенні президента США, схоже, готують різкіший відгук. Тестовим став допис у соцмережі Х доньки спецпредставника президента Кіта Келлога, котрий кілька днів минулого тижня провів в Україні. Меган Моббс написала про "велике, неймовірне, приголомшливе глупство". А Дональд Трамп укотре натякнув на розкрадання американської допомоги в Україні: "Вони мали купляти обладнання, та у мене відчуття, що витратили не кожен долар на це". Як це розуміти? Тhе Wаshіngtоn Роst пише про загрозу зриву військової допомоги Україні через скандальний закон. Німецьке видання Dеr Sріеgеl інформує, що Україна не отримає обіцяні президентом США системи ППО "Раtrіоt" до весни 2026 року. Тhе Sресtаtоr не виключає, що ЄС запровадить санкції проти України чи скасує безвіз. Тhе Есоnоmіst пов'язує скандальний закон із розслідуваннями у найближчому оточенні Зеленського, бо Генпрокурор Руслан Кравченко, котрий набув контролю за НБУ і САП, є лояльним до чинного президента. "Ніхто нічого не згортав" НАБУ і САП перевищували свої повноваження, каже народний депутат України від "Слуг Народу" Юрій Камельчук. Мовляв, "немає ніякого відкату від європейського напрямку". Ухвала скандального закону стала можливою із "мовчазної згоди Вашингтона", зазначив політичний експерт Тарас Загородній. "Думаю, що знайдена СБУ російська агентура в НАБУ це лише перший крок. Далі піднімуться справи про незаконне збагачення, дивні розслідування, зливи матеріалів, витоки службової інформації", - прогнозує він. Цілісніші та суб'єктніші Президент Володимир Зеленський спробував пом'якшити ситуацію і зустрівся з Генпрокурором та керівниками НАБУ і САП. Каже, що розроблять план законодавчих змін, а "антикорупційні органи продовжать працювати". Та антикорупціонери після зустрічі заявили, що згоди не досягли. Єдиний вихід, на їхню думку, скасувати закон. Ми не побачили обіцяних успішних великих справ за роки діяльності НАБУ і САП, розповіла Gаzеtа.uа керуюча партнерка, адвокатка юридичної фірми РrоfіLеgаl Юлія Кальова. "Однак влада мала вирішити це, не підриваючи гарантій незалежності антикорупційних органів, які є дуже важливими для наших міжнародних партнерів", - наголосила вона. У веремії емоцій губиться головне, - правоохоронці зафіксували "російський слід" у НАБУ, звернув увагу Gаzеtа.uа кандидат політичних наук Олексій Буряченко. "Зміни внесено, щоб унеможливити подібні ситуації з російськими "кротами" в подальшому і повернути роботу правоохоронної системи в єдине конституційне русло, без винятків, - пояснив він. - "Тихих гаваней" для ворожої агентури стане значно менше". Партнери на роздоріжжі Опитані Gаzеtа.uа експерти відкидають ймовірність Майдану. На думку Юлії Кальової, влада або продемонструє готовність до перегляду найбільш важливих положень ухваленого рішення і збереже стратегічну підтримку, або партнери скоротять чи взагалі припинять фінансову допомогу. Із нею частково погоджується український політичний експерт і дипломат Вадим Трюхан. Відзначивши досить помірковану реакцію партнерів, експерт у коментарі Gаzеtа.uа наголосив: про жоден розворот від України не йдеться. Просто, за його словами, партнери на роздоріжжі. Вони мають вживати заходів, щоб Україна не відходила від демократизації, водночас не можна допустити поразки у війні. А у Вашингтоні, котрий зазвичай був драйвером впливу на Україну, вважають скандал дрібним, звідти жорсткої реакції годі й очікувати. "За повалення Зеленського до влади можуть прийти радикали або військові, котрі виросли ще з добробатів і можуть об'єднати навколо себе найбільш пасіонарну частину військової спільноти і здатні ризикувати. Їм вести діалог із міжнародними партнерами буде дуже складно. Росія у такому разі буде з кожної праски кричати про відсутність законної влади в Україні", - пояснив експерт. На його думку, ті, хто проштовхував зміни, розраховували на невизначеність партнерів і на острах всередині країни перед військовим переворотом, але вони вирішували локальні задачі. За кілька місяців або після завершення війни зміни будуть переглянуті, а доти триватимуть локальні акції протесту. "Громадськість пережила перший шок. Зеленський розуміє, що не можна випускати ситуацію з-під контролю. Хоча суспільству буде це непросто "продати", наміри ми бачимо", - констатував Трюхан.
we.ua - Третій Майдан? Партнери занепокоєні централізацією влади в Україні
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules