These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
За минулу добу Росія втратила на фронті 1040 солдатів. Також українські воїни знешкодили два танки, сім бойових броньованих машин, 23 артилерійські системи, 222 безпілотних літальних апарати, 14 ракет та 76 одиниць автомобільної техніки окупантів. Загальні бойові втрати ворога у війні склали 1 031 620. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ. "Дані уточнюють", - сказано в повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сказали, чи є зараз загроза з Чорного моря Загальні втрати окупантів від початку війни: особового складу - близько 1031620 (+1040) осіб поранено/ліквідовано; танків - 11013 (+2) од.; бойових броньованих машин - 22972 (+3) од.; артилерійських систем - 30140 (+38) од.; РСЗВ - 1437 (+3) од.; засоби ППО - 1193 (+0) од.; літаків - 421 (+0) од.; гелікоптерів - 340 од.; БПЛА оперативно-тактичного рівня - 44781 (+324) од.; крилатих ракет - 3445 (+6) од.; кораблів/катерів - 28 од.; підводних човнів - 1 од.; автомобільної техніки та автоцистерн - 54656 (+81) од.; спеціальної техніки - 3929 (+0) од. Федеральна служба державної статистики країни-агресора РФ (Росстат) припинила повідомляти про кількість смертей у країні. Ймовірно, рішення ухвалили в межах зусиль Кремля щодо приховування втрат ЗС РФ у війні проти України, зазначає Інститут вивчення війни. Раніше через статистику померлих росіян можна було відстежити і деякі дані про їхню ліквідацію на фронті.
Агент руху "АТЕШ", що перебуває у складі 291-го мотострілецького полку на Запорізькому напрямку, успішно відстежив і передав Силам оборони України координати позицій зенітного ракетного комплексу "Стріла-10" який окупанти використовують для захисту своїх передових підрозділів від ударів з повітря. Про це партизанський рух повідомив у Теlеgrаm. "Спостереження за засобами ППО ворога ведеться цілодобово - з метою засліпити окупаційну армію, позбавивши її повітряного прикриття. Кожен комплекс ППО - будь то "Стріла-10", "Панцир-С1" або інші системи - стає пріоритетною метою для Сил оборони України", - йдеться у повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Севастополі майже не залишилось бойових кораблів РФ - нові деталі від "АТЕШ" Партизани відзначили, що останнім часом значно зросла кількість звернень від російських військовослужбовців, розчарованих тим, що відбувається, і готових до співпраці. Багато з них прагнуть протидіяти злочинним наказам і сприяти боротьбі з режимом, перебуваючи прямо в тилу. Партизанський рух "АТЕШ" повідомили про успішну диверсійну операцію в тимчасово окупованому Криму. За їхніми даними, поблизу населеного пункту Уварове, що в Ленінському районі, був знищений релейна шафа на важливій ділянці залізниці, яка проходить через Керченський міст. У "АТЕШ" зазначили, що пошкоджена ділянка є стратегічно важливою для російських військових. Саме через цей залізничний маршрут, за словами агентів, окупанти регулярно транспортують техніку, пальне та особовий склад.
Росії знадобиться близько 89 років, щоб захопити всю Україну за нинішніх "відносно прискорених" темпів просування окупантів. Видання Тhе Есоnоmіst опублікувало аналіз щодо поточної російської наступальної кампанії "Літній наступ 2025", яка розпочалася 1 травня. Інститут вивчення війни (ІSW) порівняв дані зі своїми. "Темпи просування росіян коливаються і, ймовірно, не залишаться такими постійно. Тhе Есоnоmіst виявив, що Росія захоплювала в середньому близько 15 квадратних кілометрів на день під час цих наступальних зусиль. Ці дані узгоджуються з власною оцінкою ІSW щодо темпів просування Росії з травня поточного року", - йдеться у повідомленні. Тhе Есоnоmіst також підрахував, що з теперішніми темпами просування окупантів, армія РФ потенційно може захопити захопити решту Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей до лютого 2028 року. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти навмисно б'ють по цивільних: DеерStаtе про головну мету ударів по Добропіллю "Війська РФ захопили загалом 498,53 квадратних кілометра у травні та 466,71 квадратних кілометра у червні, в середньому близько 15,8 квадратних кілометрів на день у травні та червні. Темпи просування Росії в 15,8 квадратних кілометрів на день є надзвичайно високими порівняно зі темпами просування Росії взимку 2024-2025 років та навесні 2025 року, і навряд чи залишатимуться постійними", - сказано в звіті ІSW. Темпи просування Росії в Україні значно змінювалися протягом війни залежно від багатьох факторів, включаючи кількість активних російських наступальних операцій на різних ділянках фронту, пору року та пов'язані з ними погодні та рельєфні умови, а також відповідний рівень укомплектованості особового складу та матеріально-технічних запасів російських та українських військ, підсумували аналітики. Сили оборони спрямовують зусилля на зрив виконання російськими загарбниками планів наступу та виснаження їхнього бойового потенціалу. З початку минулої доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що Росія має відшкодувати Україні збитки, спричинені повномасштабною війною. Про це він повідомив під час Конференції з відновлення України у Римі, інформує сайт Федерального уряду Німеччини. За оцінками уряду Німеччини, сума втрат становить приблизно 500 млрд. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мерц закликав Україну розвивати оборонну промисловість "Росія повинна відшкодувати цю матеріальну шкоду. Поки цього не станеться, вона не отримає і не повинна отримати доступ до заморожених активів", - сказав Мерц. Канцлер зазначив, що державні активи РФ на сотні мільярдів євро, переважно розміщені у країнах Європейського Союзу, залишатимуться замороженими. Доходи з цих активів, як і раніше, спрямовуватимуться на забезпечення кредитної підтримки України. Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц повідомив про готовність уряду закупити в США ще кілька комплексів протиповітряної оборони Раtrіоt і передати їх на озброєння Збройним силам України. Очільник німецького уряду також повідомив, що звернувся з проханням до президента США Дональда Трампа стосовно передачі цих систем.
11 липня вшановують книгиню Ольгу. Головні іменини Ольги відзначають саме цього дня. Хоча день ангела Ольги святкують ще 28 січня, 22 лютого, 1 березня, 4 липня та 10 листопада. Найкращі привітання з Днем ангела Ольги Нехай життя, мов пісня, Лине у любові, Щасливі дні, Нехай дарує доля, Хай ангел-хоронитель дасть, Наснагу й сильну волю, З днем ангела вітаєм нині щиро, Олю! *** Сьогодні у тебе День Ангела. Приймай мої поздоровлення. Я бажаю тобі міцного здоров'я, багато сил і енергії, море фінансів і океан фінансового благополуччя. Нехай твоє життя буде казковим. Нехай у тебе завжди буде багато вражень. Я бажаю тобі не сидіти на місці, багато подорожувати, знайомитися з новими людьми і розкривати нові грані нашого життя! *** Ти носиш ім'я великої княгині, ти найвідважніша жінка, яка вміє створювати і берегти домашнє вогнище. Я від всього серця вітаю тебе з твоїм святом, бажаю тобі кохання і жіночого щастя, нехай вони супроводжують тебе все твоє життя. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Передбачав події і лікував хворих - чому Антоній Печерський важливий для України *** Люба Олю, вітаю тебе з твоїм святом Днем Ангела. Хочу побажати тобі ясного неба та яскравого сонечка, попутного вітру й іноді теплих крапель дощу. Залишайся такою ж доброю і милою, гарною і коханою, бажаною і щасливою, радісною і чарівною. 11 липня православні вшановують пам'ять Блаженної княгині Ольги. Утвердженню християнства на Русі за часів князя Володимира передувало князювання великої княгині Ольги. Свята Ольга вважається покровителькою матерів синів і вдів. Останні їй моляться про втіху, а молоді дівчата просять вдалого заміжжя. Цього дня не можна прати - після цього можуть хворіти руки. Не сваріться з рідними, бо буде складно помиритися. Для іменинника є свої заборони: не можна брати в борг гроші, сіль, хліб. Не можна купатися і планувати весілля.
У червні 2025 року в Європейському Союзі вперше в історії найбільше електроенергії було вироблено саме за допомогою сонячної енергії. Про це повідомляє Еurоnеws із посиланням на аналітичний центр Еmbеr. За наявними даними, на сонячну енергетику припало 22,1% усієї електроенергії, виробленої в ЄС у червні. Цей показник перевищив частку ядерної енергії та значно випередив генерацію з викопного палива. Щомісячних рекордів у виробництві сонячної електроенергії досягли щонайменше 13 країн-членів ЄС. Зокрема, Нідерланди забезпечили 40,5% своєї електроенергії за рахунок сонця, а Греція - 35,1%. Це стало можливим завдяки зростанню встановлених потужностей і тривалому сонячному періоду. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цього літа у ЄС очікують найбільших в історії затримок авіарейсів Водночас виробництво електроенергії з вугілля знизилося до історичного мінімуму - лише 6,1% у загальному енергобалансі ЄС. Для порівняння, у червні 2024 року цей показник становив 8,8%. Найбільші споживачі вугілля - Німеччина та Польща - також показали рекордно низьке використання: у Німеччині лише 12,4% електроенергії було вироблено з вугілля. Крім того, десять країн ЄС, серед яких і Ірландія, взагалі не використовували вугілля для генерації. Ірландія остаточно закрила свою останню вугільну електростанцію 20 червня. Іспанія та Словаччина оголосили про намір повністю припинити використання вугілля вже до кінця 2025 року. У 2008 році сонячна енергетика становила лише 1% у структурі відновлюваної енергії в Європі. За даними Єврокомісії, у 2023 році її частка зросла до 20,5%. У 2024 році Європейський Союз витратив приблизно 21,9 млрд на імпорт російських викопних палив, що лише на 1% менше, ніж роком раніше. Для порівняння, фінансова допомога ЄС Україні того ж року склала 18,7 млрд. Попри 17 пакетів санкцій та багаторазові заяви про поступову відмову від російських енергоресурсів, нафта, газ і зріджений природний газ (СПГ) з Росії досі надходять до європейської економіки.
У Росії в ніч проти 11 липня в Тулі та Тульській області росіяни поскаржилися на масовану атаку дронів. Росіяни поскаржилися на звуки вибухів в Алексині, а також у Пролетарському районі, де є великі підприємства оборонно-промислового комплексу РФ - Приладобудування і СПЛАВ, пишуть місцеві пабліки. Російські ЗМІ також поширюють відео. "У регіоні все ще зберігається небезпека БПЛА. Підрозділи ППО Міноборони РФ контролюють ситуацію в повітряному просторі Тульської області", - заявив губернатор російського регіону Дмитро Міляєв. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Липецьку область атакували дрони - під ударом стратегічний завод РФ Також у РФ повідомили про атаку дронів у Липецькій області. Місцевий губернатор Ігор Артамонов заявив, що сталося займання внаслідок падіння дрона. Вночі під ударом дронів також було Підмосков'я, зокрема місто Дубна, де розташоване підприємство з розробки безпілотників "Кронштадт". Раніше по ньому вже завдавали ударів. Також повідомляється про велику кількість БПЛА та вибухів у Тверській області. В російському Іжевську 1 липня лунали вибухи. У місті розташований завод-виробник ударних безпілотників. Після атаки почалася пожежа. У місцевому аеропорту запроваджували обмеження.
Національний банк України на 5 коп. підняв курс долара до гривні. Офіційний курс на 11 липня встановили на рівні 41,82 грн за 1 долар, свідчать дані на сайті НБУ. Водночас курс євро становить 48,97 грн за 1 євро. Польський злотий виріс на 1 коп. Офіційний курс встановили на рівні 11,52. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Політика Трампа послабила долар до рівня 1973 року В обмінниках долар продають у середньому за 41,45 грн. Купують за 41,7 грн. За євро в обмінниках пропонують 48,55 грн. Продають за 49,4 грн. За останні два місяці валютний ринок України помітно змінився. Попит на долари серед населення суттєво впав. У травні на міжбанківському ринку попит на валюту зріс. Причиною стало сезонне зменшення експортних надходжень. У відповідь НБУ посилив інтервенції - обсяги досягли $2,9 млрд. При цьому українці стали менше купувати валюту. У квітні та травні чистий попит населення впав до $0,2 млрд. Для порівняння, ще в січні ця сума сягала 1,5 млрд.
В спекотні дні організм найбільше потребує води. Вона необхідна, щоб уникнути зневоднення. Розповімо, які напої корисно пити влітку і легко втамують спрагу. Вода Вода відновлює рідину, втрачену в результаті обміну речовин, дихання та потовиділення. Це ідеальний напій для втамування спраги та відновлення організму. Не можна точно сказати, скільки людям потрібно пити води на день. Необхідна кількість залежить від того, скільки людина їсть, яка погода та наскільки вона активна. Тому краще пити за потребою - коли відчуєте спрагу, треба пити. А перед виходом на вулицю краще випити більше, щоб довше не хотілося. Чай та кава Чай та кава - це найкраща альтернатива воді. Якщо не додавати цукор, то в них немає калорій, при цьому є корисні речовини, такі як антиоксиданти та флавоноїди. Попередні експерименти показують, що споживання двох-трьох чашок чаю на день пов'язане зі зниженням ризику передчасної смерті, серцевих захворювань, інсульту та цукрового діабету другого типу. Але висновки робити поки що рано - потрібні більші дослідження. Кава від чаю не відстає. У довгостроковій перспективі знижує ризик розвитку діабету другого типу, хвороб серця та судин. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ексклюзивне літнє меню: варіації кави з льодом та морозивом, які вас вразять Лимонад Лимонад - це просто вода, змішана з лимоном та іншими інгредієнтами, тому користь від нього така сама, як і від звичайної питної води. Лимонад краще робити вдома самому та не додавати цукор. У магазинних, навпаки, цукру багато. Підвищене вживання цукру призводить до надлишку калорій та викликає ожиріння. Також від нього розвивається карієс, збільшується ризик розвитку хвороб серця, інсульту та діабету другого типу. Компот Компот можна зробити із сезонних фруктів та ягід. Наприклад взяти абрикоси, персики та груші. Або взяти сухофрукти або готову суміш для компоту. Головне - не додавати багато цукру, інакше напій стане калорійним. Літо - час спекотних днів, коли організм прагне прохолоди і стрімко втрачає вологу. Перше, чого хочеться в спеку, - пити. Вода - найпростіше, чим можна подолати спрагу. Однак хочеться освіжитися чимось смачним. Спробуйте прохолодні напої, які легко приготувати самим. Gаzеtа.uа ділиться трьома рецептами літнього чаю.
У США автокомпанія Fоrd Моtоr відкликає понад 850 тис. автівок через потенційну несправність паливного насоса низького тиску. Несправність може призвести до зупинки двигуна, повідомляє Rеutеrs. "Несправний паливний насос може зменшити потік пального з бака до двигуна, що призведе до його зупинки та збільшить ризик аварії", - заявила Національна адміністрація безпеки дорожнього руху США (НАБДР). ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали найпопулярніші гібридні авто місяця Загалом Fоrd Моtоr відкликає 850 318 автомобілів у США. "Це відкликання стосується, зокрема, певних моделей Lіnсоln Аvіаtоr, вантажівок F-150 та автомобілів Мustаng", - йдеться у повідомленні. Американську відомство отримало шість скарг від споживачів щодо несправності насоса. За оцінками НАБДР, 10% транспортних засобів мають цей дефект. Компанія Ілона Маска Теslа продовжує втрачати ринок Європи. У позаминулому місяці продажі нових електроавтомобілів Теslа на європейському ринку впали відносно травня минулого року на 28% - до 13863 одиниць