Цікавості - we.ua

Цікавості

we:@cikavosti.com

4.2 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Гормон апетиту людини знайдено в морських зірках
Біологи з Лондонського університету королеви Марії виявили, що бомбезин – нейрогормон, який регулює апетит у людини, має спільне еволюційне коріння з подібними молекулами у морських зірок, що існують уже понад 500 мільйонів років. Результати дослідження, опубліковані в журналі Рrосееdіngs оf thе Nаtіоnаl Асаdеmy оf Sсіеnсеs, демонструють неочікувані еволюційні зв’язки між людиною та морськими безхребетними. Виявлено, … Стаття Гормон апетиту людини знайдено в морських зірках з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Гормон апетиту людини знайдено в морських зірках
Вино в Трої було для всіх, а не лише для еліти
Нове археологічне дослідження виявило, що в стародавній Трої вино було доступне для всіх жителів незалежно від їхнього соціального статусу, що суперечить усталеним уявленням про цей напій як привілей еліти. Німецькі вчені провели хімічний аналіз посудин для пиття, знайдених у руїнах стародавнього міста на заході Туреччини. Результати дослідження показали сліди виноградних кислот як в елітних келихах, … Стаття Вино в Трої було для всіх, а не лише для еліти з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Вино в Трої було для всіх, а не лише для еліти
Нова модель пояснює, як люди обрали землеробство
Група науковців з університетів Бата, Кембриджа та Інституту еволюційної антропології Макса Планка опублікувала інноваційне дослідження у Рrосееdіngs оf thе Nаtіоnаl Асаdеmy оf Sсіеnсеs. Їхня робота переглядає тривалі припущення про походження землеробства. Дослідники виявили, що соціальні взаємодії відіграли вирішальну роль у переході до сільського господарства. Традиційні теорії часто пояснювали цей перехід екологічними чинниками, такими як зміна … Стаття Нова модель пояснює, як люди обрали землеробство з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Нова модель пояснює, як люди обрали землеробство
ЦЕРН виявив чому антиматерія не знищила Всесвіт
Експерименти на Великому адронному колайдері виявили вирішальну відмінність у поведінці матерії та антиматерії, що може пояснити, чому наш Всесвіт уникнув повного знищення після Великого вибуху. Антиматерія за своєю природою майже ідентична звичайній матерії, але її частинки мають протилежний заряд. При зустрічі матерія та антиматерія взаємно анігілюють, перетворюючись на вибух енергії. Фізичні моделі припускають, що Великий … Стаття ЦЕРН виявив чому антиматерія не знищила Всесвіт з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - ЦЕРН виявив чому антиматерія не знищила Всесвіт
Вебб знайшов галактику яка згасла через 700 млн років
Нещодавнє дослідження міжнародної команди астрономів з Женевського університету (UNІGЕ) виявило галактики, які перестали формувати зірки набагато раніше, ніж передбачалося теоретичними моделями. Космічний телескоп Джеймса Вебба дозволив зробити це важливе відкриття. Вчені знайшли галактику-рекордсменку, яка вже припинила зореутворення в епоху, коли галактики зазвичай ростуть дуже швидко. У ранньому Всесвіті більшість галактик активно поглинає газ з міжгалактичного … Стаття Вебб знайшов галактику яка згасла через 700 млн років з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Вебб знайшов галактику яка згасла через 700 млн років
Алкоголь викликає тривалі зміни в мозку
Розкрито, як хронічне вживання алкоголю викликає тривалі порушення поведінки через зміни в мозкових структурах, відповідальних за прийняття рішень. Уперше в експерименті на щурах доведено, що алкоголь викликає стійкі функціональні зміни в дорсомедіальному стриатумі – ділянці мозку, яка контролює поведінкову гнучкість. Після тривалого періоду абстиненції тварини, що вживали алкоголь, показали значні труднощі з адаптацією до змінних … Стаття Алкоголь викликає тривалі зміни в мозку з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Алкоголь викликає тривалі зміни в мозку
Потепління Південного океану змінить клімат Азії
Дослідження Корнельського університету виявило, що Південний океан відіграватиме ключову роль у формуванні майбутніх опадів у Східній Азії та на заході США через поступову віддачу поглинутого тепла. Південний океан, розташований між Антарктидою та іншими континентами, має унікальні властивості. Він поглинає значну кількість атмосферного тепла. З часом це тепло повертатиметься назад, створюючи далекосяжні кліматичні ефекти. Ці процеси … Стаття Потепління Південного океану змінить клімат Азії з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Потепління Південного океану змінить клімат Азії
Земна кора під Середнім Заходом США повільно тоне
Під Середнім Заходом Сполучених Штатів учені зафіксували рідкісний геологічний процес, під час якого нижня частина земної кори повільно стікає в глибини мантії Землі. Цей геологічний феномен, який називається “літосферне капання”, відбувається глибоко під поверхнею континенту Північна Америка. Згустки розплавленої породи поступово зливаються у верхній мантії планети. З часом вони набирають достатню масу для опускання глибше. … Стаття Земна кора під Середнім Заходом США повільно тоне з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Земна кора під Середнім Заходом США повільно тоне
Розкрито таємницю рідкісної філіппінської жаби Лейте
Жаба хоругва Лейте, рідкісний гібрид філіппінських амфібій, що не відтворюється, нарешті класифікована вченими як результат накладання ареалів двох видів жаб через антропогенне руйнування лісових екосистем. Біологи-еволюціоністи десятиліттями були спантеличені цією загадковою амфібією, вперше зібраною на острові Лейте. Ця маленька наземна жаба походить з провінції Вісаян на сході Філіппін. Колись архіпелаг був вкритий густими лісами, які … Стаття Розкрито таємницю рідкісної філіппінської жаби Лейте з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Розкрито таємницю рідкісної філіппінської жаби Лейте
Тропічні ліси не встигають за змінами клімату
Тропічні ліси Америки демонструють недостатньо швидкі темпи адаптації до кліматичних змін, що ставить під загрозу їхню довгострокову стійкість та збалансованість екосистем. Міжнародна команда науковців під керівництвом доктора Хесуса Агірре-Гутьєрреса з Інституту змін навколишнього середовища Оксфордського університету здійснила масштабне дослідження. До команди долучилися понад 100 науковців та місцевих партнерів, які зібрали та проаналізували дані з 415 … Стаття Тропічні ліси не встигають за змінами клімату з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Тропічні ліси не встигають за змінами клімату

About channel

  • Пізнавальний інтернет журнал

    Responsible: editorial office of the site cikavosti.com

What is wrong with this post?