Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
21.3 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Росію судитимуть за агресію: Рада Європи дала зелене світло
Комітет міністрів Ради Європи офіційно підтримав ініціативу створення Спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності за злочин агресії, вчинений Росією під час війни проти України. Рішення ухвалили в середу під час щорічного засідання Комітету міністрів, що проходило в Люксембурзі, повідомляє пресслужба Ради Європи. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трибунал проти агресії РФ: у Раді Європи готують вирішальний крок "Комітет міністрів підтвердив свою тверду підтримку України на її шляху до справедливості та відновлення, започаткувавши процес створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії", - йдеться в офіційному повідомленні. У зв'язку з цим міністри доручили Генеральному секретарю Ради Європи Алену Берсе (Аlаіn Веrsеt) очолити роботу зі створення трибуналу через підписання відповідної угоди з Україною. Також було схвалено подальші кроки з формування Комісії з розгляду претензій для України, яка може діяти під егідою Ради Європи. Окрему увагу міністри приділили питанню повернення українських дітей, яких Росія незаконно депортувала чи насильно перемістила. Крім того, Комітет наголосив на важливості подальшої підтримки України, зокрема через План дій "Стійкість, відновлення та реконструкція 20232026", що сприяє реформам на шляху України до членства в ЄС. Спеціальний трибунал для розслідування злочину агресії Росії проти України може розпочати свою роботу вже наступного року. Про це заявила заступниця керівника Офіса президента Ірина Мудра. Відповідаючи на запитання щодо термінів створення трибуналу, Мудра зазначила, що, хоча процес може бути тривалим, вже існує чітке розуміння щодо його організації в Гаазі. "Ми очікуємо, що трибунал може почати функціонувати наступного року. Цього року завершується оформлення юридичної бази, і ми розпочинаємо формування самого трибуналу: набір суддів, створення секретаріату, встановлення регламенту та процедур", - сказала вона.
we.ua - Росію судитимуть за агресію: Рада Європи дала зелене світло
Gazeta.ua on gazeta.ua
Коти-психопати: дослідники навчилися визначати темперамент тварин
Коти можуть мати психопатичні риси. До таких висновків дійшли психологи з Ліверпульського університету у Великій Британії. Вони розробили спеціальну анкету, яка допомагає власникам пухнастиків дізнатись про це. Так звана триархічна модель психопатії визначає рівень сміливості, підлості та розгальмування для оцінки психопатичних проявів. Зазвичай відповідний тест використовується у випадках з людьми, однак цього разу британські психологи вирішили застосувати його до котів. Психолог Ребека Еванс та її колеги розробили анкету для власників котів, пройшовши яку, можна отримати показник САТ-Тrі+, що визначить рівень психопатії вашого кота. На думку дослідників, це має полегшити стосунки між домашніми котами та їхніми власниками. За словами авторів анкети, на її створення їх надихнули власні домашні улюбленці з цікавими відмінностями у характерах. Окрім цього дослідники прагнули визначити, як сприйняття власником кота рівня його психопатії впливатиме на їхні стосунки. Як зазначає Ребека Еванс, її власний кіт Гамбол отримав відносно високі бали за шкалою розгальмування, що характеризує його як галасного, полюбляючого увагу та легко збудливого. В анкеті власникам необхідно відповісти, наскільки їхній кіт завзятий під час дослідження навколишнього середовища, як тварина реагує на небезпеку та на інших котів, чи потребує він постійного заохочення і наскільки добре дотримується встановлених у домі правил. Анкета також включає й інші фактори, що вимірюють недружелюбність до людей та інших домашніх тварин для того, аби зрозуміти відносини між котом та його власником. За результатами 46 запитань власники котів можуть обчислити бал САТ-Тrі+ для визначення рівня психопатії власної кішки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Забудете дорогу до ветклініки: 10 порід котів, які мають найміцніше здоров'я Для створення заключного варіанту анкети психологи проаналізували відносини між 2 тис. 42 власниками домашніх котів та їх тваринами. При цьому дослідникам також вдалося виявити деякі закономірності у добровольців, які відповіли на запитання. "Розгальмованість і недружелюбність до домашніх тварин передбачали якісніші стосунки між кішкою та власником; підлість і нахабність передбачали нижчу якість відносин", - підкреслюють автори дослідження. Вони сподіваються, що їхня анкета допоможе власникам котів краще їх розуміти, що дозволить скоротити кількість тварин, які потрапляють до притулків через психологічну поведінку. Коти - це не лише милі й пухнасті улюбленці, але й справжні витівники. Деякі породи вирізняються особливою активністю, допитливістю та непосидючістю, що робить їх справжніми бешкетниками у домі. Ці маленькі "хулігани" постійно шукають нові розваги, граються з усім, що потрапляє під лапи, і часом можуть влаштувати справжній безлад. Дізнайтесь, які породи котів найшкідливіші та як знайти до них підхід.
we.ua - Коти-психопати: дослідники навчилися визначати темперамент тварин
Gazeta.ua on gazeta.ua
В Україні вершкове масло подорожчало на 73%
Вершкове масло в Україні за рік подорожчало на 73%, але за останній місяць зростання склало лише 2%. Український ринок молочних продуктів демонструє стабільність: у травні 2025 року ціни на більшість товарів зросли незначно. Про це повідомив Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ). ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Середня зарплата українців у 2025 році зросте на 17% - НБУ Вершкове масло за місяць подорожчало лише на 2%, проте в порівнянні з минулим роком його вартість зросла на 73%. Невелике зростання цін також зафіксоване на вершки (+6%) та голландський сир (+3%). Натомість кефір (2,5%) і сметана (15%) залишилися на колишньому рівні. "З початку травня 2025 року український ринок молока зберігає стабільність. Середні закупівельні ціни тримаються майже на одному рівні вже другий місяць поспіль. Коливання цін на прилавках становить 1-6% залежно від продукції, - йдеться в повідомленні. Окремо експерти наголошують на зростанні експорту молочних продуктів. За 4 місяці 2025 року його обсяг сягнув 120,4 млн доларів на 66% більше, ніж за той самий період 2024 року. У квітні 2025 року споживча інфляція в Україні пришвидшилася до 15,1% у річному вимірі. Водночас у Національному банку прогнозують, що найближчими місяцями темпи зростання цін поступово знижуватимуться.
we.ua - В Україні вершкове масло подорожчало на 73%
Gazeta.ua on gazeta.ua
Яку вишиванку носити в цьому році: п'ять образів, які вам сподобаються
Вишиванка - український традиційний одяг, який давно став не лише святковим, а й повсякденним елементом гардеробу. Gаzеtа.uа зібрала п'ять фасонів національного вбрання, які будуть популярними у цьому році. Сорочка Такий варіант ідеально комбінується з джинсами, класичними штанами та спідницею. Доповнюйте образ масивними прикрасами, об'ємними локонами або зібраним волоссям. Сукня Вдалий весняний і літній аутфіт, який підійде для святкової події або навіть для прогулянки містом. Доповніть його туфлями на підборах, босоніжками або білими кросівками. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Модні прикраси на літо, які вдало доповнять образи Корсет Вишитий корсет став одним із найпопулярніших елементів жіночого гардеробу. Він не лише ідеально підкреслює фігуру, а й підходить для урочистих подій і романтичного побачення. Вдало комбінується з сорочкою, джинсами, сукнями та мініспідницями. Футболка Поєднується з класичними жакетами, штанами, джинсами, шортами та спідницею. Цього року в моді футболки оверсайз. Традиційний український костюм Зазвичай він складається з вишитої сорочки, довгої спідниці, туфлів і великої кількості прикрас. Такий образ підійде для тематичної фотосесії або урочистого заходу з українським дрес-кодом. Сарафан - один з найпопулярніших елементів літнього гардеробу. Стилісти кажуть, що в цьому сезоні варто обирати елегантні фасони, як підкреслять вашу жіночність та ніжність. Щодо кольорів - придивіться до лимонного, відтінку вершкового масла, молочного, коричневого та небесно-блакитного. Gаzеtа.uа зібрала п'ять модних фасонів, у яких ви будете почуватися королевою на будь-якій події.
we.ua - Яку вишиванку носити в цьому році: п'ять образів, які вам сподобаються
Gazeta.ua on gazeta.ua
Угода про надра: рівняння з багатьма невідомими, або нас "розвели, як кошенят"
Верховна Рада ухвалила за основу зміни до Бюджетного кодексу для Угоди про надра. Її офіційна назва - "Угода про створення Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови". Для самої України ще не зовсім зрозуміло: це благо, чи все ж кабала та розшматування через безвихідь. Для американців ця домовленість дає пріоритетний доступ до українських ресурсів, зокрема алюмінію, графіту, нафти та газу. Американські ЗМІ назвали цей документ проривом у відносинах між Києвом та Вашингтоном. Звісно, що їх до того президент США Дональд Трамп уміло загострив. Розшифрувати все із підписаної 30 квітня Угоди, ми не маємо можливості, бо всі умови угоди не розкриваються для широкого загалу. Згідно з домовленістю, США отримують першочергове право на прибуток від проєктів, які будуть працювати в рамках договору. А 50% йтимуть у фонд відбудови України, з якого серед іншого будуть покривати майбутню військову допомогу США. Україна вноситиме до Фонду 50% грошей з ренти на видобування корисних копалин із нових ліцензій, видачі нових спецдозволів на користування надрами, реалізації державної частини продукції за новими угодами про розподіл продукції. Хто той загадковий Генеральний партнер? Загалом викликає питання фінансова вигода для США. Видобувна галузь України складає не найбільшу частину нашого ВВП: від 5 до 8% (залежить від року). Якщо наш ВВП складає у середньому $180 млрд на рік, то частка видобувної галузі тут становить $12 млрд. Сюди закладена як собівартість, так і вигода. А в собівартість закладається вартість ліцензій, дозволів на видобуток, які є складовими предметами Угоди про надра зі США. Припустимо, що договори й ліцензії становлять половину від усієї вартості продукції. Тобто 6 млрд доларів. За угодою Україна має віддавати половину на, так зване, партнерство, а це - $3 млрд на рік. Тепер США. Тут ВВП складає $75 млрд. Але не на рік, а в середньому за кожен день (дані за 2023 рік). Тож річний ВВП - $27, 72 трлн. А річна вигода, котру вони матимуть з України, згідно договору, становитиме ту, що вони продукують за кожні 58 хвилин. То невже через це всі перипетії, скандали й, як раніше казав президент Трамп, загроза третьої світової? Однак Вашингтон отримав набагато більше, він отримав контроль. Згідно з пунктами 1- а та 1 - б статті 7, відтепер усі, хто захоче щось видобувати в Україні змушені будуть викладати всю інвестиційну інформацію про себе перед урядом США. Окрім цього під таким же контролем США буде проводитись будівництво усіх значних обʼєктів інфраструктури. Щоправда, не уточнено, що саме мається на увазі: аеропорти, порти, автостради, газопроводи чи, може, щось дрібніше? Далі в пунктах 1 та 2 статті 8 сказано, що Вашингтон через, так зване партнерство, буде мати право першим купувати наші ресурси. А якщо ні, то для всіх інших бажаючих будуть установлюватись обмеження. Які саме? В угоді не уточнюється. Також ще цікавий момент про партнерство. До партнерів входять представники від України - "Агенція з питань підтримки державно-приватного партнерства" та США - Корпорація Сполучених Штатів Америки з фінансування міжнародного розвитку. Ну, тут усе зрозуміло. Але в угоді згадується ще один загадковий учасник - Генеральний партнер. І ніде: ні в тексті угоди, ні в додатку немає його визначення, тому, хто це - не відомо. Хоча Угодою, а саме, пунктом 1 статті 5, гарантовано якісь, за щось гонорари та виплати саме цьому Генеральному партнеру. Водночас, у пункті 2 цієї ж статті вказано, що якщо Україна затримуватиме переказ коштів на рахунок партнерства, незалежно від причин, - війна, чи природні катаклізми, чи економічна нестабільність, - то цю затримку ми маємо відшкодувати уряду США та (або) цьому загадковому Генеральному партнеру. Посилають на&hеllір; те, що приховане Загалом ця Угода просякнута загадковістю, у ній ми постійно бачимо відсилки на іншу угоду - "Про обмежене партнерство". А її тексту немає у вільному доступі. Загалом таких відсилок налічується 28. Тобто в усіх цих і виплатах, і випадках ми не знаємо про що йде мова. Нас відправляють почитати те, чого нам не показують. Зі свого гіркого досвіду ми знаємо: якщо всі умови будь-якого договору не розкриваються, то це означає, що не все так чисто, як це нам хочуть подати. Варто зазначити, що зараз в Угоді мова йде про 57 видів копалин. Але й тут є цікаве визначення: "&hеllір;та інші мінерали або вуглеводні". Наскільки ми знаємо, за американською класифікацією до мінералів відносять усі корисні копалини, навіть пісок та глину. На цьому контроль США не закінчується. Через цю угоду США отримує вплив на нас навіть у питанні вступу до ЄС. Зокрема, у статті 7, пункт 1-с йдеться: "Якщо після підписання цієї Угоди Україні необхідно буде взяти на себе додаткові зобовʼязання, пов'язані з набуттям нею членства в Європейському Союзі, які можуть вплинути на це положення, Сторони повинні провести сумлінні консультації та переговори з метою прийняття відповідних поправок". Здавалося б, такі обнадійливі формулювання - про вступ до ЄС. Але насправді тут мʼяко сказано, що США, якщо їм буде політично вигідно, матимуть певні важелі впливу для перешкоджання вступу України до ЄС. Так само, як вони це роблять зараз зі вступом до НАТО. Є в Угоді ще один, на перший погляд, перспективний для нас пункт з додатком, де згадуються репарації від РФ. Але сам контекст підозрілий. Після переліку з чого саме Україна віддаватиме 50% уточнюється, що сюди не входять будь-які доходи, "отримані від Росії або її уповноважених як репарації за вторгнення Росії в Україну". Загалом і репарації від РФ, і те, що ними не треба буде ділитися з США, звучить непогано. Значить потенційно РФ розглядається як переможена сторона. Але до чого тут надра? Чому треба ставити під сумнів, що ці репарації мали б стосуватись Угоди про українські надра. Чи ця Угода буде поширюватись не лише на надра? Чи РФ буде розраховуватись нашими надрами? І тут можна прийти до дивних припущень. І нарешті, головне питання: навіщо це все нам? Яка вигода з цієї Угоди Україні? Першочергово мова про надра України велась виключно в контексті гарантій безпеки й військової допомоги. Принаймні, в публічній площині. Насправді в Угоді є одна фраза про військову допомогу. Це пункт 5, статті 6, де записано: якщо допомога надаватиметься, то вона зараховуватиметься як внесок до партнерства. Звернімо увагу на сполучник "якщо" - він не гарантує, що ця допомога дійсно надаватиметься. А якщо вона й буде - то це треба сприймати як внесок партнерства. Тобто частково вона повертатиметься назад на користь уряду США. При чому невідомо по якій ціні нам порахують цю допомогу. Тож виглядає усе так, що ця Угода закріплює квазіколоніальні взаємини між Україною та США у сфері управління надрами. Адже в нас немає такого права на контроль і керування видобутком корисних копалин у США. Щось підказує, що з такими хитрими формулюваннями сумнозвісні яйця по 17 грн за штуку нам видаватимуться забавками. Чомусь пригадався регіонал Михайло Чечетов зі своєю, сказаною про опозицію фразою: "Оцените красоту игры. Мы их развели, как котят". Та все ж головне, - не угоди, а що у наших людей в головах. Ми бачимо, що і наші можновладці, та наші "дуже надійні партнери" вміють гарно каламутити. Наша ж справа - не давати себе обдурити. Тим більше, що в Угоді є пункт про те, що надра, за Конституцією, все-таки належать народу України. Держава не може покладатися на ефемерні обіцянки. Прозорість і відкритість - це те, чого сьогодні найбільше потребує українське суспільство. Особливо коли йдеться про угоди, які впливають на майбутнє країни.
we.ua - Угода про надра: рівняння з багатьма невідомими, або нас розвели, як кошенят
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Схопити Росію за горло": Франція закликає "задушити" економіку РФ після 17 пакета санкцій ЄС
У Франції прагнуть розробити заходи, що дозволять "захопити Росію за горло". Голова МЗС Франції Жан-Ноель Барро заявив, що запроваджених обмежень недостатньо, аби зупинити агресію РФ. Про це повідомляє Lеfіgаrо. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія незворотньо руйнується - вибуху варто чекати з Кавказу На його думку, ЄС має готувати нові - ще більш руйнівні - санкції спільно зі США. "Росія знайшла способи обійти блокаду, запроваджену Європою і США, тому потрібно перекрити кран таким чином, щоб схопити Росію за горло", - заявив Барро. У четвер, 15 травня, у Туреччині відбудеться зустріч Жана-Ноеля Барро та американського сенатора Ліндсі Грема. Головною темою переговорів стане новий пакет жорстких санкцій, спрямованих на економічне ослаблення Росії. Президент США Дональд Трамп прагне підтримувати ціни на американську нафту Wеst Техаs Іntеrmеdіаtе (WТІ) на рівні $40-50 за барель. Це означає, що найближчим часом він може домагатися зниження котирувань на 20-30%, що може завдати великих проблем Росії.
we.ua - Схопити Росію за горло: Франція закликає задушити економіку РФ після 17 пакета санкцій ЄС
Gazeta.ua on gazeta.ua
Кремль тягне час: склад делегації стане відомим за наказом Путіна
У Кремлі наразі не розголошують, хто увійде до складу російської делегації, що має вирушити до Стамбула. Як заявив журналістам 14 травня речник президента РФ Дмитро Пєсков, цей список буде оприлюднено лише після відповідної вказівки від Володимира Путіна, пишуть РосЗМІ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін не летить до Стамбула - РосЗМІ За словами Пєскова, позиція Путіна щодо можливих переговорів з Україною залишається незмінною. Він підкреслив, що російська делегація чекатиме на представників України в Стамбулі вже в четвер. Крім того, речник Кремля повідомив, що на вечір у Путіна заплановано низку телефонних переговорів. Він також зазначив, що у разі погодження контактів із президентом Бразилії Лулою да Сілвою, Кремль поінформує про це додатково. Раніше РосЗМІ писали, що президент РФ Володимир Путін наразі не планує вирушати до Стамбула на можливі переговори з Україною. Замість нього, за даними ресурсів, до Туреччини можуть полетіти міністр закордонних справ Сергій Лавров і помічник президента Юрій Ушаков.
we.ua - Кремль тягне час: склад делегації стане відомим за наказом Путіна
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Ми на іншому технологічному рівні. Співвідношення втрат може сягати 1 до 12" - Білецький про рекорди "Трійки"
Завдяки перевазі у технологіях і підготовці особового складу Третя штурмова бригада завдає росіянам відчутних втрат на Харківщині, співвідношення втрат подеколи сягає 1 до 12. Про це в інтервʼю Юрію Бутусову, головному редактору Цензор.nеt, повідомив Андрій Білецький, засновник Третьої штурмової, командир Третього армійського корпусу. На Лиманському напрямку "Трійка" утримує найдовшу в ЗСУ смугу в понад 50 км фронту, яку безперервно атакують підрозділи російської 1-ї танкової армії та 20-ої загальновійськової армії РФ. Окрім того, ОТУ використовує бригаду як "пожежну команду" поза її смугою відповідальності. "[Бригада] справляється на хорошому рівні. Наші втрати з противником уже давно не три-п'ять до одного. Буває, коли противник активно діє, то 10-12 до одного. Чому так? У нас краща піхота, краще управління. Найголовніше - ми на іншому технологічному укладі. Безпілотні системи повітряного базування, наземні роботизовані комплекси, системи контролю, розвідки технічної, радіоелектронної боротьби у нас на порядок кращі за противника", - розповів Білецький. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці змінюють тактику застосування танків - Fоrbеs Кілька тижнів тому росіяни здійснили спробу наступу в смузі відразу чотирьох батальйонів і втратили 149 солдат убитими - це рекордна кількість підтверджених безповоротних втрат ворога за добу впродовж усієї повномасштабної війни. У квітні 2025 року "Трійка" оновила власний рекорд, вкотре ставши першою за кількістю збитих дронів у рейтингу електронних балів серед усіх лінійних бригад Сухопутних військ. Бригада також займає перше місце за кількістю підтверджених цілей, знищених ударними дронами та артилерією, хоча має у складі неповні два артилерійські дивізіони. Білецький повідомив, що підрозділ приділяє велику увагу навчанню особового складу і технологічному розвитку: вивчає нові технології й тактики, винаходить власні та синхронізує всі складові - конструкторського відділу, технічної розвідки, роботу розрахунків БпЛА, РЕБ і ППО. "Все це треба зв'язати у великий, синхронізований оркестр. Не вірте, що засіб працює за людей і за колектив. Не працює. Щоб запустити 200 FРV на добу, треба не тільки мати 200 FРV, а диспетчеризувати вильоти так, щоб жоден не подавив інший, поразили ті цілі по напрямках, які треба, а не ті, що побачив пілот. Це складна математика", - сказав комкор. За минулу добу відбулося 163 бойових зіткнення. Авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони уразили 14 районів зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, один засіб протиповітряної оборони та два артилерійські засоби російських загарбників, повідомив Генштаб ЗСУ. На Лиманському напрямку ворог атакував 29 разів, намагаючись просунутися в районах Новомихайлівки, Греківки, Твердохлібового, Новосергіївки, Колодязів, Григорівки та в бік Рідкодуба, Липового, Зеленої Долини, Ольгівки.
we.ua - Ми на іншому технологічному рівні. Співвідношення втрат може сягати 1 до 12 - Білецький про рекорди Трійки
Gazeta.ua on gazeta.ua
Знижує тиск і зміцнює кістки: який суперфуд містить найбільше магнію
Магній контролює рівень глюкози в крові, допомагає регулювати артеріальний тиск і є критично важливим для розвитку кісток. Відіграє певну роль у сні, фізичних вправах і навіть настрої, пише Тоdаy. Добова норма споживання магнію становить 400-420 міліграмів для чоловіків та 310-320 міліграмів для жінок. Є суперфуд, в якому магнію найбільше. Йдеться про гарбузове насіння. Дієтолог Джой Бауер розповів, що гарбузове насіння є одними з найкращих джерел магнію. Порція смаженого гарбузового насіння (30 г) містить: калорії - 163 білок - 8,5 грамів жир - 14 грамів вуглеводи - 4 грами клітковина - 2 грами магній - 156 міліграмів Одна порція гарбузового насіння забезпечує майже 40% добової норми магнію, а також білок, корисні жири, клітковину та мікроелементи, які корисні для здоров'я. Таке насіння - одне з найкорисніших для вживання. Вражаючий вміст магнію означає, що гарбузове насіння може допомогти знизити кров'яний тиск, підтримувати міцність кісток і покращити сон. Насіння є головним джерелом рослинного білка та містить усі дев'ять незамінних амінокислот. Крім того, воно багате на корисні ненасичені жири, які підтримують здоров'я серця, знижуючи рівень поганого холестерину (ЛПНЩ). Воно також є гарним джерелом протизапальних омега-3 жирних кислот. Хрустке насіння багате на цинк - 30 г забезпечує 18% добової норми, що робить їх перекусом, що зміцнює імунітет, а також є гарним джерелом рослинного заліза. Крім того, вони містять корисні антиоксиданти та рослинні сполуки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ця спеція уповільнює старіння: чому варто додати шафран у догляд за шкірою Гарбузове насіння - це зручна закуска, яку можна вживати окремо, сирою або смаженою та солоною. Ви можете посмажити в духовці гарбузове насіння, що дозволить вам контролювати вміст солі. Насіння також можна додавати до йогурту, супів і салатів. Якщо перемолоти гарбузове насіння з олією, зеленню, часником і лимонним соком, то вийде домашній соус песто. Що таке Малайзійська здорова тарілка. Українці дізналися, як збалансувати корисний раціон смачно.
we.ua - Знижує тиск і зміцнює кістки: який суперфуд містить найбільше магнію
Gazeta.ua on gazeta.ua
МВС показало, який сьогодні вигляд має Торецьк
Патрульна поліція оприлюднила вражаючі фото Торецька на Донеччині, який постраждав від російської агресії. Світлини, зроблені з дронів бригадою патрульної поліції "Хижак", показують разючий контраст - яким було місто до війни і що залишилось від нього зараз. Знімки опублікувала пресслужба Міністерства внутрішніх справ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Від будинків залишилась цегла": військові показали зруйнований Вовчанськ "Це - два різні світи. До і після... Торецьк був живим, працьовитим містом із населенням майже 40 тисяч українців. Тепер це лінія фронту, згарище, пусті вулиці. Російська чума знищила все живе", - зазначили в МВС. Колись Торецьк був містом, де вирувало життя, - сьогодні він нагадує привид. Руїни, знищена інфраструктура та тиша, яку порушують лише звуки війни. Ці кадри - ще одне свідчення руйнівного впливу русского мира. Бійці 34 окремого мотопіхотного батальйону "Вовкодави" із 57-ї окремої мотопіхотної бригади оприлюднили фотографії з міста Вовчанськ на Харківщині, де рівно рік тому почався черговий етап наступу російської армії. За словами військових, їхній підрозділ спершу тримав оборону в Тихому - на східній околиці міста. Згодом батальйон перекинули безпосередньо у Вовчанськ, де воїни тримають позиції вже понад десять місяців, незважаючи на постійні атаки ворога.
we.ua - МВС показало, який сьогодні вигляд має Торецьк
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules