Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
29.2 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
ЗСУ ведуть маневрену оборону біля Кам'янського
Українські військові продовжують активну маневрену оборону на Запорізькому напрямку поблизу Кам'янського, де ситуація змінюється практично щодня. Про це в ефірі телемарафону розповів речник оперативного командування "Південь" підполковник Владислав Волошин, повідомляє Gаzеtа.uа. "У Кам'янському наразі триває оборонна операція Сил оборони України. Говорити про якісь досягнення поки що зарано, бо ситуація постійно змінюється. Кілька днів тому Інститут вивчення війни писав, що ми втратили певні позиції. Але насправді ми ведемо маневрену оборону", - зазначив Волошин. Він пояснив, що українські підрозділи навмисне перегруповуються, щоб завдавати ворогу ударів після його просування на окремі ділянки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни почали наступ на Запорізькому напрямку - DеерStаtе "У Кам'янському противник фактично знищив усі укріплення. Тримати оборону в них було неможливо, тому ми відійшли на фланги, глибше в тил. Однак цей населений пункт перебуває під нашим вогневим контролем", - додав речник. За його словами, російські війська використовують тактику "просочування", коли намагаються проникати в населений пункт не штурмом, а поодинці або малими групами. "Це не масштабні атаки, а спроби зайти по одній-дві особи та десь там закріпитися. Ми знищуємо таких противників усіма доступними засобами. Особливо ефективно працюють наші оператори БПЛА", - підкреслив Волошин. Раніше аналітики повідомили, що російські окупанти просунулися в Південному, Соколі, біля Невського і Новоселівки Першої. Ворог посилив тиск на Торецьк і захопив Шуми. "Вони намагатимуться розвинути тактичний успіх, стягнувши додаткові резерви в цей район. Їхня мета очевидна - зайняти Торецьк", - пишуть аналітики.
we.ua - ЗСУ ведуть маневрену оборону біля Кам'янського
Gazeta.ua on gazeta.ua
Чоловік уклав два шлюби та намагався виїхати за межі України
На кордоні з Польщею затримали українця з двома дружинами - колишньою і теперішньою, остання - інвалід ІІ групи, вони тільки-но побрались. Привернув увагу на українсько-польському кордоні 54-річний уродженець Донеччини на пункті пропуску Смільниця. Про це сьогодні, 22 липня, повідомили в Західному регіональному управлінні Держприкордонслужби України - Західний кордон. Він намагався виїхати з країни в компанії одразу двох дружин - колишньої та теперішньої. Під час перевірки документів на виїзд з України фахівці запідозрили 54-річного чоловіка в можливому порушенні законодавства. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські підлітки масово виїжджають: омбудсмен пояснила причини Донеччанин планував виїхати до Польщі з 66-річною дружиною, з якою одружився нещодавно - вона є жінкою з інвалідністю ІІ групи. Шлюб він уклав майже одразу після нещодавнього одруження, проте за кордон планував поїхати й з колишньою дружиною. Як з'ясувалось, його нова обраниця - сусідка, яка раніше вже була заміжня за 30-річним племінником попередньої дружини того ж чоловіка. Прикордонники передали зібрані матеріали відповідним органам для подальшої перевірки на предмет можливих порушень законодавства. Наразі з України продовжують виїжджати значно більше людей, ніж повертаються. Загалом негативний показник утричі більше.
we.ua - Чоловік уклав два шлюби та намагався виїхати за межі України
Gazeta.ua on gazeta.ua
Свириденко назвала проблему корупції в Україні "перебільшеною"
Прем'єрка України Юлія Свириденко заявила, що проблема корупції в державі, на її думку, є перебільшеною. Ці слова пролунали після того, як Верховна Рада ухвалила закон, що може скасувати незалежність НАБУ і САП, повідомляє Вlооmbеrg. "Відверто кажучи, в українському суспільстві та певних соціальних групах це питання посилюється та перебільшується. Зовнішні спостерігачі оцінюють Україну за різними показниками", - сказала Свириденко в інтерв'ю. Прем'єрка також пояснила позицію уряду щодо відмови призначити Олександра Цивінського на посаду очільника Бюро економічної безпеки. Його кандидатуру підтримала комісія з відбору. Призначення схвалювали МВФ і Єврокомісія. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАБУ і САП заявили про підрив антикорупційної незалежності й закликали Зеленського не підписувати скандальний закон "Кабмін діяв відповідно до встановлених процедур. Ми отримали кандидатуру від комісії з відбору, проголосували колективно та повернули рішення до комісії", - прокоментувала Свириденко. Вlооmbеrg звертає увагу, що ці заяви пролунали на тлі посиленої уваги до антикорупційної політики. Через кілька годин після публікації інтервʼю правоохоронці затримали двох слідчих у межах масштабних обшуків у структурах, що займаються боротьбою з корупцією. Одного з працівників НАБУ схопили в Києві. Його підозрюють у співпраці з російськими спецслужбами. Верховна Рада України розглянула в другому читанні законопроєкту №12414, який, на думку Національного антикорупційного бюро України, фактично знищує незалежність антикорупційних органів. В останній момент до документа внесли поправки, що істотно розширюють повноваження Генерального прокурора щодо діяльності НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
we.ua - Свириденко назвала проблему корупції в Україні перебільшеною
Gazeta.ua on gazeta.ua
Український бізнес підтримав 4-денний робочий тиждень та назвав умову
Більшість представників бізнесу (58%) в Україні позитивно ставляться до ідеї запровадження 4-денного робочого тижня. За умови 10-годинного робочого дня. Про це йдеться у щомісячному опитуванні бізнесу Торгово-промислової палати України. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підвищення буде, але не зараз: Лісовий про зарплати вчителів Відповіді на питання про підтримку 4-денного робочого тижня (40 годин) за згодою роботодавця і працівників розподілилися наступним чином: 31% - Так - позитивно вплине на продуктивність27% - Швидше підтримую, але без зменшення зарплати16% - Нейтрально - бізнес сам має вирішити13% - Скоріше проти - економіка потребує максимальної зайнятості13% - Ні - недоцінювано через військові та економічні реалії. Зарплати зросли, перш за все, у сферах з кадровим дефіцитом. У червні 2025 року на низці вакансій зафіксували стрімке зростання зарплат. Порівняно з січнем оплата праці зросла на десятки відсотків.
we.ua - Український бізнес підтримав 4-денний робочий тиждень та назвав умову
Gazeta.ua on gazeta.ua
Instagram запроваджує рекламні паузи для всіх користувачів
Іnstаgrаm почав тестувати формат примусових рекламних пауз, які переривають стрічку користувача і змушують його переглядати рекламу до можливості гортати далі. Про початок експерименту з новою функцією заявив представник компанії Метью Тай, повідомляє Тhе Vеrgе. Користувачі соцмережі Х вже поділились враженнями від змін. Після перегляду певної кількості дописів стрічка зупиняється. На екрані з'являється іконка з написом аd brеаk і таймером, що відраховує залишок часу. Натиснувши на іконку, користувач отримує повідомлення з поясненням: "Рекламні паузи це новий спосіб перегляду реклами в Іnstаgrаm. Іноді потрібно подивитися рекламу, щоб продовжити гортати". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іnstаgrаm тестує рекламу, яку неможливо "промотати" Раніше рекламні пости просто вбудовували у стрічку або з'являлись у Rееls. Тепер же компанія пробує нову модель, в якій паузи не можна пропустити. Іnstаgrаm зазначає, що експеримент спрямований на оцінку потенційної ефективності для бізнесу. Подібний механізм вже застосовує YоuТubе. Там реклама відтворюється до і під час відео, а з 2023 року додались і 30-секундні обов'язкові ролики в застосунку для ТВ. У ТіkТоk реклама також показується між відео, однак її можна одразу пропустити свайпом. Іnstаgrаm запустив нову функцію для захиститу користувачів від небажаних зображень і відео в особистих повідомленнях від незнайомих людей. Музична стримінгова компанія Sроtіfy тестувала офлайн-плейлист. Він автоматично формується на основі нещодавно відтворених композицій.
we.ua - Іnstаgrаm запроваджує рекламні паузи для всіх користувачів
Gazeta.ua on gazeta.ua
Динамо зіграє у кваліфікації Ліги чемпіонів - де дивитися матч
Кияни стартують у кваліфікації турніру. У вівторок, 22 липня, київське "Динамо" проведе перший матч другого раунду кваліфікації Ліги чемпіонів проти мальтійського "Хамрун Спартанс" на виїзді, пише Gаzеtа.uа. У прямому ефірі гру в Україні покаже телеканал "2+2". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто зіграє у новому сезоні Ліги чемпіонів Перший матч команди проведуть на Мальті. Стартовий свисток пролунає о 20:00 за київським часом. Гра-відповідь буде номінально домашньою для команди Олександра Шовковського. Зустріч відбудеться 29 липня в польському Любліні. У третьому раунді відбору ЛЧ переможець зустрінеться з найсильнішим у парі "Пафос" (Кіпр) - "Маккабі" Тель-Авів (Ізраїль). Той, хто програє, вирушить у кваліфікацію Ліги Європи."Динамо" минулого сезону вперше після початку повномасштабного вторгнення РФ виграло українську Прем'єр-лігу. Для киян це буде перший офіційний матч після літньої паузи. Київське "Динамо" отримало ймовірного суперника у третьому кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів сезону 2025/2026 за підсумками жеребкування, яке відбулося 21 липня у швейцарському Ньоні. За результатами процедури, український клуб може зустрітися з переможцем протистояння між кіпрським "Пафосом" і ізраїльським "Маккабі Тель-Авів".
we.ua - Динамо зіграє у кваліфікації Ліги чемпіонів - де дивитися матч
Gazeta.ua on gazeta.ua
Долар, євро, злотий: Нацбанк оновив курс валют на 23 липня
Національний банк України на 5 коп. знизив курс долара до гривні. Офіційний курс на 23 липня встановили на рівні 41,76 грн за 1 долар, свідчать дані на сайті НБУ. Водночас курс євро становить 48,86 грн за 1 євро. Польський злотий виріс на 6 коп. Офіційний курс встановили на рівні 11,47. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Політика Трампа послабила долар до рівня 1973 року В обмінниках долар продають у середньому за 41,45 грн. Купують за 41,75 грн. За євро в обмінниках пропонують 48,55 грн. Продають за 49,05 грн. За останні два місяці валютний ринок України помітно змінився. Попит на долари серед населення суттєво впав. У травні на міжбанківському ринку попит на валюту зріс. Причиною стало сезонне зменшення експортних надходжень. У відповідь НБУ посилив інтервенції - обсяги досягли $2,9 млрд. При цьому українці стали менше купувати валюту. У квітні та травні чистий попит населення впав до $0,2 млрд. Для порівняння, ще в січні ця сума сягала 1,5 млрд.
we.ua - Долар, євро, злотий: Нацбанк оновив курс валют на 23 липня
Gazeta.ua on gazeta.ua
Російські дрони атакували Суми, є поранені
Російські дрони атакували територію Сумської громади. Були пошкоджено цивільні об'єкти, є постраждалі. Про це повідомив керівник Сумської обласної військової адміністрації Олег Григоров. Удари зафіксували в Ковпаківському районі міста Суми. Унаслідок вибухів пошкоджень зазнали будівлі соціальної інфраструктури. "Зокрема, вилетіли вікна у навчальному та медичному закладі. Триває обстеження", - зазначив Григоров. Пізніше очільник області уточнив, що внаслідок удару постраждали двоє людей. Їх госпіталізували до медичного закладу. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські обстріли - президент повідомив про ситуацію "Пошкоджені також дитячий майданчик та вікна багатоповерхівок", - повідомив він. Григоров підкреслив, що на місці події працюють усі відповідальні служби. "Триває обстеження території. На місці події працюють усі служби, постраждалим надається необхідна допомога", - додав він. Прикордонні Сумська, Харківська та Чернігівська області України щодня потерпають від російських обстрілів. Найбільше обстрілів РФ зараз фіксується на Сумщині, але й у Чернігівській області зросла кількість авіаційних ударів, порівняно з минулим роком. У напрямку Сумщини наразі досить активна ворожа авіація. Вона скидає керовані авіаційні бомби, завдає ударів некерованими авіаційними ракетами.
we.ua - Російські дрони атакували Суми, є поранені
Gazeta.ua on gazeta.ua
Ці жести помічають усі: п'ять ознак, які видають надмірну нервозність
Ми всі стикаємося з ситуаціями, які можуть бути складними. Нервозність - це поширена реакція, але у деяких людей вона може проявлятися у більшій мірі, що може викликати пітливість, тремтіння, невпевненість у собі та дискомфорт. Ці сигнали мови тіла нервової особистості можуть змусити людей сприймати вас як недружелюбну, відчужену або навіть зарозумілу людину, пише jаgrаnjоsh. Ось саме ці жести мови тіла показують нервозність. Її можна визначити за п'ятьма ознаками. Коли ви робите це, люди це бачать. Що свідчить про нервові риси особистості Метушня руками чи предметами Якщо ви помічаєте, що метушитеся руками чи предметами, це ознака нервозності. Це свідчить про відчуття стресу, неспокою та труднощів з концентрацією уваги, особливо в соціальних ситуаціях або під тиском. Ви часто можете потурати надмірним неспокійним рухам, таким як постукування пальцями, підстрибування ногами або гра з волоссям, пальцями чи будь-якими предметами поблизу. Уникнення зорового контакту Якщо ви уникаєте зорового контакту через страх бути негативно осудженою чи оціненою іншими, це ознака нервової особистості. Ви можете відчувати дискомфорт, сором'язливість або страх, ніби за вами пильно стежать. Вам часто може бути важко встановити зоровий контакт, особливо з новими людьми або в незнайомому соціальному середовищі. Ви можете відчувати брак впевненості. Нервова особистість також може часто знаходити місця в громадських місцях, де вона може сховатися. Розгойдування вперед-назад або надмірне кивання головою Якщо ви розгойдуєтесь з боку в бік або розгойдуєтесь вперед-назад, це може свідчити про нервову особистість. Наприклад, ви можете постійно розгойдуватися на стільці на зустрічах або за столом. Ви можете відчувати страх невдачі або страждань і не можете всидіти на місці. Якщо ви помічаєте надмірне кивання головою, слухаючи когось або під час презентації, ви можете відчувати нервовість і погоджуватися з усім. Можливо, ви хочете здаватися менш страшним і більш симпатичним. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Особистісний тест: перевірте, що ваш улюблений жест розповідає про вас Жести самозаспокоєння Якщо ви часто торкаєтеся свого обличчя, трете долоні, схрещуєте руки, гризете нігті, відчуваєте фізичну скутість, у вас може бути нервова особистість. Дотик до обличчя може включати потирання чола, щік або шиї. Схрещені руки можуть сигналізувати про захисну реакцію або дискомфорт. Ви можете відчувати нервозність або вихід із зони комфорту. Ви можете стискати руки або хрустіти кісточками пальців, щоб відволіктися від надмірних емоцій. Ви можете максимально стиснути своє тіло, наприклад, підняти плечі та потягнути їх вперед, що згорбить вашу спину та зробить вас маленьким. Тремтячий голос або стримування сліз Якщо у вас тремтить голос або ви стримуєте сльози, це може свідчити про нервову особистість. Ви можете помітити високий голос або занадто дитячий і лагідний голос, особливо в ситуаціях, які викликають стрес або дискомфорт. Ви можете відчувати реакцію "бий або біжи". Ви можете відчувати нервозність або стрес від виступу, коли вас просять виступити публічно. Іноді ви можете повністю завмерти, коли нервуєте. Ви можете відчувати надмірні емоції, через які не можете сформувати жодної думки. Порада: під час презентації зосередьтеся на своєму матеріалі, а не на сприйнятті вас аудиторією. Деякі знаки Зодіаку мають особливу ауру - загадкову, магнетичну, майже містичну. Вони рідко розкривають свої справжні емоції, мислять глибоко й іноді непередбачувано. І головне - цим знакам краще не перечити. Образа чи протидія з вашого боку може обернутися неочікувано. Ось вони - найзагадковіші й найбільш уперті представники зодіакального кола.
we.ua - Ці жести помічають усі: п'ять ознак, які видають надмірну нервозність
Gazeta.ua on gazeta.ua
В Україні назвали міста, які лідирують щодо зростання зарплат
Зарплати зросли, перш за все, у сферах з кадровим дефіцитом. У червні 2025 року на низці вакансій зафіксували стрімке зростання зарплат. Порівняно з січнем оплата праці зросла на десятки відсотків. Про це повідомляє пресслужба ОLХ Робота. Зазначається, що рекордний показник зростання відбувся в Києві у сфері "Реклама/дизайн/РR" на вакансії промоутерів (роздача листівок, розклеювання оголошень тощо). Медіанна зарплата у червні цього року зросла на 123%, ніж у січні, і становить 501 грн. Це пояснюється тим, що більшість таких вакансій із погодинною оплатою праці. Тобто це, найімовірніше, ставка за зміну або денну роботу. Але водночас також є пропозиції щомісячної оплати. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підвищення буде, але не зараз: Лісовий про зарплати вчителів Найбільше оголошень, де помітно зросли медіанні зарплати - у сфері "Роздрібна торгівля/продажі/закупки". Підвищення показників в основному на пропозиції роботи для касирів та продавців: Львів - касир: +34% (25,5 тис. грн); продавець: +16% (24,9 тис. грн.);Київ - касир: +23% (25,1 тис. грн); продавець: +20% (25,3 тис.грн.);Житомир - продавець: +17% (18,5 тис. грн.);Одеса - касир: +13% (21, 5 тис. грн.);Вінниця - продавець: +12% (16,4 тис. грн.). Наступною йде сфера "Будівництво/облицювальні роботи". Медіанна зарплата на вакансію різноробочого зросла у більшості міст, а саме: +54% у Черкасах (21,5 тис. грн), +47% у Кропивницькому (22 тис. грн), +37% у Луцьку (24 тис. грн), +32% у Полтаві (20,5 тис. грн). У столиці на 27% зросла медіанна зарплата на вакансії вантажника (сфера "Логістика/склад/доставка"), у червні 2025 року - це 26 тис. грн. На аналогічну посаду спостерігаємо підвищення у Вінниці (+26%, до 18,9 тис. грн) та Одесі (+22%, до 22,5 тис. грн). Крім того, у деяких містах також фіксується збільшення медіанної зарплати у категорії "Початок кар'єри/студенти". Тут пропонують вакансії людям без досвіду, зокрема студентам. Ймовірно, це пов'язано зі збільшенням вакансій на сезонну роботу у літній період. Помітні зміни у: Дніпрі - до 18,8 тис. грн. (+34%);Одесі - до 20 тис. грн. (+29%);Києві - до 25,3 тис. грн. (+19%). "Зарплати у першій половині 2025 року зросли, перш за все, у сферах з кадровим дефіцитом - будівництві, торгівлі, логістиці. Також роботодавці дедалі активніше залучають молодь і працівників без досвіду, підвищуючи зарплату на стартових посадах", - йдеться в повідомленні. З вересня 2025 року в Україні запровадять удвічі більшу щомісячну доплату для педагогів загальної середньої освіти. Сума зросте до 2600 грн, і вона буде гарантованою для всіх шкільних працівників, незалежно від навантаження, посади чи регіону.
we.ua - В Україні назвали міста, які лідирують щодо зростання зарплат
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules