These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
На фронті помітили дрони окупантів із сонячними панелямиНа лінії фронту з'явились FРV-дрони російського виробництва, оснащені сонячними панелями. Про це повідомив фахівець із радіотехнологій Сергій Бескрестнов, відомий під псевдонімом "Флеш". Він оприлюднив фото одного з таких апаратів. На зображенні видно, що сонячна панель кріпиться на рамі дрона і складається з двох секцій, які можуть розкладатись. За словами експерта, це вже не перший випадок застосування подібної технології з боку армії РФ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий безпілотник українських розробників здатен дістати російські дрони на граничній висоті Бескрестнов підкреслює, що сонячна батарея не здатна забезпечити електроенергією дрон під час його активного польоту. Однак вона дозволяє оператору підтримувати заряд акумулятора, перебуваючи в укритті або засідці, та чекати появи цілі. Такий підхід дає змогу окупантам розширювати сценарії використання FРV-дронів і довше залишатися в бойовій готовності на одній позиції. Україна вже близька до активного використання на фронті роїв дронів, які керуються за допомогою штучного інтелекту. Йдеться про повністю українську розробку, над якою працювали в умовах відсутності технічної підтримки з боку західних партнерів.
... More
Презентували платформу для пошуку зниклих безвістиУ столиці презентували електронну систему, яка покликана допомагати в пошуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Розробкою проєкту займалося Міністерство внутрішніх справ України. Презентація відбулася під час пресконференції, де автори детально розповіли про функціонал і мету ресурсу. Новостворена онлайн-платформа має стати головним джерелом для комунікації між правоохоронними структурами, що займаються пошуком людей, та родинами, які залишилися без інформації про своїх рідних. Сам ресурс доступний на вебпорталі МВС. За словами директорки департаменту комунікації МВС Мар'яни Реви, основна мета - створити міст взаємодії між родичами та державними інституціями, які займаються пошуком. Вона наголосила, що головне завдання - підтримати людей, які шукають своїх рідних, і зробити так, щоб вони не почувалися покинутими."Ми хочемо, щоб родини відчували, що вони не наодинці з бідою, і що відповідальні органи не залишають їх без дій" - зазначила вона. Портал містить детальні покрокові інструкції. Там можна дізнатися, як розпочати офіційний розшук, куди звернутися для здачі ДНК-зразків, як отримати витяг з державного реєстру, які документи потрібні, а також які права та пільги мають родичі зниклих. Керівниця управління в головному слідчому управлінні Нацполіції Христина Подиряко зауважила, що в кожному обласному управлінні вже створені спеціалізовані центри, які працюють саме з випадками безвісти зниклих. За її словами, нова система допоможе родичам швидше знайти відповідального слідчого, перевірити стан провадження, дізнатися, як здати біологічні матеріали для аналізу і де отримати результати. Артур Добросердов, уповноважений з питань зниклих безвісти, підкреслив, що платформа - це жива структура, яка постійно оновлюється. Вона включає всі алгоритми, посилання та актуальну інформацію з усіх держустанов, залучених до розшуку."Ми пояснюємо, хто за що відповідає. І даємо зрозумілу навігацію, щоб родичі могли орієнтуватися в ситуації та знати, куди звертатися у кожному конкретному випадку" - сказав він. Ресурс об'єднує роботу МВС, Нацполіції, судово-медичних експертів, громадських організацій та інших структур, які працюють над розшуком зниклих під час війни та в інших надзвичайних обставинах. У Верховній Раді ухвалили законопроєкт №7353, що встановлює додаткові одноразові виплатиукраїнцям, які постраждали від російської агресії. Розмір виплати коливається від 100 тис. грн до 1 млн грн. Однак розраховувати на такі виплати можуть лише працівники об'єктів критичної інфраструктури, держслужбовці та журналісти - а також члени їхніх сімей.
... More
Повітряні сили ЗСУ назвали кількість збитих ворожих ракет та дронівППО збила у червні 159 ворожих ракет та 4,6 тис дронів. Протиповітряна оборона Сил оборони знищила 4750 повітряних цілей протягом червня 2025 року, зокрема, 159 крилатих, балістичних та керованих авіаракет, повідомляється в Теlеgrаm-каналі Повітряних сил Збройних сил України. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рух опору зруйнував залізницю на окупованій території Запорізької області Знищені 93 крилаті ракети Х-101/Х-55СМ, 14 балістичних ракет "Іскандер-М/КN-23", 12 крилатих ракет "Калібр", 13 керованих авіаційних ракет Х-59/69, 27 крилатих ракет "Іскандер-К", 2453 ударні БпЛА типу Shаhеd; 659 розвідувальних БпЛА; 1479 БпЛА інших типів. Авіація Повітряних сил ЗСУ у червні знищила 646 повітряних цілей, уразила командні пункти, об'єкти логістичного забезпечення, а також місця скупчення живої сили та техніки противника. Лише за червень загальні втрати окупантів у живій силі становлять 32 420 осіб. За місяць, уражено 111 танків, 272 бойові броньовані машини, 1 227 артсистем, 26 РСЗВ, 17 засобів ППО, 3 371 одиницю автомобільної та 18 одиниць спеціальної техніки, а також 4 574 БПЛА оперативно-тактичного рівня.
... More
Виходить продовження "Декстера": де дивитися12 липня серіал "Декстер: Воскресіння" стане доступним для перегляду на платформах МЕGОGО та Київстар ТБ. Його реліз відбудеться одночасно з міжнародною прем'єрою, яка запланована на 12 липня, передає ІТС. Проєкт представлять із українською озвучкою. Над дубляжем працюють одразу кілька студій, зокрема 1+1 Рrоduсtіоn, МЕGОGО VОІСЕ, Sunnysіdеrs і 15КЗ. Частина епізодів вже матиме українську доріжку на старті, решта - з'являтиметься поступово. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Популярний серіал повертається після 8-річної перерви На МЕGОGО серіал буде доступний у межах передплат "Максимальна", "Оптимальна" та МЕGОРАСК ХL. А на Київстар ТБ - у підписках "Преміум НD" та "Сімейна". Для молодших глядачів також створено добірку Раrаmоunt+ Кіds. Новий сезон продовжує сюжетну лінію серіалу "Декстер: Нова кров". За сюжетом, після подій в Айрон-Лейк головний герой залишається живим. У ролі Декстера повертається Майкл С. Голл. У серіалі також знімаються Девід Зайяс, Джек Олкотт, Джеймс Ремар, Ума Турман, Ніл Патрік Гарріс, Крістен Ріттер та інші. Режисуру взяли на себе Маркос Сієга та Моніка Раймунд. Nеtflіх оголосив коли вийде останній сезон "Ти". У тизері головний герой повернувся до книжкового магазину в Муні та згадує все, що відбувалося з ним до цього моменту.
... More
Сьогодні вийде продовження "Декстера": де дивитисяІз 1 липня серіал "Декстер: Воскресіння" стане доступним для перегляду на платформах МЕGОGО та Київстар ТБ. Його реліз відбудеться одночасно з міжнародною прем'єрою, яка запланована на 12 липня, передає ІТС. Проєкт представлять із українською озвучкою. Над дубляжем працюють одразу кілька студій, зокрема 1+1 Рrоduсtіоn, МЕGОGО VОІСЕ, Sunnysіdеrs і 15КЗ. Частина епізодів вже матиме українську доріжку на старті, решта - з'являтиметься поступово. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Популярний серіал повертається після 8-річної перерви На МЕGОGО серіал буде доступний у межах передплат "Максимальна", "Оптимальна" та МЕGОРАСК ХL. А на Київстар ТБ - у підписках "Преміум НD" та "Сімейна". Для молодших глядачів також створено добірку Раrаmоunt+ Кіds. Новий сезон продовжує сюжетну лінію серіалу "Декстер: Нова кров". За сюжетом, після подій в Айрон-Лейк головний герой залишається живим. У ролі Декстера повертається Майкл С. Голл. У серіалі також знімаються Девід Зайяс, Джек Олкотт, Джеймс Ремар, Ума Турман, Ніл Патрік Гарріс, Крістен Ріттер та інші. Режисуру взяли на себе Маркос Сієга та Моніка Раймунд. Nеtflіх оголосив коли вийде останній сезон "Ти". У тизері головний герой повернувся до книжкового магазину в Муні та згадує все, що відбувалося з ним до цього моменту.
... More
На Покровському напрямку російські загарбники здійснили 12 спроб прориву - ГенштабСили оборони України стримують наступ російських окупантів. На цей час кількість бойових зіткнень з російським агресором становить 48. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ у звіті від першого липня. Сьогодні від вогню ворожої артилерії та мінометів постраждали громади прикордонних із рф районів, зокрема населених пунктів Хрінівка Чернігівської області; Гірки, Дорошівка, Братениця, Старикове, Кучерівка, Миропільське Сумської області; окрім цього ворог бив з реактивних систем залпового вогню по Великій Писарівці, а також завдав авіаударів КАБами по Андріївці, Варачиному, Кровному та Кіндратівці Сумської області. Сім з восьми ворожих атак сьогодні відбили українські захисники на Північно-Слобожанському і Курському напрямках, на даний час точиться бій. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ворог окупував кілька населених пунктів Також ворог завдав 8 авіаударів, скинувши при цьому 19 КАБ, здійснив 156 обстрілів, зокрема один - із реактивних систем залпового вогню. На Південно-Слобожанському напрямку окупанти п'ять разів атакували позиції наших захисників поблизу Вовчанська, Зеленого та Мілового, наші воїни дають гідну відсіч, два боєзіткнення тривають. Авіаударів КАБами ворог завдав по населеному пункту Вільхуватка. На Куп'янському напрямку противник шість разів атакував у районах населених пунктів Радьківка, Степова Новоселівка та у бік Новоосинового, одне боєзіткнення наразі триває. На Лиманському напрямку за день загарбницька армія здійснила шість атак на позиції українців у районах населених пунктів Копанки, Новий Мир, Середнє, Зелена Долина, Колодязі та Мирне; два боєзіткнення досі тривають. Наші воїни стійко тримають оборону та завдають ворогу втрат. На Сіверському напрямку ворог атакував у бік Григорівки та Виїмки. Загалом з початку доби наші воїни відбили дві штурмові дії підрозділів загарбника, на даний час точиться бій. На Краматорському напрямку ворог штурмував позиції Сил оборони у районі населеного пункту Часів Яр. Наші захисники зупинили наступальну дію противника. На Торецькому напрямку з початку доби відбулося одне боєзіткнення у районі населеного пункту Леонідівка. На Покровському напрямку російські загарбники здійснили 12 спроб потіснити наших захисників із займаних позицій поблизу населених пунктів Мирне, Попів Яр, Коптєве, Лисівка, Новосергіївка та Олексіївка. Сили оборони стримують натиск та відбили вісім атак противника, чотири боєзіткнення тривають. Авіаційних ударів некерованими авіаракетами ворог завдав по Сухому Яру. На Новопавлівському напрямку відбулося п'ять ворожих атак у районах населених пунктів Піддубне, Веселе, Маліївка та Шевченко - одне боєзіткнення триває. Авіація противника била некерованими ракетами по Ольгівському, також удару КАБами зазнав населений пункт Філія. Сили оборони стримують атаку окупантів в районі Кам'янського на Оріхівському напрямку. Ворог завдав авіаційних ударів по району населеного пункту Новоданилівка. На Придніпровському напрямку загарбники завдали авіаційного удару по Ольгівці. Російські війська захопили населений пункт Коптєве, розташований у Донецькій області. Окрім окупації села, армія РФ здійснила просування вглиб територій поблизу Торецька.
... More
Чим підживити кавуни у липні: виростуть солодкими та великимиЩоб кавуни на городі порадували солодким смаком і виросли великими, важливо не лише тепло й сонце, а й правильне підживлення. У період активного росту ці баштанні культури потребують особливої підтримки - калію, фосфору та природних стимуляторів. Розповімо, чим і коли підживити кавуни, щоб отримати справжні гіганти з насиченим смаком літа. Чим підживити кавуни Мрієте про великі, соковиті та солодкі кавуни з власної грядки - секрет - у правильному підживленні. Фосфор - важливий для розвитку кореневої системи та покращення засвоєння поживних речовин. Підійдуть суперфосфат або кісткове борошно. Мікроелементи: бор, магній, марганець у формі комплексного добрива допоможуть плодам набрати вагу. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли викопувати часник: очевидні ознаки дозрівання, які допоможуть вчасно зібрати врожай Формуйте батоги Залишайте 2-3 основні батоги, інші прищипуйте. Це дає більше сил на формування великих плодів, а не на "зелену масу". Повертайте кавуни Обережно перевертайте плоди кожні кілька днів, щоб вони рівномірно дозрівали й не гнили знизу. Жовте листя на огірках може свідчити про брак поживних речовин, неправильний полив, захворювання або стрес через різкі зміни температури. Щоб врятувати рослини і зберегти щедрий урожай, важливо вчасно виявити причину та підживити огірки необхідними мікроелементами.
... More
Окупанти просунулись у кількох районах ДонеччиниРосійські війська захопили населений пункт Коптєве, розташований у Донецькій області. Про це свідчать оновлення на інтерактивній мапі, яку веде моніторинговий проєкт DеерStаtе. Окрім окупації села, армія РФ здійснила просування вглиб територій поблизу Торецька. Зміни лінії фронту також помічено в районах Новосергіївки, Диліївки, Мирного, Разіного, Веселого та Комара. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ворог окупував кілька населених пунктів Зазначені населені пункти розташовані у прифронтовій зоні, де останні тижні точилися активні бойові дії. Оновлені дані на карті DеерStаtе відображають подальше просування окупаційних сил у східному напрямку. Генеральний штаб ЗСУ у своєму вечірньому зведенні повідомив, що на лиманському напрямку українські воїни зупинили 21 атаку загарбників у районах населених пунктів Твердохлібове, Рідкодуб, Карпівка, Колодязі та в напрямках Греківки, Зеленої Долини, Нового Миру та Ольгівки.
... More
Євро перевалив за 49 гривень, що з доларомНаціональний банк України на 4 коп. підвищив курс долара до гривні. Офіційний курс на 2 липня встановили на рівні 41,81 грн за 1 долар, свідчать дані на сайті НБУ. Водночас курс євро знову оновив історичний максимум і становить 49,4 грн за 1 євро. Польський злотий виріс на 10 коп. Офіційний курс встановили на рівні 11,64. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Песимізм інвесторів щодо долара сягнув 20-річного максимуму В обмінниках долар продають у середньому за 41,45 грн. Купують за 41,8 грн. За євро в обмінниках пропонують 48,55 грн. Продають за 49,45 грн. За останні два місяці валютний ринок України помітно змінився. Попит на долари серед населення суттєво впав. У травні на міжбанківському ринку попит на валюту зріс. Причиною стало сезонне зменшення експортних надходжень. У відповідь НБУ посилив інтервенції - обсяги досягли $2,9 млрд. При цьому українці стали менше купувати валюту. У квітні та травні чистий попит населення впав до $0,2 млрд. Для порівняння, ще в січні ця сума сягала 1,5 млрд.
... More
Громадськість закликала припинити транзит російської нафти через УкраїнуГромадська організація "Захист Держави" публічно звернулася до українського суспільства, народних депутатів та політичних фракцій із закликом негайно припинити транзит російської нафти через територію України. Йдеться про нафтопровід "Дружба", через який до Європи щодня постачається понад 250 тис. барелів сировини, попри повномасштабну війну, повідомляє "Главком". Саме через цю трубу Росія минулого року отримала щонайменше $6 млрд прибутку - коштів, які спрямували на виготовлення зброї, котру щоденно використовують проти України. Серед основних імпортерів - Угорщина та Словаччина, які водночас ведуть послідовну антиукраїнську політику: блокують санкції ЄС, ставлять під сумнів вступ України до НАТО та Євросоюзу, а іноді навіть відверто повторюють наративи Кремля. Попри це, український уряд досі не зупинив транзит російської нафти. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Захід заплатив Росії за паливо більше коштів, ніж передав Україні - ЗМІ У ГО "Захист Держави" підкреслили: це не питання економіки, це - питання моралі, національної безпеки та гідності. Адже нафтопровід, що качає гроші агресору, є нічим іншим, як каналом співучасті у війні. На тлі можливих кадрових рішень у виконавчій владі, громадські активісти звернулися до всіх парламентських фракцій: не голосувати за новий склад Кабінету міністрів, якщо серед першочергових пунктів урядової програми не буде обіцянки зупинити транзит через "Дружбу". Також ГО "Захист Держави" закликала європейські країни - зокрема тих, хто купує цю нафту - повністю відмовитися від закупівель, які прямо фінансують армію РФ. "З кожним барелем, який проходить цією трубою, Україна втрачає час, а Росія отримує боєприпаси. Це не може тривати вічно", - зазначили в заяві організації. Угорщина закликала ЄС відмовитися від заборони на російську енергію. Європі загрожує подальше підвищення вартості енергоносіїв, тому в Брюсселі повинні скасувати правила і заборони на російську енергію, заявив прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Угорщина і Словаччина зберігають тісні зв'язки з Росією в енергетичній сфері та продовжують отримувати поставки нафти і газу. Ці країни виступають проти припинення імпорту, заявляючи про негативні наслідки для власних економік.
... More