Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
27.8 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Фіни допоможуть звести тисячі бомбосховищ в Україні
Фінляндія візьме на себе провідну роль у координації міжнародної допомоги для спорудження 10 тис. бомбосховищ на території України. Усі об'єкти мають відповідати українським стандартам безпеки. Про це заявив прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо під час Міжнародної конференції з відновлення України, яка відбулася 10 липня в Римі, повідомляє Дзеркало тижня. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як врятуватися від вибуху - у МВС назвали алгоритм Фінляндія стала ключовим учасником Коаліції цивільного захисту, що відповідає за реалізацію плану зі створення сучасної системи захисної інфраструктури. Він сказав, що розроблені інструменти дозволять фінським компаніям працювати у системі відновлення України, зокрема, і у системі цивільного захисту населення. "Мова йде не лише про відбудову зруйнованого, а про перезапуск - створення нових можливостей для країни та її громадян", сказав він. Орпо підкреслив, що в Україні планується суттєво збільшити кількість укриттів, доступних для населення під час повітряних тривог. Загалом передбачено створення щонайменше 10 тис. таких безпечних точок. Раніше повідомлялось, що Фінляндія та Україна підписали Спільний лист про наміри, який започатковує створення коаліції для будівництва укриттів цивільного захисту. У Фінляндії обов'язкове будівництво укриттів при зведенні нових будівель є звичайною практикою. Загалом у країні налічується понад 50 тис. таких об'єктів, здатних у разі необхідності вмістити понад 5 млн людей.
we.ua - Фіни допоможуть звести тисячі бомбосховищ в Україні
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зеленський назвав умову для переговорів із РФ і розкрив можливі локації зустрічі
Президент України Володимир Зеленський заявив, що зустріч із російською стороною на рівні лідерів може бути розглянута лише після виконання стамбульських домовленостей щодо обміну. Про це він сказав на брифінгу в Римі в четвер. За його словами, низка країн запропонували свої майданчики для проведення можливих переговорів. Серед них - Ватикан, Австрія, Швейцарія та Туреччина. "Якщо ми хочемо серйозний результат і закінчити цю війну, треба готувати зустріч на рівні лідерів. Безумовно, ми готові до будь-якого формату зустрічі на рівні лідерів. Безумовно, Україна, Росія та Америка на рівні лідерів - це бажаний формат: можуть буди не тільки слова, а і гарантії за столом перемовин. Але як буде, я не можу вам сказати", -.зазначив Зеленський. Стосовно майданчика для перемовин, він висловив вдячність Італії та Ватикану. "Я вдячний Ватикану - у мене була зустріч з Папою щодо питання зустрічі на рівні лідерів в Ватикані. Я дуже вдячний, що Ватикан відкритий з цією пропозицією. Також у нас є пропозиція від Австрії, у нас є пропозиція від Швейцарії, як країн нейтральних, а також є прямі пропозиції від турецької сторони", - розповів президент. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін проти залучення Ватикану до мирних переговорів "Ми повинні завершити результат, про який сторони домовились, на другій зустрічі - а саме закінчити з тими обмінами, які були домовлені на другій зустрічі в Стамбулі. І я думаю, що найближчим часом відповідні рухи здійсняться. І тільки після цього команди можуть обговорювати знов таки дієвий варіант - це підготовку зустрічі на рівні лідерів", - підсумував Зеленський. Святий Престол заявив про готовність прийняти представників України та Росії для проведення мирних переговорів. У заяві зазначається, що під час щирої розмови Папа Римський підтвердив важливість діалогу як ключового шляху до припинення війни. Він також висловив співчуття жертвам конфлікту, поновив молитви за український народ і закликав до зусиль задля звільнення полонених та пошуку компромісних рішень.
we.ua - Зеленський назвав умову для переговорів із РФ і розкрив можливі локації зустрічі
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зеленський заявив про прорив у захисті від дронів
Президент Володимир Зеленський повідомив, що українські фахівці спільно з американськими партнерами розробили ефективний метод протидії ударам ворожих безпілотників. За його словами, наразі критично важливо профінансувати масштабування виробництва дронів-інтерцепторів. Про це він заявив під час брифінгу з представниками ЗМІ у межах Міжнародної конференції з відновлення України в Римі, передають "Факти". Зеленський наголосив, що Росія намагається деморалізувати українців масованими нічними атаками, щоб виснажити морально й фізично. "Їхній план - тероризувати суспільство. Люди по 7-10 годин перебувають у стані тривоги. Не сплять, ховаються в укриттях. Я вдячний, що вони це роблять правильно", - зазначив президент. Він додав, що попри постійні загрози, українці повертаються до роботи й підтримують економіку. Зеленський заявив, що ворог щоденно запускає до 1 тис. дронів. Проте, якщо партнери України підтримають запропоновану ініціативу, українська армія зможе збивати всі ворожі безпілотники. "Ми будемо відповідати. Якщо наші партнери почують повний обсяг моїх аргументів, ми знищуватимемо все, що летить", - заявив він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ вже активно застосовують дрони-перехоплювачі для збиття Shаhеd - Ігнат Президент повідомив, що рішення вже знайдене. Йдеться про дрони-інтерцептори, створені українськими інженерами, які можуть ефективно збивати ворожі апарати. "Важливо, що ключове рішення належить нашим людям. Його знайшли українські спеціалісти разом з американськими. Є чотири компанії, одна з них спільна. Американський менеджмент, українська інженерія. Нам потрібне лише фінансування", - сказав Зеленський. Він додав, що Україна також працює над отриманням нових систем ППО. "Ми ведемо переговори про Раtrіоt. Якщо нам вдасться реалізувати це, ми значно зменшимо ризики навіть від балістики", - підкреслив президент. Україна має домовленості з Німеччиною та Канадою щодо фінансування виробництва перехоплювачів для ударних безпілотників типу Shаhеd. Зокрема, Канада збільшила фінансування до $4 млрд. Чотири компанії в Україні виробляють ці вироби, водночас дві - дуже успішно. Під час нічної атаки десятки російських дронів було збито перехоплювачами.
we.ua - Зеленський заявив про прорив у захисті від дронів
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зеленський сказав, кого може призначити послом України у США
Президент Володимир Зеленський не виключає, що чинний міністр оборони Рустем Умєров може очолити українське дипломатичне представництво у Вашингтоні. Таку можливість глава держави озвучив під час спілкування з журналістами у Римі, повідомляє "Європейська правда". Зеленський заявив, що рішення щодо нового посла у США може бути ухвалене найближчим часом. Якщо цю посаду посяде Умєров, це автоматично спричинить кадрові зміни в уряді. "Якщо я визначу, що головним українським представником у Сполучених Штатах має стати міністр оборони Рустем Умєров, то, звичайно, це призведе до серйозних ротацій в Кабміні", - сказав він. За словами президента, такий вибір зумовлений важливістю США як партнера та наявністю ключових рішень, пов'язаних із війною проти Росії, саме у Вашингтоні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дипломатка Оксана Маркарова потрапила в скандал через свою емоційну реакцію в Білому домі "Майже всі рішення та ресурси для оборони прив'язані до цієї країни. Це безпосередньо впливає на хід війни", - пояснив Зеленський. Водночас він підтвердив, що має намір змінити чинну очільницю посольства у США Оксану Маркарову. Президент подякував їй за роботу, зазначивши, що мав із нею прямий контакт і обговорив подальші кроки. "Я вдячний послу Маркаровій за службу. Я був би радий, якби вона продовжила свою діяльність тут, в Україні. Але якщо вона обере інший шлях - це її особисте рішення", - додав Зеленський. Президент Володимир Зеленський поговорив з послом України в США Оксаною Маркаровою про її звільнення.. Про це повідомило "РБК-Україна" з посиланням на власні джерела.
we.ua - Зеленський сказав, кого може призначити послом України у США
Gazeta.ua on gazeta.ua
Ціни на лохину в Україні знижуються
В Україні продовжує стрімко дешевшати лохина. Про це повідомляють аналітики проєкту ЕаstFruіt. Учасники ринку зазначають, що таке падіння цін у цей період є типовим явищем - саме зараз відбувається активний збір врожаю, що традиційно супроводжується різким зростанням пропозиції на ринку. За даними щоденного моніторингу, лише з кінця минулого тижня ціна на лохину в українських господарствах знизилась у середньому на 25%. Наразі основні обсяги реалізуються по 220-380 грн/кг ($5,26-9,08/кг), тоді як ще тиждень тому більшість виробників відмовлялися продавати дешевше ніж за 300 грн/кг ($7,17/кг). ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перші кавуни 2025 року з'явилися на ринку: що з цінами Садівники пояснюють зниження цін сукупністю факторів. По-перше, на ринку значно зросла пропозиція ягоди через масовий старт збору врожаю. По-друге, ціновий тиск посилюється через одночасну появу великої кількості сезонних фруктів і ягід за відносно доступними цінами. Попри це, поточна ціна на лохину в Україні все ще приблизно у 2,6 раза вища, ніж у цей самий період торік. Таку значну різницю гравці ринку пояснюють помітним скороченням врожаю, що було спричинене несприятливими погодними умовами в період дозрівання ягоди. Ціни на популярні ягоди зросли через величезні втрати врожаю. Україні фіксують рекордні ціни на вишню та чорну смородину для заморозки. Сьогодні закупівельні ціни на вишню знаходяться на рівні від 60 до 85 грн/кг (1,2-1,7 євро/кг). Чорна смородина у цьому році коштує навіть дорожче вишні: заморозчики закуповують її за ціною 70-90 грн/кг (1,4-1,8 євро/кг).
we.ua - Ціни на лохину в Україні знижуються
Gazeta.ua on gazeta.ua
Шмигаль заявив про трильйон доларів на відбудову України
Відбудова та модернізація України триватиме близько 14 років і обійдеться у $1 трлн. Уряд планує сформувати два масштабні фонди для реалізації цього плану. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав про це на засіданні Української платформи донорів у рамках URС-2025, повідомляє пресслужба Кабміну. Перший із них - це "Фонд Україна" обсягом $540 млрд. Саме такою є оцінка вартості повоєнної відбудови за розрахунками Світового банку. Гроші до фонду планують залучати шляхом конфіскації російських активів та запровадженням спеціального мита на експорт російської сировини. Другим європейським фондом стане структурна платформа на $460 млрд. Вона має стимулювати приватні інвестиції з боку європейського бізнесу в українську економіку. Шмигаль наголосив на двох головних цілях у процесі відбудови. Перша - збереження й посилення санкційного тиску на Росію. Друга - залучення достатніх фінансових ресурсів, аби країна могла впоратися з наслідками агресії. За словами прем'єра, українська держава вже досягла значних результатів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шмигаль попередив про необхідність $40 млрд у 2026 році "Спільними зусиллями з міжнародними партнерами ми змогли подолати більшість фінансових викликів. Запустили механізм ЕRА для використання заморожених активів РФ. Успішно виконуємо програму МВФ. Забезпечили ресурси, щоб перекрити бюджетний дефіцит у 2025 році" - заявив він. Уряд також вже працює над фінансовими гарантіями на 20262027 роки. ЄС пропонують долучитись до оборони Європи шляхом співфінансування української армії. Шмигаль нагадав, що військові витрати на сьогодні становлять 100120 млрд доларів щороку. Якщо розглядати мирний період, утримання ЗСУ обійдеться в 50 млрд на рік. "Ми очікуємо, що половину цієї суми забезпечить Європейський Союз" - додав він. Міжнародний валютний фонд зберіг прогноз зростання ВВП України у 2025 році на рівні 2-3%. Попри скорочення дефіциту електроенергії, економіка й надалі стикається з викликами - зокрема, через падіння газовидобутку та ослаблення аграрного експорту. У фонді зазначають, що Національний банк України дотримується жорсткої монетарної політики на тлі високої, але контрольованої інфляції. Рівень міжнародних резервів залишається достатнім завдяки масштабній зовнішній підтримці.
we.ua - Шмигаль заявив про трильйон доларів на відбудову України
Gazeta.ua on gazeta.ua
Україна першою в Європі запустить мобільний інтернет від Starlink
Україна стане першою європейською країною, яка запровадить мобільний інтернет на базі супутникової технології Stаrlіnk. Про це повідомляє Rеutеrs. Генеральний директор "Київстар" Олександр Комаров заявив, що перший етап - обмін повідомленнями - запрацює до кінця 2025 року, а повноцінний супутниковий мобільний зв'язок буде доступним у середині 2026-го. Випробування технології почалися ще наприкінці 2024 року. 30 грудня компанії "Київстар" та Stаrlіnk уклали угоду щодо впровадження технології Dіrесt tо Сеll в Україні. Вона дозволить смартфонам напряму з'єднуватися з супутниками, які виконуватимуть функцію стільникових веж. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія планує запустити власний аналог Stаrlіnk "Перший етап - обмін повідомленнями через ОТТ (оvеr-thе-tор)&hеllір; Тобто обмін повідомленнями через WhаtsАрр, Sіgnаl та інші системи. Він буде впроваджений до кінця року. І, ймовірно, на початку 2026 року, а давайте будемо безпечніше - у другому кварталі 2026 року - ми зможемо запропонувати мобільний супутниковий широкосмуговий доступ до даних та голосу", - розповів Комаров. Технологія Dіrесt tо Сеll дозволить забезпечити стабільний зв'язок навіть у віддалених регіонах з обмеженим покриттям. Вона працює через супутникові модулі еNоdеВ, які виконують роль вишок у космосі. Для користувачів ця система не вимагатиме жодного додаткового обладнання або оновлень смартфона - зв'язок працюватиме з будь-яким LТЕ-пристроєм. Супутниковий мобільний інтернет Stаrlіnk від Ілона Маска тепер працює на смартфонах. На даний момент доступна підтримка для іРhоnе 14 і новіших моделей, всіх версій Ріхеl 9, а також для трьох поколінь смартфонів Gаlахy А, S, Х та Z. Під час тестування, яке триватиме до липня, користувачі зможуть безкоштовно підключатися до мережі, незалежно від того, яким оператором вони користуються.
we.ua - Україна першою в Європі запустить мобільний інтернет від Stаrlіnk
Gazeta.ua on gazeta.ua
Коаліція рішучих затвердила план розміщення сил в Україні
Міжнародна коаліція завершила узгодження планів щодо формування військової присутності в Україні після укладення угоди про припинення бойових дій з Росією. Ці сили мають забезпечити дотримання миру та безпеки на території країни, пише Lе Моndе. Під час онлайн-зустрічі союзники погодили ключові елементи командної структури майбутньої місії. Йдеться про військовий контингент, який прибуде до України після припинення бойових дій. Саме його присутність стане гарантією виконання умов угоди. Основу плану розробили на нараді у Парижі. Там зібралися представники військового керівництва країн ЄС, НАТО, США та понад 200 стратегів із 30 партнерських держав. Передбачається створення багатонаціонального оперативного штабу, який базуватиметься у Парижі. Він функціонуватиме під спільним керівництвом Великої Британії та Франції. Через рік штаб планують перенести до Лондона. Також у Києві з'явиться координаційна група, яку очолить британський офіцер у званні генерал-майора. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європа згортає плани щодо військової присутності в Україні: США не дали гарантій Після завершення війни коаліція допомагатиме українській армії, охоронятиме повітряний простір і контролюватиме безпеку на морі. Прем'єр Великої Британії Кір Стармер та президент Франції Емманюель Макрон наголосили на необхідності тиску на Росію. Вони заявили, що мир має бути досягнутий не поступками, а шляхом переговорів після послаблення агресора. Макрон підтвердив, що сили, які гарантуватимуть мир після війни, вже сформовані на рівні планування. "У нас є план, який готовий до реалізації та запуску протягом кількох годин після підписання угоди про припинення вогню", - заявив він. Раніше повідомлялося, що напруга у взаєминах між президентом Франції Еммануелем Макроном і новим прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером зростає. Це може поставити під загрозу стабільність так званої "коаліції охочих", яка підтримує Україну у війні проти Росії. Серед французьких урядовців зростає розчарування через відсутність чіткої стратегії в рамках коаліції. Вони, зокрема, вважають, що Велика Британія надмірно покладається на гарантії безпеки з боку США, які дотепер не були реалізовані.
we.ua - Коаліція рішучих затвердила план розміщення сил в Україні
Gazeta.ua on gazeta.ua
США закликають союзників передати Україні системи Patriot
Сполучені Штати мають намір допомогти Україні зміцнити протиповітряну оборону й планують обговорити з країнами-членами НАТО можливість передачі Києву систем Раtrіоt, які вже перебувають на озброєнні в європейських державах. Про це на пресконференції заявив держсекретар США Марко Рубіо. Він підкреслив, що хоч США є виробником Раtrіоt і володіють найбільшою кількістю цих комплексів, у Вашингтоні розраховують, що європейські союзники також зроблять свій внесок. Рубіо висловив обурення тим, що жодна країна Європи досі не погодилася передати Україні жодного Раtrіоt. "Ніхто не хоче ділитися", - заявив він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Німеччина готує пропозиції щодо укріплення української ППО "Якщо Україна справді є пріоритетом, як заявляють багато країн Європи, то вони мають бути готові поділитися батареями, які наразі їм не потрібні. Сподіваюся, що нам вдасться переконати деяких наших партнерів по НАТО надати ці батареї Раtrіоt Україні, тому що є низка країн, які їх мають, але ніхто не хоче з ними розлучатися", - сказав Рубіо. Держсекретар США зазначив, що передати Україні свої комплекси зокрема могли б Іспанія та Німеччина. Також він нагадав, що деякі європейські країни раніше замовили Раtrіоt у американського виробника і незабаром мають їх отримати. "Було б чудово, якби одна з них добровільно відклала цю партію та відправила її до України. Тому ми шукаємо креативні способи забезпечити їх (українців) цією оборонною зброєю, яка їм знадобиться", - підсумував Рубіо. Армія США планує суттєве розширення закупівель ракет системи Раtrіоt, призначених для перехоплення дронів, крилатих і балістичних ракет. Згідно з бюджетною заявкою на 2026 фінансовий рік, до Конгресу подано запит на понад $1,3 млрд для придбання 224 ракет, а загальна довгострокова мета - 13 773 одиниці, що у чотири рази перевищує попередні плани.
we.ua - США закликають союзників передати Україні системи Раtrіоt
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зеленський закликав партнерів створити коаліцію для відбудови
Президент Володимир Зеленський виступив із закликом до партнерів сформувати коаліцію для відбудови країни після руйнувань, завданих війною. Він наголосив, що у цьому процесі слід використовувати підхід, подібний до "плану Маршалла", передає "Європейська правда". Виступаючи на конференції з питань відновлення України в Римі, глава держави звернувся до присутніх з пропозицією сформувати міжнародну коаліцію. За його словами, настав момент, коли варто починати конкретні дії. Зеленський заявив, що Україна має чітке уявлення про масштаби руйнувань і про те, що потрібно для відновлення держави, її громадян і нормального життя. Він підкреслив, що процес відбудови потребує системного підходу та злагоджених дій. Президент закликав створити чітку структуру управління відновленням. Для цього необхідно, щоб до процесу долучилися країни і компанії, які мають досвід і ресурси. Саме вони можуть допомогти залучити інших партнерів. Зеленський наголосив, що ключовим елементом має стати детально продуманий план. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський зустрівся з Келлогом і обговорив постачання зброї "Нам також потрібен чіткий план відновлення. Згадайте роль "плану Маршалла" у відновленні та трансформації Європи. Саме тому Європа так довго насолоджувалася миром і економічним зростанням. А зараз ми маємо реальну можливість започаткувати нову хвилю прогресу. Нам потрібен підхід у стилі "плану Маршалла", і ми повинні розробити його разом", - заявив президент. Він підкреслив, що ця ініціатива не повинна сприйматись як проблема лише однієї країни. За словами Зеленського, процес відбудови України - це також завдання для інших держав, оскільки йдеться про спільне майбутнє демократичного світу. У Римі президент Володимир Зеленський провів переговори зі спеціальним представником президента США Дональда Трампа Кітом Келлогом. Під час розмови йшлося про зміцнення української протиповітряної оборони та тиск на Росію. За словами Зеленського, ключовими темами були поставки озброєння, спільне виробництво оборонної техніки, а також локалізація її виробництва на території України. "Говорили й про закупівлю американської зброї, спільне оборонне виробництво та локалізацію в Україні", - підкреслив президент.
we.ua - Зеленський закликав партнерів створити коаліцію для відбудови
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules