These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Рівень бідності в Україні за час війни зріс вдвічі. Рівень бідності в Україні від початку війни зріс майже удвічі. Наразі він становить до 37%. Про це в інтерв'ю Новини.LІVЕ голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. Водночас нардеп переконаний, що показники значно знизяться, коли в Україні настане мир. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Соцвиплати по-новому: українцям виплачуватимуть 4500 грн щомісяця "Це пояснюється тим, що всі економічні процеси, які відбуваються в країні, вони відбуваються з певним знаком мінусу, бо на це впливає війна, на це впливають негативні очікування і все інше", - повідомив Гетманцев. Нардеп вважає, що завершення бойових дій принесе протилежну тенденцію, вважає нардеп. Водночас чекати миру недостатньо - треба вже починати обговорювати питання прожиткового мінімуму. "Сам по собі мир тягне за собою те, що люди починають багатшати і бідність зменшується. Ми, власне, це можемо навіть за власною статистикою побачити, коли у нас був 14-й рік і бідність зросла. І після 14 року вона зменшувалася аж до 22-го року", - додав Гетманцев. Рівень бідності в Україні залишається критично високим. Як заявили у Кабміні, він суттєво перевищує показники у країнах, з якими держава прагне себе порівнювати.
Жовті плями на білих речах під пахвами - проблема, з якою стикається багато людей, особливо влітку. Виправити цю ситуацію можна за допомогою кількох простих методів, які допоможуть повернути вашим речам первозданну білосніжність. Gаzеtа.uа розповість про три дієві способи. Кип'ятіння Якщо ви хочете повернути білим речам їхній початковий зовнішній вигляд, можете їх прокип'ятити у великій каструлі, наповненій водою, в якій варто розчинити подрібнений на тертці брусок господарського мила. Виварюють речі протягом трьох годин, а потім перуть із використанням порошку. Важливо: цей метод можуть пережити тільки вироби з натуральної бавовни. Нашатирний спирт Нашатирний спирт допомагає впоратися навіть зі стійкими та застарілими плямами. Засіб готується з рівної кількості спирту та води. Після того як ви нанесете засіб на одяг, зачекайте 10 хвилин, а потім прополощіть його в теплій воді. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як випрати білий одяг без відбілювача: п'ять способів Оцет Якщо нічого більше не допомогло, можете замочити речі на 20 хвилин у розчині з 1 частини оцту та 2 частин теплої води. Поки триватиме замочування, зробіть пасту зі столової ложки солі та 2-3 столових ложок перекису водню її потрібно буде нанести на плями ще на 20 хвилин. Після цього струсіть залишки пасти та виперіть виріб у пральній машинці. Щоб вивести плями під час прання або відбілити якусь річ, не треба побутової хімії. Можна скористатись лайфхаком, який допоможе зробити речі ідеально білими за допомогою цукру.
У великих містах України спостерігається різке зростання цін на оренду житла, найбільше - в Одесі, де вартість квартир подекуди зросла майже удвічі. Про це пише видання Оbоz.uа із посиланням на статистику аналітиків. Так, за останні пів року оренда 1-кімнатних квартир в Одесі подорожчала на 38% - у середньому до 11 тис. грн. Ціни на "двушки" зросли на 58%, до 16 700 грн, а 3-кімнатні квартири подорожчали на рекордні 109% - до 31 400 грн. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оренда квартир в Україні зросла від початку року У Києві ціни також зростають: оренда однокімнатних квартир подорожчала на 14% (до 18 300 грн), двокімнатних - на 22% (до 28 000 грн), а трикімнатних - на 19% (до 47 200 грн). Суттєве подорожчання зафіксували й у Дніпрі (1-кімнатні +10%, до 11 тис. грн), Запоріжжі (2-кімнатні +17%, до 7 тис. грн) та Львові (2-кімнатні +11%, до 21 100 грн). Від моменту запуску ринку землі в липні 2021 року середня ціна одного гектара в Україні зросла на 60% - до 60,7 тис. грн. За чотири роки українці уклали майже 340 тис. угод, продавши понад 636 тис. гектарів на загальну суму 30,4 млрд грн. На старті реформи ринок був активним: у липні 2021 року уклали понад 2 тис. угод, а середня вартість гектара сягала 95,7 тис. грн. Згодом ціна знизилась - до 33,7 тис. грн у грудні того ж року, попри зростання кількості угод.
У межах ініціативи Президента Володимира Зеленського Вrіng Кіds Васk UА вдалося повернути 11 українських дітей віком від 10 до 17 років із тимчасово окупованих територій та території Росії. Про це повідомив голова Офісу Президента Андрій Єрмак. Серед них - п'ятеро рідних братів і сестер, яких насильно вивезли до РФ. Тривалий час про їхнє місцеперебування не було жодної інформації. Лише згодом діти самостійно вийшли на зв'язок із повнолітньою сестрою в Україні та попросили допомоги. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порятунок українських дітей під загрозою: США відмовляються допомагати Процес повернення виявився складним і тривалим. Російські органи опіки перешкоджали й затягували процедуру, намагалися вплинути на рішення дітей. Зрештою, після понад року наполегливої роботи їх вдалося повернути додому. Із тимчасово окупованих територій до України вдалося повернути ще одну групу українських дітей. Серед них - підлітки, які зазнали жорстокого поводження з боку російських сил. Наймолодшою серед повернених стала трирічна Маруся. У дитячому садку її принижували за українську мову, що спричинило сильний стрес і заїкання. Зараз дівчинка, як і інші діти, перебуває в безпеці та отримує необхідну психологічну допомогу.
Увечері 18 липня в селі Велетенське Херсонського району автомобіль із волонтерами наїхав на російську міну. Про це повідомила Херсонська обласна військова адміністрація. Унаслідок вибуху постраждали троє чоловіків віком 30, 32 та 57 років. Усі вони отримали мінно-вибухові травми та контузії. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти-смертники: росіяни підповзають і вибухають на мінах біля українських укріплень Медики оперативно надали допомогу. Стан постраждалих оцінюють як легкий - вони проходять амбулаторне лікування. Унаслідок підриву автомобіля на російській міні у Харківській області загинули шестеро людей, серед них - двоє дітей. Подія сталась 7 липня ввечері неподалік села Циркуни Харківського району на грунтовій дорозі біля цвинтаря, де внаслідок наїзду на протитанкову міну стався вибух легкового автомобіля.
Російські окупанти після 10:00 суботи скинули на Шосткинську громаду шість керованих авіабомб (КАБ), обсяги втрат і пошкоджень уточнюються. Про це повідомив очільник Сумської обласної військової адміністрації Олег Григоров. "Після 10:00 ворог повторно атакував Шосткинську громаду - шістьма керованими авіабомбами. Зафіксовано прицільне влучання. Здійнялася пожежа", - написав він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ здійснила рекордну атаку на Павлоград: багато руйнувань За попередньою інформацією, жертв і постраждалих немає. Раніше повідомлялося, що вночі російські окупанти майже чотири години поспіль атакували Шостку ударними безпілотниками, були зруйновані об'єкти цивільної інфраструктури, пошкоджені житлові будинки. У ніч проти 19 липня противник атакував Україну 379-ма ударними БПЛА типу Shаhеd і безпілотниками-імітаторами різних типів. Зафіксовано влучання п'яти ракет та 30 ударних БПЛА у 12 локаціях, а також падіння збитих - на семи локаціях.
У ніч проти 19 липня противник атакував Україну 379-ма ударними БПЛА типу Shаhеd і безпілотниками-імітаторами різних типів. Повітряний напад відбивали зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України. Про це Повітряні сили ЗСУ повідомили у Теlеgrаm. "Ворог випустив по Україні 344 ударних БПЛА типу Shаhеd і безпілотників імітаторів різних типів, 12 балістичних ракет Іскандер-М/КN, вісім крилатих ракет Іскандер-К, 15 крилатих ракет Х-101 із повітряного простору РФ", - йдеться у повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ здійснила рекордну атаку на Павлоград: багато руйнувань За попередніми даними, станом на 10.00 протиповітряною обороною збито 208 засобів повітряного нападу противника. Крім того, сім крилатих ракет та 129 дронів-імітаторів не досягли цілей - локаційно втрачені/подавлені РЕБ. Зафіксовано влучання п'яти ракет та 30 ударних БПЛА у 12 локаціях, а також падіння збитих - на семи локаціях. Минулої ночі російські війська здійснили одну з наймасштабніших атак по території України, випустивши понад 300 ударних дронів і більш як 30 ракет різних типів по мирних містах. Наслідки атаки зафіксовані у Донецькій, Кіровоградській, Дніпровській, Сумській, Херсонській, Волинській, Запорізькій, Миколаївській, Одеській та Житомирській областях. У Сумах постраждала критична інфраструктура - тисячі родин залишилися без світла. У Шостці зафіксовані комбіновані удари.
Українські війська досягли просування на півдні Донецької області, зокрема на новопавлівському напрямку. Про це йдеться у звіті Американського Інституту вивчення війни (ІSW). Аналітики, посилаючись на геолокаційні відеозаписи, зазначають, що ЗСУ нещодавно звільнили село Ялта, яке розташоване поблизу адміністративного кордону з Дніпропетровською областю. Також є візуальні підтвердження українського просування на південний захід від села Комар. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ворог здійснив 47 атак на Покровьскому напрямку - Генштаб показав карти війни ІSW із посиланням на українських військових також повідомляє про звільнення населеного пункту Воскресенка. У той же час деякі російські джерела стверджують, що війська РФ просунулися на один кілометр на південний захід від Піддубного на ділянці фронту завширшки два кілометри. Проте ІSW не має підтверджень цим заявам. Згідно з ранковим зведенням Генштабу ЗСУ, на новопавлівському напрямку російські війська здійснили 13 атак у районах населених пунктів Зірка, Вільне Поле, Новопіль, Зелене Поле, Маліївка, Шевченко, а також у напрямку Олександрограда та Комишувахи. Окупанти захопили Яблунівку в Сумській області. Крім інформації про окуповану Яблунівку, аналітики повідомили про просування ворога біля Юнаківки на Сумщині, Хатнього і Романівки на Харківщині, Торецька на Донеччині.
Минулої ночі російські війська здійснили одну з наймасштабніших атак по території України, випустивши понад 300 ударних дронів і більш як 30 ракет різних типів по мирних містах. Про це заявив президент Володимир Зеленський. "Сьогодні вночі наші воїни різних підрозділів відбивали чергову російську атаку. Більш ніж 300 ударних дронів та понад 30 ракет різних типів було застосовано проти наших міст. Зараз продовжується знищення цілей: у повітрі ще є безпілотники", - повідомив він. Наслідки атаки зафіксовані у Донецькій, Кіровоградській, Дніпровській, Сумській, Херсонській, Волинській, Запорізькій, Миколаївській, Одеській та Житомирській областях. У Сумах постраждала критична інфраструктура - тисячі родин залишилися без світла. У Шостці зафіксовані комбіновані удари. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ атакувала Одесу безпілотниками: є влучання у багатоповерхівку "В Одесі пошкоджений житловий будинок. Шість людей поранено, і серед них дитина. На жаль, одна людина загинула. Мої співчуття рідним та близьким", - наголосив глава держави. Також ворог завдав удару по Павлограду, де постраждали житлові будинки та об'єкти важливої інфраструктури. Президент подякував усім службам, які зараз працюють на місцях, допомагаючи постраждалим. "Дякую всім лідерам, які розуміють, наскільки важливо оперативно реалізовувати наші домовленості. Спільне виробництво зброї, інвестиції у виробництво дронів в Україні, зокрема дронів-перехоплювачів, надання систем ППО і ракет до них, а також можливість їхнього виробництва тут, в Україні, - усе це рятує життя і потрібне Україні вже зараз", - наголосив Зеленський. Унаслідок масованої повітряної атаки російських військ Павлоград зазнав серйозних руйнувань. У місті спалахнули пожежі, а повітряна тривога в районі триває безперервно понад 11 годин - з 21:09 18 липня. У регіоні під обстріли потрапили й інші населені пункти. У Дніпрі та Синельниківському районі зафіксовані пожежі й пошкодження будинків. У Нікопольському районі ворог застосував FРV-дрони та артилерію.
Дієта може істотно вплинути на здоров'я серця, керуючи артеріальним тиском, рівнем холестерину і загальним запаленням в організмі. Якщо поліпшити раціон, то можна знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань і поліпшити якість життя, пише Shеfіnds. З віком потреби організму в харчуванні змінюються, і дотримання здорової для серця дієти стає більш важливим. Вживання правильних продуктів може допомогти запобігти утворенню бляшок в артеріях, знизити ймовірність серцевих нападів і поліпшити кровообіг. Збалансована дієта, багата необхідними поживними речовинами, підтримує здорову вагу, підвищує рівень енергії та зміцнює психічне благополуччя. Жирна риба Лосось, скумбрія і сардини багаті на жирні кислоти омега-3, особливо ці жири зменшують запалення, покращують функцію кровоносних судин і можуть знизити кров'яний тиск і рівень тригліцеридів (тип жиру, пов'язаний із ризиком серцевих захворювань). Як розповіла дієтологиня Крутіка Нанаваті, вживання жирної риби кілька разів на тиждень може значно поліпшити здоров'я серця. Бобові Бобові, зокрема сочевиця, квасоля і нут, є джерелами рослинного білка і клітковини. "Клітковина допомагає знизити рівень "поганого" холестерину, а рослинний білок може бути здоровою альтернативою тваринним білкам", - розповіла дієтологиня. Темний шоколад Він може бути корисним для серця. Нанаваті підкреслила, що темний шоколад містить флаваноли, тип антиоксиданту, який "може поліпшити функцію кровоносних судин і потенційно знизити кров'яний тиск". Однак вона порадила поміркованість через вміст цукру. "Вибирайте темний шоколад із вмістом какао 70% або вище, щоб отримати максимальну користь і при цьому контролювати споживання цукру", - порадила вона. "Регулярно включайте ці корисні для серця варіанти разом із нежирними джерелами білка, такими як риба, птиця та нежирні молочні продукти", - узагальнила фахівець. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які горіхи здатні захистити чоловіків та жінок від смертельної хвороби Також вкрай важливо обмежити вживання оброблених харчових продуктів, насичених і трансжирів, доданого цукру та надмірного споживання солі, оскільки вони сприяють факторам ризику серцевих захворювань. Включивши до щоденного раціону жирну рибу, бобові та темний шоколад, пам'ятайте, що послідовність і баланс мають життєво важливе значення, тому насолоджуйтеся цими продуктами як частиною повноцінної та поживної дієти. Щоб збільшити тривалість життя, важливо раціон збагатити овочами та фруктами. Експерти радять з'їдати не менше п'яти порцій різних фруктів і овочів кожен день, а основу раціону повинні складати продукти, багаті білком і клітковиною. Малина багата флавоноїдами-кверцетином і галовою кислотою, які відповідають за правильну роботу серця, клітин і захищають від ожиріння.