Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
20.8 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
ГУР показало морські дрони з ШІ та Starlink, що вражають цілі в Чорному морі
Головне управління розвідки Міністерства оборони України застосовує щонайменше два типи морських дрононосців у бойових операціях проти російського флоту в Чорному морі. Ці апарати показані в документальному фільмі Артема Шевченка "Морський бій. Епоха дронів", повідомляє видання Мілітарний. За даними журналістів, ГУР активно розбудовує флот безекіпажних морських платформ, здатних нести ударні дрони-камікадзе та інші засоби ураження. Такі системи дозволяють вражати як наземні, так і швидкохідні морські цілі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГУР модернізує Маgurа: росіянам радять не розслаблятися у Чорному морі У фільмі показано два зразки морських дрононосців, які значно відрізняються від відомої моделі Маgurа V5. Один із них оснащений гвинтовим двигуном замість водомета та має чотири контейнери для запуску FРV-дронів. Як розповів один із спецпризначенців ГУР, платформа може нести від 500 до 3000 кг озброєння різного типу - повітряного, надводного та підводного. Система працює з використанням штучного інтелекту за стандартами НАТО. Другий дрононосець у фільмі знятий менш детально, однак журналісти відзначили його іншу форму корпусу та пускову установку для чотирьох безпілотників літакового типу. Є припущення, що саме ця модель використовувалась у рейдах біля кримського узбережжя, зокрема в операціях підрозділу Рrymаry, коли у квітні було знищено кілька російських катерів і зенітний комплекс "Тор-М2". Обидві платформи оснащені супутниковим зв'язком Stаrlіnk, що значно розширює радіус бойового застосування. У фільмі також уперше продемонстрували станцію керування морським дроном - із операторським кріслом, штурвалом, подібним до авіаційного, та важелем управління швидкістю. Зображення з денних і нічних камер передаються на окуляри доповненої реальності оператора і дублюються на монітор для координації з іншими офіцерами в пункті управління. Український дрон Маgurа V5, який створювали спеціально для полювання на військові кораблі, ще не розкрив свої можливості на повну силу. На цих морських безпілотниках планується розмістити засоби ППО й, можливо, інші системи ураження. Про це в коментарі Українській правді розповів начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов.
we.ua - ГУР показало морські дрони з ШІ та Stаrlіnk, що вражають цілі в Чорному морі
Gazeta.ua on gazeta.ua
Ціни на тепличні огірки в Україні знову зростають - аналітики
На ринку України в сегменті тепличного огірка на поточному тижні спостерігається зростання цін на місцеву продукцію. За словами операторів ринку, причин для ситуації, що склалася, було відразу кілька. Про це повідомляють аналітики проекту ЕаstFruіt. Пропозиція цієї продукції була недостатньою з огляду на те, що вибірки в комбінатах були нестабільними і малооб'ємними через прохолодну і похмуру погоду. Водночас попит на огірки зберігався на досить високому рівні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві на ринках з'явилась полуниця: скільки коштує З огляду на всі перераховані вище фактори, представники тепличних комбінатів переглядали ціни на свою продукцію в бік підвищення. Так, на сьогодні основні угоди з продажу місцевого тепличного огірка укладаються в межах 50-75 грн/кг ($1,21-1,81/кг), що в середньому на 17% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. За словами учасників ринку, скорочення надходжень імпортної продукції дало їм змогу дещо підвищити відпускні ціни на місцевий огірок. Крім того, конкуренція між місцевими виробниками також значно слабша, ніж у травні минулого року, оскільки через холодну весну вибірки огірка в українських тепличних комбінатах, як і раніше, малооб'ємні та нестабільні. При цьому, варто зазначити, що ціни на тепличний огірок в Україні на сьогоднішній день вже в середньому на 25% вищі, ніж в аналогічний період минулого року. Щодо подальшого розвитку ситуації в даному сегменті думки учасників зводяться до того, що все буде прямо залежати від погодних умов як ключового фактора, що впливає на зміну обсягів пропозиції даної продукції на ринку. Ціна на торішню картоплю знизилася в Україні. Попри те, що запаси торішньої картоплі в місцевих українських господарствах практично виснажені, ціни на дану продукцію на поточному тижні почали знижуватися.
we.ua - Ціни на тепличні огірки в Україні знову зростають - аналітики
Gazeta.ua on gazeta.ua
Будапешт відповідає Києву: українських дипломатів оголошено шпигунами
Угорщина висилає двох співробітників посольства України в Будапешті, звинувативши їх у шпигунській діяльності. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, передає угорське МЗС. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Агентура воєнної розвідки Угорщини шпигувала проти України Імена дипломатів наразі не розголошуються. За словами Сіярто, офіційне повідомлення та відповідну ноту було передано українському послу в Угорщині безпосередньо в міністерстві. "Ми ухвалили рішення вислати з країни двох шпигунів, які діяли під дипломатичним прикриттям у посольстві України", - зазначив він. Угорський міністр звинуватив Київ у розгортанні "наклепницької та антиугорської пропаганди. Він припустив, що ці звинувачення з боку України є відповіддю на позицію Будапешта щодо війни - зокрема, небажання постачати озброєння ЗСУ, гальмування євроінтеграційного процесу та прагнення не втягуватись у конфлікт з Росією. Цей дипломатичний крок відбувся наступного дня після заяви СБУ про викриття в Закарпатській області агентурної мережі, пов'язаної з воєнною розвідкою Угорщини, діяльність якої, за даними української спецслужби, шкодила національній безпеці. Служба безпеки вперше в історії України викрила агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка здійснювала шпигунську діяльність на шкоду країні. "Завданням цього осередку був збір інформації про військову захищеність Закарпатської області, пошук вразливих місць у наземній і повітряній обороні регіону, а також вивчення суспільно-політичних поглядів місцевих жителів: зокрема, сценаріїв їхньої поведінки, якщо на територію регіону зайдуть угорські війська", - йдеться у повідомленні. За результатами комплексних заходів на Закарпатті СБУ затримала двох агентів із мережі угорської спецслужби.
we.ua - Будапешт відповідає Києву: українських дипломатів оголошено шпигунами
Gazeta.ua on gazeta.ua
Євробачення 2025: дати ефірів, де їх дивитися та хто коментуватиме
Цьогорічний конкурс Євробачення-2025 відбудеться в Базелі, Швейцарія. Фінал пройде в Санкт-Якоб Холі в суботу, 17 травня, півфінали - у вівторок, 13 травня, і четвер, 15 травня. Представники України - гурт Zіfеrblаt - виступлять під п'ятим номером у першому півфіналі. За годину до показу кожного із шоу, о 21:00, на телеканалі "Суспільне Культура" розпочнеться трансляція проєкту "Передшоу. Пісенний конкурс Євробачення-2025", а пряма трансляція двох півфіналів та гранд-фіналу "Євробачення-2025" розпочнеться на телеканалі "Суспільне Культура" о 22:00, пише Суспільне. Також пряму трансляцію півфіналів і фіналу можна буде послухати на "Радіо Промінь", а ефіри можна буде дивитися на сайті "Суспільне Культура" та "Суспільне Євробачення". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У мережі виклали перші кадри Zіfеrblаt з репетиції на Євробаченні Коментувати ефіри в Україні будуть телеведучий Тимур Мірошниченко, громадський діяч Олександр Педан, комік Влад Куран і співачка аlyоnа аlyоnа. "Незмінний голос пісенного конкурсу "Євробачення" в Україні Тімур Мірошниченко традиційно коментуватиме усі три шоу - два півфінали й фінал "Євробачення-2025". У кожному шоу до нього долучиться зірковий співкоментатор: телеведучий, ведучий національного відбору на "Євробачення-2016" і громадський діяч Олександр Педан, комік та єврофан Влад Куран та одна з представниць України на "Євробаченні-2024" аlyоnа аlyоnа", - йдеться у повідомленні. Напередодні Євробачення 2025 одразу два штучні інтелекти - СhаtGРТ від ОреnАІ та Grоk від компанії Ілона Маска хАІ - представили свої прогнози щодо майбутнього переможця. Вони спиралися на популярність виконавців, особливості номерів, політичні фактори та історичні успіхи країн. Аналітика проводилася на запит ОВОZ.UА. Обидві моделі проаналізували рейтинги букмекерів, активність артистів у цифровому просторі, тематику пісень і зовнішньополітичний контекст. Попри спільні критерії, результати вийшли різними. СhаtGРТ віддав перемогу Швеції. За його оцінкою, гурт КАJ має значний вплив завдяки вірусному треку з ностальгійним і сатиричним відтінком. Модель також високо оцінила Ізраїль. Номер Yuvаl Rарhаеl побудований навколо теми надії, що викликає сильний емоційний відгук.
we.ua - Євробачення 2025: дати ефірів, де їх дивитися та хто коментуватиме
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зеленський: останнім часом у нас дуже активна і продуктивна комунікація з США щодо припинення вогню
Президент України Володимир Зеленський відзначив продуктивність співпраці з США останнім часом у напрямку припинення вогню щонайменше на 30 днів. З його слів, Україна готова виконати умови для надійного та тривалого миру. Про це політик сказав Зеленський у відеозверненні до лідерів країн-членів Об'єднаних експедиційних сил (JЕF) у четвер, текст якого був оприлюднений на сайті голови держави у п'ятницю, пише Gаzеtа.uа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кремля відреагували на слова Келлога про демілітаризовану зону Він наголосив на тому, що українській державі потрібен справедливий та мир. "Останнім часом у нас дуже активна комунікація зі Сполученими Штатами, і не просто активна, а справді позитивна й продуктивна. Ми працюємо разом, щоб досягти припинення вогню надійного, тривалого, щонайменше на 30 днів. Україна готова", - сказав Зеленський. Він повідомив, що у середу говорив з президентом США Дональдом Трампом. "США та всі ви в Європі знаєте, що найбільше б'є по Росії, що насправді змушує Москву замислитися про мир і припинення цієї війни. Москва повинна погодитися на припинення вогню, бо тільки так може розпочатися справжній мир. Дипломатії потрібна тиша. Дякую за вашу підтримку в цьому, і продовжуймо тісну координацію зі Сполученими Штатами", - додав Зеленський. Зеленський закликав Європу створити трибунал щодо злочину агресії Росії. На його думку, потрібно створити трибунал щодо злочину агресії Росії.
we.ua - Зеленський: останнім часом у нас дуже активна і продуктивна комунікація з США щодо припинення вогню
Gazeta.ua on gazeta.ua
ЄС повинен захищатися від агресії РФ і тиску з боку США - Канєв
Депутат Європейського парламенту від Болгарії Радан Канєв виступив із закликом до створення європейського оборонного союзу, який міг би ефективно протистояти як агресивній політиці Росії, так і тиску з боку адміністрації США. Про це він заявив під час виступу на 17-му Київському Безпековому Форумі "UА: Єднаймося знову, щоб подолати світового агресора", організованому Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мерц погрожує Росії новими санкціями за відмову від перемир'я "Нам необхідний оборонний союз, здатний протистояти, з одного боку - агресії Росії, з іншого - своєрідному рекету з боку США", - наголосив Канєв. Він зазначив, що не всі країни ЄС готові підтримати цю ідею, і навів як приклад Болгарію, Словаччину та Угорщину, які, на його думку, можуть відмовитися від участі в такому об'єднанні. Канєв також критично висловився щодо зовнішньої політики адміністрації Дональда Трампа, порівнявши її методи впливу на союзників із вуличним рекетом або системою кришування. "Деякі держави демонструють готовність йти на поступки. Ми не поводимося так, як Угорщина чи Словаччина, але і наша влада часто намагається грати в подвійну гру", - підсумував євродепутат. Європейський Союз може перейти до системнішої підтримки України. Один із варіантів - розумне використання заморожених російських активів. Про це сказав європейський комісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубіліус. Він наголосив, що юридична конфіскація активів наразі викликає сумніви. Причиною є банківські обмеження. Водночас у ЄС шукають нові підходи. Один із них - використати активи як гарантію для кредитування. Він підкреслив, що Україна вже довела свою здатність самостійно виробляти сучасну зброю у великих обсягах. Тому настав час змістити акцент із постачання техніки на надання коштів.
we.ua - ЄС повинен захищатися від агресії РФ і тиску з боку США - Канєв
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Їй дуже подобався мій чоловік" - Фреймут неочікувано заговорила про Єфросініну
Телеведуча Ольга Фреймут неочікувано висловилась про колегу Машу Єфросініну. В інтерв'ю Раміні Есхакзай зірка заявила, що мало знає блогерку. "Маша вела проєкти на сцені, а я десь там під сценою знімала "Ревізор". Тоді вона належала до категорії найкращих ведучих, а я була однією з перших, хто вів реаліті. Тому ми з нею не перетиналися, бо вона була в павільйонах, а я - в роз'їздах з командою", - зізналась жінка. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Сварить і журить нас" - Ольга Фреймут розказала, через що свариться з чоловіком Додала, що добре пам'ятає симпатію Єфросініною до свого чоловіка - Володимира Локотка. "Вона кликала мене на інтерв'ю, але ж я не даю їх, бо про що говорити. Але я точно знаю, що їй подобався мій чоловік, бо про це багато пишуть і це не секрет. Але він багатьом подобається. У нього такі красиві очі, блакитні, й він дуже добрий, щедрий, класний", - підсумувала Ольга. Раніше Фреймут привітала сина Валерія з днем народження. Хлопчику виповнилося дев'ять років. Зірка опублікувала рідкісні фото з ним і присвятила теплі слова.
we.ua - Їй дуже подобався мій чоловік - Фреймут неочікувано заговорила про Єфросініну
Gazeta.ua on gazeta.ua
В Україні падає ціна на торішню картоплю
Ціна на торішню картоплю знизилася. Попри те, що запаси торішньої картоплі в місцевих українських господарствах практично виснажені, ціни на дану продукцію на поточному тижні почали знижуватися, повідомляють аналітики проєкта ЕаstFruіt. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Картопля в Україні дешевшає: на скільки знизились ціни Також, за словами учасників ринку, якість торішньої картоплі в сховищах продовжує стрімко погіршуватися, що в умовах невисокого попиту, і провокувало подальше зниження цін. Так, наразі виробники більшості регіонів країни відвантажують торішню картоплю по 15-24 грн/кг ($0,36-0,58/кг), що в середньому на 12% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Причиною здешевлення продукції експерти проекту вважають зниження попиту на картоплю як у гуртових компаній, так і з боку роздрібних мереж. За повідомленнями учасників ринку, спад торговельно-закупівельної активності на ринку зумовлений тим, що основну частину пропозицій наразі становить продукція невисокої якості, тоді як якісної картоплі в українських господарствах практично не залишилося. При цьому, попри знижувальний ціновий тренд, ціна на картоплю в Україні сьогодні в середньому на 25% вища, ніж в аналогічний період минулого року. В Україні у квітні почала дешевшати картопля. Сьогодні на українському ринку відзначається надмірна пропозиція цього овочу.
we.ua - В Україні падає ціна на торішню картоплю
Gazeta.ua on gazeta.ua
Що станеться з організмом, якщо їсти піцу кожний день: відповідь приголомшить
Піцу обожнюють мільйони людей, але вона часто асоціюється з фастфудом і зайвими кілограмами. Виявляється, вона не шкодить фігурі. Навіть, якщо її їсти щодня. Просто усе залежить від її складу, порції та загального раціону. "Схуднення залежить від загальної кількості калорій, які ви споживаєте протягом дня, а не від конкретного продукту. Якщо розділити піцу на маленькі шматочки і контролювати загальну калорійність, то теоретично можна залишитися у дефіциті калорій і поступово худнути", - пояснює дієтолог Соломія Наум. Але важливо пам'ятати, що піца часто містить багато жирів і вуглеводів, тому насичення може бути тимчасовим. До того ж раціон, що складається лише з піци, не забезпечить організм усіма необхідними вітамінами і мінералами. Для здорового схуднення краще обирати різноманітне і збалансоване харчування, доповнюючи улюблені страви овочами, білками та правильними жирами. Схуднути можна, якщо споживати навіть піцу, але важливо дотримуватися калорійного дефіциту. Проте для гарного самопочуття і довгострокового результату варто збалансувати своє меню. Комбінації продуктів, які корисні при схудненні Авокадо та темно-листова зелень Салат зі шпинату або капусти кале низькокалорійний і багатий на поживні речовини, але він може викликати бажання їсти ще. Щоб зробити його ситнішим, додайте до нього авокадо. Він буде ситнішим, оскільки містить корисні жири (мононенасичені), які втамовують голод. Також авокадо допомагає вашому організму засвоювати більше антиоксидантів, що містяться в овочах, які борються з хворобами. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дієтолог назвала найгірший салат із супермаркетів Вівсянка та волоські горіхи Додавання клітковини до вашого раціону може призвести до втрати ваги. Це тому, що організм не може розщеплювати клітковину, тому вона уповільнює травлення та займає місце у шлунку. Яйця, чорна квасоля та перець Почніть свій день з цієї яєчні, багатої на білок. Чорна квасоля та перець роблять цю ранкову страву ще ситнішою завдяки подвійній дозі клітковини. Стейк та броколі Яловичина багата на білок і залізо, які організм використовує для створення еритроцитів. Вони доставляють кисень до органів, тому їх дефіцит може позбавити вас енергії. Броколі - ідеальний гарнір, оскільки вітамін С, що міститься в ній, допомагає організму засвоювати залізо. Пів склянки цього овоча містить 65% усієї необхідної денної норми вітаміну С. Лосось та батат Рибу часто називають "їжею для мозку", але вона також корисна для талії. Її омега-3 жири можуть допомогти позбутися жиру в організмі, а лосось є одним з головних джерел. Крім того, одна порція вагою 85 г містить 17 г білка. Подавайте її з печеним бататом для ситної, але легкої страви. Вміст холодильника відображає наші харчові звички. У дієтологів-нутриціологів він виглядає зовсім інакше, ніж у пересічних людей. Вони добре знають, які продукти сприяють здоров'ю, а які лише шкодять організму. Ви ніколи не знайдете там "харчового мотлоху" - продуктів, що містять багато цукру, трансжирів, консервантів чи порожніх калорій. Дієтолог-нутриціолог Юлія Науменко розповіла, яка їжа є шкідливою, а яка має бути у холодильнику кожного
we.ua - Що станеться з організмом, якщо їсти піцу кожний день: відповідь приголомшить
Gazeta.ua on gazeta.ua
Мерц погрожує Росії новими санкціями за відмову від перемир'я
Росія може зіткнутися з новими санкціями, якщо найближчим часом не погодиться на тривале припинення вогню та не розпочне змістовні мирні переговори з Україною. Про це заявив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц під час свого першого офіційного візиту до Брюсселя, передає Stеrn. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мерц поговорив з Трампом: подробиці "Ми закликаємо Росію нарешті сісти за стіл справжніх мирних переговорів. Якщо цього не відбудеться, ми разом з європейськими партнерами та США готові без зволікань посилити санкційний тиск", - наголосив Мерц. Днем раніше, 8 травня, канцлер провів телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом, під час якої висловив підтримку ініційованому Трампом плану тимчасового 30-денного перемир'я. Мерц також підкреслив, що Москва тепер повинна зробити крок назустріч тривалому припиненню вогню, що може стати основою для реальної мирної угоди. З аналогічною заявою виступив і сам Трап. У свою чергу президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Франція разом з усіма європейцями та в тісній координації зі Сполученими Штатами буде готова "реагувати рішуче", якщо Росія не погодиться на перемир'я на 30 днів. Він нагадав, що Україна погодилася на припинення вогню близько двох місяців тому. "Тепер я очікую, що Росія зробить те саме. Якщо цього не вдасться, ми будемо готові рішуче реагувати з усіма європейцями та в тісній координації зі США", наголосив Макрон. Президент США Дональд Трамп закликав Росію та Україну до негайного 30-денного безумовного припинення вогню та попередив, що в разі зриву перемир'я на порушників чекають нові санкції з боку США та їхніх союзників. "Переговори між Росією та Україною тривають. США наполягають на щонайменше 30-денному безумовному припиненні вогню", - зазначив він, додавши, що сподівається на дотримання режиму тиші обома сторонами. У разі порушення домовленостей, за словами політика, Вашингтон разом з партнерами запровадить додаткові обмеження.
we.ua - Мерц погрожує Росії новими санкціями за відмову від перемир'я
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules