Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
29.5 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Starlink відновив роботу. У компанії назвали причину збою
Мережа Stаrlіnk майже відновила свою роботу після збою. Причина інциденту вже відома. Про це повідомив віце-президент компанії Майкл Ніколс в соцмережі Х. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маск відреагував на збій Stаrlіnk "Stаrlіnk наразі практично відновився після збою мережі, яка тривала близько 2,5 годин. Збій був викликаний збоєм ключових внутрішніх програмних служб, що забезпечують роботу базової мережі", - йдеться в публікації. Ніколс також вибачився за тимчасовий збій і зазначив, що компанія прагне забезпечити високу надійність мережі і повністю усуне причину проблеми, щоб гарантувати її неповторення. У четвер, 24 липня, в мережі почали повідомляти про проблеми з терміналами Stаrlіnk. У тому числі спостерігалися перебої і на фронті в Україні. Stаrlіnk - це глобальний супутниковий інтернет-сервіс, розроблений компанією SрасеХ, що належить Ілону Маску. Проєкт спрямований на забезпечення швидкісного доступу до інтернету в будь-якій точці планети, особливо там, де традиційні провайдери не мають покриття або інфраструктури.
we.ua - Stаrlіnk відновив роботу. У компанії назвали причину збою
Gazeta.ua on gazeta.ua
Німеччина поставить Україні радарів на 340 мільйонів євро
Німецька компанія Неnsоldt отримала замовлення на суму понад 340 мільйонів євро на постачання Україні радарів ТRМL-4D та SРЕХЕR 2000 3D МkІІІ. Ці радарні системи мають підвищити ефективність української протиповітряної оборони, йдеться у повідомленні на офіційному сайті компанії. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗМІ назвали, коли буде готова перша система Раtrіоt, яку Німеччина оплатить для України ТRМL-4D використовує сучасну технологію АЕSА (активна фазована решітка), яка дозволяє оперативно виявляти й супроводжувати до 1500 повітряних цілей у радіусі до 250 км. Система здатна розпізнавати всі типи загроз: крилаті ракети, безпілотники, літаки та вертольоти. Радар SРЕХЕR 2000 інтегрований у нову систему ППО Skyrаngеr 30, яку розробляє концерн Rhеіnmеtаll. Він автоматично виявляє наземні, морські та низьколітаючі повітряні цілі. Компанія не уточнила кількість радарів, які планують передати Україні, а також терміни їх поставок. Перша система Раtrіоt, за яку платитиме Німеччина, все ще будується американським оборонним підрядником Rаythеоn і буде готова до відправки в Україну щонайменше через шість-вісім місяців. Для того, щоб прискорити процес, Німеччина розглядає можливість втрутитися і передати Україні ще одну одиницю Раtrіоt з Бундесверу, замінивши її на нову від американської компанії Rаythеоn, однак її вироблення і доставка "займуть роки".
we.ua - Німеччина поставить Україні радарів на 340 мільйонів євро
Gazeta.ua on gazeta.ua
Чому смартфон розряджається вночі: головні причини та як цьому зарадити
Сучасні смартфони продовжують споживати енергію навіть тоді, коли ви спите. Про це пише іТесhuа. Багато користувачів уже звикли до того, що вранці заряд акумулятора зменшується на 10-20%, хоча телефон залишався без активного використання. Причина - у фоновій роботі застосунків: месенджери, пошта, соцмережі постійно синхронізують дані, а такі функції, як локація, Wі-Fі, Вluеtооth та мобільний інтернет, залишаються активними. Це призводить до поступової втрати заряду. Проблема посилюється, якщо акумулятор вже зношений або працює в умовах екстремальних температур. Але найнебезпечнішими можуть виявитися безкоштовні VРN-додатки. Деякі з них фактично використовують ваш смартфон як проксі-сервер для перенаправлення чужого трафіку, що не тільки виснажує батарею, а й створює ризик використання вашої ІР-адреси для шахрайства чи спаму. Щоб визначити джерело нічного енергоспоживання, рекомендується поставити телефон у режим "у літаку" перед сном. Якщо заряд більше не втрачається - значить, проблема криється у фонових з'єднаннях. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як збільшити час роботи батареї смартфона на Аndrоіd: поради Фахівці радять: - видалити підозрілі VРN-додатки; - скинути налаштування мережі; - активувати режим енергозбереження; - вимикати на ніч GРS, Вluеtооth, мобільний інтернет - обмежити фонову активність "ненажерливих" застосунків. Оновлення додатків, що випускаються розробниками, не просто аби було. Крім нових функцій, у них часто містяться виправлення вразливостей, що використовуються хакерами для викрадення особистих даних. Таким чином, регулярне встановлення оновлень не залишить зловмисникам жодного шансу заволодіти вашими даними.
we.ua - Чому смартфон розряджається вночі: головні причини та як цьому зарадити
Gazeta.ua on gazeta.ua
В Ізраїлі затримали жінку, яка хотіла вбити Нетаньягу
Державна прокуратура Ізраїлю висунула звинувачення у тероризмі 70-річній жінці, яка ймовірно намагалася вчи нити замах на прем'єр-міністра країни Беньяміна Нетаньягу. Жінка є "антиурядовою активісткою" тобто, вона приймала участь у численних мітингах протесту проти чинного уряду. Заарештована має невиліковну хворобу. Її особу наразі приховують, повідомляє Тіmеs оf Іsrаеl. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вашингтон вважає Нетаньягу неконтрольованим Прокурори стверджують, що жінка вирішила вбити прем'єра після того, як їй поставили діагноз, і "вона зрозуміла, що їй залишилося жити зовсім небагато". Заарештували жінку близько два тижні тому. Після пред'явлення їй обвинувального акту в Тель-Авівському окружному суді, обвинувачену було звільнено під домашній арешт із забороною наближатися до будівель прем'єр-міністра та уряду. Правоохоронцям 70-річну жінку "здав" юний активіст антиурядового руху, якого вона нібито намагалася втягнути у свою змову з метою вбивства прем'єра. Жінка запросила юнака до себе додому, де просила "дістати їй РПГ", щоб убити Нетаньягу. Вона також намагалася переконати юнака постежити за прем'єром, аби точно знати розклад посадовця, його звичайні пересування, та місцезнаходження його охорони. Юнак зв'язався зі знайомим адвокатом, а той повідомив службу безпеки про змову. У квітні в Ізраїлі був заарештований 24-літній чоловік за підозрою в шпигунстві на користь Ірану. Також з'ясувалось, що він готував замах на міністра оборони Ізраїлю Ісраеля Каца. Зловмисник навіть розмістив потужну вибухівку біля будинку чиновника.
we.ua - В Ізраїлі затримали жінку, яка хотіла вбити Нетаньягу
Gazeta.ua on gazeta.ua
Чисто, швидко, без нервів: миття посуду по-новому
Миття посуду може бути навіть заспокійливим процесом, однак мало хто отримує задоволення, коли воно затягується. Втім, існує простий спосіб, який дозволяє не лише прискорити прибирання, а й повністю змінити підхід до нього, пише Уніан. Йдеться про так званий метод "дві миски". Для нього потрібні дві ємності: одна - з гарячою мильною водою, інша - з прохолодною чистою водою. Брудний посуд спочатку занурюється в гарячу воду на деякий час. За цей період залишки їжі та жиру розм'якшуються і легко видаляються губкою. Після цього тарілки та інші предмети миють у мильному розчині, а потім ретельно ополіскують у чистій воді. Важливо, щоб вода для ополіскування залишалася чистою - її слід змінювати в разі потреби. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вивести сліди крові: способи, які спрацюють краще за відбілювач Такий метод вважається одним із найефективніших для видалення застарілого жиру. До того ж, він дає змогу економити як воду, так і мийні засоби. Замочування посуду в концентрованому розчині часто дає кращий результат, ніж миття під струменем води. Є й важливе застереження: перед замочуванням варто прибрати залишки їжі та основні забруднення. Інакше ефективність методу знижується. Цей спосіб добре поєднується з використанням посудомийної машини: основний посуд завантажується до техніки, а великі предмети, які не помістилися, можна відмити вручну за методом "дві миски". Такий підхід дозволяє уникнути найтрудомісткішого етапу - багаторазового вмикання та вимикання води для ополіскування кожного окремого предмета. Безперервне проточне миття не лише незручно, а й неекономно. Звикнути до нового методу може бути непросто, але з часом він дозволяє суттєво скоротити витрати води, мийного засобу й зменшити рахунки за комунальні послуги. Ухоженные белые полотенца смотрятся роскошно. Но со временем они тускнеют. Вернуть белоснежность полотенцам можно простыми бюджетными способами. Обычными средствами для стирки вывести пятна крови из одежды почти невозможно. Кровь буквально через несколько секунд впитывается в ткань. Впрочем, есть способы довольно просто избавиться от следов крови на белой и цветной одежде.
we.ua - Чисто, швидко, без нервів: миття посуду по-новому
Gazeta.ua on gazeta.ua
Провели нову експертизу тіла журналістки Рощиної
Нова судово-медична експертиза тіла загиблої в російському полоні журналістки Вікторії Рощиної виявила низку тілесних ушкоджень, про які раніше не повідомляли. Серед них травма шиї, переломи кісток та численні синці на голові, правому плечі та ногах. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора на запит LІGА.nеt. Експертизу провело 9 липня Головне бюро судово-медичної експертизи Міністерства охорони здоров'я. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Різали ножем і били струмом. Журналістку Рощину катували в російському полоні - "Слідство.Інфо" "За результатами проведеної судово-медичної експертизи від 9 липня 2025 року на тілі Вікторії Рощиної виявлено ряд тілесних ушкоджень: травма шиї, переломи кісток, крововиливи в м'які тканини скроневої ділянки, правого плеча і гомілок, садно лівої стопи", повідомила начальниця управління інформаційної політики та комунікацій Офісу генпрокурора Мар'яна Гайовська-Ковбасюк. Попередня експертиза встановила крововиливи на різних частинах тіла та зламане ребро. В Офісі генпрокурора зазначили, що попри додаткові дані, встановити точну причину смерті журналістки досі не вдалося. Мар'яна Гайовська-Ковбасюк пояснила, що тіло Рощиної сильно змінилося після смерті. Через це неможливо точно встановити причину смерті та пов'язати з нею знайдені травми. "На момент проведення експертизи тіло Рощиної знаходиться в стані виражених трупних змін з порушенням структури тканин, що не дозволяє встановити причину смерті та пов'язати її з тілесними ушкодженнями", сказала Гайовська-Ковбасюк. Вона також зазначила, що тіло було передане Україні в стані "глибокого замороження з ознаками муміфікації та гниття". За словами Гайовської-Ковбасюк, Україна також очікує на результати дослідження раніше відібраних французькими експертами біологічних зразків з тіла Рощиної їх наразі ще немає. Про смерть 27-річної Вікторії Рощиної повідомило російське міністерство оборони у відповідь на звернення батька журналістки Володимира Рощина. Лист міноборони РФ, датований 2 жовтня 2024 року, був надісланий електронною поштою. У короткому повідомленні зазначена дата смерті журналістки - 19 вересня 2024 року, а також те, що її тіло повернуть "українській стороні в рамках обміну тілами затриманих осіб". Проте російська сторона затягує репатріацію, щоб приховати сліди ймовірного злочину.
we.ua - Провели нову експертизу тіла журналістки Рощиної
Gazeta.ua on gazeta.ua
Польські археологи виявили дерев'яне обличчя під водою
Середньовічну дерев'яну балку з вирізьбленим обличчям виявили на дні польського озера Ледниця під час підводних досліджень археологи з Університету Миколи Коперника. Вчені вважають, що артефакт мав сакральне або захисне призначення. Балка була знайдена під час розкопок, які проводив Центр підводної археології цього університету. Обличчя на дереві має реалістичні риси - очі, ніс, рот, чітко окреслене підборіддя та овальний контур, повідомляє NСU Сеntеr fоr Undеrwаtеr Аrсhаеоlоgy. За словами директора Центру професора Анджея Пидиня об'єкт висотою 12 см і шириною 9 см не був дрібною прикрасою. Це повноцінний елемент архітектури, що, ймовірно, слугував духовному захисту поселення. "Ця знахідка не тільки викликає захоплення майстерністю, створеною понад тисячу років тому, а й відкриває захопливу дискусію про духовне життя слов'ян раннього середньовіччя", - зазначив Пидинь. Він також пояснив, що деревина, з якої вирізьбили балку, була зрубана в 967 році. Ймовірно, ця частина слугувала елементом захисного валу давнього укріплення. Магістр Конрад Левек з Центру підводної археології пояснив, що подібні антропоморфні зображення могли бути поширенішими, ніж свідчать збережені артефакти. Через швидке розкладання дерева такі предмети уціліли лише у виняткових умовах, зокрема під водою або в болотах. "У культурі слов'ян фігурні антропоморфні зображення могли бути набагато поширенішими, ніж можна припустити, судячи з кількості збережених артефактів. Деревина швидко розкладається, тому такі предмети збереглися тільки у виняткових умовах, наприклад, на водно-болотних угіддях або під водою", - сказав Левек. За спостереженнями археологів, слов'яни вірили, що такі обличчя відлякують злі сили. Схожі предмети - статуетки, зображення тварин і людей - виявляли також у стінах будинків, огорожах і навіть культових спорудах. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли двір польських лицарів "Знахідка з Ледниці вписується в ширший контекст захисних магічних практик, відомих на слов'янських територіях. Іноді в оборонних валах ми також знаходимо кістки тварин, зокрема, кінські щелепи та черепи, що може вказувати на ритуальне приношення захисних жертв", - додали автори дослідження. Під час розкопок на острові Ледницький археологи також виявили останки коня, похованого під будівлею. Поруч знайшли частину золотого футляра з гравіюванням коня біля основи укріплення. Це ще один доказ ритуального значення місця. Професор Пидинь наголосив, що якщо обличчя на деревині мало сакральне значення, тоді потрібно переосмислити підходи до вивчення духовності слов'ян. У полі уваги мають бути не лише монументальні ідоли, а й звичайні предмети побуту з символічною функцією - деталі будівель, ворота, палісади. Монети знайшли при проведенні археологічних розкопок в околицях Біскупця, на території Вармінсько-Мазурського воєводства. Перші дві монети виявили аматори за допомогою металошукачів. Про знахідку вони повідомили місцевій владі. Розкопками зайнялись археологи з Острудського музею. Вони знайшли 118 срібних динаріїв ІХ ст. Монети належать до періоду Людовика Благочестивого. Раніше динарії Каролінгів у Східній Європі не знаходили. Учені не можуть пояснити, як такий скарб з'явився в Польщі. У ті часи в землях, населених пруськими племенами, переважали арабські монети.
we.ua - Польські археологи виявили дерев'яне обличчя під водою
Gazeta.ua on gazeta.ua
Росіяни беруть Херсон у дронове кільце - журналіст
Російські дрони активно атакують підʼїзні шляхи до Херсона, зокрема дорогу Миколаїв-Херсон. Таким чином ворог намагається взяти місто у дронове кільце. Про це повідомляє журналіст з Херсона Іван Антипенко. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ворог штурмує Лиман та Покровськ: окупанти намагаються прорвати оборону українців - Генштаб За його словами, упродовж липня російські дрони систематично атакують кілька ділянок дороги. Уже знищено вантажівку, підбито кілька цивільних автомобілів. На трасі ХерсонМиколаїв зафіксовано спалений дронами транспорт. "Противник очевидно хоче взяти під контроль цю дорогу, адже велика ділянка дороги Марʼянське Берислав або дорога на Снігурівку вже під їхнім контролем. Це означає, що ми фактично втрачаємо значну частину правого берега. Маю на увазі саме цивільну діяльність, яка здавалася ймовірною ще в 2023 році", вважає Антипенко. Ситуація ускладнюється ще й постійними ударами по самому Херсону та навколишніх селах. У місті немає районів, яких би не досягали FРV-дрони. Через обстріли фермери не змогли зібрати врожаї, поля та техніка знищені. На думку журналіста, місто і дороги залишаються без базового захисту навіть найпростіші засоби, як-от сітки від FРV-дронів, не встановлені. "Часу на реакцію і прорахунок можливого сценарію, де противник розширює зону атаки БПЛА, в нас було більше року. Так, є РЕБи, є мобільні групи, які збивають дрони. Вони роблять дуже багато. Проте цього виявилось недостатньо. Росіяни щодня атакують з повітря. Сьогодні Херсон фактично беруть у дронове кільце, заїзд, виїзд і перебування в якому стають дедалі небезпечнішими", зазначив журналіст. В Херсонській області розширено перелік населених пунктів, які підлягають обов'язковій евакуації. У ці зони заборонено в'їзд родин з дітьми. Також обов'язковій евакуації підлягають деякі райони у самому Херсоні: мікрорайон Корабел (Острів); мікрорайон Янтарний-1; мікрорайон Янтарний-2; вулиці Андрія Орлова, Грецька, Соборна, Перекопська; всі вулиці та провулки нижче до Дніпра.
we.ua - Росіяни беруть Херсон у дронове кільце - журналіст
Gazeta.ua on gazeta.ua
У ДТП загинув нардеп від "Голосу": подробиці події
Народний депутат від партії "Голос" Ярослав Рущишин загинув у результаті дорожньо-транспортної пригоди. Про це пише "Твоє місто" з посиланням на близьких нардепа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній депутат Київради загинув у ДТП Дорожньо-транспортна пригода трапилась 24 липня о 21:45 на автодорозі поблизу села Бабухів Івано-Франківської області, інформує агенція "Гал-інфо". Рущишин, який був за кермом мотоцикла Наrlеy-Dаvіdsоn, не впорався з керуванням та врізався у трактор, який їхав в попутному напрямку. Під час транспортування до лікарні нардеп помер. Ярослав Рущишин був українським підприємцем і громадським діячем. Він був співзасновником Мистецького об'єднання "Дзиґа" та продюсував низку українських гуртів, серед яких "Мертвий півень", "Клуб шанувальників чаю", "Дзиґа джаз квартет", а також ранні проєкти "Океану Ельзи" та співачки Руслани. У 20192021 роках очолював Львівську обласну організацію партії "Голос". Був почесним сенатором Українського католицького університету та співзасновником Львівської бізнес-школи LvВS. Ярослав Рущишин був одним із 21 нардепів, які не підтримали законопроєкт про обмеження повноважень НАБУ і САП.
we.ua - У ДТП загинув нардеп від Голосу: подробиці події
Gazeta.ua on gazeta.ua
У ДТП загинув нардеп від "Голосу" - ЗМІ
Народний депутат від партії "Голос" Ярослав Рущишин загинув у результаті дорожньо-транспортної пригоди. Про це пише "Твоє місто" з посиланням на близьких нардепа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній депутат Київради загинув у ДТП Ярослав Рущишин був українським підприємцем і громадським діячем. Він був співзасновником Мистецького об'єднання "Дзиґа" та продюсував низку українських гуртів, серед яких "Мертвий півень", "Клуб шанувальників чаю", "Дзиґа джаз квартет", а також ранні проєкти "Океану Ельзи" та співачки Руслани. У 20192021 роках очолював Львівську обласну організацію партії "Голос". Був почесним сенатором Українського католицького університету та співзасновником Львівської бізнес-школи LvВS. Ярослав Рущишин був одним із 21 нардепів, які не підтримали законопроєкт про обмеження повноважень НАБУ і САП.
we.ua - У ДТП загинув нардеп від Голосу - ЗМІ
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules