These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Велика Британія надсилає до України реалістичні макети систем протиповітряної оборони та танків. Їх використовують для введення в оману російських військових, змушуючи ворога витрачати ресурси на знищення несправжніх цілей. Про це повідомляє Тhе Тіmеs. За даними британських військових, муляжі збирають безпосередньо на фронті всього за кілька годин. Ці дії є частиною стратегії, що має створити ілюзію значно більшого арсеналу української армії. Ворог, не розрізняючи справжні цілі від хибних, витрачає боєприпаси на обманки, тим самим зменшуючи ефективність ударів по реальній техніці. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нафтові санкції проти Кремля: Велика Британія перекриває тіньовий маршрут "Ми не маємо змоги постачати велику кількість зброї, тому будь-яке рішення, яке посилює візуальну присутність українських сил, - це стратегічна перевага", - пояснила командирка ескадрильї Королівських ВПС Лоурі Сімнер. З огляду на високотехнологічну розвідку РФ - супутникові знімки, дрони, тепловізори - застарілі надувні макети, що використовувалися з часів Другої світової, більше неефективні. Британія адаптувалася: замість цього створює сучасні, реалістичні макети з урахуванням новітніх способів виявлення. За реалізацію цієї програми відповідає спеціальна оперативна група Кіndrеd, що діє у складі британського Міноборони. Вона співпрацює з інженерами й дизайнерами оборонної промисловості, щоб створювати максимально достовірні приманки. Виробництво виглядає так: фахівці роблять цифрові копії справжньої техніки, яку Британія вже передала Україні, друкують зображення на спеціальних матеріалах і надсилають їх до України. Там ЗСУ оперативно збирають макети й розміщують їх у зоні бойових дій. Полковник Оллі Тодд, відповідальний за закупівлі в групі Кіndrеd, розповів, що їхня команда з 20 людей працювала, зокрема, над макетами танків Сhаllеngеr 2 і САУ АS-90, яких на фронті небагато. "Вони виглядають так реалістично, що легко обманюють навіть уважного спостерігача", - додав Тодд. Він також уточнив: якщо Україна отримує п'ять справжніх одиниць техніки, до них додають ще до 30 муляжів. Наприклад, разом із бойовими машинами Stоrmеr, оснащеними ЗРК, Україна нещодавно отримала також і їхні макети. Велика Британія завершила експлуатацію самохідних артилерійських установок АS-90 у власних збройних силах і передала всі наявні машини Україні. Останні вогневі навчання з використанням АS-90 у складі британської армії відбулися в травні 2024 року. Спочатку виведення цих САУ з експлуатації планувалося відтермінувати до 2030-х років, аби уникнути розриву у бойових спроможностях. Однак на тлі змін у стратегічній оборонній політиці країни цей процес значно пришвидшили.
У травні українці відзначають особливе сімейне свято ‒ День матері. В Україні його традиційно святкують у другу неділю травня. У 2025 році День матері припадає на 11 травня. Свято має свою історію, пише Gаzеtа.uа. В Україні День матері було офіційно запроваджено Указом президента від 10 травня 1999 року. Цього дня заведено вітати, дякувати та робити подарунки матерям. Вперше відзначати День матері запропонувала американка Анна Джервіс у 1908 році. Її мати передчасно померла, тому Джервіс захотіла, щоб діти мали окремий день для вшанування своїх матерів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли цього року Великдень та інші великі свята: як самостійно визначити дати Листи з такою ініціативою жінка надсилала у різні інституції кілька років. А перший позитивний результат отримала у 1910 році. Тоді ж у штаті Вірджинія (США) почали офіційно відзначати День матері. Далі до ініціативи приєднувалось все більше американських штатів, а згодом - й інші країни світу. Зокрема, після Першої світової війни День матері почали відзначати у Швеції, Норвегії та інших країнах Європи. В Україні матір здавна вважається берегинею родинного затишку. До неї діти завжди приходять за порадою, допомогою та добрим словом. Тому свято в для українців набуло особливого значення. Хоча на державному рівні День матері в Україні відзначають порівняно недавно, зі святом українці знайомі значно довше. Так, українська діаспора в Канаді почала його відзначати ще з 1928 року. За рік після цього святкувати День матері почали у західних регіонах України. Наприклад, у Львові у другу неділю травня традиційно влаштовували присвячені матерям концерти. Радянська влада свято заборонила. До речі, жінок на українських землях вітали ще з княжих часів та козаччини. Тоді відзначали день Пречистої Діви Марії. Було прийнято вітати жінок, особливо матерів. Хоча під час воєнного стану вихідних у святкові дні не передбачено, відмовлятися від великих державних та релігійних свят українці не будуть. Відповідно до законодавства, працювати чи ні у святкові дні ‒ фактично вирішують роботодавці. Gаzеtа.uа нагадує про головні державні та релігійні свята в Україні у 2025 році.
У неділю, 11 травня, практично повсюди в Україні очікується холодна погода з денною температурою повітря +9...+14&dеg;С, на півдні +13...+17&dеg;С. Для більшості областей синоптики прогнозують опади, місцями мокрий сніг. Про це повідомляє Укргідрометцентр. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Холод і дощі: синоптикиня дала прогноз на вихідні За даними синоптиків, вночі у північних, більшості західних, центральних областей прогнозують опади, вдень помірні дощі. Водночас у південно-східній частині також місцями можливі невеликі дощі. Вітер північно-західний 5- 10 м/сек. Температура вночі коливатиметься від +2&hеllір;+7&dеg;С. Вдень від +9&hеllір;+14&dеg;С, на півдні та сході +13&hеllір;+ 18&dеg;С. На високогір'ї Карпат можливий помірний, вночі місцями значний мокрий сніг. Температура вночі від 0&hеllір;+5&dеg;С, вдень очікується від +1&hеllір;+ 4&dеg;С . У Києві дощитиме майже весь день. Максимально +11&dеg;С. У травні середні температурні показники по Україні будуть вищими за кліматичну норму. Очікується тепліша погода, ніж зазвичай для цього періоду року. За прогнозами, середня температура протягом місяця становитиме +15... 19&dеg;С. У гірських районах буде дещо прохолодніше, +12... 14&dеg;С. Рівень опадів у більшості регіонів залишиться у межах звичних значень. У середньому за місяць випаде від 35 до 76 мм дощу.
11 травня вшановують святого Мокія Амфіпольського. Народився в 3 столітті у родині шляхетних та заможних людей. Пізніше він переїхав до Фракції й оселився у місті Амфіполі. Там він став священником в християнському храмі та намагався переконати язичників прийняти хрещення. Його віра та відданість привели до страшних тортур: його кидали в клітку до диких тварин, колесували, закривали в розпеченій печі та інші жахливі покарання. Однак, Всевишній завжди був поряд та надавав святому сил витримати катування та постійно зцілював його. Розлютившись, імператор наказав обезголовити Мокія. Також 11 травня відзначають день пам'яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія. Вони народилися в місті Солуні (сучасні Салоніки, Греція) у родині знатного вельможі у першій третині ІХ сторіччя. Обидва вони також певною мірою пов'язані з Україною. Просвітителі слов'ян, святі брати Кирило і Мефодій уподібнилися до святих апостолів і їхніх трудів у благовісті віри Христової. Кирило був сином знатного воєводи, слов'янина-болгарина, який жив у Солуні (Македонія). Він виховувався з майбутнім візантійським імператором Михаїлом. Після навчання Кирило пішов в один із монастирів, а потім став бібліотекарем при храмі Св. Софії та вчителем філософії в головній Царгородській школі. Його богословська освіченість допомогла йому перемогти в диспуті з Ананією-іконоборцем. Разом із братом Мефодієм він вирушив на місіонерську подорож до слов'янських країн, де стали займатися перекладом богослужбових книжок із грецької на слов'янську мову. Для цього вони впорядкували слов'янську абетку, яка стала називатися кирилицею. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День Матері-2025: сім ідей, чим потішити найріднішу Прикмети Дощить чи вранці туман - таким буде і літо. Червоне сонце під час сходу - літо буде грозовим. Веселка - до вітряного червня. Що не можна робити, а що варто Не можна створювати конфлікти, лаятися і сумувати. Незаміжнім дівчатам заборонялося підмітати підлогу, тому що вірили, що тоді вони "вимітають" з оселі майбутнього нареченого. Також не можна було ходити до водойм без особливої потреби, каламутити там воду, тому що в цей період виходили русалки, які могли затягнути на дно. Зазвичай цього дня селяни займалися рутинними справами по дому. У церкві на це свято суворих заборон немає, але грішити повсякденними гріхами не можна. Забороняється заздрити, бажати зла, ображати тварин, залишати без допомоги того, хто просить. За народними повір'ями сьогодні забороняється працювати на землі (в полі або на ділянці), не послухаєшся - і град поб'є врожай. Крім цього, не радять починати нові справи і робити великі покупки. В останній місяць веснивідзначаємо Перенесення мощей святителя Миколая Чудотворця,Третє обрітення глави святого пророка Іоанна Хрестителя, а також Вознесіння Господнє. А ще вшановуємо Рівноапостольних Кирила і Мефодія. Щоб не пропустити жодної дати, Gаzеtа.uа публікує зручний календар на кожен день місяця.
Президент США Дональд Трамп усвідомив те, що завершити війну Росії проти України буде складно. У нього з'явилося деяке розчарування щодо президента РФ Володимира Путіна. Про це пише Тhе Wаll Strееt Jоurnаl. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін став головною перепоною для миру - позиція США Минулого тижня під час виступу перед провідними донорами Трамп зазначав, що російський диктатор Путін на переговорах займав "особливо жорстку" позицію і хотів отримати "все", маючи на увазі Україну. Протягом останніх тижнів американський президент у приватних розмовах скаржився своїм радникам, що правитель РФ не хоче завершувати війну проти України, а обидві сторони відмовляються йти на компроміс. Він також розпитував радників, чи не думають вони, що з часів першого президентського терміну Трампа Путін змінився. Також, за даними джерел видання, президент США "висловлював здивування деякими військовими діями Путіна, зокрема бомбардуванням районів, де перебувають діти". Нагадаємо, що Путін проігнорував пропозицію України щодо припинення з 12 травня бойових дій на 30 діб. Натомість він запропонував Україні відновити "прямі переговори без попередніх умов" у Стамбулі, 15 травня. Раніше американські, європейські та українські учасники переговорів щодо завершення війни підготували для Росії список умов з 22 пропозиціями, який також включає 30-денне припинення вогню.
11 травня 2017 року Рада міністрів ЄС ухвалила рішення про скасування короткострокових віз для громадян України при відвідуванні 32-х країн ЄС і Шенгенської зони. Воно набуло чинності 11 червня того ж року. Відлік шляху України до безвізу розпочався разом із курсом на євроінтеграцію, який сформувався після помаранчевої революції. 21 лютого 2005 року підписали план дій "Україна-ЄС", який передбачав інтенсифікацію відносини, включаючи транскордонне співробітництво. А вже 1 вересня 2005 року президент Віктор Ющенко скасував візи для громадян ЄС, Швейцарії та Ліхтенштейну. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У заробітчан і туристів будуть проблеми - як українцям жити без Соvіd-паспортів Угода щодо спрощеної процедури оформлення віз для українців набула чинності 1 січня 2008 року, а 29 жовтня у Брюсселі розпочався діалог про безвізовий режим між Україною і ЄС. Активна фаза розпочалася після 14-го саміту "ЄС-Україна" 22 листопада 2010-го, де підписали "План дій щодо лібералізації візового режиму". Він передбачав виконання Україною ряду вимог: запровадження біометричних паспортів, зміна правил перетину кордону, посилення контролю щодо незаконної міграції та прийняття законів по боротьбі з корупцією. 20 квітня 2011 року президент Віктор Янукович затвердив "Національний план з виконання вимог ЄС щодо візової лібералізації". Але під тиском Росії делегація на чолі з ним 28-29 листопада 2013 року на саміті у Вільнюсі зірвала підписання "Угоди про асоціацію між Україно і ЄС". Призупинення євроінтеграції спровокувало масові протести, які стали початком Революції гідності. Після падіння режиму Януковича "Угода про асоціацію" була підписана. Візова лібералізація стала одним із інструментів тиску ЄС та громадськості на українську владу на шляху реформ. 18 грудня 2015 року на фінальній стадії оформлення безвізу Україні висунули п'ять додаткових вимог, які передбачали створення трьох незалежних антикорупційних органів і внесення у закондавство змін по боротьбі з корупцією. Київ виконав всі 144 вимоги ЄС, і 20 квітня 2016 року Єврокомісія запропонувала Європарламенту та Раді ЄС відмінити візи для громадян України. Але виникли внутрішні проблеми в ЄС. Загострення війни в Сирії спровокувало масовий потік біженців з Близького Сходу, що посилило ксенофобські настрої, особливо серед невеликих країн ЄС. Ряд з них висловили застереження щодо можливого потоку біженців з України і зажадав розробити механізм призупинення безвізу. Погодження механізму тривало до початку 2017 року.
Шторка для ванної виконує функцію захисту від води, але з часом на ній можуть з'являтися різноманітні забруднення: плями, іржа, жовті сліди й навіть цвіль. Це природний процес, адже вона постійно контактує з водою і вологою. У матеріалі Gаzеtа.uа кілька перевірених способів, щоб очистити шторку у ванній кімнаті. Чи можна прати шторку в машинці Щоб очистити шторку з поліхлорвінілу чи поліестеру в пральній машині, оберіть делікатний режим, вимкнувши функції віджимання і сушіння. Додайте пральний порошок і запустіть прання. Після завершення прання не викручуйте штору, а просто залиште її висихати природним шляхом, щоб уникнути деформацій. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як легко визначити свій тональний крем: простий лайфхак від експертів Оцет, сода і лимонна кислота від жовтизни Жовтий наліт на шторах утворюється через погану якість води. Для боротьби з ним змішайте 5 столових ложок оцту або 7 чайних ложок лимонної кислоти зі 100 мл води, розпорошуйте на забруднені ділянки гарячою водою кілька разів протягом кількох годин. Для закріплення результату використовуйте суміш з 1 столової ложки соди і мийного засобу, очистіть плями, а потім прополощіть штору та висушіть її на балконі. Як позбутися плям від цвілі на шторці для ванної Цвіль глибоко проникає в тканину, тому народні засоби можуть лише допомогти в профілактиці. Для ефективного видалення цвілі потрібно провести ретельне механічне очищення. Використовуйте розчини, як-от білизна з водою (56 ковпачків на 5 л води), столовий оцет з водою в пропорції 1:3 або лимонну кислоту (200 г на 5 л води). Замочіть штору на 56 годин, а потім виперіть її вручну або в пральній машинці. Як правильно фарбувати сиве волосся. Поради, які допоможуть зберегти структуру.
Делегації США і Китаю провели перший раунд торговельних переговорів у Швейцарії. На думку президента США Дональда Трампа, за їх підсумками досягнуто істотного прогресу. Про це Трамп написав у соцмережі Тruth Sосіаl. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп не виключає зниження мит у разі досягнення успіху в переговорах із Китаєм "Багато чого обговорили, багато про що домовилися. Повне перезавантаження, переговори велися в дружній, але конструктивній манері. Ми хочемо бачити, на благо як Китаю, так і США, відкриття Китаю для американського бізнесу. ДОСЯГНУТО СУТТЄВОГО ПРОГРЕСУ!!!", - написав Трамп. Перемовини між КНР та США стартували 10 жовтня у Женеві. Зустріч тривала близько двох годин. Американську делегацію очолив міністр фінансів США Скотт Бессент, а китайську - віцепрем'єр Держради Китаю Хе Ліфен. Також участь у перемовинах брав торговий представник США Джеймісон Грір. Подробиці переговорів не оприлюднюються, однак, за словами джерел, сторони планують продовжити обговорення 11 травня. Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що сподівається на укладення торгівельної угоди з Китаєм. Він наголосив, що вона має включати питання захисту інтелектуальної власності. За його словами, лише "справедлива угода" може дати результат. Попри напруження у торгівельних відносинах, Пекін готує перелік товарів зі США, які будуть звільнені від 125-відсоткових мит. Китай зменшує тиск на свою економіку й підтримує імпорт.
Російський диктатор Володимир Путін назвав війною так звану спеціальну воєнну операцію (СВО) в Україні. Це прозвучало у його виступі перед російськими та іноземними журналістами. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США, Європа та Україна підготували для Путіна пропозиції щодо завершення війни "Зараз тривають бойові дії, війна, а ми пропонуємо переговори, що тут поганого?", - сказав він. Всю свою промову російський диктатор прочитав з аркушів, частина з яких були надруковані, а останні - написані від руки. Тому навряд чи це визначення було обмовкою. Очікувалося, що після заяви, президент РФ відповість на запитання журналістів. Однак речник Кремля Дмитро Пєсков у процесі очікування заявив, що Путін обмежиться лише "ґрунтовною заявою" без діалогу з представниками ЗМІ. Нагадаємо, що Путін проігнорував пропозицію України щодо припинення з 12 травня бойових дій на 30 діб. Натомість він запропонував відновити прямі переговори з Україною у Стамбулі, 15 травня.
Українська співачка 45-річна Катерина Бужинська поділилась, як відпочиває в Одесі. У своєму Іnstаgrаm артистка опублікувала кадри, де позувала біля басейну на тлі моря. Перед камерою постала в принтованому купальнику, який підкреслив її струнке тіло. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Анна Неплях засвітила інтимні місця у сексуальній фотосесії Образ доповнила пляжною накидкою, хусткою і сонцезахисними окулярами. "Вітання з рідної Одеси. Сьогодні відкрили пляжний сезон", - написала Катерина. Раніше Бужинська поділилась, як проводить відпустку з чоловіком Дімітаром Стойчевим та дітьми Катериною і Дмитром. Зіркова родина відправилася у морський круїз. На кадрах артистка похизувалася фігурою у відвертому бікіні.