Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
27.3 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
У Хмельницькій області змінюють порядок оголошення тривог через дрони
З 7 липня на Хмельниччині змінюється порядок оповіщення про повітряну тривогу у разі загрози від ударних та розвідувальних дронів. Про це повідомив керівник обласної державної адміністрації Сергій Тюрн. Відтепер сигнал лунатиме не по всій області, а лише в тих районах, де безпосередньо фіксується небезпека. Таке рішення ухвалене на основі аналізу поточної ситуації та відповідно до протокольного рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС. Мета - зменшити негативний вплив тривалих тривог на життя місцевих жителів, економіку, медицину та освітній процес. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківщина під обстрілом дронів-камікадзе: поранено трьох людей У випадку руху ворожих безпілотників сигнал "Повітряна тривога" тепер оголошуватимуть лише в тих районах, над якими вони пролітають. Виняток - Хмельницький район, де тривога лунатиме постійно під час прольоту дронів. "Порядок оголошення тривог під час загрози ракетних ударів залишається без змін. Обласна військова адміністрація вже забезпечила всі технічні можливості для впровадження цих змін", - додав Тюрін. О 17:40 Повітряні Сили повідомляли про пуски "Кинджалів" на Старокостянтинів. У ніч на 5 липня Росія здійснила наймасштабнішу за останній час атаку дронами по території України, випустивши 322 безпілотники з різних напрямків. Основним об'єктом удару стало місто Старокостянтинів у Хмельницькій області. Станом на 09:30 ранку українські захисники знешкодили 292 ворожі дрони. З них 157 знищені вогневими засобами ураження, 135 - втрачені або подавлені засобами РЕБ.
we.ua - У Хмельницькій області змінюють порядок оголошення тривог через дрони
Gazeta.ua on gazeta.ua
Інфляція досягла піку в травні, але в червні почала сповільнюватися - НБУ
У травні споживча інфляція в Україні зросла до найвищого рівня з початку року - 15,9% у річному вимірі, що перевищило прогноз Національного банку. Про це йдеться у липневому "Макроекономічному та монетарному огляді" НБУ. Аналітики пояснюють стрибок цін суттєвим подорожчанням сирих продуктів харчування, зокрема продукції тваринництва - молока, м'яса та яєць, а також окремих овочів і фруктів. Ці категорії постраждали через зростання виробничих витрат, зменшення поголів'я та несприятливі погодні умови. Водночас базова інфляція сповільнилася до 12,3%. Нацбанк пов'язує це зі збереженням стабільного енергопостачання та впливом підвищеної облікової ставки, що зменшили фундаментальний інфляційний тиск. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виробники підняли ціни на продукти на понад 20% Адміністративна складова індексу споживчих цін (алкоголь, тютюн, послуги ЖКГ) зросла до 19,8% у річному вимірі - переважно через податкове коригування для підакцизної продукції та зростання виробничих витрат. Втім, у червні, за оцінками НБУ, загальна інфляція почала знижуватись - зокрема через зменшення адміністративного впливу та ефект бази, адже торік у червні відбулося разове зростання тарифів на електроенергію, якого цього року не було. Регулятор очікує подальшого уповільнення річної інфляції в другій половині 2025 року - за умови стабільного енергозабезпечення та відсутності нових шоків на продовольчому ринку. Попри незначне погіршення інфляційних очікувань бізнесу та населення, вони залишаються нижчими за реальний рівень зростання цін. Міжнародний валютний фонд оновив свої оцінки щодо війни в Україні та перспектив розвитку української економіки. Згідно з базовим сценарієм, активна фаза російсько-української війни триватиме до кінця 2025 року. У самому МВФ визнають, що програма підтримки України має обмежену гнучкість у разі нових потрясінь, зокрема, якщо бойові дії триватимуть довше чи посиляться. Водночас вона дає Україні можливість реалізувати ключові реформи для зміцнення економічної стійкості.
we.ua - Інфляція досягла піку в травні, але в червні почала сповільнюватися - НБУ
Gazeta.ua on gazeta.ua
Катерина Остапчук зізналася, що планує мамопластику після пологів і розповіла про зміни у самооцінці
Дружина українського шоумена Володимира Остапчука, 25-річна блогерка Катерина, розповіла у своїх Іnstаgrаm-stоrіеs, що планує зробити мамопластику. Вона поділилася відвертими думками про своє тіло після народження дитини та опублікувала фото у купальнику, продемонструвавши фігуру. Катерина зізналася, що після пологів її самооцінка змінилася, і тепер вона по-іншому сприймає своє тіло. За її словами, рішення щодо мамопластики є особистим кроком до внутрішнього комфорту. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дружина Остапчука виклала яскраві фото з відпочинку в Чорногорії Володимир і Катерина Остапчуки стали батьками у грудні 2023 року. Дружина телеведучого Володимира Остапчука - блогерка Катерина - поділилася з підписниками планами щодо весілля. Хоча офіційно пара розписалася ще у 2024 році, зробили це спонтанно та без зайвого розголосу - навіть рідні й друзі дізналися про шлюб уже постфактум. Тепер подружжя вирішило влаштувати повноцінне святкування. За словами Катерини, весілля планують на 2026 рік, і вони вже обговорюють, яким буде цей день.
we.ua - Катерина Остапчук зізналася, що планує мамопластику після пологів і розповіла про зміни у самооцінці
Gazeta.ua on gazeta.ua
ОПЕК+ готується значно збільшити видобуток нафти
Вісім провідних країн ОПЕК+ планують масштабніше, ніж очікувалося, нарощення видобутку нафти - приблизно на 550 тис. барелів щодня. Про це повідомляє Вlооmbеrg. За даними джерел, це рішення пов'язане зі зміною стратегії альянсу: ОПЕК+ намагається прискорити відновлення видобутку, щоб знизити ціни на тлі нестабільного попиту та геополітичної напруги. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стабільна нафта: чому ціни не реагують на нові фактори впливу Серед причин - сезонне зростання попиту влітку, бажання повернути втрачені ринки, а також тиск на країни-члени, які перевищили квоти. Згідно з інформацією, Саудівська Аравія особливо зацікавлена у запуску простоюючих потужностей. Якщо тенденція збережеться, у серпні видобуток збільшиться ще більше, і до вересня ОПЕК+ зможе вийти на обсяг 2,2 млн барелів на день. Нафтова галузь Мексики переживає серйозну кризу - обсяги видобутку впали до найнижчих показників із 1979 року. Це вже суттєво позначилось на експорті й створює загрозу для нафтопереробних підприємств США, які критично залежать від мексиканської сировини. У червні поставки мексиканської нафти за кордон скоротились до 529 тис. бар. на добу - найменше за весь час фіксації даних.
we.ua - ОПЕК+ готується значно збільшити видобуток нафти
Gazeta.ua on gazeta.ua
В Україні можна запровадити 4-денний робочий тиждень як опцію - Гетманцев
Голова парламентського комітету з питань фінансів Данило Гетманцев вважає, що в Україні можна дозволити впровадження чотириденного робочого тижня навіть в умовах війни - але лише як добровільну ініціативу бізнесу. Про це він висловився у прямому етері, передає Gаzеtа.uа. "Я б у якості експерименту таке підтримав&hеllір; але роботодавець має разом з трудовим колективом це питання вирішувати", - сказав він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські роботодавці змушені підвищувати зарплати через жорстку конкуренцію за кадри Гетманцев зазначив, що подібну практику вже тестують у кількох європейських країнах. "Це діє вже в Бельгії, Ірландії. І також це питання широко обговорюється в інших країнах. Тут може бути як і варіант збереження 40-годинного робочого тижня, але на 4 дні. Або варіант опційної домовленості між працівником та роботодавцем на інших умовах. Я думаю, що ми могли б це прийняти й у воєнний час. Якщо буде на це воля бізнесу та людей", - зауважив він. Більшість шукачів роботи не проти працювати за меншу зарплату, але неповний робочий день. Олена Колеснікова, голова галузевої ради Федерації металургів України, розповіла, що станом на вересень 2024 року середня зарплата, з якої сплачують внески до Пенсійного фонду, становила 18 021 грн, а у квітні 2025-го - 19 856 грн. Водночас середня зарплата, яку пропонують роботодавці у вакансіях, складає 22 500 грн. І за результатами опитування, 35% планують підвищувати заробітну плату своїм працівникам у поточному році.
we.ua - В Україні можна запровадити 4-денний робочий тиждень як опцію - Гетманцев
Gazeta.ua on gazeta.ua
Сік для здоров'я серця: науковці назвали найкращий напій для жінок після 50 років
Буряковий сік зміцнює серцевий м'яз і значно зменшує ризик розвитку серцевих захворювань у постменопаузі. До таких висновків дійшли науковці після проведених досліджень, яке опублікували в журналі Frоntіеrs іn Nutrіtіоn. Проводили його з учасниками, які щоранку протягом семи днів пили по 60 мл концентрованого бурякового соку. А через кілька днів для порівняння вони пили вже той самий буряковий сік, але позбавлений нітратів. Вчені хотіли оцінити функцію судин за їхнім розширенням через вживання цього напою. Результати дослідження були приголомшливими. Вони показали, що буряковий сік з нітратами допомагає значно покращити кровотік. Однак жоден напій не зміг повністю зупинити процес погіршення функцій судин у жінок у постменопаузі, коли тканини вже були пошкоджені. Отриманий захисний ефект від вживання бурякового соку зникав через 24 години після вживання напою. Тобто, впевнені вчені, для того, щоб підтримувати здорові судини, необхідно вживати буряковий сік регулярно. Як повідомила провідна авторка дослідження з Інституту наук про життя Хака при Університеті штату Пенсильванія Джоселін Дельгадо Спікуцца, нітрати, які містяться в буряковому соку, слугують у такому разі як додаткове джерело оксиду азоту. Ця речовина відіграє важливу роль у розширені судин, а для жінок у постменопаузі це особливо потрібно. В цей період знижується рівень естрогену, а тому природне стимулювання вироблення організмом оксиду азоту зменшується. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим корисний яблучний оцет для організму: п'ять основних переваг Спортивний кардіолог з UТНеаlth Ноustоn Джон Гіггінс також додав, що в постменопаузі жінки починають втрачати захисну дію естрогену на здоров'я судин, що підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Водночас через зменшення фізичної активності зростає вага, що також позначається на організмі негативно. Крім того, що буряковий сік з нітратами допомагає у виробленні системного оксиду азоту, покращуючи функцію ендотелію у жінок після 50 років, він додатково покращує витривалість під час виконання вправ, знижує рівень "поганого" холестерину та кров'яний тиск, підтримує загальний стан тіла і запобігає утворенню жирових відкладень у печінці. Серед різноманіття напоїв є багато таких, які існують протягом століть і містять антиоксиданти. Ділимося шістьма найкращими багатими антиоксидантами напоями, щоб вас наситили. Пийте гранатовий сік. Цей яскравий рубіново-червоний фрукт походить із сучасного Ірану та Індії. Це улюблений напій багатий антиоксидантами.
we.ua - Сік для здоров'я серця: науковці назвали найкращий напій для жінок після 50 років
Gazeta.ua on gazeta.ua
На фронті зросла кількість бойових зіткнень з ворогом - Генштаб
Від початку доби на фронті зафіксовано 91 бойове зіткнення. Про це Генеральний штаб ЗСУ повідомив у Теlеgrаm. Сьогодні від вогню ворожої артилерії постраждали громади прикордонних населених пунктів, зокрема Семенівка Чернігівської області; Баранівка, Мар'їне, Угроїди, Рівне Сумської області. На Північно-Слобожанському і Курському напрямках з початку доби відбулося 15 боєзіткнень. Крім того, ворог завдав чотири авіаудари, скинувши 10 керованих авіабомб, а також здійснив 121 обстріл позицій наших військ та населених пунктів, зокрема п'ять - з реактивних систем залпового вогню. На Південно-Слобожанському напрямку Сили оборони відбили дві атаки ворожих військ. Ворог намагається просунутися в районі Вовчанська. На Куп'янському напрямку російські окупанти двічі намагалися прорвати нашу оборону в районах населених пунктів Голубівка та Колодязі. На Лиманському напрямку загарбницька армія здійснила 15 атак на позиції українських підрозділів поблизу населених пунктів Новоєгорівка, Греківка, Карпівка, Зелена Долина, Мирне, Торське, Григорівка, три боєзіткнення тривають. На Сіверському напрямку ворог тричі атакував позиції наших захисників в районах Верхньокам'янського та Івано-Дар'ївки. На Краматорському напрямку одну ворожу атаку відбили наші оборонці в районі Білої Гори. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Південнослобожанському напрямку щодня точаться бої, загроза нових атак зберігається - Сирський На Торецькому напрямку ворог здійснив дві штурмові дії в районах населених пунктів Торецьк та Русин Яр. Один бій триває досі. На Покровському напрямку російські загарбники здійснили 30 спроб потіснити наших захисників із займаних позицій у районах населених пунктів Полтавка, Малинівка, Новоекономічне, Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Шевченко, Звірове, Удачне, Новосергіївка, Муравка, Новопавлівка, Олексіївка та в напрямках Володимирівки, Сергіївки й Покровська. Сили оборони стримують натиск і відбили 25 атак, п'ять боєзіткнень тривають. Авіація противника скинула авіабомби на Покровськ. На Новопавлівському напрямку ворог намагався прорвати оборону наших захисників у районах населених пунктів Зірка, Толстой, Воскресенка, Шевченко, Новопіль. Сили оборони відбили чотири ворожі штурми, ще п'ять атак тривають. На Гуляйпільському напрямку противник сім разів ішов в атаку на позиції наших оборонців в районі Малинівки. П'ять боєзіткнень ще тривають. На Оріхівському напрямку ворог чотири рази атакував позиції наших захисників у районі Кам'янського. На Придніпровському напрямку українські воїни відбили одну атаку окупантів. Авіація агресора завдала авіаудару в районі Ольгівки. За даними Генштабу, на решті напрямків - без особливих змін. Російські війська продовжують спроби прориву української оборони на Сумщині, використовуючи тактику малих штурмових груп. Основна активність противника зосереджена в районах Хотинської та Юнаківської громад, поблизу державного кордону. Там ворог намагається прорватися вглиб території України, однак наші прикордонники та підрозділи ЗСУ надійно стримують атаки.
we.ua - На фронті зросла кількість бойових зіткнень з ворогом - Генштаб
Gazeta.ua on gazeta.ua
Три моделі купальників, які ніколи не вийдуть з моди
Купальник - головний елемент гардеробу влітку. Якщо ви збираєтесь у відпустку, варто знати, які три фасони купальників ніколи не вийдуть з моди. Монокіні Суцільні купальники - базова річ, яка завжди виглядатиме стильно й вишукано. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виглядатимуть дорого та стильно: готові аутфіти з трендовою білою майкою Роздільні яскраві Це найпопулярніша модель у пляжному гардеробі. Роздільні купальники підкреслять вашу талію та додадуть сексуальності до образу. Роздільні чорні Такий купальник добре моделює фігуру та може навіть поєднуватися зі штанами. Бікіні - модний тренд для всіх, хто хоче поніжитися на сонці, поплескатися серед хвиль і насолодитися морозивом, демонструючи витончену фігуру. Назву бікіні отримало на честь випробування ядерної зброї, що відбулося в липні 1946 року. Творцем бікіні вважається французький дизайнер Луї Реар. Він створив бікіні з чотирьох трикутних відрізків тканини, два з яких закривали груди, і два нижню частину тіла, попереду та ззаду.
we.ua - Три моделі купальників, які ніколи не вийдуть з моди
Gazeta.ua on gazeta.ua
Росіяни безуспішно штурмують Сумщину малими групами - ДПСУ
Російські війська продовжують спроби прориву української оборони на Сумщині, використовуючи тактику малих штурмових груп. Про це повідомив спікер Державної прикордонної служби Андрій Демченко під час телемарафону, передає Gаzеtа.uа. Однак, за словами Демченка, ця стратегія не приносить очікуваних результатів: українські захисники завдають ворогу значних втрат - щодня десятки загиблих і поранених. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Південнослобожанському напрямку щодня точаться бої, загроза нових атак зберігається - Сирський Основна активність противника зосереджена в районах Хотинської та Юнаківської громад, поблизу державного кордону. Там ворог намагається прорватися вглиб території України, однак наші прикордонники та підрозділи ЗСУ надійно стримують атаки. "Ворог застосовує тактику малих штурмових груп, але ця тактика за останній час не дає противнику досягти тих результатів, які б він очікував", - наголосив Демченко. Сумщина залишається однією з найбільш вразливих ділянок - протяжність кордону з РФ тут сягає близько 550 км, що дозволяє російським військам постійно перевіряти міцність української оборони. Російські війська захопили ще два населені пункти на Донеччині - Новоукраїнку та Зелений Кут, розташовані поблизу адміністративного кордону з Дніпропетровською областю. У селі Дачне, що вже знаходиться на території Дніпропетровщини, ситуацію характеризують як напружену та динамічну. Щоб стримати ворога і не допустити його просування вглиб області, Сили оборони залучили додаткові резерви.
we.ua - Росіяни безуспішно штурмують Сумщину малими групами - ДПСУ
Gazeta.ua on gazeta.ua
BlackRock відмовилася від Фонду відновлення України
Американська корпорація ВlасkRосk Іnс. припинила роботу над залученням інвесторів до масштабного Фонду відновлення України ще на початку року. Про це повідомляє Вlооmbеrg із посиланням на джерела. Рішення ухвалили після перемоги Дональда Трампа на внутрішньопартійних виборах у США, що посилило невизначеність щодо майбутньої підтримки України. Фонд планували презентувати на Конференції з відновлення України в Римі, яка має відбутися 10-11 липня. За даними джерел, проєкт уже майже отримав стартову підтримку від фінансованих державами структур Німеччини, Італії та Польщі. Утім, ще в січні ВlасkRосk зупинив перемовини з інституційними інвесторами через низький інтерес та загальну нестабільність ситуації. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Видобуток на користь відбудови: Рада перерозподілила доходи з надр Минулого року заступник голови ВlасkRосk Філіпп Хільдебранд заявляв, що фонд має на меті акумулювати щонайменше $500 млн від урядів і донорських організацій, а також $2 млрд від приватного бізнесу. За оцінками Світового банку, відновлення України може потребувати понад $500 млрд. У компанії підтвердили, що їхня безоплатна консультаційна робота завершилася у 2024 році й наразі ВlасkRосk не має жодного чинного мандата на співпрацю з українським урядом. Натомість Франція розробляє альтернативну ініціативу, яка могла б замінити скасований фонд. Втім, як зазначають джерела, без чіткої участі США ефективність цієї нової схеми залишається під сумнівом. Для відновлення України впродовж наступних 10 років потрібно близько $524 мільярдів. Це майже втричі перевищує номінальний ВВП країни у 2024 році. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну було мобілізовано понад $1 млрд грантів, але порівняно з реальною потребою цього недостатньо.
we.ua - ВlасkRосk відмовилася від Фонду відновлення України
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules