Мілітарний - we.ua

Мілітарний

we:@militarnyi.com
19.1 thous. of news
Мілітарний on militarnyi.com
«Гібридна війна проти самих себе»: у Данії сумніваються в реальності прольоту невідомих дронів у 2025 році
У Данії спалахнув скандал через брак доказів щодо прольоту невідомих дронів восени 2025 року.
Провідні данські фахівці висловлюють скепсис щодо того, чи взагалі безпілотники перетинали повітряний простір країни. Зокрема, експерт із безпілотних технологій та власник профільного магазину drоnеr.dk Токе Сур зауважив, що немає точних даних для ідентифікації об’єктів у небі. За його словами, розвідка не надала матеріалів, котрі б беззаперечно доводили присутність БпЛА, передає DR.
Аналогічну позицію займає і доцент кафедри громадської безпеки Роскілльського університету Расмус Дальберг. Науковець наголосив, що за відсутності доказів не можна виключати сценарій, за якого жодних ворожих дронів над Данією взагалі не було.
«Якщо цей сценарій правдивий, то використана риторика — коли говорили про напади і порівнювали з 11 вересня — означає, що ми фактично вели гібридну війну проти самих себе. Бо тоді ми залякали населення, посіяли тривогу і потенційно підірвали довіру до влади», — заявив Расмус Дальберг.
Сумніви експертів підкріплюються інцидентом на військовому полігоні в Боррісі, де данські військові відкрили вогонь по об’єкту, який вважали безпілотником. Як з’ясували журналісти DR, у той самий час і в тому ж районі на висоті близько двох кілометрів пролітав пасажирський літак норвезької компанії Wіdеrøе. Його характеристики, вогні та звук пропелерів повністю збігалися з описами військових.
Аеропорт Ольборг, Данія. Джерело: Shuttеrstосk
Керівник Центру повітряних і космічних операцій Військової академії Карстен Марруп також підтвердив, що значна частина повідомлень стосувалася звичайних літаків. Марруп констатував, що Данії критично бракує сучасного обладнання для своєчасного виявлення, точної ідентифікації та ефективної протидії повітряним цілям.
Попри критику та відтермінування урядового звіту про дронову активність, чинна влада продовжує стояти на своєму. У Державному міністерстві та Міністерстві оборони Данії запевняють, що підстав сумніватися у висновках силовиків немає, проте визнають потребу терміново покращити можливості виявлення та перехоплення таких об’єктів.
Go to militarnyi.com
Go to all channel news
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Чесні новини про армію, війну та оборонку з 2009 року

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site militarnyi.com.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules

Back to authorization