Укрзалізниця підписала угоди на майже 18 млн євро у ҐданськуУкрзалізниця на Конференції з питань відновлення України у Ґданську підписала низку угод про фінансування. Загальна сума становить майже 18 млн євро.Про це повідомив директор Офісу міжнародних проєктів компанії Володимир Шемаєв у коментарі журналістці Новини.LІVЕ Галині Остаповець.
Нові інвестиції для розвитку залізниці
За його словами, з цієї суми 10 млн євро становить грант Світового банку, близько 7 млн євро — грантова підтримка, схвалена Європейським Союзом, ще 1 млн євро надано в межах співпраці зі шведським інвестиційним фондом Swеdfund.Кошти Світового банку спрямують на закупівлю обладнання для захисту критичної інфраструктури та рухомого складу.Грант ЄС використають для реалізації проєктів безбар’єрності на Львівському вокзалі.Фінансування від Swеdfund буде спрямоване на розробку техніко-економічного обґрунтування системи безпеки ЕRТМS, яка має інтегрувати залізничну інфраструктуру України та Європейського Союзу.Новини.LІVЕ повідомляли, що у п’ятницю, 26 червня, завершилася Конференція з питань відновлення України, яка проходила у Гданську протягом двох днів — 25 і 26 червня. Вона стала найбільшою за останні п’ять років. Політичні скандали, зокрема між Польщею та Україною, не вплинули на обсяги фінансової підтримки.Новини.LІVЕ інформували, що під час конференції URС2026 Україна досягла домовленостей у сфері енергетики майже на 2 млрд євро. Загалом було підписано 28 міжнародних угод, меморандумів і фінансових домовленостей, спрямованих на відновлення та розвиток енергосистеми країни.
Go to novyny.live