profile-img

Українець

we:ukrainian
Всім привіт!
Я - Українець і пишаюсь цим.
Ми - разом, ми вистоїмо, ми переможемо!
Я буду ділитись з усіма користувачами we.ua новинами і фактами про Україну, якими варто пишатись.
Шануймося, бо ми того варті!
https://youtu.be/kC2hyiMR1Qg

Ukraine, Kyiv

Channels (18)

День пам'яті жертв Голодомору. 91 рік від жахливої трагедії
У День пам'яті жертв Голодомору ми згадуємо жахливий геноцид радянської влади.

Щороку наприкінці листопада в Україні проводиться День пам'яті жертв Голодомору. У цю скорботну дату ми вшановуємо пам'ять мільйонів українців, які померли через влаштований радянською владою штучний голод. 31 країна світу визнала Голодомор актом геноциду проти українського народу.
Масовий голод 1932-33 років зачепив більшість українських регіонів. Майже в кожній родині є старші члени родини, які зберегли пам'ять про страшну трагедію. А завдання сучасних українців - передати знання про Голодомор майбутнім поколінням.

Померлих від штучного голоду в Україні вшановують у четверту суботу листопада. День пам'яті жертв Голодомору 2024 року настає 23 листопада. Пам'ятну дату встановлено 1998 року за указом президента Леоніда Кучми.

У цю дату проводяться інформаційні заходи про Голодомор. О 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання в пам'ять про загиблих. У церквах проводять поминальні богослужіння, а в Києві покладають квіти до Меморіалу жертв Голодомору.

Усі українці цього дня можуть долучитися до акції ″Запали свічку″. Для цього потрібно поставити свічку на підвіконня в пам'ять про всіх загиблих від голоду.

Штучний голод на території УРСР був влаштований радянською владою. У 1931 році керівництво СРСР висунуло завищені плани хлібозаготівель. Саме за рахунок України планувалося створити великі запаси зерна.

У результаті хлібозаготівель у господарств вилучалися всі запаси їжі, а селяни почали голодувати. Сталінська влада складала список ″боржників″, які не виконували план, і застосовувала до них каральні санкції. Людям заборонялося ховати і купувати продукти харчування, переїжджати в інші регіони СРСР. Населенню перестали постачати продовольство.

Пік смертності припав на весну 1933 року. Щодоби від голоду помирали тисячі українських селян. При цьому сталінський режим заперечував Голодомор і відмовлявся від допомоги міжнародних організацій.

Точну кількість жертв Голодомору встановити неможливо. Радянська влада не збирала інформацію про загиблих і всіляко приховувала трагедію. Дослідники називають числа від 3,5 до 10 мільйонів.

Джерело:
https://www.unian.ua/society/den-pamyati-zhertv-golodomora-v-ukraine-kto-ustroil-golodomor-32-33-goda-12827658.html
Український МіГ-29 скинув 8 бомб GBU-39 на окупантів
Винищувач МиГ-29 Повітряних Сил ЗСУ завдав удару по російським окупантам, застосувавши одразу 8 високоточних авіабомб GBU-39 SDB.

Відео з бойовою роботою української авіації оприлюднили у телеграм-каналі «Соняшник», який пов’язаний з українською військовою авіацією.

За даними цього каналу, український літак уразив місця скупчення штурмових груп загарбників та місця зберігання боєкомплектів у Запорізькій області.

Заявляється, що МиГ-29, який завдав удару по росіянах належить 114-й бригаді тактичної авіації ПС ЗСУ.

«Авіація продовжує працювати на усіх напрямках, МиГ-29 114БрТА завдає удару одразу 8ма SDB по місцю скупчення штурмових груп окупантів та БК на Оріхівському відтинку», – йдеться у повідомлені.

На відео видно, як український винищувач майже одночасно скидає 8 американських високоточних крилатих авіабомб GBU-39 Small Diameter Bomb (SDB). А згодом кадри показують ураження кількох об’єктів на землі.

У телеграм-каналі пообіцяли незабаром опублікувати другу частину відео з наступними кадрами ураження об’єктів де були російські загарбники.

У повідомленні наголосили, що використання одразу 8 бомб, дає можливість українським літакам уражати цілі в різних точках, які можуть бути на великому віддаленні одна від одної.

Наприкінці вересня цього року, стало відомо, що Сполучені Штати замовили нові партії авіабомб малого діаметру GBU-39/B для власних Повітряних сил та іноземних замовників, зокрема, і для України.

Ще у травні поточного року стало відомо, що українські Повітряні Сили адаптували радянські бойові літаки під застосування американських авіабомби GBU-39 для ударів по російським окупантам.

Також такі авіаційні високоточні боєприпаси малого діаметру можуть застосовувати і українські винищувачі F-16.

Джерело:
https://mil.in.ua/uk/news/ukrayinskyj-myg-29-skynuv-8-bomb-gbu-39-na-okupantiv/
Kyiv - Kramatorsk - DJ Tapolsky
Новий трек від DJ Tapolsky ″Kyiv - Kramatorsk″
https://li.sten.to/kyiv-kramatorsk

Про це написав DJ в своєму профілі Facebook:
″Всім привіт.
Я написав новий трек, тільки що він нарешті з’явився на всіх платформах. Посилання на стрімінги в першому коментарі. Дякую за увагу.″
Україна бореться за виживання, а не за перемогу
Доволі реалістична стаття The Economist про реальний стан справ: росія врізається в українську оборону на ділянках поля бою.

Ukraine is now struggling to survive, not to win

Russia is slicing through Ukrainian defences in parts of the battlefield
uamemesforces: António Guterres
Peace? Nah, bro. I just want bloody russian money.
Мир? Ні, бро. Я просто хочу кривавих російських грошей.
Джерело: https://x.com/uamemesforces/status/1849133478488744157/photo/1
В Україні запустили виробництво тепловізійних камер для FPV-дронів

В Україні запустили виробництво тепловізійних камер для FPV-дронів - Мілітарний

Український виробник FPV-дронів Odd Systems розробив та освоїв виробництво дешевих тепловізійних камер "Курбас 256" для ударних безпілотників.
Юрій Українець: Фото Карпат
https://www.instagram.com/utah_names/
“Не Швейцарія чи Норвегія – рідні Карпати”, – написав автор цих світлин Юрій Українець.
Майже щодня чоловік закарбовує гірські пейзажі.
Пропонуємо недільну фотоподорож мальовничими осінніми Карпатами.

Ватермарки наклали BBC News Ukraine:
https://www.facebook.com/BBCnewsUkrainian/posts/pfbid0PSaMypoukr4BEvjEsZJ1R4dKqopz5stwKGJfapkNPj81Pj1Zo8CXR2iyiW8P2x5dl
Марш Українського війська ″Зродились ми великої години″
Марш українських націоналістів — пісня, створена на слова Олеся Бабія. 1932-го затверджена Проводом Українських Націоналістів, керівним органом ОУН, як гімн організації.
″Зродились ми великої години″ — гімн ОУН (Організація Українських Націоналістів). І саме він постав славнем усіх українських борців проти комуністів та нацистів із 1932 року, коли в окупованій Україні починався Голодомор та повним ходом йшли репресії.
За три роки до важкого 1932-го, в окупованій поляками частині України, український поет Олесь Бабій пише в ув’язненні вірша. Саме цей текст згодом Провід Українських Націоналістів визнав найкращим, а поета назвав ″найвідомішим″.
Олесь Йосипович Бабій, псевдонім ″Хмелик″ – доктор філософії, професор, воїн УСС та УПА, політв’язень, автор понад десятка поетичних книжок і викладач у американському університеті. Помер у самотині року 1975-го і був похований на кладовищі Чикаго.

Текст славня:

Зродились ми великої години,
З пожеж війни і з полум'я вогнів,
Плекав нас біль по втраті України,
Кормив нас гнів і злість на ворогів.
І ми йдемо у бою життєвому,
Тверді, міцні, незламні, мов граніт,
Бо плач не дав свободи ще нікому,
А хто борець – той здобуває світ.
Не хочемо ні слави, ні заплати.
Заплата нам – це радість в боротьбі,
Солодше нам у бою умирати,
Як жити в путах, мов німі раби.
Доволі нам руїни і незгоди,
Не сміє брат на брата йти у бій.
Під синьо-жовтим прапором свободи
З'єднаєм весь великий нарід свій.
Велику правду для усіх єдину
Наш гордий клич народові несе:
Вітчизні ти будь вірний до загину!
Нам Україна вища понад все!
Веде нас в бій борців упавших слава.
Для нас закон найвищий – то наказ:
Соборна Українськая держава
Вільна й міцна від Сяну по Кавказ.
Ганс Циммер підтримав Україну під час концерту в Лас-Вегасі
Ганс Циммер – видатний композитор, автор саундтреків до фільмів ″Інтерстеллар″, ″Дюна″, ″Король-лев″, ″Гладіатор″, ″Пірати Карибського моря″ тощо.
Під час його концерту в Лас-Вегасі зал засяяв кольорами українського прапора, повідомляє UNITED24.
На концерті також наголосили, що серед музикантів оркестру – українці.
67-річний Циммер не вперше демонструє свою підтримку Україні. Зокрема, в Манчестері композитор вийшов на сцену в синьо-жовтому костюмі. А під час виступу у Кельні присвятив композицію “Диво-жінка” 1984” українським жінкам.
У Мілані ж на екрані над сценою глядачам показали обличчя українських захисниць, додають в UNITED24.
📸 Колаж BBC, PA / Getty / United24
Джерело: https://www.facebook.com/BBCnewsUkrainian/posts/pfbid0Sjh3H5kuNDQc9mFKKXW34DeDUmWhDVNyxJxf6aRdFpvKmszqAsjcq2PhdJtdpcpVl