Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
22.5 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Росіяни масовано обстрілюють Україну: що відбувається в містах
Вночі 25 травня уламок безпілотника влучив у студентський гуртожиток в Голосіївському районі. Наразі постраждали 10 людей. Шести з них медики надали допомогу на місці, повідомив міський голова Віталій Кличко. Через падіння уламків горіло зовнішнє оздоблення однієї зі стін будівлі. У Дніпровському районі є руйнування приватного будинку, без пожежі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 200 дронів і дев'ять балістичних ракет: Ігнат розповів про масований обстріл Миколаїв також під ударом дронами. У місті є виклики "швидкої". Є руйнування житлового будинку у Заводському районі, зайнялася пожежа на верхніх поверхах. У Харкові було чутно три вибухи, місто під атакою ворожих БпЛА, повідомив міський голова Ігор Терехов. Постраждали три людини, серед них одна дитина. На місці одного з влучань почалася пожежа, додав він. Російські війська знову атакують Київ дронами, а також є загроза застосування ворогом великої кількості ракет. Над Україною наразі близько 70 безпілотників типу Shаhеd. Є загроза застосування противником великої кількості дронів та ракет з бортів стратегічної авіації.
we.ua - Росіяни масовано обстрілюють Україну: що відбувається в містах
Gazeta.ua on gazeta.ua
Росіяни намагаються просунутися вздовж кордону на Харківщині - ОСУВ "Хортиця"
Російські війська намагаються просунутися вздовж кордону в Харківській області. Наразі не йдеться про великі атаки, швидше про "прощупування" ситуації, розповів речник ОСУВ "Хортиця" Віктор Трегубов під час телемарафону, пише Gаzеtа.uа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де відбувалися бої: повідомили новини з передової "Зазвичай російські атаки як йшли в бік Вовчанська та Вовчанських Хуторів - так туди й ідуть, вони в цьому плані не змінилися", - додав Трегубов. За 24 травня на фронті російсько-української війни відбулося 160 боєзіткнень. На Харківському напрямку ворог п'ять разів атакував в районах населених пунктів Вовчанськ, Строївка, Кругляківка та Вовчанські Хутори, йдеться в вечірньому зведенні Генерального штабу Збройних сил України.
we.ua - Росіяни намагаються просунутися вздовж кордону на Харківщині - ОСУВ Хортиця
Gazeta.ua on gazeta.ua
Знову неспокійна ніч. Над Україною десятки дронів, ворожі стратегічні бомбардувальники і носії "Калібрів" запустили ракети
Російські війська знову атакують Україну дронами, а також є загроза застосування ворогом великої кількості ракет. Над Україною наразі близько 70 безпілотників типу Shаhеd, повідомляють моніторингові канали. Є загроза застосування противником великої кількості дронів та ракет з бортів стратегічної авіації В повітрі 11 бортів Ту-95МС та Ту-160. Два борти летять з аеродрому в Енгельсі, всі інші - з аеродрому Оленья в Мурманській області. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 250 ударних БПЛА, 14 балістичних ракет - Зеленський відреагував на масовану атаку РФ по Україні Російські окупанти вивели в Чорне море носії ракет "Калібр", повідомив речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук. "Як правило, "Калібри" вони застосовують під час повітряних атак із застосуванням авіації, не як самостійний засіб. Якщо буде повітряна атка, теоретично вони можуть застосувати і "Калібри"", сказав Плетенчук. Росіяни вже здійснили пуски "Калібрів". Наразі в повіряному просторі їх до 20 штук. Раніше повідомлялося також про пуск балістики. Українців закликали максимально серйозно ставитись до загрози і перебувати в укриттях. В Києві внаслідок атаки російських дронів у Голосіївському районі сталося падіння уламків БпЛА житловий будинок. На місці часткове руйнування будівлі та пожежа. Інформація про постраждалих уточнюється. У ніч проти 24 травня Київ опинився під черговим масованим обстрілом БпЛА та балістики. В Солом'янському районі пожежа виникла у квартирах на рівні 4 та 5 поверхів у житловій п'ятиповерхівці. В Оболонському районі сталося загоряння на балконах у 9-поверхівці на рівні 3, 4, 5 та 6 поверхів.
we.ua - Знову неспокійна ніч. Над Україною десятки дронів, ворожі стратегічні бомбардувальники і носії Калібрів запустили ракети
Gazeta.ua on gazeta.ua
Трамп заявив, що США більше не будуть "нести демократію під дулом пістолета"
Сполучені Штати більше не будуть "нести демократію під дулом пістолета". Президент США Дональд Трамп заявив, що демократи задіяли збройні сили у всіляких соціальних проектах і політичних справах, залишаючи кордони беззахисними і виснажуючи арсенали для ведення війн з іншими країнами, розповів він під час виступу перед випускниками Військової академії у Вест-Пойнті. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ШІ проти ворога: США зможуть знищувати цілі за хвилини - Пентагон Трамп наголосив, тепер збройні сили США позбавлять відволікаючих чинників і зосередять армію "на основній місії: розгромити противників Америки, вбити противників Америки і захистити наш великий американський прапор". "Завдання збройних сил США полягає не в тому, щоб влаштовувати драг-шоу, трансформувати іноземні культури або поширювати демократію в усьому світі під дулом пістолета. Завдання військових - домінувати над будь-яким ворогом і знищувати будь-яку загрозу Америці в будь-який час і в будь-якому місці", - наголосив Трамп. Американські військові вивчають досвід війни в Україні, зокрема застосування безпілотників у бойових діях. Війна Росії проти України стала прикладом нової епохи ведення бойових дій, яку США вивчають у реальному часі, розповів Трамп. Трамп підкреслив, що майбутні офіцери мають бути готові до стрімких змін у характері конфліктів.
we.ua - Трамп заявив, що США більше не будуть нести демократію під дулом пістолета
Gazeta.ua on gazeta.ua
Знайшли затоплені військові субмарини
Морські археологи знайшли на дні океану біля Сан-Дієго уламки двох американських військових субмарин. Йдеться про підводний човен, який затонув у 1917 році, та літак ВМС США, що розбився неподалік у 1950 році, повідомляє Lіvе Sсіеnсе. Підводний човен USS F-1 затонув за кілька секунд після того, як зіткнувся з іншим підводним човном американського флоту. Від моменту катастрофи це перше його виявлення та дослідження. Човен лежить на глибині понад 400 метрів, куди не можуть дістатися водолази. Для обстеження використовували підводні апарати. Вчені розповіли, що екіпаж USS F-1 проводив випробування, коли сталося зіткнення. У випробуваннях також брали участь ще два підводні човни. Саме USS F-3 врізався в USS F-1, а після аварії залишився на місці, щоб допомогти врятованим. Загинули 19 моряків, трьох витягнули живими. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли закопаний корабель вікінгів Дослідники визначили приблизне місце трагедії за архівними записами ВМС США. Уже в перший день пошуків їм вдалося знайти залишки підводного човна. USS F-1 зараз лежить на правому боці. Попри те, що минуло більше ста років, човен добре зберігся. Він став підводною могилою для загиблих членів екіпажу. Також археологи знайшли уламки американського літака Grummаn ТВF Аvеngеr. Його використовували для навчань, коли він розбився в 1950 році. До цього точне місце падіння літака залишалося невідомим. Монети знайшли при проведенні археологічних розкопок в околицях Біскупця, на території Вармінсько-Мазурського воєводства. Перші дві монети виявили аматори за допомогою металошукачів. Про знахідку вони повідомили місцевій владі. Розкопками зайнялись археологи з Острудського музею. Вони знайшли 118 срібних динаріїв ІХ ст. Монети належать до періоду Людовика Благочестивого. Раніше динарії Каролінгів у Східній Європі не знаходили. Учені не можуть пояснити, як такий скарб з'явився в Польщі. У ті часи в землях, населених пруськими племенами, переважали арабські монети.
we.ua - Знайшли затоплені військові субмарини
Gazeta.ua on gazeta.ua
Європа хоче купувати зброю у США для України - Bloomberg
Європа хоче купувати зброю в Сполучених Штатах і передавати її Україні. Таким чином європейці хочуть забезпечити Україну зброєю у разі відмови президента США Дональда Трампа допомагати, пише Вlооmbеrg з посиланням на джерела, знайомі з цим питанням. Це допомогло б Україні стримувати наступ Росії та чинити новий тиск на російського диктатора Володимира Путіна для того, щоб він серйозно поставився до питання припинення вогню. А якщо європейцям вдасться переконати Трампа продовжувати надавати розвідувальні дані, то, ймовірно, Україна зможе утримувати позиції. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп оголосив торгову війну Євросоюзу: підвищує мита до 50% "Я не зовсім розумію, наскільки все буде погано, якщо США відійдуть, залишивши можливість Європі або Україні купувати американське озброєння та дозволяючи обмін розвідданими з Україною. Це не ідеальний варіант, безперечно, не найкращий, але й не найгірший сценарій, якого ми боялися", - сказав віцепрезидент з досліджень Фонду Карнегі за міжнародний мир Ендрю Вайс. Такий поворот фактично поставить Трампа перед вибором: продовжувати уникати конфлікту з Путіним чи отримувати прибуток від продажу великих партій зброї. "Трамп розуміє, що якщо він "кине" Україну, і Росія змусить її капітулювати, це буде гучною політичною поразкою для нього. Україна стане для Трампа новим Афганістаном, якщо не гірше", - заявив старший науковий співробітник Ради з міжнародних відносин Чарльз Капчан. США несподівано змінили свою позицію щодо війни в Україні, рішуче засудивши "триваючу жорстоку війну Росії проти України" у спільному комюніке за підсумками саміту міністрів фінансів країн G7. Уперше з часу обрання Трампа Білий дім використав риторику, характерну для європейських союзників. У документі підкреслюється, що "G7 твердо підтримує Україну в її прагненні захистити територіальну цілісність, суверенітет, незалежність та право на існування", а також у досягненні справедливого й стійкого миру.
we.ua - Європа хоче купувати зброю у США для України - Вlооmbеrg
Gazeta.ua on gazeta.ua
Путін вірить в перемогу РФ над Україною - розвідка США
Російський диктатор Володимир Путін впевнений, що зможе здобути остаточну перемогу у війні проти України. Він, ймовірно, не змінив своїх цілей і готовий воювати ще мінімум протягом 2025 року, йдеться у щорічному звіті "Оцінка глобальних загроз - 2025", підготовленим Управлінням воєнної розвідки США (DІА) для Конгресу США. "Президент Росії Володимир Путін розглядає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу, яка визначить місце Росії у світі, утримання Путіна при владі та його історичну спадщину. Путін також залишається непохитним у своїй вимозі, щоб Україні було назавжди заборонено вступати до Організації Північноатлантичного договору (НАТО), наполягаючи, щоб Київ вивів усі свої військові сили з Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей", - сказано в документі. Росія, ймовірно, прагне уникнути прямого конфлікту з НАТО, оскільки, за її оцінкою, не може виграти у конвенційному військовому протистоянні з Альянсом. "Однак Москва залишається повністю здатною використовувати асиметричні можливості проти Сполучених Штатів та союзників, включаючи кібер- та інформаційні кампанії, і зрештою становить екзистенційну загрозу завдяки своїм стратегічним ядерним силам, які можуть вразити всю територію США", - йдеться у звіті. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни в Стамбулі заперечили існування української нації - Кислиця Росія ставить на стратегію на виснаження та намагається підірвати здатність України до опору, деморалізувати її населення й дочекатися зниження підтримки з боку Заходу. Незважаючи на повільні темпи просування, російське військове командування, ймовірно, вважає їх прийнятними. "За відсутності переговорного врегулювання або, альтернативно, потужної підтримки з боку Заходу, ситуація на полі бою, ймовірно, й надалі повільно змінюватиметься на користь Росії протягом 2025 року, хоча темпи просування російських військ уповільнюються й супроводжуються значними втратами в особовому складі та техніці", - йдеться у звіті. Розвідка США наводить дані про втрати РФ від початку повномасштабного вторгнення в Україні - Росія втратила 700 000 військовослужбовців, зокрема щонайменше 170 тисяч загиблими, а також понад 10 тисяч одиниць бойової техніки, з яких 3000 танки. Втрачено також близько 250 літаків і гелікоптерів. Заступник голови Ради Федерації Росії Костянтин Косачов заявив, що Москва планує найближчим часом передати Києву свої пропозиції щодо припинення війни. Він зазначив, що підготовка так званого меморандуму вже перебуває на фінальній стадії. Косачов очікує, що українська сторона отримає російські напрацювання буквально за кілька днів. Ще 20 травня представниця МЗС Росії Марія Захарова заявляла, що цей меморандум має на меті допомогти досягти остаточного та справедливого врегулювання війни.
we.ua - Путін вірить в перемогу РФ над Україною - розвідка США
Gazeta.ua on gazeta.ua
Пози під час сну, які можуть свідчити про стрес
Більшість людей відчувають хоча б невеликий стрес протягом дня. Але для деяких він триває й уночі, впливаючи на їхній сон. Кожен реагує на стрес по-своєму, і це впливає на позу під час сну, пише Rеаl Sіmрlе. Ми можемо не звертати особливої ​​уваги на те, як ми спимо вночі, але те, як ми лежимо в ліжку, може свідчити про стрес у нашому повсякденному житті. Експерти назвали пози під час сну, пов'язані зі стресом. Пози у ліжку, які свідчать про стрес Положення плода Ця поза для сну на боці, з колінами, притиснутими до грудей, та руками, є однією з найпоширеніших поз у періоди високого стресу. Це вид самозаспокоєння - захисний інстинкт, подібний до згортання калачиком для безпеки. Люди, які часто приймають щільно згорнуту позу плода, можуть бути більш емоційно чутливими або тривожними. Чим щільніше згорнуті в калачик, тим більше тіло може сигналізувати про бажання захисту чи комфорту, особливо у стресові часи. Положення обличчям вниз Ті, хто спить на животі, особливо ті, хто розкидає руки або обіймає подушку, можуть здаватися безтурботними, але це може бути ознакою того, що вони перебувають у стресі. Ця поза асоціюється з внутрішнім стресом або потребою в контролі. Це вразлива позиція, яка може відображати підвищену напругу, навіть якщо сплячий виглядає розслабленим. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: При якій позі сну шкіра старіє швидше Сон зі стиснутими кулаками Якщо ви спите зі стиснутими кулаками, є велика ймовірність, що ви також стискаєте щелепу та/або скрегочете зубами, і прокидаєтеся з болем у руках і щелепі. Фізична напруга під час сну може свідчити про стрес, особливо якщо ви також бачите тривожні сни, які ви можете пам'ятати, а можете й ні. Постійна зміна поз Деякі люди не мають звичайної пози для сну, тому що вони проводять ніч, перевертаючися та змінюючи положення в ліжку. Як правило, коли люди відчувають стрес або тривогу, вони відчувають більш порушений або фрагментований сон, що може призвести до постійного руху вночі. Іноді це також може свідчити про інші основні захворювання, такі як синдром неспокійних ніг. Науковці встановили найкращі пози для сну, які можуть позитивно впливати на якість нашого відпочинку та загальний стан організму. Для цього провели спеціальні дослідження. Вчені з Гонконгу розробили прилад, який на основі інфрачервоного випромінювання міг зафіксувати позу людини навіть через товсту ковдру. Люди, які спали на правому боку, спали трохи краще, ніж ті, хто на лівому, а за ними йшли ті, хто спав на спині.
we.ua - Пози під час сну, які можуть свідчити про стрес
Gazeta.ua on gazeta.ua
В Ужгороді студент вчинив самогубство через незданий НМТ
В Ужгороді 16-річний студент вистрибнув із шостого поверху гуртожитку та розбився насмерть. Хлопець вирішив вчинити самогубство через незданий національний мультипредметний тест, повідомляє Суспільне Ужгород. У поліції Закарпатської області зазначили, що 16-річний хлопець залишив передсмертне відео. Правоохоронці встановлюють всі обставини трагедії. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові ліцеї, вільний вибір предметів і пансіони: що чекає школярів у 2027 році Студент навчався на другому курсі театрального відділення. У навчальному закладі висловили співчуття родині і всім близьким хлопця. "Хлопець був талановитим, позитивним, життєрадісним студентом, який мріяв про велику сцену та завжди охоче брав участь у мистецьких заходах освітнього закладу", - зазначили в академії. Для вступу на бакалаврат у 2025 році абітурієнти складатимуть Національний мультипредметний тест (НМТ), що включає чотири предмети: три обов'язкові: українська мова, математика, історія України; один на вибір: українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика або географія. Тестування відбуватиметься у форматі закритих тестових завдань, без відкритих питань. Результати будуть доступні одразу після тесту, а офіційні оцінки за шкалою 100-200 балів розмістять у персональних кабінетах учасників.
we.ua - В Ужгороді студент вчинив самогубство через незданий НМТ
Gazeta.ua on gazeta.ua
Армія США вивчає досвід України у застосуванні дронів на полі бою - Трамп
Американські військові вивчають досвід війни в Україні, зокрема застосування безпілотників у бойових діях. Армія не може залишатися в минулому, коли технології, такі як дрони, змінюють правила гри на фронті, заявив президент США Дональд Трамп. Війна Росії проти України стала прикладом нової епохи ведення бойових дій, яку США вивчають у реальному часі, розповів Трамп. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ексрадник Трампа зробив заяву щодо припинення вогню в Україні "Ми бачимо дрони, що спускаються під кутом, із великою швидкістю, з точністю. Ми ніколи не бачили нічого подібного. І ми навчаємося на цьому", - зазначив він. Трамп підкреслив, що майбутні офіцери мають бути готові до стрімких змін у характері конфліктів. США несподівано змінили свою позицію щодо війни в Україні, рішуче засудивши "триваючу жорстоку війну Росії проти України" у спільному комюніке за підсумками саміту міністрів фінансів країн G7, який відбувся в канадському Банфі. Уперше з часу обрання Трампа Білий дім використав риторику, характерну для європейських союзників. У документі підкреслюється, що "G7 твердо підтримує Україну в її прагненні захистити територіальну цілісність, суверенітет, незалежність та право на існування", а також у досягненні справедливого й стійкого миру.
we.ua - Армія США вивчає досвід України у застосуванні дронів на полі бою - Трамп
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules